Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου deni πρέπει να κάνουμε έναν συμπληρωματικό οδηγό.. Αυτό θα ήταν το καλύτερο...

Ναι φιλε εχεις δίκιο ολα είναι αυτά που ρώτησε το προηγούμενο παιδί υπάρχουν και έχουν απαντηθεί πολλές φορές άλλα είναι σκόρπια,όποτε θέλεις φιλε είμαι στην διάθεσή σου,αν το φτιάξουμε οι mod ελπίζω να το βάλουν στην αρχική σελίδα,:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1. Απευθείας αγορά με pp

2. Ξέρουν αυτοί. Διάλεξε ταχυδρομείο..

3. Από 10 - 25 πιστεύω

4. Απο τα καλύτερα "μαγαζιά"

5. Official Global Rom&Google play store(No Greek language)

 

Ωραίος, thanks.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τροποποιήσει το boot ή χρειάζεται να το κάνουμε εμείς;

 

Δεν χρειάζεται τίποτα.

Μετά το φλασάρισμα μπουτάρει κανονικά.

Όποιος θέλει τη δοκιμάζει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε εχεις δίκιο ολα είναι αυτά που ρώτησε το προηγούμενο παιδί υπάρχουν και έχουν απαντηθεί πολλές φορές άλλα είναι σκόρπια,όποτε θέλεις φιλε είμαι στην διάθεσή σου,αν το φτιάξουμε οι mod ελπίζω να το βάλουν στην αρχική σελίδα,:ninja::ninja:

 

Δώσε ιδέες για το τι θα περιέχει... και το ξεκινάμε..

Ινμποξ.......

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ιδέες για το τι θα περιέχει... και το ξεκινάμε..

Ινμποξ.......

Τι ποιο κλασικές ερωτήσεις που απευθύνουν ολοι οι νέοι υποψήφιοι αγοραστές του κινητού μας και τον τρόπο αγοράς κυρίως,μετα ποια rom να διαλέξω κτλπ.

Φυσικά εγω θέλω προμήθεια απο τα 2 γνωστά μαγαζια γιατί μονο σε υποσχέσεις είναι :lol::lol::D και μειωση δεν ειδα χα χα,

Βασικα θα αναλύσουμε τι περιλαμβάνει η κάθε rom που θελει να έχει ο νεος αγοραστής και αν θέλει να μεταβεί στην ελληνική τι πρέπει να κάνει ,ποιες αναβαθμησεις .

Όποιος θελει να αγοράσει το κινητό θα πρέπει να ασχοληθεί και θα πρέπει να το γνωρίζει από προτέρων και να γίνει κατανοητό,αν υπάρχει κατι άλλο καποια αλλη ιδέα την προσθέτουμε φιλε,αυτό από αύριο όμως .

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δώσε ιδέες για το τι θα περιέχει... και το ξεκινάμε..

Ινμποξ.......

 

Μιας και ετοιμάζεστε θα ήθελα να επισημάνω οτι καλό θα ήταν να προστεθεί και ο παρακάτω τρόπος φλασαρίσματος:

Ελληνικός οδηγός Flash Official Rom με το Mi PC Suite για όλα τα Xiaomi (ακόμα και με κλειδωμένο Bootloader)

ο οποίος είναι πολύ πιο εύκολος για αλλαγή απο unofficial custom σε official (αν δουλεύει απροβλημάτιστα βεβαίως βεβαίως) σε σχέση με αυτόν μέσω Miflash :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ετοιμάζεστε θα ήθελα να επισημάνω οτι καλό θα ήταν να προστεθεί και ο παρακάτω τρόπος φλασαρίσματος:

Ελληνικός οδηγός Flash Official Rom με το Mi PC Suite για όλα τα Xiaomi (ακόμα και με κλειδωμένο Bootloader)

ο οποίος είναι πολύ πιο εύκολος για αλλαγή απο unofficial custom σε official (αν δουλεύει απροβλημάτιστα βεβαίως βεβαίως) σε σχέση με αυτόν μέσω Miflash :)

 

Σε μένα δεν έχει δουλέψει σε ένα redmi 3 pro με official global.

Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να το επιβεβαιώσει .. θα κάνει καλό σε πολλούς..

 

denι το βλέπουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν έχει δουλέψει σε ένα redmi 3 pro με official global.

Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να το επιβεβαιώσει .. θα κάνει καλό σε πολλούς..

 

Θα δοκιμάσω αύριο και θα ενημερώσω αν δουλέυει ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω αύριο και θα ενημερώσω αν δουλέυει ή οχι.

 

Κλειδωμένο φαντάζομαι εε;

Νομίζω ότι ο μόνος τρόπος είναι μέσω edl .

Βέβαια μίλησα με τον δημιουργό του οδηγού και μου πε ότι κάποιες φορές πετυχαίνει..

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμένο φαντάζομαι εε;

Νομίζω ότι ο μόνος τρόπος είναι μέσω edl .

Βέβαια μίλησα με τον δημιουργό του οδηγού και μου πε ότι κάποιες φορές πετυχαίνει..

 

Εννοείται κλειδωμένο, δεν ξέρω καν με τι ROM θα έρθει αλλά το πρώτο πράγμα που θα δοκιμάσω θα είναι αυτό.

Αν δεν, κατευθείαν miflash.

Edited by windybob73
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται κλειδωμένο, δεν ξέρω καν με τι ROM θα έρθει να φανταστείς.

 

Βασικά πιστεύω ότι δουλεύει μόνο με Official κινέζικη stable..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακύρωσα τη παραγγελία από το gearbest. Μου είχαν στείλει invoice για να πληρώσω το κινητό και άμεσα τη πλήρωσα και μιλώντας με εκπρόσωπο το επιβεβαίωσα ότι έλαβαν τη πληρωμή. Την επόμενη μέρα μου έστειλαν δεύτερο invoice με εξτρά κόστος και όταν του ρώτησα για πιο λόγο μου είπαν για τα μεταφορικά. 167,40$ για το κινητό που τα πλήρωσα τη πρώτη μέρα και ακόμα 21,99 $ για τα μεταφορικά επιπλέον τη δεύτερη μέρα που αρνήθηκα να πληρώσω καθώς δε μου τα είχαν ζητήσει από την αρχή ούτε και με ενημέρωσαν σχετικά. Η αποστολή να συμπληρώσω έλεγε free για απλή αποστολή και όχι γρήγορη. Μετά από επικοινωνία μου είπαν ότι το λάθος είναι δικός τους και πως θα μου στείλει κάποια προσφορά λύση ο διευθυντής τους εντός 12 ωρών, πράγμα που δεν έγινε ποτέ οπότε με νέα επικοινωνία τους ζήτησα πλήρες refund. Η απάντηση τους ήταν ότι θα τα πάρω μετά από 5-6 μέρες και όταν απείλησα με dispute στην paypal τα έβαλαν μέσα σε μερικά λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακύρωσα τη παραγγελία από το gearbest. Μου είχαν στείλει invoice για να πληρώσω το κινητό και άμεσα τη πλήρωσα και μιλώντας με εκπρόσωπο το επιβεβαίωσα ότι έλαβαν τη πληρωμή. Την επόμενη μέρα μου έστειλαν δεύτερο invoice με εξτρά κόστος και όταν του ρώτησα για πιο λόγο μου είπαν για τα μεταφορικά. 167,40$ για το κινητό που τα πλήρωσα τη πρώτη μέρα και ακόμα 21,99 $ για τα μεταφορικά επιπλέον τη δεύτερη μέρα που αρνήθηκα να πληρώσω καθώς δε μου τα είχαν ζητήσει από την αρχή ούτε και με ενημέρωσαν σχετικά. Η αποστολή να συμπληρώσω έλεγε free για απλή αποστολή και όχι γρήγορη. Μετά από επικοινωνία μου είπαν ότι το λάθος είναι δικός τους και πως θα μου στείλει κάποια προσφορά λύση ο διευθυντής τους εντός 12 ωρών, πράγμα που δεν έγινε ποτέ οπότε με νέα επικοινωνία τους ζήτησα πλήρες refund. Η απάντηση τους ήταν ότι θα τα πάρω μετά από 5-6 μέρες και όταν απείλησα με dispute στην paypal τα έβαλαν μέσα σε μερικά λεπτά.

Ναι οκ με την εμπειρία σου με το gearbest. Αλλά τι σχέση έχει με το θέμα;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται τίποτα.

Μετά το φλασάρισμα μπουτάρει κανονικά.

Όποιος θέλει τη δοκιμάζει.

 

Το wake from bluetooth device το εχεις δοκιμάσει αν λειτουργεί ;

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ με την εμπειρία σου με το gearbest. Αλλά τι σχέση έχει με το θέμα;

Καμία άλλα ο καθένας γράφει οτι θελει εδω μέσα ,μάλλον έχουμε ξεφύγει τελείως ,:lol::lol::p

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε το στελνεις πισω?

Σε ρικοβερι ιδια συμπεριφορά έχει?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

@mol είσαι εδώ;:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλο τοπικ ηταν, αλλα καποιος το μετέφερε μονο του εδώ πέρα!

Λογικο να χαθεις!!!

 

Ενας συμφορουμιτης έχει θεμα με το νοτε του.

Ριμπουτ καθε 5 δευτερολεπτα, οποτε δε μπορουσε να περάσει αλλη ρομ.

Ετσι ρωτησα τα παραπάνω :)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλο τοπικ ηταν, αλλα :ninja:καποιος:ninja: το μετέφερε μονο του εδώ πέρα!

Λογικο να χαθεις!!

 

Πραγματικά το χασα..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα !! Πριν από 2 εβδομάδες αγόρασα το κινητό απο eu warehouse του vickmall ( που ερχεται με την multi-language rom) και πριν απο 4-5 ημέρες μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα : το κινητό μόλις ανοίξει μένει για 5 δευτερόλεπτα ανοιχτό και μέτα κάνει επανεκκίνηση από μόνο του ... Έχω προσπαθήσει με αρκετούς οδηγούς και από εδώ και από το site της xiaomi να αλλάξω την rom του κινητού αλλα πάντα κάτι κάπου κολλαει (εντωμεταξύ δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω κανένα απο τους "απλούς" οδηγούς μιας και το κινητό ουσιαστικά δεν μένει καθόλου ανοιχτο) ... Μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει καποια λύση να δουλέψει??

 

Έχεις προσπαθήσει σε αυτά τα λίγα δεύτερα να προλαβεις να κάνεις factory reset?

Μήπως μετά σταματήσει τα reboot και μπορέσεις να ακολουθησεις τους οδηγούς..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει τίποτα με τον ήχο μέσω hands free? Το πήρα στην μάνα μου και όταν μιλάει μέσω ακουστικων ζορίζεται να ακουστεί!

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσπαθήσει σε αυτά τα λίγα δεύτερα να προλαβεις να κάνεις factory reset?

Μήπως μετά σταματήσει τα reboot και μπορέσεις να ακολουθησεις τους οδηγούς..

 

To μήνυμα ήρθε ουρανοκατέβατο απ ότι κατάλαβα..

Μπες σε fastboot (volume - & power) και δες αν κάνει επανεκκίνηση και από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά θα το αγοράσω απο εδώ. http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-2gb-ram-16gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html Απλά πείτε μου τι να πώ να μου αλλάξουν όσον αφορά την ρομ. Γτ βλέπω εκεί που προτείνει αλλαγή δεν έχει ελληνικη γλώσσα.

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...