Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα φοβάμαι να το πειράξω γενικά....

Ούτε καν τέτοιο θέμα. Ότι και να κάνεις σε ένα Xiaomi, αυτό θα επανέλθει στη ζωή!!

Το άλλο που ανέφερες απλά ήταν ελαττωματικο, οκ, σε μια παρτίδα 1 εκατομμυρίου συσκευών, στατιστικά βγαίνουν κ κάποια τέτοια.

Απλά βάλε την Ελληνική και άραξε.

 

Εκανα καποιο λαθος στην πρωτη του φορτιση που μπορει να,εκανε κακο στην μπαταρια; Εχετε καποια συμβουλη για τις,πρωτες φορτισεις για μεγιστη αποδοση μπαταριας; Ευχαριστω

Βάλε την Ελληνική και θα δεις διαφορά, εκτός και αν έπεσες στη 2η ελαττωματική συσκευή .. :lol:

Μήπως εχει περάσει απο τα χέρια κανενός κατόχου του RN3 pro το Redmi 3? Επίσης οι φωτό που ανεβάζετε είναι σε χαμηλή ανάλυση όπου όλα φαίνονται καλα αλλά το θέμα είναι τι βγάζει σε φουλ ανάλυση.

Οι φωτο που είχα ανεβάσει σε προηγούμενο νήμα, είναι σε πλήρη ανάλυση κ αν πατήσεις πάνω τους μεταφέρεσαι στο Flickr όπου κ μπορείς να δεις όλες τις λεπτομέρειες...:blink:

 

Πως ενεργοποιώ το 3g δεν έβγαλα άκρη, άνοιξα απο το μενού (επάνω) το mobile data αλλά δε γίνεται τίποτα.. .

Πέρασε το app "super widget" από το play store και βάλε στην επιφάνεια το 1x1 widget, επιλέγοντας το 3G-->2G, για εύκολη πρόσβαση στα μενού του mobile internet...;)

Επίσης δες αν στις πληροφορίες sim-->ονόματα σημείου προσβασης-->έχει στα ονόματα σημείου προσβασης--> Γενικό APN-->Internet.vodafone.gr (για την Vodafone ή το αντίστοιχο για τις υπόλοιπες εταιρείες κινητής τηλεφωνιας).

 

@dimis_pj, ωραίες φώτο... :)

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι δεν έκανες τίποτα λάθος. Ποια ρομ φοράει?Μήπως είναι κάποια unofficial και γιαυτό αδειάζει η μπαταρία έτσι!!

 

Global official εχω

 

 

Επίσης άλλα 2 θέματα:

- Δεν βρίσκω που επιλέγουμε 3G ή 4G δίκτυο.

 

- Με το Chrome. Δεν μπορώ να ανοίξω πολλαπλές καρτέλες. Και με μια επιλογη να βλεπω ποιες εχω ανοιχτες.

Edited by LandJ
Link to comment
Share on other sites

Δες στο link καποιες φωτο που εχω ανεβασει σε πληρη αναλυση.. https://www.flickr.com/photos/127061618@N02/sets/72157666359652452/with/26075583916/

ολες αυτες οι φωτο ειναι τραβηγμενες με το χιαομι???

γτ αν ειναι .. το ειναι κομπλε απλα το βραδυ βγαινουν καπως

ελπιζω να βγει κανα fix γτ και το lg g2 ειχε παρομοιο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Sorry demakhs έχεις δίκιο, τωρα είδα ότι έχουν και φουλ ανάλυση οι φωτό σου. Ευχαριστώ για τις φωτό dimis_pj, πολύ καλές.

 

Σε σύγκριση με το Redmi 3 ειδικά αν τις δεις σε pc, έχουν μεγάλη διαφορά στην λεπτομέρεια που αποτυπώνει το καθενα

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν τέτοιο θέμα. Ότι και να κάνεις σε ένα Xiaomi, αυτό θα επανέλθει στη ζωή!!

Το άλλο που ανέφερες απλά ήταν ελαττωματικο, οκ, σε μια παρτίδα 1 εκατομμυρίου συσκευών, στατιστικά βγαίνουν κ κάποια τέτοια.

Απλά βάλε την Ελληνική και άραξε.

 

 

μόλις το ξεκλείδωσα, θέλω να βάλω την ελληνική να τελειώνω, γίνεται με το flashify για να μη μπλέκω με adb και τέτοια περίεργα;

Link to comment
Share on other sites

Global official εχω

 

 

Επίσης άλλα 2 θέματα:

- Δεν βρίσκω που επιλέγουμε 3G ή 4G δίκτυο.

 

- Με το Chrome. Δεν μπορώ να ανοίξω πολλαπλές καρτέλες. Και με μια επιλογη να βλεπω ποιες εχω ανοιχτες.

 

1) συμπλήρωσα πιο πάνω πας διαχείριση sim-->πληροφορίες sim-->προτιμωμενος τύπος δικτυου

Βάλε κ το super widget

2) πατάς τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά ή την καρτέλα με τον αριθμό 1...αν έχεις 2 καρτέλες ανοιχτες τότε θα έχει τον αριθμό 2 κ.ο.κ.

 

@johnnyar, ήταν που φοβόσουν να το πειράξεις κιόλας!! :lol: :lol:

Δες σε 1-2 προηγούμενες σελίδες έχω ένα μήνυμα με κάμποσα links για τη διαδικασία κ.λ.π.

Ασε τις παλικαριές και ακολούθα τους οδηγούς!! :chair: :chair: :lol: :lol:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Για να τσεκάρετε αν ο bootloader είναι κλειδωμένος μπορείτε να το κάνετε μέσω adb.

 

1) Τρέχουμε δηλαδή ένα cmd ως διαχειριστές

2) Πηγαίνουμε στο φάκελο που έχουμε το adb

3) Βάζουμε το κινητό σε fastboot mode (λαγουδάκι)

4) Και τρέχουμε την παρακάτω εντολή:

fastboot oem device-info

 

Αν λάβουμε την παρακάτω εικόνα τότε ο bootloader είναι κλειδωμένος:

http://i.imgur.com/YCUraIr.jpg

 

 

Αν λάβουμε όμως την παρακάτω εικόνα τότε ξέρουμε ότι ο bootloader είναι ξεκλείδωτος:

http://i.imgur.com/XJxo04Q.jpg

 

Ναι ειναι ακομα lock

 

D:\programmes\xiaomi\adb>fastboot flash recovery RN3_kenzo.img

target reported max download size of 536870912 bytes

sending 'recovery' (34360 KB)...

OKAY [ 1.150s]

writing 'recovery'...

FAILED (remote: device is locked. Cannot flash images)

finished. total time: 1.162s

 

και με τον δικο σου τροπο.

 

D:\programmes\xiaomi\adb>fastboot oem device-info

...

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: false

(bootloader) Charger screen enabled: true

(bootloader) Display panel:

OKAY [ 0.014s]

finished. total time: 0.015s

Link to comment
Share on other sites

ολες αυτες οι φωτο ειναι τραβηγμενες με το χιαομι???

γτ αν ειναι .. το ειναι κομπλε απλα το βραδυ βγαινουν καπως

ελπιζω να βγει κανα fix γτ και το lg g2 ειχε παρομοιο θεμα

ναι ναι, ολες με xiaomi note 3 pro.. και για το βράδυ το ειχα πει απο την 1η ημερα εχει θεματακι...την ημέρα παντως ειναι αξιοπρεπεις οι φωτογραφίες του. διαβασα καπου οτι με την 7.2.4 που εχω τωρα θα εχει αλλαγες στην κάμερα, αλλα δεν παρατήρησα διαφορά ..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

@demakhs αφήνω λοιπόν τις παλικαριές όπως λές και δοκιμάζω αμέσως να περάσω twrp με το flashify και μετα την ελληνική....και ο θεός βοηθός......

 

H ελληνική περιέχει τα mi account, remote κλπ;

Link to comment
Share on other sites

1) συμπλήρωσα πιο πάνω πας διαχείριση sim-->πληροφορίες sim-->προτιμωμενος τύπος δικτυου

Βάλε κ το super widget

2) πατάς τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά ή την καρτέλα με τον αριθμό 1...αν έχεις 2 καρτέλες ανοιχτες τότε θα έχει τον αριθμό 2 κ.ο.κ.

 

Δεν μου είχε την επιλογη με τον αριθμο των καρτελων. Το βρηκα στα settings. Ευχαριστω demakhs.

Κατι εφαρμογες απο google (οπως google music, video, hangouts κλπ), δεν μπορω να τις κανω unistall.

Αυτο ειναι επειδη εχω την Global Official;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ελληνική, τα κατάφερα πολύ εύκολα με το flashify μέσω του οποίου πέρασα την twrp recovery (το οποίο έχει και ελληνικά) και μέσα από recovery την rom
Link to comment
Share on other sites

Κατι εφαρμογες απο google (οπως google music, video, hangouts κλπ), δεν μπορω να τις κανω unistall.

Αυτο ειναι επειδη εχω την Global Official;

Με την Ελληνική dev που έχει root ή την stable, αφού φλασαρεις το su από το recovery και αποκτησεις root, περνάς το app "root uninstaller" από το play store και απεγκαθιστας όποια εφαρμογή (δεν) θες.... ;)

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι ένας από τους "τυχερούς" που έχω παραγγείλει την συσκευή πριν από ένα μήνα + (24/3) και ακόμα δεν την έχω παραλάβει. Την ίδια περίοδο έκανα και αίτημα για ξεκλείδωμα του bootloader. Στις 5/4 ήρθε και το sms για το ξεκλείδωμα. Η συσκευή δεν ήρθε ακόμα και όπως δείχνουν τα πράγματα όταν θα την έχω στα χέρια μου θα έχει περάσει ένας μήνας από τη στιγμή που έλαβα το sms. Υπάρχει κάποιο παιδί που ξεκλείδωσε το bootloader μετά την πάροδο του ενός μήνα από τη στιγμή που έλαβε το sms;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι ένας από τους "τυχερούς" που έχω παραγγείλει την συσκευή πριν από ένα μήνα + (24/3) και ακόμα δεν την έχω παραλάβει. Την ίδια περίοδο έκανα και αίτημα για ξεκλείδωμα του bootloader. Στις 5/4 ήρθε και το sms για το ξεκλείδωμα. Η συσκευή δεν ήρθε ακόμα και όπως δείχνουν τα πράγματα όταν θα την έχω στα χέρια μου θα έχει περάσει ένας μήνας από τη στιγμή που έλαβα το sms. Υπάρχει κάποιο παιδί που ξεκλείδωσε το bootloader μετά την πάροδο του ενός μήνα από τη στιγμή που έλαβε το sms;

 

απο vickmall περιμενεις?

Link to comment
Share on other sites

μολις ειρθε στα χερια μου σε 10'' ξεκλειδωμα καταυθειαν twrp και περασμα μεσω otg developer greece.το κινητο ειναι τέλειο(κατοχος oneplus),καμερα απιστευτη ,ποιοτητα αψογη.αλλα να κανω μια ερωτησουλα,πως βλεπουμε αν ειναι το note pro και οχι το απλο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε. Αλλά δε φταίει το Vickmall.

 

κατι μου βρωμαει. ή θα φαμε ολοι μαζι τελωνειο ή καποιος αποφασισε να κανει δωρακια κινητα.

οτι αλλο εχω παρει εχει ερθει κανονικα. οποτε δεν ειναι λογω φορτου εργασιας

Link to comment
Share on other sites

μολις ειρθε στα χερια μου σε 10'' ξεκλειδωμα καταυθειαν twrp και περασμα μεσω otg developer greece.το κινητο ειναι τέλειο(κατοχος oneplus),καμερα απιστευτη ,ποιοτητα αψογη.αλλα να κανω μια ερωτησουλα,πως βλεπουμε αν ειναι το note pro και οχι το απλο?

 

Στα info του κινητού θα δεις ότι γράφει Hexa-Core :)

Link to comment
Share on other sites

κατι μου βρωμαει. ή θα φαμε ολοι μαζι τελωνειο ή καποιος αποφασισε να κανει δωρακια κινητα.

οτι αλλο εχω παρει εχει ερθει κανονικα. οποτε δεν ειναι λογω φορτου εργασιας

 

Καλό είναι να μη γεμίζουμε το θέμα με άσχετα :). Στείλε pm ή συζητάμε εδώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αίτηση τον Φεβρουαριο, βέβαια δεν ήρθε ποτέ το sms, αλλά το ξεκλειδωσα σήμερα. Οπότε μην ανησυχείς δε λήγει η έγκριση.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αίτηση τον Φεβρουαριο, βέβαια δεν ήρθε ποτέ το sms, αλλά το ξεκλειδωσα σήμερα. Οπότε μην ανησυχείς δε λήγει η έγκριση.

 

Πως το ξεκλείδωσες αφού δεν ήρθε η έγκριση;

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία δε χρειάζεται να έρθει το sms, μπες στο unlock tool μετα απο 10-12 μερες και αν εχεις πάρει έγκριση, θα σου ανοιξει την οθόνη που γράφει να συνδεσεις το κινητό και ενα κουμπί unlock. Και στα 2 τηλέφωνα (1 δικο μου και 1 της γυναίκας μου) εκανα 2 αιτήσεις για ξεκλειδωμα και σε κανένα απο τα 2 νούμερα δεν ήρθε το sms, αλλά μπήκα στο unlock tool και ήταν έτοιμο....για δοκιμασε να δεις.....

 

 

Σου είπα είχα κανει την αίτηση για το δικό μου, το Φεβ αλλά δε προλαβα να ξεκλειδωσω το πρώτο διότι τα 'φτυσε μετα απο 3 μέρες, επομένως σήμερα παρέλαβα το καινούριο που μου αντικατεστησαν απο vickmall το ξεκλειδωσα και πέρασα την ελληνικη stable και είναι άλλο τηλέφωνο.....

Edited by johnnyar
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία δε χρειάζεται να έρθει το sms, μπες στο unlock tool μετα απο 10-12 μερες και αν εχεις πάρει έγκριση, θα σου ανοιξει την οθόνη που γράφει να συνδεσεις το κινητό και ενα κουμπί unlock. Και στα 2 τηλέφωνα (1 δικο μου και 1 της γυναίκας μου) εκανα 2 αιτήσεις για ξεκλειδωμα και σε κανένα απο τα 2 νούμερα δεν ήρθε το sms, αλλά μπήκα στο unlock tool και ήταν έτοιμο....για δοκιμασε να δεις.....

 

 

Σου είπα είχα κανει την αίτηση για το δικό μου, το Φεβ αλλά δε προλαβα να ξεκλειδωσω το πρώτο διότι τα 'φτυσε μετα απο 3 μέρες, επομένως σήμερα παρέλαβα το καινούριο που μου αντικατεστησαν απο vickmall το ξεκλειδωσα και πέρασα την ελληνικη stable και είναι άλλο τηλέφωνο.....

Οκ φίλε κατάλαβα. Κάτσε να ρθει το κινητό με το καλό...:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αίτηση τον Φεβρουαριο, βέβαια δεν ήρθε ποτέ το sms, αλλά το ξεκλειδωσα σήμερα. Οπότε μην ανησυχείς δε λήγει η έγκριση.

 

Στην ουσία δε χρειάζεται να έρθει το sms, μπες στο unlock tool μετα απο 10-12 μερες και αν εχεις πάρει έγκριση, θα σου ανοιξει την οθόνη που γράφει να συνδεσεις το κινητό και ενα κουμπί unlock. Και στα 2 τηλέφωνα (1 δικο μου και 1 της γυναίκας μου) εκανα 2 αιτήσεις για ξεκλειδωμα και σε κανένα απο τα 2 νούμερα δεν ήρθε το sms, αλλά μπήκα στο unlock tool και ήταν έτοιμο....για δοκιμασε να δεις.....

 

 

Σου είπα είχα κανει την αίτηση για το δικό μου, το Φεβ αλλά δε προλαβα να ξεκλειδωσω το πρώτο διότι τα 'φτυσε μετα απο 3 μέρες, επομένως σήμερα παρέλαβα το καινούριο που μου αντικατεστησαν απο vickmall το ξεκλειδωσα και πέρασα την ελληνικη stable και είναι άλλο τηλέφωνο.....

Φιλε μου συγνωμη,αλλα προσπαθησε να απαντας στον αλλο που θελεις με παρεθεση!!Αλλιως,μας μπερδευεις και δε ξερουμε σε ποιον απευθυνεσαι!!Χωρια που γεμιζει το topic αδικα!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...