Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αυτονόητο.... recovery βάζεις.. recovery επιλέγεις..:wink:

 

Μετά την εγκατάσταση του recovery twrp-3.0.2-2-kenzo, για να κάνουμε backup ποιά από όλα επιλέγουμε;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το τερματησε το geek!!! 162$ 3/32 !!!! και κάποιοι πριν από 2 μηνες δεν πίστευαν οτι θα παει κατω από 210!!! εχει πεσει στο 60% της αρχικης τους τιμης

Σε προηγούμενη αντίστοιχη προσφορά, το geekbuying δεν έχει αποστείλει ακόμα τα κινητά μετά από 1 βδομαδα, οπότε χρειάζεται να γνωρίζετε πριν κάνετε την αγορά.

Edited by bilakos10
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του recovery twrp-3.0.2-2-kenzo, για να κάνουμε backup ποιά από όλα επιλέγουμε;

Ευχαριστώ

 

Πάρτα όλα...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ σαν πιο νέος θα έπρεπε να δοκιμάζεις πρώτος... Εγώ και ο denis είμαστε παππούδες

Εσυ εισαι παππούς εγώ είμαι νέος χα χα :lol::lol::lol::p

Την πέρασα τωρα έχουμε και λεμε μου εμφάνισε και γραφει το twrp-3.0.2-2 αλλα έγινε πορτοκαλί όπως το twrp-3.0.2-1, μαλλον θα την γυρίσει σε twrp-3.0.2-1,το κανονικό ειχε μπλε επάνω και γρι κατω twrp-3.0.2-2

2 το που πήρα backup δεν το εμφανίζει,οχι το εμφανίζει στην sd κάρτα το ειχε πάει,μάλλον εκει εγω το επέλεξα να το πάει.

Τωρα λες να το ξαναπεράσω το twrp-3.0.2-2 για να εμφανιστεί το κανονικό του με το μπλε και το γρι χρωμμα,η να το αφήσω ετσι.

twrp-3.0.2-2 σε πορτοκαλί πως γίνεται να το έκανε:ninja::ninja::ninja::ninja::X.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εσυ εισαι παππούς εγώ είμαι νέος χα χα :lol::lol::lol::p

Την πέρασα τωρα έχουμε και λεμε μου εμφάνισε και γραφει το twrp-3.0.2-2 αλλα έγινε πορτοκαλί όπως το twrp-3.0.2-1, μαλλον θα την γυρίσει σε twrp-3.0.2-1,το κανονικό ειχε μπλε επάνω και γρι κατω twrp-3.0.2-2

2 το που πήρα backup δεν το εμφανίζει,οχι το εμφανίζει στην sd κάρτα το ειχε πάει,μάλλον εκει εγω το επέλεξα να το πάει.

Τωρα λες να το ξαναπεράσω το twrp-3.0.2-2 για να εμφανιστεί το κανονικό του με το μπλε και το γρι χρωμμα,η να το αφήσω ετσι.

twrp-3.0.2-2 σε πορτοκαλί πως γίνεται να το έκανε:ninja::ninja::ninja::ninja::X.

Με το χρωμα τα διαλεγεις; Χαχα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ εισαι παππούς εγώ είμαι νέος χα χα :lol::lol::lol::p

Την πέρασα τωρα έχουμε και λεμε μου εμφάνισε και γραφει το twrp-3.0.2-2 αλλα έγινε πορτοκαλί όπως το twrp-3.0.2-1, μαλλον θα την γυρίσει σε twrp-3.0.2-1,το κανονικό ειχε μπλε επάνω και γρι κατω twrp-3.0.2-2

2 το που πήρα backup δεν το εμφανίζει,οχι το εμφανίζει στην sd κάρτα το ειχε πάει,μάλλον εκει εγω το επέλεξα να το πάει.

Τωρα λες να το ξαναπεράσω το twrp-3.0.2-2 για να εμφανιστεί το κανονικό του με το μπλε και το γρι χρωμμα,η να το αφήσω ετσι.

twrp-3.0.2-2 σε πορτοκαλί πως γίνεται να το έκανε:ninja::ninja::ninja::ninja::X.

 

Μάλλον με άκουσαν και έβαλαν το νέο.... Παππού...

Link to comment
Share on other sites

Με το χρωμα τα διαλεγεις; Χαχα :lol:

Ε ΜΑ απο μπλε ανοιχτώ και γρι τα κουτάκια του άλλαξε το χρώμα και τα έκανε ολα...α πορτοκάλι,του αρέσει φαίνεται το πορτοκαλί ...χα χα:lol::p:p:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον με άκουσαν και έβαλαν το νέο.... Παππού...

Πως ομως αφήσαν να αλλάζει το χρώμα :lol::lol::lol::p,αυτο πεστουτο και ενημέρωσε το γειτονικό foroum ,κάτι γίνεται λάθος πρέπει να παιρνει τα χρώματα του ..

Εγω ξαναπέρασα το twrp-3.0.2-2 και ξαναεμφανιστήκαν τα ωραία χρώματα του,δεν μου αρέσει και το πορτοκαλί καθόλου αλώστε.:rolleyes::rolleyes::wacko::

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ε ΜΑ απο μπλε ανοιχτώ και γρι τα κουτάκια του άλλαξε το χρώμα και τα έκανε ολα...α πορτοκάλι,του αρέσει φαίνεται το πορτοκαλί ...χα χα:lol::p:p:D

 

Εγω εχω το πορτοκαλι εχω.πηρα ενα μπακαπ αλλα δεν εχω ασχοληθει με το αν φαίνεται ή όχι

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το πορτοκαλι εχω.πηρα ενα μπακαπ αλλα δεν εχω ασχοληθει με το αν φαίνεται ή όχι

Εσενα σου αρέσει φαίνεται το πορτοκαλι το χρώμα και σε αυτο να μείνεις,εγω το άλλαξα .:lol::lol::p:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου, ειμαι στο σημειο πριν βαλω την TWPR και ενω βλεπει τη συσκευη, διπλα στον κωδικο αντι για device γραφει unauthorized. συνεχιζω ή εχει γινει καποιο λαθος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον με άκουσαν και έβαλαν το νέο.... Παππού...

 

Παππου ειμαι στη διαδικασια φλασαρισματος της ελληνικης ρομ, αλλα πριν βαλω TWPR μου βγαζει τη συσκευη unathorized, ενω βλεπει τη θεση της, τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου, ειμαι στο σημειο πριν βαλω την TWPR και ενω βλεπει τη συσκευη, διπλα στον κωδικο αντι για device γραφει unauthorized. συνεχιζω ή εχει γινει καποιο λαθος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παππου ειμαι στη διαδικασια φλασαρισματος της ελληνικης ρομ, αλλα πριν βαλω TWPR μου βγαζει τη συσκευη unathorized, ενω βλεπει τη θεση της, τι να κανω?

Περασες του drivers?

Link to comment
Share on other sites

Περασες του drivers?

 

ναι τους περασα, απλα τωρα που το σκεφτομαι, πρεπει το κινητο να ειναι σε φαστμπουτ?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου, ειμαι στο σημειο πριν βαλω την TWPR και ενω βλεπει τη συσκευη, διπλα στον κωδικο αντι για device γραφει unauthorized. συνεχιζω ή εχει γινει καποιο λαθος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παππου ειμαι στη διαδικασια φλασαρισματος της ελληνικης ρομ, αλλα πριν βαλω TWPR μου βγαζει τη συσκευη unathorized, ενω βλεπει τη θεση της, τι να κανω?

Αυτος ειναι ο παππούς σωστός εισαι,περασες τους drivers ,συνέχισε σίγα σίγα βημα-βημα και θα τα καταφέρεις.:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το κινητο αλλα εχω ενα προβλημα με το fingerprint sensor δεν μου αναγνωριζει το δακτυλο

(global officeial dev)

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το κινητο αλλα εχω ενα προβλημα με το fingerprint sensor δεν μου αναγνωριζει το δακτυλο

Μας γραφεις πολυ γενικοτητες και εμεις απο που να γνωρίζομε με ποια rom σου το έστειλαν,γράψε ποιο αναλυτικά λεπτομερειες και τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις.:ninja::ninja:

Α γραφεις την rom ok,τι κάνεις πρώτα πρέπει να επιλέξις η μοτιβο η να βάλεις κωδικο και μετα πας στο δαχτυλικό αποτυπωμα.

Καν τω πρώτα κ μια ενημέρωση μεσω νετ

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι ο παππούς σωστός εισαι,περασες τους drivers ,συνέχισε σίγα σίγα βημα-βημα και θα τα καταφέρεις.:ninja:

 

δε γινετε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

δε γινετε τιποτα.

Ολα γίνονται δες λιγο του φιλου του geoanto555 την υπογραφη θα σε βοηθησει αρκετά,:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μας γραφεις πολυ γενικοτητες και εμεις απο που να γνωρίζομε με ποια rom σου το έστειλαν,γράψε ποιο αναλυτικά λεπτομερειες και τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις.:ninja::ninja:

Α γραφεις την rom ok,τι κάνεις πρώτα πρέπει να επιλέξις η μοτιβο η να βάλεις κωδικο και μετα πας στο δαχτυλικό αποτυπωμα.

Καν τω πρώτα κ μια ενημέρωση μεσω νετ

 

 

Rom: MiUi Global 7.5 Stable (7.5.3.0)

Αφου εβαλα το μοτιβο μετα παω να βαλω το δακτυλικο αποτυπωμα και ενω βαζω το δακτυλο το αφηνω (για 1 λεπτο και τιποτα δεν γινεται) και μου καει το δακτυλο

 

Εδιτ: Το βρηκα

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μια γραμματοσειρά που παίζει καλά τα γράμματα στο Facebook στην τελευταία dev.

:( :( :(

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Rom: MiUi Global 7.5 Stable (7.5.3.0)

Αφου εβαλα το μοτιβο μετα παω να βαλω το δακτυλικο αποτυπωμα και ενω βαζω το δακτυλο το αφηνω (για 1 λεπτο και τιποτα δεν γινεται) και μου καει το δακτυλο

Ξαναπροσπάθησε οταν βάζεις το δάχτυλο πρεπει να γεμίσει η μπάρα και να ολοκληρωθεί και σου λεει σωστά εισαι οκ .:ninja::ninja:

Καντο μια ενημέρωση μέσω νετ πρωτα και μετα προσπάθησε ξανά,δεν υπάρχει πρόβλημα στο δαχτυλικό αποτύπωμα και δουλεύει γρήγορα σχετικά:ninja::ninja:

Δεν το κρατας συνεχόμενα το δάχτυλο το βγάζεις και το ξαναδιαβάζεις μεχρι να γεμίσει και θα σου πει εισαι οκ .

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια, εχω επιτελους ελληνικη ρομ και διορθωθηκε το προβλημα με το -2% της μπαταριας. Τωρα εχουμε ενα (τελευταιο :D:D:D) θεμα, πως ρουταρουμε τη συσκευη? γιατι στη διαδικασια ελεγε να μην το κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια, εχω επιτελους ελληνικη ρομ και διορθωθηκε το προβλημα με το -2% της μπαταριας. Τωρα εχουμε ενα (τελευταιο :D:D:D) θεμα, πως ρουταρουμε τη συσκευη? γιατι στη διαδικασια ελεγε να μην το κανουμε?

Ποια ελληνική πέρασες δεν αναφέρεις όμως τι ειναι stable η dev :ninja::ninja::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια, εχω επιτελους ελληνικη ρομ και διορθωθηκε το προβλημα με το -2% της μπαταριας. Τωρα εχουμε ενα (τελευταιο :D:D:D) θεμα, πως ρουταρουμε τη συσκευη? γιατι στη διαδικασια ελεγε να μην το κανουμε?

 

΄Τώρα το έκανες αλλά προς ενημέρωση....

Μας βγάζει την συσκευή unauthorized γιατί δεν έχουμε δώσει "δικαιώματα" από το κινητό.

Σε κείνη την περίπτωση δίνουμε adb kill-server, adb start server , adb devices και κοιτάμε την οθόνη του κινητού για τα "δικαιώματα"

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ποια ελληνική πέρασες δεν αναφέρεις όμως τι ειναι stable η dev :ninja::ninja::ninja::cool:

 

συγνωμη, την stable 7.5.2.0. δε με αφηνει να εγκαταστησω το adaway.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...