Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλε μου. Όλα δουλεύουν ρολόι. Μία δοκιμή θα σε πείσει. :)

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Μαλιστα το Σαβ/κυριακο λεω να την δοκιμάσω,θα πάρω και ενα Backup φυσικα,γράφονται τα καλύτερα και εσυ που είχες και αλλο κινητο με MIUI παλιότερα και δεν γύρισες σε αυτό,αυτο μου έκανε κυρίως μεγάλη εντύπωση,καλό βράδυ φιλε μου. :cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαλιστα το Σαβ/κυριακο λεω να την δοκιμάσω,θα πάρω και ενα Backup φυσικα,γράφονται τα καλύτερα και εσυ που είχες και αλλο κινητο με MIUI παλιότερα και δεν γύρισες σε αυτό,αυτο μου έκανε κυρίως μεγάλη εντύπωση,καλό βράδυ φιλε μου. :cool:

 

 

Ναι φίλε πάρε back up οπωσδήποτε. Πιστεύω θα σου αρέσει η ρομ. Δεν είχα άλλη συσκευή με miui. Η μόνη επαφή που είχα ήταν για λίγο διάστημα με το OnePlus One. Καλό βράδυ φιλαράκι.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Που να ανεβασω φωτο για πειτε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε σε imgflip ή imgur.

Να δούμε επιτέλους τις τρομακτικές διαφορές που παρατήρησε ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...Επειδή είναι αδύνατον να διαβάσω ολο το thread....τι μου προτείνεται και Γιατί...το redmi note 3pro ή το redmi note 4 ? Το soc του 4 είναι ταχύτερο απο του 3pro? Ευχαριστώ πολύ

 

sent from my Galaxy NoteII using tapatalk

 

εγω πιστευω οτι ειναι περιπου στα ιδια κυβικά!!

cpu note 4 ειναι λιγο πιο γρήγορο απο τον snapdragon 650 (δεν φαίνεται στο ματι)

η gpu του snapdragon ομως ειναι πιο ισχυρή απο την mali που εχει το note 4!!απο θεμα καμερας το ote 4 πρεπει να ειναι λιγο καλύτερο απο το note 3pro!!

αν εισαι ατομο που παιζεις παιχνίδια παρε το redmi note 3pro αν δεν σε ενδιαφερει δες και κρινε μονος σου !!εγω παντως θα έπαιρνα το note 4!!!:)

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι ειναι περιπου στα ιδια κυβικά!!

cpu note 4 ειναι λιγο πιο γρήγορο απο τον snapdragon 650 (δεν φαίνεται στο ματι)

η gpu του snapdragon ομως ειναι πιο ισχυρή απο την mali που εχει το note 4!!απο θεμα καμερας το ote 4 πρεπει να ειναι λιγο καλύτερο απο το note 3pro!!

αν εισαι ατομο που παιζεις παιχνίδια παρε το redmi note 3pro αν δεν σε ενδιαφερει δες και κρινε μονος σου !!εγω παντως θα έπαιρνα το note 4!!!:)

Εγω θα περιμενα μηπως βγει note 4 με snapdragon

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα πολλα ισα ισα τραβηξα 7 φωτο εκει που ημουν με τα 2 κινητα διπλα διπλα. Δεν εκανα τον φωτογραφο με εξαίρεση την κοντινή που στην μια φωτογραφια εκανα manual focus . Στις οθονες τους φαινοταν ποιο λευκο και ποιο με ποιο ζωντανα χρωματα το f16 αλλα μετα σκέφτηκα οτι μπορει να ηταν το tempered glass στο omida που ειχε αυτο που δινει το vick εγω ειχα το nilkin.... αλλη φορα θα αφιερωσω λιγο χρονο παραπανω. ποιοτητα και στα 2 κανονικο. οι πρωτες 7 ειναι omida και οι επομενες f16s01c

https://www.flickr.com/photos/145081805@N03/with/29237262430/

 

edit ρομ omida global dev 6.8.18

rom f16 ελληνική GTV dev 6.8.18

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,

λοιπον εδω και 5 μερες το κινητο στην κατοχη μου,εχω περασει ελληνικη 6.8.18 και ειμαι μια χαρα (συστημα android βεβαια στα 30%),

καμερα f16 απ'οτι ειδα και φωτογραφιες οκ,

μονο ενα προβλημα με bluetooth LG (σε αλλα κινητα ειναι οκ) που εχω οταν μιλαω μεσα απο αυτα ακουγεται ο αλλος σαν robot ενα απο το ακουστικο τηλεφωνου ειναι οκ,

εχει συναντησει καποιος αυτο το προβλημα?

 

Κανενας???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένας φίλος έχει το τηλέφωνο με περασμένη την ελληνική 7.5.2 αν θυμάμαι καλά. Το θέμα είναι ότι δεν του έρχονται ειδοποιήσεις ούτε από Yahoo email, ούτε από ebay, ούτε από quizdom. Λίγο που το κοίταξα απενεργοποιησα στην μπαταρία την εξοικονόμηση που ήταν στο κανονικό και κοίταξα και στα δικαιώματα των εφαρμογών αλλά δεν βρήκα κάτι για να αλλάξω. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που κόβει τις ειδοποιήσεις γιατί έκανα κάποιες αλλαγές αλλά δεν άλλαξε κάτι!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε εκανες το mod και μετα πηγες και επελεξες να ειναι ενεργο μονο το 4g στην 800 συχνοτητα ή καταλαβα λαθος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανα το MOD με το unlocking της μπάντας, μετά αυτό http://en.miui.com/thread-335643-1-1.html και έβαλα CM13 και έχω 4G στη WIND που δεν είχα.

με το NETWORK SIGNAL GURU η το Lte information δεν μπορείς να δεις την μπάντα που είσαι συνδεδεμένος?

Με ενδιαφέρει αν αυτό γίνετε με κάποια έκδοση που έρχεται το τηλ. χωρίς να του αλλάξω rom κλπ

Θα δοκιμάσω την miui να δω αν λειτουργεί (λογικά κατά 99% θα λειτουργεί).

έχει μια επιλογή που πρέπει να εχεις τo GPS απο το οποίο βλέπει μέσα απο το χάρτη τη θέση σου και απο που περνεις σήμα,στην θέση της κεραίας δείχνει τυπο ή συχνότητα.

 

Αν εχεις χρόνο φτιαχτο και δες το αποτέλεσμα, μετα ανέβασε φωτός..

Ωραία, αύριο θα το δοκιμάσω και θα ανεβάσω αποτελέσματα!

Εγώ από την ώρα που έκανα το mod έχασα το 4G.

Εσύ ποιόν κωδικό έδωσες;

Σου απάντησα στο Pm!

Με τον τρόπο αυτό η συσκευή θα έχει διαθέσιμη αυτόματα την 800άρα ή θα πρέπει όποτε την χρειάζεσαι να μπαίνεις σε αυτό το μενού και να την ενεργοποιείς και να χάνεις προσωρινά τις υπόλοιπες?

Βασικά την ενεργοποίησα και μετά πήγα πάλι στο automatic και πάλι έχω 4G στη WIND που όπως λέω παραπάνω δεν είχα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα πολλα ισα ισα τραβηξα 7 φωτο εκει που ημουν με τα 2 κινητα διπλα διπλα. Δεν εκανα τον φωτογραφο με εξαίρεση την κοντινή που στην μια φωτογραφια εκανα manual focus . Στις οθονες τους φαινοταν ποιο λευκο και ποιο με ποιο ζωντανα χρωματα το f16 αλλα μετα σκέφτηκα οτι μπορει να ηταν το tempered glass στο omida που ειχε αυτο που δινει το vick εγω ειχα το nilkin.... αλλη φορα θα αφιερωσω λιγο χρονο παραπανω. ποιοτητα και στα 2 κανονικο. οι πρωτες 7 ειναι omida και οι επομενες f16s01c

https://www.flickr.com/photos/145081805@N03/with/29237262430/

 

edit ρομ omida global dev 6.8.18

rom f16 ελληνική GTV dev 6.8.18

 

μπορεις μηπως σε παρακαλω να τις ονομασεις? πχ omida 1 κλπ.... ετσι οπως τις δειχνει δεν καταλαβαινω...

 

και ΑΝ καταλαβα καλα... οι f16 φαινονται πιο crispy?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένας φίλος έχει το τηλέφωνο με περασμένη την ελληνική 7.5.2 αν θυμάμαι καλά. Το θέμα είναι ότι δεν του έρχονται ειδοποιήσεις ούτε από Yahoo email, ούτε από ebay, ούτε από quizdom. Λίγο που το κοίταξα απενεργοποιησα στην μπαταρία την εξοικονόμηση που ήταν στο κανονικό και κοίταξα και στα δικαιώματα των εφαρμογών αλλά δεν βρήκα κάτι για να αλλάξω. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που κόβει τις ειδοποιήσεις γιατί έκανα κάποιες αλλαγές αλλά δεν άλλαξε κάτι!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρέπει να τις ενεργοποιήσεις. Θα πας ρυθμίσεις, εφαρμογές, πχ yahoo, προβολή ειδοποιήσεων και τσεκάρεις αυτά που θες.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

http://www.rakuten.com.tw/shop/osamart4you/product/7320239007BC/

ευκολο ηταν τελικα να βρουμε θηκη..χαχα

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι κι εγώ για αυτή τη συσκευή από Vickmall. Μετά από μία γρήγορη σύγκριση κατέληξα στο 3 pro αντί το 4.

Χρειάζεται να στείλω κάτι στο κατάστημα, για τελωνείο π.χ. ή για θηκούλες και δωράκια ή προχωράω κατευθείαν στην παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει παραλάβει κανείς την international με την 800άρα. Εντυπώσεις?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι κι εγώ για αυτή τη συσκευή από Vickmall. Μετά από μία γρήγορη σύγκριση κατέληξα στο 3 pro αντί το 4.

Χρειάζεται να στείλω κάτι στο κατάστημα, για τελωνείο π.χ. ή για θηκούλες και δωράκια ή προχωράω κατευθείαν στην παραγγελία;

Για τεπωνειο δεν χρειαζεται,τα ξερουν

 

Θηκη και γιαλι εχει μεσα.αμα θες ζητα την ipaky θηκη ή κανα ακουστικο (καμια κινεζια θα σου στειλουν αλλα για 2α ακουστικα ειναι καλα)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τις ενεργοποιήσεις. Θα πας ρυθμίσεις, εφαρμογές, πχ yahoo, προβολή ειδοποιήσεων και τσεκάρεις αυτά που θες.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Είναι ενεργοποιημένα τα πάντα. Ειδοποιήσεις δεν έρχονται δυστυχώς!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε σε imgflip ή imgur.

Να δούμε επιτέλους τις τρομακτικές διαφορές που παρατήρησε ο φίλος.

αν νομίζεις οτι απο εδω μέσα θα βγάλετε διαφορές καλά κρασιά

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημένα τα πάντα. Ειδοποιήσεις δεν έρχονται δυστυχώς!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγαινε στην εφαρμογή ασφάλεια, δικαιώματα, τσέκαρε αυτόματη έναρξη, αν μπορούν να εκκινούν αυτόματα οι εφαρμογές που θες, μετά πίσω στα δικαιώματα και βρες πχ το messenger και ενεργοποίησε το αναδυόμενο παράθυρο.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

http://www.rakuten.com.tw/shop/osamart4you/product/7320239007BC/

ευκολο ηταν τελικα να βρουμε θηκη..χαχα

παραγγειλες?? στέλνει? πόσο βγαίνει?

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μπορεις μηπως σε παρακαλω να τις ονομασεις? πχ omida 1 κλπ.... ετσι οπως τις δειχνει δεν καταλαβαινω...

 

και ΑΝ καταλαβα καλα... οι f16 φαινονται πιο crispy?

 

τις εχω βαλει σε φακελους αλλα αλλαξα και την ονομασία τωρα!

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το φορτιζα ολο το βραδυ και ειναι κολλημενο στο 2% ...αρα πως θα φλασαρω την stable?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το φορτιζα ολο το βραδυ και ειναι κολλημενο στο 2% ...αρα πως θα φλασαρω την stable?
Προφανώς θα φταίει ο φορτιστείς σου,δεν θα ακουμπάει καλά,δοκίμασε να φορτίσεις με κάποιον αλλο.τώρα τι rom εχεις ,υποψιάζομαι την Multi με ελληνικα που βάζουν τα κινεζομαγαζα και εγω οταν το ειχα πάρει αυτήν είχε αλλα φόρτιζε και γέμιζε η μπαταρια του κανονικά.:ninja::ninja:
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...