Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε μια επανεκκίνηση πρώτα.

Συνήθως λύνει το πρόβλημα...

Σχεδον καθε μερα κανω επανεκκίνηση αρα δεν ειναι εκει το προβλημα :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα να το προχωρήσω αλλά όταν πάω να βρω το αρχείο TWRP 3.0.0. το βρίσκω μέσα στην κάρτα αλλά σαν να μην το αναγνωρίζει, παίζει τίποτα με το USB Debugging .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους και από εμένα! Σε λίγες μέρες και εγώ κάτοχος του note 3 pro. Επειδή έχω διαβάσει πολλά εδώ μέσα θέλω να μου ξεκαθαρίσει κάποιος το πεδίο! Λοιπόν το κινητό θα το αγοράσω μεταχειρισμένο από ένα παιδί που το πήρε από Κίνα και του έχει περάσει ελληνική rom.ποιες είναι οι επιπτώσεις από αυτό? Εγγύηση? 2 sim ενεργές θα έχει? Αναβαθμίσεις?

 

Στάλθηκε από το Lenovo P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που επανερχομαι παιδια αλλα οι περισσοτεροι προτεινεται

MIUI Version: MIUI 8 6.8 .18 Beta

και RADON kernel

 

στο θεμα της γρηγορης φορτισης ομως κερδιζουμε κατι απο τον RADON kernel αφου ετσι και αλλιως ο original φορτιστης παει μεχρι 2Α !!!!!

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που επανερχομαι παιδια αλλα οι περισσοτεροι προτεινεται

MIUI Version: MIUI 8 6.8 .18 Beta

και RADON kernel

 

στο θεμα της γρηγορης φορτισης ομως κερδιζουμε κατι απο τον RADON kernel αφου ετσι και αλλιως ο original φορτιστης παει μεχρι 2Α !!!!!

 

απ οτι διαβασα αυτο αφαιρεθηκε απο τον radon για miui. παει κανονικα μεχρι 2Α. μονο σε cm/aosp παει μεχρι 2.5A αλλα ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Σχεδον καθε μερα κανω επανεκκίνηση αρα δεν ειναι εκει το προβλημα :confused:

Ξανα περνα την ρομ κανε μια πληρη φορτιση και δες πως θα παει..

 

Αμα δεν φτιαξει ενημερωσε μας

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια το κινητό βγάζει το m και εκεί σταματάει

Πες μας τι εκανες; Τι διαδικασια ακολουθησες

Link to comment
Share on other sites

Πήγα μέσω twrp να δω τι παίζε ξεκίνησα να κάνω backup αλλά επειδή ήταν τσεκαρισμένες όλες οι επιλογές και κάπου διάβασα να τσεκάρουμε μόνο κάποιες από αυτές το σταμάτησα γύρισα να κάνω rebboot kai power off και έκτοτε δεν ανοίγει.
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160828/0d2e122e407cc2f744a7f635b58747d6.jpg

Τιν τούτο; Δεν φεύγει χωρίς force stop, δεν με αφήνει να πειραξω τα δικαιώματα για να βγάλω το gps, και το βγάζει μερικές φορές όταν είμαι στο πλέι στορ. (Όταν βάλω να κατεβει μία εφαρμογή νομίζω)

Καμιά ιδέα;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στους φίλους και από εμένα! Σε λίγες μέρες και εγώ κάτοχος του note 3 pro. Επειδή έχω διαβάσει πολλά εδώ μέσα θέλω να μου ξεκαθαρίσει κάποιος το πεδίο! Λοιπόν το κινητό θα το αγοράσω μεταχειρισμένο από ένα παιδί που το πήρε από Κίνα και του έχει περάσει ελληνική rom.ποιες είναι οι επιπτώσεις από αυτό? Εγγύηση? 2 sim ενεργές θα έχει? Αναβαθμίσεις?

 

Στάλθηκε από το Lenovo P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως ξεφυγες και δεν σου απάντησε κανείς εσένα; :p

Η ελληνική ρομ είναι η μόνη ρομ (εκτός των custom) με ελληνικά στο μενού της (κάτι που ίσως έρθει στο μέλλον και στις άλλες). Έρχεται pre rooted και έχει μερικές έξτρα εφαρμογες που μπορεί να σου φανουν χρήσιμες (πχ Dolby).

Τώρα κατά πόσο ούτως ή άλλως έχουμε εγγύηση όταν το κινητό το πουλάνε με multi rom (ανεπίσημη προφανώς) είναι ένα ερώτημα.

 

Ολα οκ με τις σιμ. Δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος αλλά ξέρω από εδώ από τα παιδιά.

 

Αναβαθμίσεις ota δεν θα έχεις αλλά μπορείς εύκολα να τις κατεβάζεις και να τις φλασαρεις από recovery. Μην αγχωνεσαι, δεν θέλει να είσαι ειδικός ;)

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι μέσα από την εφαρμογή Flashify

Γιατι δεν την περασες απο το recovery?

Δεν ξερω την διαδικασία αυτη οποτενδεν θελω νανσου πω κατι που μπορει να σε καψει

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160828/0d2e122e407cc2f744a7f635b58747d6.jpg

Τιν τούτο; Δεν φεύγει χωρίς force stop, δεν με αφήνει να πειραξω τα δικαιώματα για να βγάλω το gps, και το βγάζει μερικές φορές όταν είμαι στο πλέι στορ. (Όταν βάλω να κατεβει μία εφαρμογή νομίζω)

Καμιά ιδέα;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

 

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

 

Κλεισε το gps?

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα την μεταφορά αρχείων μέσω σύνδεσης του κινητού στον υπολογιστή. Μπορώ να το επαναφέρω με κάποιο τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

οι διαφορες ηταν 2:

1) η 800αρα

2) το ανδροιδ 6

 

το 2 παει γιατι σε 1-2 βδομαδες θα παρει και η απλη το 6 απο οτι λενε

 

οποτε αμα δεν σε απασχολει η 800αρα δεν βρισκω λογο να το παρεις.Η κοσμοτε δεν εχει πει κατι για την 800.Προς το παρον την χρησιμοποιουν μονο η wind και σιγα σιγα και η vodafone

Link to comment
Share on other sites

ναι μέσα από την εφαρμογή Flashify

Γραψε μας λιγο ποιο αναλυτικά τι εκανες,πέρασες twrp και δεν είχες βαλει στο κινητο την νεα ελληνικη rom,αν δεν την είχες περάσει περνα την τωρα μέσα απο μια καρτα μνήμης χύμα ρυξτην θα την δει κανονικά.

ΣΕ twrp μπαίνεις ετσι ,εχεις ξεκλειδώσει και ήθελες να περάσεις την ελληνικη,δεν παιζει ρολο το backup που δεν έκανες ,δεν έχεις περασει η περασες νεα ρομ.

Γραψε αναλυτικά τι έκανες,οχι με μονο2 λέξεις αν θες να σε βοηθήσουμε πρέπει να γνωρίζουμε ακριβώς τι εκανες,δεν τρέχει κατι που δεν πήρες backup.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το PlayStore μετά το MIUI8? Εγώ ξαφνικά εκεί που μπαίνω μου λέει Απαιτείται έλεγχος ταυτότητας.Πρεπει να συνδεθείτε με τον λογαριασμό σας Google.

Καμιά γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το PlayStore μετά το MIUI8? Εγώ ξαφνικά εκεί που μπαίνω μου λέει Απαιτείται έλεγχος ταυτότητας.Πρεπει να συνδεθείτε με τον λογαριασμό σας Google.

Καμιά γνώμη?

Γράψε τα στοιχεία του λογαριασμού σου και μπες,δεν εχει αναφερθεί πρόβλημα με το PlayStore μεχρι τώρα.:rolleyes::rolleyes::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

 

Κλεισε το gps?

 

Καλά αυτό είναι μία λύση όντως :p

Γιατί το γράφει όμως αυτό; Τι ψάχνει και δεν με εντοπίζει ποτέ;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό είναι μία λύση όντως :p

Γιατί το γράφει όμως αυτό; Τι ψάχνει και δεν με εντοπίζει ποτέ;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

 

δες στις ρυθμισεις του play store μηπως εχεις καμια ρυθμιση για τοποθεσια.

Λογικα ψαχνει για να βελτιωσεις τις αναζητησεις σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αν εχω developer rom και ξεκλειδωσω bootloader μπορω να το ρουταρω ή θα πρεπει για να εχω ρουτ να περασω την ελληνικη ρομ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το τηλ στα χερια μου 3 μέρες και με έχουν κρασαρει οι κλήσεις και οι επαφές. Έτυχε και σε κάποιον άλλο το ίδιο και κατάφερε να λύσει το θέμα χωρίς recovery?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το τηλ στα χερια μου 3 μέρες και με έχουν κρασαρει οι κλήσεις και οι επαφές. Έτυχε και σε κάποιον άλλο το ίδιο και κατάφερε να λύσει το θέμα χωρίς recovery?

 

ποια ρομ εχεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα.Αν εχω developer rom και ξεκλειδωσω bootloader μπορω να το ρουταρω ή θα πρεπει για να εχω ρουτ να περασω την ελληνικη ρομ;

 

ελα, εδω νομιζω εισαι: http://en.miui.com/thread-240531-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...