Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να πω πως δεν σε καταλαβαινω απλα ετυχε και διαβασα πιο πολια ποστ και οχι τοσο προσφατα και θελωντας και μη τα προσπερασα.. λαθος μου καλη συνεχεια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ετσι απο περιεργεια ποσες σελιδες πισω εχεις διαβασει; ειναι κουραστικο καθε σελιδα να εχει ακριβως τις ιδιες ερωτησεις. πραγματικα το thread ειναι ισως το πιο "σκουπιδι" που εχω παρακολουθησει ποτε. οκ καποιοι ειναι ασχετοι αλλα να βαριουνται να ψαξουν 2-3 σελιδες πισω με ξεπερναει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6715990#post6715990

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6716181#post6716181

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6716222#post6716222

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6716266#post6716266

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6716329#post6716329

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6716367#post6716367

μακαρι καποιος admin να μπει στο κοπο να το καθαρισει και να αρχισει τα ban μπας και σοβαρευτουμε εδω μεσα. ελεος!!!!!

 

Το κλεβω και το παραθετω με καλυψες

 

Νεύρα νεύρα? Συμφωνώ με τα Ban, ας αρχίσουν από εσένα λοιπόν. Το παιδί ήταν ευγενικοτατο και έκανε μια ερώτηση που μπορεί να έχει απαντηθεί 200 φορές. Ε και? Δεν παρεβη κανένα κανονισμό του φόρουμ. Αν θεωρείς το topic σκουπιδι κάνε unsuscribe να ηρεμησεις και εσύ να γλιτώσουν και οι υπόλοιποι από τους αυτοκλητους moderators. Αν επίσης νομίζεις ότι οι mods δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους μπορείς να μην ξαναμπεις και στο φόρουμ γενικά.

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πάντως να μαζευτεί πληροφορία στην αρχική σελίδα. Απλά πράγματα, ποια ρομ επιλέγουμε αν θελουμε ελληνικά ή αν θελουμε update, αν θελουμε κινεζικά bloatware κλπ

Και 3-4 link σε post με οδηγους.

 

Υπάρχουν και στο Miui.gr αλλά θα μπορούσαν και εδώ άνετα αφού έχουν γραφτεί.

 

Εγω περιμένω να παραλάβω και έχω κανει ήδη 5-6 bookmarks με οδηγούς γιατί το νημα πλέον εχει ξεφύγει σε αριθμό ποστ για να το διαβάσεις απο την αρχη.

 

Και όντως η ερώτηση ποια ρομ να επιλέξω εχει γραφτεί στο 1/3 των μηνυματων

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @kontz, εσύ δεν είχες χαψει το άγριο τρολάρισμα κάποιου που ρωτούσε για το μπλουζάκι της Xiaomi που είχαν καθυστερήσει τα ΕΛΤΑ και είχε αγωνία αν του έπεφτε μικρό το large!!! :p :lol: :rotfl: :lol: :p

 

Βασικά, δεν είναι ότι είναι λάθος αυτά που γράφεις, αλλά είναι λάθος ο τρόπος που τα γράφεις...;)

 

Δε θα πρεπε να ενοχλεί τόσο, το ότι κάποιοι "άσχετοι" μέσα στην αγωνία τους και την άγνοια τους κάνουν ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί πολλάκις ή που είναι "χαζές" ή που είναι προφανής και εύκολη η απάντηση από κάποιους "γνώστες".

 

Ναι, καλό θα ήταν να μην επαναλαμβάνονται οι ίδιες και οι ίδες ερωτήσεις ανά δύο σελίδες, αλλά προτιμότερο θα ήταν να μπει στον κόπο να βοηθήσει κάποιος αν μπορεί και αν έχει τη διάθεση παρά να αρχίσει το κήρυγμα περί σωστών μηνυμάτων κ.λ.π., μπας και σοβαρευτούμε εδώ μέσα....μπρρρρρρρρρ σκιάχτηκα!! :cry: :cry:

 

Επίσης, αυτά που γραψε, εν βρασμώ ψυχής, ο φίλος @geomos: "Συμφωνώ με τα Ban, ας αρχίσουν από εσένα λοιπόν" & "να γλιτώσουν και οι υπόλοιποι από τους αυτοκλητους moderators", μου άρεσαν πολύ και, κυρίως το δεύτερο....:clap: :bow:

 

Αν δεν εχεις τιποτα να πεις γιατι ενοχλεις τις λεξεις ???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χωρις να θελω να σας ανησυχησω εχουμε προβλημα με τις παραγγελίες μας. Γινετε χαμος εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=1253 για το vickmall με sgpost. Μαλλον τον ηπιαμε.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χωρις να θελω να σας ανησυχησω εχουμε προβλημα με τις παραγγελίες μας. Γινετε χαμος εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=1253 για το vickmall με sgpost. Μαλλον τον ηπιαμε.

 

ΤΟΝ ηπιαμε φρεντο καπουτσινο, φιλε, εγω ειμαι ενας απο αυτους που γραφουν στα τελευταια ποστ

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΝ ηπιαμε φρεντο καπουτσινο, φιλε, εγω ειμαι ενας απο αυτους που γραφουν στα τελευταια ποστ

 

Παιδια και γω εκανα παραγγελια χθες με SG αλλα ακομα δεν το στειλανε. Να τους στειλω να μου το αλλαξουν σε NL; Vickmall το μαγαζι.

My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το forum είναι αφάνταστα δύσχρηστο! Ειδικά σε threads συσκευών όπως της xiaomi όπου δεν υπάρχουν επιμέρους φάκελοι για κάθε κινητό και έχει μαζέψει άπειρα μηνύματα. Όλη η πλατφόρμα θέλει facelift, τι να λέμε τώρα. Το πιο βολικό είναι του insomnia, ασυζητητί.

 

Τις τελευταίες μέρες που απέκτησα το RN3Pro έχω διαβάσει 150-200 σελίδες! Μέχρι να διαβάσεις 2-3, ξεπετάγεται καινούργια. Ε, δεν πάει άλλο!

 

Πείτε μου τώρα ποια rom να επιλέξω :)

Link to comment
Share on other sites

Το forum είναι αφάνταστα δύσχρηστο! Ειδικά σε threads συσκευών όπως της xiaomi όπου δεν υπάρχουν επιμέρους φάκελοι για κάθε κινητό και έχει μαζέψει άπειρα μηνύματα. Όλη η πλατφόρμα θέλει facelift, τι να λέμε τώρα. Το πιο βολικό είναι του insomnia, ασυζητητί.

 

Τις τελευταίες μέρες που απέκτησα το RN3Pro έχω διαβάσει 150-200 σελίδες! Μέχρι να διαβάσεις 2-3, ξεπετάγεται καινούργια. Ε, δεν πάει άλλο!

 

Πείτε μου τώρα ποια rom να επιλέξω :)

 

Έχεις ξεκλειδώσει bootloader κτλ; Αν ναι προτίμησε την ελληνική stable.7.2.2.0.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

@limna99

Είδες που δε φταίνε μόνο αυτοί που απαντάνε αλλά κ αυτοί που ρωτάνε?

Έκανες τόσο κήρυγμα κ καταλήξεις σε μια ερώτηση, χωρίς να διευκρινίσεις για ποιο λόγο θες συγκεκριμένη rom & τι σκοπεύεις να κάνεις μετά!! :blink:

Θα σε ρωτούσε λοιπόν κάποιος για ποιο λογο, θα απαντούσες για να περάσεις την Ελληνική, θα σου πρότεινε την China dev, θα τον ρωτούσες από ποιο μαγαζί, θα σου απαντούσαν vickmall, θα πετάγονταν άλλοι που θα σου ελεγαν ότι το vickmall καθυστερεί τώρα τελευταία και κάπως έτσι.... επιβεβαιωνεται το γνωστό ρητο: "Μέχρι να διαβάσεις 2-3, ξεπετάγεται καινούργια. Ε, δεν πάει άλλο!"

:lol: :rotfl: :lol:

 

Επιβεβαιωσε αμέσως ο kyrgeo1978.. :lol: :lol:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χωρις να θελω να σας ανησυχησω εχουμε προβλημα με τις παραγγελίες μας. Γινετε χαμος εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=1253 για το vickmall με sgpost. Μαλλον τον ηπιαμε.

 

Τι εννοείς? Ότι παραγγειλατε και δεν θα παραλάβετε ποτέ?? Για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό? Υποτίθεται από vickmall σε 2 εβδομάδες φτάνει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @kontz, εσύ δεν είχες χαψει το άγριο τρολάρισμα κάποιου που ρωτούσε για το μπλουζάκι της Xiaomi που είχαν καθυστερήσει τα ΕΛΤΑ και είχε αγωνία αν του έπεφτε μικρό το large!!! :p :lol: :rotfl: :lol: :p

 

Βασικά, δεν είναι ότι είναι λάθος αυτά που γράφεις, αλλά είναι λάθος ο τρόπος που τα γράφεις...;)

 

Δε θα πρεπε να ενοχλεί τόσο, το ότι κάποιοι "άσχετοι" μέσα στην αγωνία τους και την άγνοια τους κάνουν ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί πολλάκις ή που είναι "χαζές" ή που είναι προφανής και εύκολη η απάντηση από κάποιους "γνώστες".

 

Ναι, καλό θα ήταν να μην επαναλαμβάνονται οι ίδιες και οι ίδες ερωτήσεις ανά δύο σελίδες, αλλά προτιμότερο θα ήταν να μπει στον κόπο να βοηθήσει κάποιος αν μπορεί και αν έχει τη διάθεση παρά να αρχίσει το κήρυγμα περί σωστών μηνυμάτων κ.λ.π., μπας και σοβαρευτούμε εδώ μέσα....μπρρρρρρρρρ σκιάχτηκα!! :cry: :cry:

 

Επίσης, αυτά που γραψε, εν βρασμώ ψυχής, ο φίλος @geomos: "Συμφωνώ με τα Ban, ας αρχίσουν από εσένα λοιπόν" & "να γλιτώσουν και οι υπόλοιποι από τους αυτοκλητους moderators", μου άρεσαν πολύ και, κυρίως το δεύτερο....:clap: :bow:

 

Αν δεν εχεις τιποτα να πεις γιατι ενοχλεις τις λεξεις ???

 

 

Εγώ πάντως έναν οδηγό πρώτης σελίδας για τα μπλουζάκια μπορώ να συνεισφέρω αν ενδιαφέρεται κανείς…

:w00t::w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ demakh δεν το εννοούσα 100%, είπα να τρολάρω και λίγο με βάση το post του papandrea λίγο πιο πάνω. Θα συνέχιζα με λεπτομέρειες που ενδιαφέρουν όλους, αλλά όπως βλέπεις δεν πρόλαβα και πεταχτήκανε άλλα 5 posts. Αμέσως να με μαλώσεις!

 

Ευχαριστώ kyrgeo1978 :) Πήρα το κινητό με την China Dev και του φλάσαρα την Global Stable, ενόσω περιμένω το SMS για το unlock.

Διαφορές που είδα μεταξύ των δύο:

- Ο (εξαιρετικός) stock web browser στην China Dev ROM είχε ενσωματωμένο ελαφρύ adblocker. Το έχουν όλες οι developer; Το έχει η ελληνική;

- Στην China Dev κατέβαζες ό,τι τραγούδι ήθελες από το Music app, αλά Spotify κλπ, κάτι που δεν το έχει στην Global (λόγω copyright?). Ούτε στην ελληνική παίζει αυτό, ε;

 

Με την Mi PC Suite δεν μπορώ να περάσω ROM, μόνο με το Mi Flash. Και μιας και δεν υπάρχει Global Developer ROM για φλασάρισμα (kenzo), δεν γίνεται να περαστεί.. Διάβασα στο en.miui.com ότι τα signatures για το RN3P δεν τα έχουν περάσει στην τρέχουσα έκδοση της εφαρμογής και γι'αυτό δεν κάνει backup, update κλπ. Tο παθαίνετε και εσείς; Έχει κανείς χρησιμοποιήσει την Mi PC Suite για ο,τιδήποτε;

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Γενικα σε τι χρωμα το εχετε? Γτ το πηρα σε χρυσο και λεω μηπως δε φαινεται καλο, κυριως στο οτι η οθονη δεν ξεκιναει απευθειας απο τα bezels αλλα εχει πρωτα μια μαυρη λωριδα γυρω γυρω.
Link to comment
Share on other sites

Σε χρυσό εγώ για την δικιά μου και με χαλάει που δεν είναι μπροστά λευκό όπως τα περισσότερα. Η οθόνη είναι ψώνιο, από τις καλύτερες για lcd. Η μαύρη κορνίζα στο χρυσό μια χαρά είναι. Προσωπικές απόψεις βέβαια είναι αυτές.

 

Maria_1 πώς κατάφερες να έχεις 5 εικονίδια σε μια σειρά στην home screen? Με την αλλαγή στο dpi που έκανες;

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Γενικα σε τι χρωμα το εχετε? Γτ το πηρα σε χρυσο και λεω μηπως δε φαινεται καλο, κυριως στο οτι η οθονη δεν ξεκιναει απευθειας απο τα bezels αλλα εχει πρωτα μια μαυρη λωριδα γυρω γυρω.

Εγώ δίστασα να πάρω το χρυσό και πήρα το άσπρο. Το χρυσό το πήρε φίλος μου και μπορώ να πω πως είναι αρκετά όμορφο και διακριτικό για χρυσό και σε καμία περίπτωση κιτς.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Σε χρυσό εγώ για την δικιά μου και με χαλάει που δεν είναι μπροστά λευκό όπως τα περισσότερα. Η οθόνη είναι ψώνιο, από τις καλύτερες για lcd. Η μαύρη κορνίζα στο χρυσό μια χαρά είναι. Προσωπικές απόψεις βέβαια είναι αυτές.

 

Maria_1 πώς κατάφερες να έχεις 5 εικονίδια σε μια σειρά στην home screen? Με την αλλαγή στο dpi που έκανες;

 

Ναι, αλλαγή DPI πάντα κάνω σε όλα τα κινητά μέχρι τώρα, είναι ο κυριότερος λόγος που ρουταρω. Αλλά και με έναν custom launcher γίνεται, αν και δεν φαίνονται όλα τα υπόλοιπα στοιχεία το ίδιο ομοιόμορφα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικα σε τι χρωμα το εχετε? Γτ το πηρα σε χρυσο και λεω μηπως δε φαινεται καλο, κυριως στο οτι η οθονη δεν ξεκιναει απευθειας απο τα bezels αλλα εχει πρωτα μια μαυρη λωριδα γυρω γυρω.

Αυτός ήταν ο λόγος που πήρα το μαύρο γκρι ενώ ήθελα το λευκό ασημι. Με τρελαίνει αυτή η κορνίζα μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Σε χρυσό εγώ για την δικιά μου και με χαλάει που δεν είναι μπροστά λευκό όπως τα περισσότερα. Η οθόνη είναι ψώνιο, από τις καλύτερες για lcd. Η μαύρη κορνίζα στο χρυσό μια χαρά είναι. Προσωπικές απόψεις βέβαια είναι αυτές.

 

Maria_1 πώς κατάφερες να έχεις 5 εικονίδια σε μια σειρά στην home screen? Με την αλλαγή στο dpi που έκανες;

 

Απλα το σερνεις και το βαζεις δεν εχει σχεση το dpi.

Το χρυσο ειναι αρκετα ομορφο και καθολου κιτς.μετανιωσα που δε το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλαγή DPI πάντα κάνω σε όλα τα κινητά μέχρι τώρα, είναι ο κυριότερος λόγος που ρουταρω. Αλλά και με έναν custom launcher γίνεται, αν και δεν φαίνονται όλα τα υπόλοιπα στοιχεία το ίδιο ομοιόμορφα.

Thanks! Το έχω δοκιμάσει με ένα G3 και μου άφηνε μεγάλα κενά μεταξύ των εικονιδίων, αλλά από τις φωτό που ανέβασες εσύ είχες πολύ καλό αποτέλεσμα!

 

Απλα το σερνεις και το βαζεις δεν εχει σχεση το dpi.

Το χρυσο ειναι αρκετα ομορφο και καθολου κιτς.μετανιωσα που δε το πηρα.

Το σέρνεις και το βάζεις μόνο στην κάτω-κάτω σειρά, στην υπόλοιπη οθόνη μέχρι τέρσερα παίρνει, δεν είναι έτσι;

 

Από micro SD τι γίνεται; Δε βλέπω να έχει ήδη απαντηθεί στα προηγούμενα. Συγκεκριμένα, έχει βάλει κανείς UHS-I? Δηλ. πιάνει 80-90MB/s sequential read και write; Επίσης, μόνο FAT32 έτσι δεν είναι παιδιά; Δηλ. για > 32GB θέλει είτε να είναι σε raw για να την κάνει format το κίνητό ή με το 'GUI Format' να την ετοιμάσουμε από το PC..

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Γενικα σε τι χρωμα το εχετε? Γτ το πηρα σε χρυσο και λεω μηπως δε φαινεται καλο, κυριως στο οτι η οθονη δεν ξεκιναει απευθειας απο τα bezels αλλα εχει πρωτα μια μαυρη λωριδα γυρω γυρω.

 

Εγώ γι άλλο χρώμα πήγαινα και τελικά πήρα χρυσό. Είναι πολύ ωραίο χρώμα. Δεν το μετάνιωσα. Καλή επιλογή έκανες. Το μόνο θέμα είναι τι θήκη θα διαλέξεις. Νομίζω σ' αυτό το χρώμα είναι καλύτερα να πάρεις διάφανη σιλικόνης.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 5 παιρνει κατω. Ετσι το ειχα παντα.

Ναι, κάτω. Η Μαρία όμως στις φωτό που ανέβασε έχει 5 όχι μόνο κάτω αλλά και στις πιο πάνω σειρές και το ερώτημα ήταν πώς το κατάφερε.

Link to comment
Share on other sites

Από micro SD τι γίνεται; Δε βλέπω να έχει ήδη απαντηθεί στα προηγούμενα. Συγκεκριμένα, έχει βάλει κανείς UHS-I? Δηλ. πιάνει 80-90MB/s sequential read και write; Επίσης, μόνο FAT32 έτσι δεν είναι παιδιά; Δηλ. για > 32GB θέλει είτε να είναι σε raw για να την κάνει format το κίνητό ή με το 'GUI Format' να την ετοιμάσουμε από το PC..

Εγώ έχω πάρει μία Samsung 64GB EVO plus UHS-I upto 80mb/s απο ebay.Μ' ένα apk που μέτρησα την ταχύτητα μου έβγαλε Read 53,85 MB/s και Write 23,57 MB/s. Δεν πρόκειται να πιάσουμε πολύ παραπάνω από αυτό που μέτρησα. Οπότε μία τέτοια κάρτα είναι υπεραρκετή.

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα που πήρες είναι η κόκκινη η Evo+? Αυτή έχει μεν 80 Read αλλά γύρω στα 20 Write απ' όσο θυμάμαι. Οπότε το τηλ. φαίνεται πως θα "τελικιάζει" στα 55 Read αλλά στο Write πρέπει να είναι άλλο τόσο, δεν μπορεί, είναι λίγο το 23MB/s..

 

Και την κάρτα στην έκανε format το τηλέφωνο; Είναι FAT32; Δηλ. αν βάλεις μια ταινία 4.0GB και κάτι δεν την πάιρνει;

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΝ ηπιαμε φρεντο καπουτσινο, φιλε, εγω ειμαι ενας απο αυτους που γραφουν στα τελευταια ποστ

 

Περι αργοποριας εδω και πανω απο μηνα με sg post και μετα απο ψαξιμο επειδη ο γαμπρος μου περιμενει απο minideal ενα xiaomi mi note pro...

Το πακετο ενω φαινεται οτι εχει φτασει ελλαδα εδω και 40μερες απο τα γνωστα σαιτ,μπηκε *γνωστος* μεσα απο τα ταχυδρομεια στο συστημα τους, και το δεμα ειναι σε καποιο τσουβαλι ΑΚΟΜΑ σιγκαπουρη.Μετα απο mail στο minideal ηρθε απαντηση οτι τον μαρτιο επειδη το aliexpress ειχε κατι σαν *προσφορα* με δωρεαν μεταφορικα μεσω sg,εγινε της ιεροδουλης στα ταχυδρομεια της σιγκαπουρης.Τωρα τι ισχυει και τι οχι ο θεος και η ψυχη του.Παντως απο τα ελτα ειναι καθυσηχαστικοι οτι το δεμα θα φτασει.(οταν βγαλει 5-6 μοντελα ακομα η xiaomi):p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...