Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι αλλα αν ενοεις το ελληνικο νομιζω ειναι πανακριβο

 

το πιο φθηνο που δουλευει με το που ερθει ειναι το vickmall ...

 

ολα τα αλλα θελουν 2 ωρες διαδικασια..που ειναι πολυ πιο ευκολη απο οτι διαβαζεις στους οδηγους

Link to comment
Share on other sites

το πιο φθηνο που δουλευει με το που ερθει ειναι το vickmall ...

 

ολα τα αλλα θελουν 2 ωρες διαδικασια..που ειναι πολυ πιο ευκολη απο οτι διαβαζεις στους οδηγους

 

Φίλε kongeo έχω την εντύπωση πως οι International εκδόσεις έρχονται όλες με global stable, γι αυτό και διαφημίζουν τα ΟΤΑ.

Οπότε σ αυτή την περίπτωση το geekbuying είναι λίγο πιο φτηνό. Αλλά όπως και να χει οι διαφορές τιμής είναι ελάχιστες και η αξιοπιστία του vickmall καθόλου αμελητέα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kongeo έχω την εντύπωση πως οι International εκδόσεις έρχονται όλες με global stable, γι αυτό και διαφημίζουν τα ΟΤΑ.

Οπότε σ αυτή την περίπτωση το geekbuying είναι λίγο πιο φτηνό. Αλλά όπως και να χει οι διαφορές τιμής είναι ελάχιστες και η αξιοπιστία του vickmall καθόλου αμελητέα.

 

μην εχεις την εντυπωση,να εισαι σιγουρος..αυτο ισχυει...

 

απλα δεν καταλαβα οτι μιλαμε για το international (εχει νημα το ιντερνατιοναλ..φανταστηκα οτι μιλαμε για το απλο προ)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kongeo έχω την εντύπωση πως οι International εκδόσεις έρχονται όλες με global stable, γι αυτό και διαφημίζουν τα ΟΤΑ.

Οπότε σ αυτή την περίπτωση το geekbuying είναι λίγο πιο φτηνό. Αλλά όπως και να χει οι διαφορές τιμής είναι ελάχιστες και η αξιοπιστία του vickmall καθόλου αμελητέα.

 

Από Geekbuying έρχονται με official global stable. Αν θέλεις να περάσεις την official global dev δεν είναι τίποτα. Τα υπόλοιπα στο σχετικό νήμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ηρθε κ για ενα φιλο το note 3 pro το οποιο φοραει Miui 8 global stable 8.0.2.0 κ δεν εχει Ελληνικα, ποιον οδηγο ακολουθω για να περασω ρομ με ελληνικα; αυτη η ρομ που εχει θα εχει καπια στιγμη ελληνικα με αυτοματη αναβαθμιση; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ηρθε κ για ενα φιλο το note 3 pro το οποιο φοραει Miui 8 global stable 8.0.2.0 κ δεν εχει Ελληνικα, ποιον οδηγο ακολουθω για να περασω ρομ με ελληνικα; αυτη η ρομ που εχει θα εχει καπια στιγμη ελληνικα με αυτοματη αναβαθμιση; ευχαριστω

 

μεσα στο επομενο τριμηνο λογικα θα εχει παρει ελληνικα καθως η dev εχει κανονικα ελληνικα..

 

οσο αφορα το περασμα της ελληνικης:

1)κανεις αιτηση για ξεκλειδωμα...αμα εχεις κανει ηδη και εχεις παρει εγκριση δοκιμαζεις να ξεκλειδωσεις...αμα δεν ξεκλειδωσει περνας global dev κατα προτιμηση καποια 6,8,χ ...

2) αμα ξεκλειδωσει προχωρας εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929

 

τα εχει ολα εκει...

Link to comment
Share on other sites

Τα κινεζομαγαζια βαζουν στην συσκευασια τον γνωστο απλο φορτιστη με τον γνωστο ανταπτορα.

Τι χρειαζεται να αγορασω για να δουλεψει η ταχεια φορτιση?

Link to comment
Share on other sites

Τα κινεζομαγαζια βαζουν στην συσκευασια τον γνωστο απλο φορτιστη με τον γνωστο ανταπτορα.

Τι χρειαζεται να αγορασω για να δουλεψει η ταχεια φορτιση?

 

με τον φορτιστη του δουλευει...

απλα θες εναν >1a φορτιστη

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω απο vicmall το redmi note 3 pro αλλα το μονο που βρισκω ειναι η εκδοση με το mtk xelio x10.Εγω θελω με τον snapdragon 650 πριν απο μερες θυμαμαι το ειχε Edited by sifario

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θα χρειαστω τη βοηθεια σας! Εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο εδω και δυο μηνες και την τελευταια εβδομαδα το εχω πετυχει τρεις φορες ενω ειναι στην αναμονη, οταν παταω το πληκτρο να ξυπνησει να περιμενει να του βαλω το πιν για τις καρτες σιμ. Το ειχε κανει οταν το πρωτο ειχα παρει, αλλα δεν εδωσα σημασια.

Εχθες το πετυχα απο την αρχη, ξαφνικα βγαζει miui και σαν να καμει επανεκκινηση.

 

Παρατηρησα βεβαια οτι εχθες σε 9 ωρες αναμονης το βραδυ επεσε η μπαταρια 9%.

 

Δεν με ενοχλουν και τοσο αλλα ειναι ακομα καινουριο και αν εχει προβλημα να προλαβω να το στειλω πισω...

Κατα αλλα ειναι αψογο!!!

Εχει:

5.1.1 LMY47V

MIUI 8.0.2.0 LHOMIDG

 

Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω απο vicmall το redmi note 3 pro αλλα το μονο που βρισκω ειναι η εκδοση με το mtk xelio x10.Εγω θελω με τον snapdragon 650 πριν απο μερες θυμαμαι το ειχε

 

Χθες παρήγγειλα για εναν φιλο το 2/16: http://www.vickmall.com/xiaomi/redmi-note-3-pro.html

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω απο vicmall το redmi note 3 pro αλλα το μονο που βρισκω ειναι η εκδοση με το mtk xelio x10.Εγω θελω με τον snapdragon 650 πριν απο μερες θυμαμαι το ειχε

http://www.vickmall.com/golden-xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Link to comment
Share on other sites

το φαινομενο του bootloop με την οfficial dev την τελευταια που είμαι (αλλά και με τις 2 προηγούμενες) καλα κρατα...

Καθε μερα το πρωι στην πρωτη - δευτερη κληση ή αν πας να το πειραξεις μπαινοντας στις ρυθμισεις το κινητο κανει επανακκινηση βγαιζει το mi και ξαναφορτωνει μονο του μετα απο μερικα δευτερολεπτα. Αυτό το κάνει 3-4 φορες συνεχεια και μετα δεν το ξανακανει ολη την αλλη μερα. Εκανα factory reset αλλα τιποτα. Εβαλα -εβγαλα την την σιμ αλλα τα ιδια...

 

Υπαρχουν αρκετα βιντεο στο youtube με αυτες τις αναφορες το bootloop παει συννεφο στο τηλεφωνο και λύσεις οι οποιες ειναι καμια 40 σελιδες κατεβατο για το τι πρεπει να κανεις για το λύσεις!

 

Σε κάποιον που εχει περασει την ελληνικη ρομ συμβαινει αυτο το φαινομενο? ή παιρνωντας την ελληνικη ή κάποια αλλη λυνεται οριστικα το θεμα?

 

Παντως ειναι ξενερωμα...το τηλεφωνο το πηρα με official rom δεν το πειραξα δεν εκανα ματσακωνιες και ομως μετα τους 3 μηνες αρχισε τα bootlloop. Δεν είναι συνεχομενα και ολη την μερα αλλα ειναι ενοχλητικα. Πας να παρεις επαγγελματικο τηλεφωνο πρωι πρωι και περιμενεις να παρει μπρος....

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις βάλει-αλλάξει τώρα τελευταία κάρτα μνήμης? Με ενα άλλο Κινέζικο (THL) είχα αντίστοιχο πρόβλημα και έφταιγε η κάρτα μνήμης, που είχε βγάλει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

oχι δεν εχω κάνει καμια αλλαγη.

Μεχρι το πρωτο τρίμηνο δεν ειχα ουτε μια επανεκκινηση. Μετα το έχω συχνα τις τελευταιες μερες καθε μερα. Δεν το κανει ολη την μέρα μόνο στην αρχη το πρωι 3-4 επαναλλαμβανόμενα και μετα δεν το ξανακανει.

 

Απλα η λύσεις που προτείνονται αλλαξτε την official με μια άλλη είναι λιγο ντροπη για την xiaomi (οχι φυσικα ότι είναι η επισημη θεση της xiaomi) αλλα υποστηρίζεται απο διαφόρους. Δλδ εχω προβλημα με την official και να βαλω την "πειραγμενη" για να ληθει το θεμα? και αν ληθει αυτο και αποκτήσω άλλα θεματα? τι γινεται? θα περιμενω την "κοινοτητα" να κανει update για να λυσει bugs που δεν ειχα πριν περασω την ρομ τους?!

Link to comment
Share on other sites

Απλα η λύσεις που προτείνονται αλλαξτε την official με μια άλλη είναι λιγο ντροπη για την xiaomi (οχι φυσικα ότι είναι η επισημη θεση της xiaomi) αλλα υποστηρίζεται απο διαφόρους. Δλδ εχω προβλημα με την official και να βαλω την "πειραγμενη" για να ληθει το θεμα? και αν ληθει αυτο και αποκτήσω άλλα θεματα? τι γινεται? θα περιμενω την "κοινοτητα" να κανει update για να λυσει bugs που δεν ειχα πριν περασω την ρομ τους?!

 

Θύμησε μου ποια ρομ έχεις;

Link to comment
Share on other sites

6.9.29 οfficial dev. Tα ιδια ειχα και με τις 2-3 προηγουμενες τις προηγούμενες βδομαδες.
Link to comment
Share on other sites

6.9.29 οfficial dev. Tα ιδια ειχα και με τις 2-3 προηγουμενες τις προηγούμενες βδομαδες.

 

Δηλαδή beta? Ξέρεις τι σημαίνει beta???

Επίσημα αν ρωτήσεις την xiaomi θα σου πει να χρησιμοποιήσεις STABLE ROM

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η beta που εχω είναι της xiaomi δεν ειναι του οποιουδηποτε!!!! ειναι official! υποτιθεται την στέλνουν στους κατοχους λυνοντας bugs που παρατηρούνται κατα την διαρκεια της "ζωης" του κινητου.

 

3 μηνες γιατι δεν ειχα προβλημα με τις beta με 0 επανακκινησεις ?

 

Μην προσπαθουμε να τα δικαιολογησουμε ολα . Και να τα φορτώσουμε στον χρήστη. Δεν εχω international rom κινεζομαγαζου , δεν εχω μεταφρασμενη ρομ ελληνικης κοινοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω 5 ημέρες το κινητό στα χέρια μου και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω γιατί δεν δικτυόνεται η sim. Πιο αναλυτικά έβαλα τη sim στο sim1, την είδε, ζήτησε το pin και ενώ πατάω το unlock δεν μου βγάζει σήμα. Όταν μου ζήτησε όνομα και αριθμό κάρτας, έδωσα wind gr και τον 20ψήφιο αριθμό της κάρτας. Το κινητό είναι redmi note 3 pro με miui version MIUI Global 7.1 stable 7.1.8.0 (LHOMICL), δεχεται ενημέρωση (μπορώ να κατεβάσω την MIUI V8.0.2.0 LHOMIDG) μου δείχνει ΙΜΕΙ. Δοκίμασα και στο sim2 αλλά δεν προχώρησα με όνομα και αριθμό κάρτας, οπότε δεν ξέρω αν τη δεχεται εκεί. Βοηθάτε ρε παιδιά γιατί το γουστάρω τρελά το κινητό και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η beta που εχω είναι της xiaomi δεν ειναι του οποιουδηποτε!!!! ειναι official! υποτιθεται την στέλνουν στους κατοχους λυνοντας bugs που παρατηρούνται κατα την διαρκεια της "ζωης" του κινητου.

 

3 μηνες γιατι δεν ειχα προβλημα με τις beta με 0 επανακκινησεις ?

 

Μην προσπαθουμε να τα δικαιολογησουμε ολα . Και να τα φορτώσουμε στον χρήστη. Δεν εχω international rom κινεζομαγαζου , δεν εχω μεταφρασμενη ρομ ελληνικης κοινοτητας.

 

Πάλι αδιάβαστο σε βρίσκω.. Λογικό όμως...

Αν θες να σωθείς πέρνα την ξανα... με όποιον τρόπο νομίζεις εσύ ότι είσαι οκ..

Το πρόβλημα προφανώς δεν είναι σφάλμα ρομ(από την στιγμή που το χεις μόνο εσύ ή τουλάχιστον δεν το χουν όλοι)..

Και για να σου ανοίξω τα μάτια... official beta είναι η ρομ που δοκιμάζεται ακόμη....Δοκιμάζονται διάφορα....

 

Αν είχες την ρομ την Ελληνικής κοινότητας θα το χες λύσει το πρόβλημα μέχρι τώρα... Μην το συζητάμε αυτό..

 

Εντωμεταξύ μόλις θυμήθηκα και ποιος είσαι....

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ μόλις θυμήθηκα και ποιος είσαι....

 

Aρτέμη ? εσυ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα προφανώς δεν είναι σφάλμα ρομ(από την στιγμή που το χεις μόνο εσύ ή τουλάχιστον δεν το χουν όλοι)..

 

πραγματικα ο μονος πρεπει να είμαι!!!

 

μονο 188.000 αποτελεσματα βρισκεις οταν γκουκλάρεις!!! προφανως προκειται για μεμονωμένο περιστατικό!!!!

 

https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=xiaomi+redmi+note+3+pro+bootloop

Link to comment
Share on other sites

Aρτέμη ? εσυ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πραγματικα ο μονος πρεπει να είμαι!!!

 

μονο 188.000 αποτελεσματα βρισκεις οταν γκουκλάρεις!!! προφανως προκειται για μεμονωμένο περιστατικό!!!!

 

https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=xiaomi+redmi+note+3+pro+bootloop

Τα λες ωραία φωτογράφε....

Μπήκες σε κανένα να δεις γτ έχουν το πρόβλημα;

Ψάξε βρες τίποτα... Μην τα περιμένεις όλα έτοιμα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...