Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος με με cm και radon 2.9.5 να μου πει οταν κανει επανεκκινηση βγαινει το μπανερ του kernel adiutor οτι παιρναει τις ρυθμισεις κτλπ?γιατι βλεπω οτι οι ρυθμισεις ισχυουν αλλα δεν βλεπω το μπανερ και στον 2.9.5 και στον 3.0
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πως το ψάχνω? Xiaomi μπλα μπλα international ή έχει καμια άλλη κωδική ονομασία?

 

Καλά μια θήκη γι αυτό δε βγάλανε οι κερατάδες??

 

Για global dev δεν άκουσα κάτι για ΟΤΑ, αντίθετα άκουσα για μικροπροβλήματα.

Λαθεύω πάλι?

 

παλιοτερα αν το χες ψαξει απτο xiaomi-miui.gr ισχυε οτι γιαυτα βρισκεις ΜΟΝΟ απο ταιβαν ταυλανδη και πανακριβα μεταφορικα

 

ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ δες κατι παει να γινει για temper & case

https://vk.com/wall-115584558_8742

:D:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για 25 ευρω διαφορα γιατι να μην παρω το XiaoMi Mi5 32GB 4G απο το gearbest ? βγαινει 217 ευρω λογω 13% εκπτωση απο kimovil (Standard Shipping 7 - 15 business days €0.19)

ενω το Xiaomi Redmi Note 3 Pro απο vickmall εχει 192 απο EU warehouse.

 

ωωωπα υπρχει έκπτωση απο αυτο το site??? πως;?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς από αυτούς που έχουν βάλει cm13, πως μπορώ να ρυθμίσω τη λειτουργία του κουμπιού του hands-free ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με με cm και radon 2.9.5 να μου πει οταν κανει επανεκκινηση βγαινει το μπανερ του kernel adiutor οτι παιρναει τις ρυθμισεις κτλπ?γιατι βλεπω οτι οι ρυθμισεις ισχυουν αλλα δεν βλεπω το μπανερ και στον 2.9.5 και στον 3.0

 

Αυτό μου ακούγεται σαν πρόβλημα της εφαρμογής πάρα του kernel / rom.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχουν περασει ηδη 3 rn3 pro απο τα χερια μου τα οποια ξεκλειδωθηκαν ευκολα αφου ζηταγα απο vickmall να μου το στέλνει με china dev (english-china) και απο εκει κ περα η διαδικασία ηταν ευκολη.το θεμα είναι οτι θελω να παρω άλλο ενα κινητο και πλεον το. vickmall στέλνει μονο με μια ρομ που την ονομαζει global official με ,,ota support και greek language.ξερει κανεις πως απο αυτη την ρομ θα περασω china dev για να το ξεκλειδωσω ;
Link to comment
Share on other sites

Kοιτας την international version του κινητου..που εχεο official stable και dev ..δεν θυμαμαι με ποια στελνει αλλα ξεκλειδωνει με dev (αν και δεν εχουν ξεκλειδωσει πολλα special edition)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

greek,miui 8 , android 6 = global dev.. θα ξεκλειδωσει! απλα μετα θα πρεπει να πας σε dev με android 6 και οχι 5 (μπορει να χασεις imei,mac)

Link to comment
Share on other sites

και αν θελω να παω σε android 5 επειδη δε μου αρεσει το miui 8?

greek,miui 8 , android 6 = global dev.. θα ξεκλειδωσει! απλα μετα θα πρεπει να πας σε dev με android 6 και οχι 5 (μπορει να χασεις imei,mac)
Link to comment
Share on other sites

και αν θελω να παω σε android 5 επειδη δε μου αρεσει το miui 8?

 

ειναι θεμα θα πρεπει να επαναφερεις imei,mac και αν πετυχει (σε περιπτωση που χαθουν)

 

βεβαια αμα το παρεις απο αλλου με μυλτι θα βαλεις miui 7 χωρις θεμα.. (με δικο σου ρισκο περι μυλτι βεβαια..)

Link to comment
Share on other sites

χαζεύω video όσο περιμένω να έρθει το δικό μου (χτες βράδυ έκανα την παραγγελία :O :O :O )

 

είδα

nexus 5x VS RN3 (260Ε vs 150E)

Δεν ξέρω τι μπορεί να έχει πειράξει στα δυο τηλέφωνα αλλά η διαφορά στην ταχύτητα και είναι εμφανέστατη.

WOW...

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε rn3 pro φιλου που εγω του εχω περασει ελληνικη rom gkalen stable αγορασμενο πριν 1 μηνα η μιση οθονη αρχισε να τραιμοπαιζει..η αφη και ολα λειτουργιυνε κανονικά.

εκανα factory reset απο twrp μπας και αλλα τα ιδια.

οποτε μαλλον οθονη.

για να μην μπλεκουμε πήγαινε ελα κινα ξέρει καποιος αν υπαρχει οθονη εδω?

αλλιως site εμπιστοσύνης για original οθονη?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ακούγεται σαν πρόβλημα της εφαρμογής πάρα του kernel / rom.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Τελικα ηθελε να απλα να ανοιξω-κλεισω του διακοπτες και τιποτα αλλο..ευχαριστω!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο, απο vickmall το tracking number που δινουν που βλεπω τη διαδικασια αποστολης?με ελληνικο ταχυδρμειο τα στελνουν?

 

edit: βρηκα απο elta

Edited by r00
Link to comment
Share on other sites

double tap εχει το κινητο;εχει να κανει με την ρομ;

Στην MIUI εννοείς; (μπορείς να βαλεις Custom Kernel για να έχεις Double Tap To Wake)

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Στην MIUI εννοείς; (μπορείς να βαλεις Custom Kernel για να έχεις Double Tap To Wake)

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστω για την απαντηση

ναι σε miui ηταν η ερωτηση αλλα επειδη δεν βρηκα καποιον οδηγο στην πρωτη σελιδα ρωτησα

με αλλαγη κερνελ και μονο;υπαρχει καπου οδηγος;

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει αλλαξει οθονη? καποιο link για αγορα οθονης? original ή μη

 

Απο αυτο το site εχουν ψωνισει πολλα παιδια και εχει original και ιμιτανσιον για πολλα κινητα και ειναι αξιοπιστο απ οτι λενε

 

http://dragon-tt.com/Products.aspx?my=pro&sid=330&fcid=11

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,υποψηφιος αγοραστης του note 3 pro και θα ηθελα τη βοηθεια σας!!!(αρχικα η αγορα θα γινει απο ελλαδα λογω εγγυησης...) δεν θελω να μπω στη διαδικαια updates -προβληματα και ξανα updates-γι αυτο ρωταω με πια ρομ να το παρω?καποιος μου ειπε με την official stable rom για να εχω το κεφαλι μου ησυχο...ισχυει?προτεινετε κατι διαφορετικο?ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,υποψηφιος αγοραστης του note 3 pro και θα ηθελα τη βοηθεια σας!!!(αρχικα η αγορα θα γινει απο ελλαδα λογω εγγυησης...) δεν θελω να μπω στη διαδικαια updates -προβληματα και ξανα updates-γι αυτο ρωταω με πια ρομ να το παρω?καποιος μου ειπε με την official stable rom για να εχω το κεφαλι μου ησυχο...ισχυει?προτεινετε κατι διαφορετικο?ευχαριστω...

Εγγύηση;; Τι εγγύηση σου δίνουν; Έχεις ρωτήσει;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση;; Τι εγγύηση σου δίνουν; Έχεις ρωτήσει;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Η αληθεια ειναι πως οχι...γενικως πρωτη φορα ασχολουμαι με κινεζικο κιν.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως οχι...γενικως πρωτη φορα ασχολουμαι με κινεζικο κιν.

 

Ρώτα καλύτερα γιατί πιστεύω θα βρεθείς ξαφνικά μπροστά σε μια μεγάλη έκπληξη!!! Ισως από Κίνα να έχεις καλύτερη αντιμετώπιση σχετικά με την εγγύηση... Φιλικά!

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ρωτησα κ χθες και απαντηση δεν πηρα.οποτε

επειδη θελω να παραγγειλω το redmi note 3 pro 16gb και επειδη θα μου ερθει με miui 8

και εγω θελω οπωσδηποτε να γυρισω σε miui 7.Aμα οπως που ερθει το φλασαρω me fastboot china dev θπαρχει περιπτωση να χαθει imei και αλλα προβληματα.? στο μυαλο μου ειχα 1) φλασαρω fastboot china dev με την οποια ξεκλειδωνει ευκολα ο bootloader 2)ακολουθω τον γνωστο οδηγο και περναω ελληνικη ρομ.

γνωριζει καποιος αν θα υπαρξει καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...