Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Sorry το ξαναδίνω

http:// http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_502848.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_502848.html

 

Ξαναρωτάω, εγώ που πήρα το παραπάνω να το πειράξω ή να το αφήσω; Θα κάνει μόνο του update κι αν ναι, θα πάρει μόνο του ελληνικά (αν και δεν με πολυενδιαφέρει).

Εύχομαι να ανοίξει το link τώρα ...

 

202$

Όταν αλλού το βρίσκεις 160-170?????????

Ακριβο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

στην τελευταία dev rom του galen που άρχισε να εμφανίζει soft keys στο κάτω μέρος της οθόνης,

εκτός από την ρύθμιση που υπάρχει για δυνατότητα απόκριψής τους, υπάρχει τρόπος να τα απενεργοποιήσουμε εντελώς;

 

γιατί με αυτήν την επιλογή, όταν ακουμπάς στο κάτω μέρος της οθόνης, είναι σαν να "πιάνεις" τα soft keys με σκοπό να τα κάνεις slide up και να ξαναεμφάνιστούνε, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να λειτουργήσεις σωστά τα κάτω κουμπιά του πληκτρολογίου (space, dot, etc)

Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα wipe cache και cache dalvic/art για αρχή και δες πως συμπεριφέρεται. Επίσης δες αν σου έχει ενημερωσει το super su αυτόματα απο το playstore. Aν ναι... τότε είτε αν θες απεγκαθιστάς το update μέσα απο τις ρυθμίσεις(βρίσκεις την εφαρμογή απο το settings->installed apps ->all-> super su κάτω κάτω έχει επιλογή για unistall update), ή αλλιώς πας για factory reset. Τσέκαρέ τα όμως πρώτα και μου λες

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Έκανα wipe cache και cache dalvic/art κ θα δείξει αν συμπεριφέρεται καλά ή όχι τις επόμενες μέρες! ;) Όσο για το super user το είχα κάνει απεγκατάσταση εντελώς διότι δεν γνωρίζω πως να το χρησιμοποιώ! Λες να παίζει ρόλο αυτό και γι αυτό είχα το συγκεκριμένο πρόβλημα ή πρόβλημα υπάρχει μόνο αν γίνει update;

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια ...όταν πάω στην αρχική οθόνη πάνω στην γραμμη κατάστασης έχει κολλήσει και λέει άλλη ώρα και γενικά έχει κολλήσει τι να κάνω ??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ερωτηση, για να παμε απο την ελληνικη 6.10.20 dev, σεV8 xtr bata, παμε απλα μεσα απο twpr με wipes η θελει αλλη διαδικασια?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, σήμερα μου ήρθε απο gearbest με κινέζικο (υποθέτω) φορτιστή. Νομίζω πως πρέπει να πάρω αντάπτορα, οπότε το θέμα είναι: από που να αγοράσω; Γιατι ξέρω πως ενα κινητο πρεπει να φορτιζει με δικο του φορτιστη και αν βαλω ενα οποιοδηποτε ανταπτορα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι σωστο για την συσκευη

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, σήμερα μου ήρθε απο gearbest με κινέζικο (υποθέτω) φορτιστή. Νομίζω πως πρέπει να πάρω αντάπτορα, οπότε το θέμα είναι: από που να αγοράσω; Γιατι ξέρω πως ενα κινητο πρεπει να φορτιζει με δικο του φορτιστη και αν βαλω ενα οποιοδηποτε ανταπτορα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι σωστο για την συσκευη

Ευχαριστω

Στείλε τους μνμ να σου στείλουν τον αντάπτορα. Προφανώς ξέχασαν να τον βάλουν μέσα... Και ζήτα να στο στείλουν γρήγορα, όχι με το απλό ταχυδρομείο.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Στείλε τους μνμ να σου στείλουν τον αντάπτορα. Προφανώς ξέχασαν να τον βάλουν μέσα... Και ζήτα να στο στείλουν γρήγορα, όχι με το απλό ταχυδρομείο.

 

ευχαριστω. Ξερεις αν θα με χρεωσουν εξτρα? Ναι το γρηγορο θα βαλω αν και νομιζω πως χρεωνεται κατι λιγα, αλλα το θελω οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι θα πρεπει και να το φορτισω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. Ξερεις αν θα με χρεωσουν εξτρα? Ναι το γρηγορο θα βαλω αν και νομιζω πως χρεωνεται κατι λιγα, αλλα το θελω οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι θα πρεπει και να το φορτισω.

 

Πήγαινε πάρε ένα αντάπτορα από κανένα κατάστημα με ηλεκτρονικά είδη. 1 ευρώ θα έχει ή και λιγότερο. Θα αργήσει να σου έρθει αυτός από Κίνα.

 

Επίσης όχι δεν ισχύει αυτό που λες ότι πρέπει να το φορτίζεις μόνο με το δικό του φορτιστή. Αν έχεις και κάποιον άλλο ποιοτικό και όχι του κιλου μπορείς άφοβα να το φορτίσεις και με αυτόν.

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ερωτηση, για να παμε απο την ελληνικη 6.10.20 dev, σεV8 xtr bata, παμε απλα μεσα απο twpr με wipes η θελει αλλη διαδικασια?

 

εγω έτσι όπως λες το εκανα.

Link to comment
Share on other sites

εγω έτσι όπως λες το εκανα.

Έκανες factory reset ;

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Έκανες factory reset ;

 

wipe cache k wipe dalvik. νομίζω έτσι γίνεται,αν κανω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

wipe cache k wipe dalvik. νομίζω έτσι γίνεται,αν κανω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Από σχετικά νέα ρομ δεν χρειάζεται freset..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, μου ήρθε και μενα απο geekbying (ξέχασαν τον αντάπτορα:mad:).

Η έκδοση που φοράει είναι η MIUI global 8.0/STABLE 8.0.1.0.0 (LHOMIDG)

Να υποθέσω ότι είναι η προβληματικά multilanguage?

Εαν ναι, να κατεβάσω απο εδώ http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=301&mobile=no

την stable και να την κάνω update μέσα απο το κινητό? Ελληνική γλώσσα έχει?

Η dev rom είναι marsmallow?

Κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη:)

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Έκανα wipe cache και cache dalvic/art κ θα δείξει αν συμπεριφέρεται καλά ή όχι τις επόμενες μέρες! ;) Όσο για το super user το είχα κάνει απεγκατάσταση εντελώς διότι δεν γνωρίζω πως να το χρησιμοποιώ! Λες να παίζει ρόλο αυτό και γι αυτό είχα το συγκεκριμένο πρόβλημα ή πρόβλημα υπάρχει μόνο αν γίνει update;

Τα θέματα προκύπτουν με το update του super su από το play store..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, μου ήρθε και μενα απο geekbying (ξέχασαν τον αντάπτορα:mad:).

Η έκδοση που φοράει είναι η MIUI global 8.0/STABLE 8.0.1.0.0 (LHOMIDG)

Να υποθέσω ότι είναι η προβληματικά multilanguage?

Εαν ναι, να κατεβάσω απο εδώ http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=301&mobile=no

την stable και να την κάνω update μέσα απο το κινητό? Ελληνική γλώσσα έχει?

Η dev rom είναι marsmallow?

Κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη:)

 

Λόγω του ενός επιπλέον μηδενικού πιθανότατα έχεις τη multi. Αν έχεις και ελληνική γλώσσα τότε είναι σίγουρα η multi. Οδηγίες στον οδηγό της πρώτης σελίδας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θέλω μία μικρή διευκρίνηση, βλέπω το Miui 8 έκδοση 8.0.5.0 στην ιστοσελίδα που κατεβάζεις την ρομ. Θα έχει ελληνική γλώσσα; Ή διαδικασία εγκατάστασης είναι αυτή όπως αναγράφεται στην επίσημη σελίδα; Πόσο % μπαταρία πρέπει να έχει ή συσκευή;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

παιδια η τελευτεα ελληνικο ρομ για να βαλω ποια ειναι? βλεπω XTRV/GTV-6.11.3 βλεπω kemzo δεν ξερω τι να βαλω! για mm μιλαω

Βγηκε σημερα αλλα ειχε ενα θεμα και θα την ξαναβγαλουν..κανε λιγο υπομονη αυριο λογικα θα βγει κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα, θέλω μία μικρή διευκρίνηση, βλέπω το Miui 8 έκδοση 8.0.5.0 στην ιστοσελίδα που κατεβάζεις την ρομ. Θα έχει ελληνική γλώσσα; Ή διαδικασία εγκατάστασης είναι αυτή όπως αναγράφεται στην επίσημη σελίδα; Πόσο % μπαταρία πρέπει να έχει ή συσκευή;

Ποια ρομ εχεις τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...