Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κακό είναι ότι με 2 ρομ backup δεσμεύεις πολύ χώρο αποθήκευσης.

 

οκ αυτο θα κάνω,ευχαριστώ φιλε,πήρα και την νέα Backup που εχω τώρα αν θέλω να γυρίσω σε αυτήν .

 

Πως περνούμε backup μέσω του recovery όλης της ROM ;

Και μπορώ το backup να το σώσω στην εξωτερική κάρτα SD?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πως περνούμε backup μέσω του recovery όλης της ROM ;

Και μπορώ το backup να το σώσω στην εξωτερική κάρτα SD?

Μπες στο twrp μία επιλογή έχει..

και το κρατάς και στο pc αν θέλεις.. φυσικά καλό ειναι να το χεις στο κινητό σε περίπτωση ανάγκης.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο twrp μία επιλογή έχει..

και το κρατάς και στο pc αν θέλεις.. φυσικά καλό ειναι να το χεις στο κινητό σε περίπτωση ανάγκης.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Γιατί είπατε θεωρείται καλύτερη την 7.2.2.0 από την 7.3.2.0.

Καλυτερη αυτονομία, καλύτερη κάμερα, τι;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Γιατί είπατε θεωρείται καλύτερη την 7.2.2.0 από την 7.3.2.0.

Καλυτερη αυτονομία, καλύτερη κάμερα, τι;;;;;;;

Διάβασε σχόλια

Link to comment
Share on other sites

 

Έχεις δίκιο και εγώ παρατηρώ σε μέρος που δεν υπάρχει καλό σήμα δεν πιάνει δίκτυο ενώ με το παλιό κινητό MX4 έπιανε έστω και οριακά (μια γραμμή)

Επιβεβαιώνεις αυτο το bug ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τελευταία αναβάθμιση recovery IMG αρχείο ποιο είναι;

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνεις αυτο το bug ;

 

Διάβασες τα σχόλια σε κείνες τις σελίδες;

Εγώ την 7.3 την έβαλα μόνο για λίγες ώρες. Δεν μπορώ να πω με σιγουριά τίποτα.

 

3.0.2-2

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Διάβασες τα σχόλια σε κείνες τις σελίδες;

Εγώ την 7.3 την έβαλα μόνο για λίγες ώρες. Δεν μπορώ να πω με σιγουριά τίποτα.

 

3.0.2-2

 

  1. ας το επιβεβαιωσουν οι αλλοι οτι σε περιοχες με ασθενες σημα δεν πιανει δικτυο !!!!!!!
     
  2. Σε ποιο λινκ μπορω να κατεβασω την τελευταια εκδοση του recovery 3.0.2-2 ;;;;
     
  3. μπορειτε να μου προτεινετε καλωδιο USB καλης ποιοτητας να φορτιζω το κινητο ;
    δοκιμασα καποια αλλα αλλα δεν φορτιζουν το κινητο τοσο γρηγορα όσο το original
    θελω να εχω αν δευτερο καλωδιο ισαξιο τουλαχιστον με το original..

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου προτεινετε καλωδιο USB καλης ποιοτητας να φορτιζω το κινητο ;

δοκιμασα καποια αλλα αλλα δεν φορτιζουν το κινητο τοσο γρηγορα όσο το original

θελω να εχω αν δευτερο καλωδιο ισαξιο τουλαχιστον με το original..

 

Υπάρχει το αυθεντικό αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το αυθεντικό αν θέλεις.

 

Σε ευχαριστω πολυ....

 

αλλες επιλογες;;;

 

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Nillkin-1-2M-5V-2A-Micro-USB-2-0-Data-Transfer-Cable-Fast-Charger-Line-/121938204299?var=&hash=item1c6415568b:m:m0kkjZg1HXcBUFyd3I-J7ZA

 

Για αυτο τι λετε;

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

https://drive.google.com/file/d/0ByvHBO_zjEhDV0QyYkcydVRQZk0/view?pref=2&pli=1

 

να εισαι καλα

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια πως περναμε απο official stable china σε global stable? με κλειδωμενο bootloader..

μεσω updater δεν το κανει λεει cannot verify update package

 

Φίλε, είχα ακριβώς το ίδιο θέμα και ακολούθησα τις οδηγίες εδώ και έγινε εύκολα και γρήγορα....

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, είχα ακριβώς το ίδιο θέμα και ακολούθησα τις οδηγίες εδώ και έγινε εύκολα και γρήγορα....

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

 

Επιβεβαιώνω.

Εδώ οδηγός και στα ελληνικά.

 

Διορθώθηκε.

Edited by Bernie
Διόρθωση λινκ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σχετικά με την 7.3.2 , έχω να προσθέσω τα εξής...

1) σε όλες τις εκδόσεις όταν κατεβάζες τα quick settings και έκανες scroll μεταξύ των 2 σελίδων που υπάρχουν, υπήρχε εμφανές λαγκ. Ήταν το μόνο σημείο όπου το κινητό σκαλωνε.

Η 7.3.2 ήταν η πρώτη έκδοση που το scrolling στο σημείο αυτό επιτέλους δεν κολλάει και το κινητό ανέπνευσε.

2) επίσης, η 7.3.2 είναι η πρώτη έκδοση όπου η xiaomi διόρθωσε επιτέλους ένα bug που ταλάνιζε όλες τις προηγούμενες εκδόσεις. Όταν η οθόνη του κινητού ήταν κλειστή για πολλή ώρα, ξαφνικά το σημα χανόταν και ερχόταν οι κλήσεις σε σμς, (σε περιοχή που είχε σήμα πάντα). Πολλοί έπασχαν από αυτό το bug, μεταξύ των οποίων και εγώ, σε διάφορα φόρουμ αναφερόταν συχνά.

 

Άρα, εγώ προσωπικά ψηφιζω 7.3. 2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, είχα ακριβώς το ίδιο θέμα και ακολούθησα τις οδηγίες εδώ και έγινε εύκολα και γρήγορα....

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

 

 

Οι 2 οδηγοί δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους.. Λίγο προσοχή...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σχετικά με την 7.3.2 , έχω να προσθέσω τα εξής...

1) σε όλες τις εκδόσεις όταν κατεβάζες τα quick settings και έκανες scroll μεταξύ των 2 σελίδων που υπάρχουν, υπήρχε εμφανές λαγκ. Ήταν το μόνο σημείο όπου το κινητό σκαλωνε.

Η 7.3.2 ήταν η πρώτη έκδοση που το scrolling στο σημείο αυτό επιτέλους δεν κολλάει και το κινητό ανέπνευσε.

2) επίσης, η 7.3.2 είναι η πρώτη έκδοση όπου η xiaomi διόρθωσε επιτέλους ένα bug που ταλάνιζε όλες τις προηγούμενες εκδόσεις. Όταν η οθόνη του κινητού ήταν κλειστή για πολλή ώρα, ξαφνικά το σημα χανόταν και ερχόταν οι κλήσεις σε σμς, (σε περιοχή που είχε σήμα πάντα). Πολλοί έπασχαν από αυτό το bug, μεταξύ των οποίων και εγώ, σε διάφορα φόρουμ αναφερόταν συχνά.

 

Άρα, εγώ προσωπικά ψηφιζω 7.3. 2

maria_1 εγω δεν το είχα συναντηση αυτό που γράφεις για το 2) οτι είχε αυτό το bug η προηγούμενη 7.2.2 τουλάχιστον σε εμενα ξαφνικά το σημα χανόταν ,δεν το έχανε με τίποτα .τώρα εχω εδώ και καιρο απο τοτε που βγήκε δηλ αυτήν την ίδια που φοράς και εσύ την 7.3.2.0 .

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

maria_1 εγω δεν το είχα συναντηση αυτό που γράφεις για το 2) οτι είχε αυτό το bug η προηγούμενη 7.2.2 τουλάχιστον σε εμενα ξαφνικά το σημα χανόταν ,δεν το έχανε με τίποτα .τώρα εχω εδώ και καιρο απο τοτε που βγήκε δηλ αυτήν την ίδια που φοράς και εσύ την 7.3.2.0 .

 

Ήταν το λεγόμενο sleepy modem bug το οποίο διορθώθηκε στην 7.3. 2

Δες εδώ:

http://en.miui.com/thread-272072-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 οδηγοί δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους.. Λίγο προσοχή...

Οχι μόνο προσοχή ΜΕΓΑΛΗ μάλιστα προσοχή θελει,,ο πρώτος οδηγός είναι και αρκετά δύσκολος αυτό που γράφει το παιδί το έκανα γρήγορα και εύκολα ,με παραξένεψε και λίγο,αυτός ο οδηγός ειναι σχετικά παλιός και αρκετοί που το προσπάθησαν δεν τα κατάφεραν.:rolleyes::rolleyes::ninja::ninja::X

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Επιτέλους ήρθε στα χέρια μου το τούμπανο.

Πρώτη εντύπωση απλά τα σπάει!!

Εδώ και Δύο ώρες το σκαλίζω ασταμάτητα. Ήρθε με global stable έκανα κατευθείαν update στην 7.3.2 και συνεχίζω το σεταρισμα!

Ερώτηση.... Σε προηγούμενες σελίδες είχα διαβάσει για verification. Επειδή δεν μπορώ να το βρω μπορεί να μου θυμίσει κάποιος που πάω για να δω την γνησιοτητα της συσκευής?

Ευχαριστώ!!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι μόνο προσοχή ΜΕΓΑΛΗ μάλιστα προσοχή θελει,,ο πρώτος οδηγός είναι και αρκετά δύσκολος αυτό που γράφει το παιδί το έκανα γρήγορα και εύκολα ,με παραξένεψε και λίγο,αυτός ο οδηγός ειναι σχετικά παλιός πριν βγει del rom και αρκετοί που το προσπάθησαν δεν τα κατάφεραν.:rolleyes::rolleyes::ninja::ninja::X

 

Και με τους δύο οδηγούς επιτυγχάνεται το αποτέλεσμα για το οποίο μιλάμε.

Σωστά επισημαίνεται πως ο πρώτος οδηγός απαιτεί περισσότερα βήματα, είναι και στα αγγλικά. Δεν είναι ανάγκη να τον ακολουθήσει κανείς αφού μας τα έκανε εύκολα ο lallasgr. Ωστόσο, δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Και με τους δύο οδηγούς επιτυγχάνεται το αποτέλεσμα για το οποίο μιλάμε.

Σωστά επισημαίνεται πως ο πρώτος οδηγός απαιτεί περισσότερα βήματα, είναι και στα αγγλικά. Δεν είναι ανάγκη να τον ακολουθήσει κανείς αφού μας τα έκανε εύκολα ο lallasgr. Ωστόσο, δουλεύει.

 

Bernie μήπως έχεις μπερδέψει τους οδηγούς;

Ο ένας είναι για κλειδωμένο bootloader μέσω edl και ο άλλος για ξεκλείδωτο.

Άλλον οδηγό του lallasgr θα εννοείς μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Bernie μήπως έχεις μπερδέψει τους οδηγούς;

Ο ένας είναι για κλειδωμένο bootloader μέσω edl και ο άλλος για ξεκλείδωτο.

Άλλον οδηγό του lallasgr θα εννοείς μάλλον.

Μα ο ένας με τον αλλο οδηγο δεν εχει καμιά σχέση,ο πρώτος πολυ σωστά φιλε το επισημαίνεις ειναι με κλειδωμένο bootloader ενω ο δεύτερος με ξεκλείδωτο bootloader του φίλους μας του lallasgr,μηπως εννοεί κατι άλλο το παιδί που δεν καταλαβαίνουμε.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Bernie μήπως έχεις μπερδέψει τους οδηγούς;

Ο ένας είναι για κλειδωμένο bootloader μέσω edl και ο άλλος για ξεκλείδωτο.

Άλλον οδηγό του lallasgr θα εννοείς μάλλον.

 

Έχει δίκιο ο φίλος, ο οδηγός που πρότεινα εγώ είναι για να πας από Chinese σε Global (εγώ πήγα από chinese dev σε global stable) χωρίς να ξεκλειδώσεις το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε την 7.3.2 αντιπετωπιζετε κι εσεις το προβλημα να μην βγαζει ειδοποιηση για να κανεις login μεσω του browser σε υπηρεσιες οπως το wifi fon ή αλλα ελευθερα δικτυα? μηπως θελει καποια ρυθμιση γιατι δεν το βρισκω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...