Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι με stable ελληνική 7.5.2.0.

 

Όταν θα βγει την άλλη εβδομάδα η stable ελληνική 8 πως θα την περάσουμε;;;

Με full wipes από recovery? Wipe cache, wipe dalvik cache, data, and system ;

Νομιζω factory reset κανονικα

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα στην παρε..επειδει εχω ψιλοφρικαρι λιγο..δεν μπορω να βγαλω φοτο με το δακτυλικό αποτύπωμα με τιποτα..τα αλαξα και παλι τσιφος.ειμαι με την Official DEV CN Rom ..στα αγγλικα..ξερει κανεισ να βοηθεισι ..?ευχαριστω

Εμένα πάντως με global stable και global developer που έχω τώρα δεν το έκανε ποτέ με το αποτύπωμα

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω factory reset κανονικα

 

Factory reset τι εννοείς;;

 

Παιρναμε την νέα MIUI 8 ROM από recovery και μετά την επανεκκίνηση κάνουμε factory reset από τις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 7.5.2 stable ελληνική. Χθες λέω ας δοκιμάσω να περάσω την cm-13.0-20160818-NIGHTLY-kenzo την πέρασα αλλά δεν ενθουσιάστικα και τόσο το miui ήταν πιο εύχρηστο και είπα να ξαναγυρίσω πάλι πίσω έκανα factory reset πέρασα την 7.5.2 πάλι από το twrp έκανα restore τα data από το backup και έκανα επανεκκίνηση το τηλέφωνο κόλλησε στο miui και μόνο σε fastboot έμπαινε με λίγα λόγια κλείδωσε και μόνο σε edle mode μπόρεσα και πέρασα την stable κινέζικη και μετά ξεκλείδωμα και μετά την ελληνική .
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με stable ελληνική 7.5.2.0.

 

Όταν θα βγει την άλλη εβδομάδα η stable ελληνική 8 πως θα την περάσουμε;;;

Με full wipes από recovery? Wipe cache, wipe dalvik cache, data, and system ;

Διαθέσιμες οι πρώτες νέες Ελληνικές Stable MIUI V8 ROMs ελληνικες ,για το δικο μας οχι ακομη σήμερα ,βγήκαν για αλλα μοντελα αλλα μεχρι αυριο θα βγει λογικά και για εμάς .

Μόλις μου έστειλαν μήνυμα απο το γειτονικό ελληνικο foroym,απο την ελληνικη κοινότητα.

Στην ερώτησή σου τωρα αφού θα πας απο stable σε stable μονο Wipe cache, wipe dalvik cache και δεν χάνεις τίποτα, αν πας απο stable σε dev θελει Wipe cache, wipe dalvik cache αλλα και το data να επιλέξεις και τα χάνεις ολα,απο τις ρυθμίσεις και εφαρμογές που είχες.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμες οι πρώτες νέες Ελληνικές Stable MIUI V8 ROMs ελληνικες ,για το δικο μας οχι ακομη σήμερα ,βγήκαν για αλλα μοντελα αλλα μεχρι αυριο θα βγει λογικά και για εμάς .

Μόλις μου έστειλαν μήνυμα απο το γειτονικό ελληνικο foroym,απο την ελληνικη κοινότητα.

Στην ερώτησή σου τωρα αφού θα πας απο stable σε stable μονο Wipe cache, wipe dalvik cache και δεν χάνεις τίποτα, αν πας απο stable σε dev θελει Wipe cache, wipe dalvik cache αλλα και το data να επιλέξεις και τα χάνεις ολα,απο τις ρυθμίσεις και εφαρμογές που είχες.:ninja::ninja:

Απο 7 σε 8 μονο cache,dalvik???

Ουτε data,system?

 

 

Νομιζα φουλ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις αυτο που λεει οτι μπορουμε να δωσουμε ροοτ δικαιωματα σε εφαρμογες χωρις ροοταρισμα του τηλεφωνου. Δν μπορω να δοκιμασω γιατι δν εχει ερθει ακομα το τηλ μου. Ευχαριστω.

 

http://xiaomitips.com/guide/root-access-miui-7-without-rooting/

Link to comment
Share on other sites

Απο 7 σε 8 μονο cache,dalvik???

Ουτε data,system?

 

 

Νομιζα φουλ

 

Καλό είναι να γίνει καθαρή εγκατάσταση της 8 καθώς πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Απο 7 σε 8 μονο cache,dalvik???

Ουτε data,system?

 

 

Νομιζα φουλ

οχι δεν χρειάζεται απο stable σε stable δεν χρειζεται κατι αλλο ,αν κανεις και data,system ειναι full wipes :ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα τρέχω νέα έκδοση cm snapshot,που υπάρχει η ίδια σταθερότητα με την προηγούμενη..

Όσο για επαναφορά το κοινό recovery ίσως μην βοηθήσει σε αυτήν την υπόθεση.

Τα υπάρχων μέσα απο το XDA, έχουν μεγαλύτερη κάλυψη σε restore.. χωρίς να είναι παντα απόλυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αποριούλα: είμαι με GTV 6.7.22 και TWRP 3.0.2-2. Αν κάνω full backup μέσα από recovery και πάω σε CM13 που ψήνομαι, θα μπορώ να επανέλθω με restore? Και η 2η απορία είναι αν με την έκδοση του TWRP μπορεί να "κάτσει" η CM13? Γιατί αν όχι, τότε δεν έχει νόημα να κάνω full backup μέσα από αυτή... Οπότε σα λύση τι υπάρχει; ώστε να κρατήσω ένα full backup την MIUI και να μπορώ να επιστρέψω από CM όσο το δυνατόν πιο "ανώδυνα" :)

 

1.Μπορείς να επαναφέρεις το restore φυσικά... αρκεί να υπάρχει...

2.Να μπει μπορεί... Να πάρεις επαρκή backup όχι... Προτείνουν το ALKA.,

όλα αυτά μετά το ξεκλείδωμα bootloader..(το μετά CM ξεκλείδωμα εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να γίνει καθαρή εγκατάσταση της 8 καθώς πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση

Ναι αλλα αν κανεις full wipes θα χασεις τα παντα απο ρυθμίσεις,εγω δεν εχω κανει κανενα full wipes μεχρι σημερα και εχω περάσει αρκετές ρομ ελληνικες, stable και dev , τωρα εχω dev rom.:ninja::ninja:

H dev που εχω τωρα είναι σε MIUI V8.:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Κανένας οδηγός πώς περνάμε τις νέες MiUi8 στα κινητά μας???

 

Για ποιο πράγμα θέλεις οδηγό.. για το twrp?

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Factory reset τι εννοείς;;

 

Παιρναμε την νέα MIUI 8 ROM από recovery και μετά την επανεκκίνηση κάνουμε factory reset από τις ρυθμίσεις;

 

Πριν το install advanced wipe/data,dalvik,cache...........

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο πράγμα θέλεις οδηγό.. για το twrp?

 

την Περνάμε κανονικά όπως θα παιρνουσαμε μία αναβάθμιση από το TWRP?

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

1.Μπορείς να επαναφέρεις το restore φυσικά... αρκεί να υπάρχει...

2.Να μπει μπορεί... Να πάρεις επαρκή backup όχι... Προτείνουν το ALKA.,

όλα αυτά μετά το ξεκλείδωμα bootloader..(το μετά CM ξεκλείδωμα εννοώ)

Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χρειάζεται απο stable σε stable δεν χρειζεται κατι αλλο ,αν κανεις και data,system ειναι full wipes :ninja::ninja:

Νταξει ακυρο τοτε.νομιζα οτι ηθελε full

Link to comment
Share on other sites

Νταξει ακυρο τοτε.νομιζα οτι ηθελε full

 

Για ποιο πράγμα θέλεις οδηγό.. για το twrp?

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πριν το install advanced wipe/data,dalvik,cache...........

 

Ναι αλλα αν κανεις full wipes θα χασεις τα παντα απο ρυθμίσεις,εγω δεν εχω κανει κανενα full wipes μεχρι σημερα και εχω περάσει αρκετές ρομ ελληνικες, stable και dev , τωρα εχω dev rom.:ninja::ninja:

H dev που εχω τωρα είναι σε MIUI V8.:ninja:

 

Τελικά παιδιά με μπερδέψατε..

Θέλει FULL wipe για αναβάθμιση απο MIUI 7 σε MIUI 8 Greek stable όταν βγει

Ή θέλει απλά wipe dalvik cache and wipe cache ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά με μπερδέψατε..

Θέλει FULL wipe για αναβάθμιση απο MIUI 7 σε MIUI 8 Greek stable όταν βγει

Ή θέλει απλά wipe dalvik cache and wipe cache ;;;;;;

 

 

 

Αμα εισαι ηδη σε stable.απλα cache,dalvil

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα τρέχω νέα έκδοση cm snapshot,που υπάρχει η ίδια σταθερότητα με την προηγούμενη..

 

δεν θελω να ρωτησω κατι, ομως θελω να σου πω, μιας και εισαι απο τους λιγους που ειναι με cm13, να κανεις κανα τετοιο ποστ που και που, γιατι με ενδιαφερει πως εξελισσεται η cm :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανένας φίλος παραγγελία από geekbuying?

 

Περιμένω κι εγώ να δω αν και πως παίζει η 800αρα !

 

εβαλα... :)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

την Περνάμε κανονικά όπως θα παιρνουσαμε μία αναβάθμιση από το TWRP?

Το ίδιο είναι... απλά προτείνεται καθαρή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν κανεις full wipes θα χασεις τα παντα απο ρυθμίσεις,εγω δεν εχω κανει κανενα full wipes μεχρι σημερα και εχω περάσει αρκετές ρομ ελληνικες, stable και dev , τωρα εχω dev rom.:ninja::ninja:

H dev που εχω τωρα είναι σε MIUI V8.:ninja:

 

Είπα τι είναι καλό να γίνει για να κάτσει σωστά η αναβάθμιση. Από κει και πέρα ότι θέλει ο χρήστης κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...