Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το Unlock with bluetooth device (που μάλλον θα το έβρισκα αρκετά χρήσιμο) δεν δούλευε ούτε στο miui 7 και εξακολουθεί να μη δουλεύει ούτε στο 8. Τι το θέλουν ήθελα να ήξερα και το έχουν στις ρυθμίσεις. Εκτός και αν απευθύνεται μόνο στο mi band, οπότε θα έπρεπε να λέει unlock with mi band :wacko:
- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το παράγγειλα οποτε θα το δω απο κοντα , ευχαριστω !:D

Φιλαράκι μας δουλεύεις; μιλάς σαν να έχεις πρόβλημα με την μπαταρία και μετά λες δεν έχω την συσκευή.; ότι να ναι. Πάρε την συσκευή και μετά κάνε κριτική για την μπαταρία.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Δύο μέρες την έχω και είμαι ευχαριστημένος. Πολύ καλά έκανες με το back up. Κάνε μία δοκιμή πάντως αν έχεις χρόνο και αν δεν σου αρέσει γυρνάς σε stable.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

οκ θα την δοκιμάσω,:D:D λεεω να την αφήσω ακομη 2 ημέρες αυτην την νεα ελληνική stable και μετά θα κανω την αλλαγή ,βασικα δεν μου άρεσε καθόλου η νεα stable αλλα μετα απο λίγο πείραγμα, βλέπω έχει αρχίσει να στρώνει ,θέλει λιγες ακομη ημερες και φορτίσεις ,θα δούμε ,καλο βράδυ φίλε.:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

το 8 μετά από κάθε dev γίνεται πιο όμορφο και λειτουργικό,με το που έβαλα την 7.5 ξενέρωσα ολίγον

 

παρολο που έχει κάποια στοιχεία του

LG G6/REDMI NOTE 3 PRO /MOTO G 2014/Xperia Sole/THL T11/ASUS T100
Link to comment
Share on other sites

Αυτην εχεις σωστα ,κατεβασε στο link που σου εδωσα στο επανω το δευτερο

Δηλ Redmi Note 3 Qualcomm China μετα την Developer ROM,δεν μπορει να μην την δεχεται ,καν το μια ενημέρωση την rom απο την μαμά στην κινα και προσπάθησε με την αλλη Developer ROM,την μεσαία στο 2 δηλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αυτην ειναι που εχεις τωρα,κανε αυτα που εγραψα νωρίτερα και την ενημέρωση πρωτα και ξαναδοκίμασε θα την δεχθεί σίγουρα.

 

Φίλε μου τα κατάφερα..

1000 ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160709/1fd7ac5f9ccb55faa74c72e5b5ce3d88.jpg

 

Είναι φυσιολογικό να τρώει τόσο ποσοστό μπαταρίας το τέρμα πάνω; είμαι στο 69% με 1:30 ώρα οθόνη ενώ χθες ήμουν στο 55% με 4.30 ώρες οθόνη.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να τρώει τόσο ποσοστό μπαταρίας το τέρμα πάνω; είμαι στο 69% με 1:30 ώρα οθόνη ενώ χθες ήμουν στο 55% με 4.30 ώρες οθόνη.

 

Ο αριθμός είναι πολύ μεγάλος.. δεν μου κάνει για φυσιολογικό.

Σε μένα για παράδειγμα είναι 19..

και είμαι στο 89% με 1,10 ώρες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε το νεο εβδομαδιαιο update 6.7.7 . Πραγματικα με τοση υποστηριξη και εβδομαδιαιες αναβαθμισεις για καποιον που δεν εχει προβλημα με το αγγλικο μενου του απορω για ποιο λογο να αλλαξεις ρομ και να περιμένεις μετα κάποιους μηνες για να περασεις με το χερι και οταν το μαθεις την επομενη αναβαθμιση. Ολα αυτα με την προυποθεση οτι το κινητο δουλευει απροβληματιστα με την official rom οπως συμβαινει στο συγκεκριμενο τηλεφωνο. ....ειδικα διαβαζοντας αρκετους/ες τα προβληματα που "κολλατε" μετα το περασμα ελληνικων ρομ απορώ γιατί δεν μενετε στην official

 

Ακριβοπληρωνα τοσα χρονια samsung & lg και επαιρνα αναβαθμιση 1 φορα το χρονο , μπορει και καμια, και εδω καθε βδομαδα εχεις update!!!

 

σύμφωνω και εγω φιλε THANKIN..περασα την 6.7.7 .εχω το τηλεφονο 2 εβδομαδες με την official rom και εχω κανει 3 update....και με την 6,7,7 δεν λέει να πεσει η μπαταρια με τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός είναι πολύ μεγάλος.. δεν μου κάνει για φυσιολογικό.

Σε μένα για παράδειγμα είναι 19..

και είμαι στο 89% με 1,10 ώρες οθόνη.

Έκανα ένα τα γνωστά wipe και περιμένω τώρα. Μήπως φταίει επειδή έβαλα χθες κάρτα sd μέσα; αν και νομίζω λέω λαλακια.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα τα γνωστά wipe και περιμένω τώρα. Μήπως φταίει επειδή έβαλα χθες κάρτα sd μέσα; αν και νομίζω λέω λαλακια.

 

Εδώ που μπλέξαμε... :lol::lol: ότι κάνεις καλό είναι ..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που μπλέξαμε... :lol::lol: ότι κάνεις καλό είναι ..

Έχει αρχίσει να πέφτει. Τώρα πχ είναι στο 45% κατανάλωση . Μου έκανε εντύπωση χθες και κοίταξα και είδα αυτό και η εφαρμογή του Amazon είχε καμία 25% κατανάλωση .εκείνη την έβγαλα. Το system δεν βγαίνει :p.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να πέφτει. Τώρα πχ είναι στο 45% κατανάλωση . Μου έκανε εντύπωση χθες και κοίταξα και είδα αυτό και η εφαρμογή του Amazon είχε καμία 25% κατανάλωση .εκείνη την έβγαλα. Το system δεν βγαίνει :p.

 

Τα προβλήματα συνήθως ξεκινάνε από κάποιες εφαρμογές και από τα google apps..

Τσέκαρε το να δεις πως θα πάει και το ψάχνουμε.

Πότε την έβαλες την ρομ;

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα συνήθως ξεκινάνε από κάποιες εφαρμογές και από τα google apps..

Τσέκαρε το να δεις πως θα πάει και το ψάχνουμε.

Πότε την έβαλες την ρομ;

Το πρωινό που βγήκε. Νομίζω πριν 3 μέρες. Χθες σου λέω μέχρι το 55% μπαταρία είχε γράψει 5 ώρες οθόνη και σήμερα έτυχε αυτό. Η αλήθεια είναι ότι έχω βάλει το Google search μέσα. Λες να έκανε αυτό την δουλειά;

. Edit εφαρμογές τύπου Facebook και messenger τα έχω να μην μένουν ανοιχτά γιατί ξέρω ότι είναι κυρία πηγή battery drain.

Edited by three_brothers1
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχω βάλει το Google search μέσα. Λες να έκανε αυτό την δουλειά;

 

Για παρακολούθησε το....

Βρωμερές google εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί γιατί συνέβαινε και σε εμένα.. Αν προτού κλείσεις την οθόνη, τερματισεις όλες τις εφαρμογές (με το Χ), θα κοιμηθεί κανονικά.. Δες το μια..

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί γιατί συνέβαινε και σε εμένα.. Αν προτού κλείσεις την οθόνη, τερματισεις όλες τις εφαρμογές (με το Χ), θα κοιμηθεί κανονικά.. Δες το μια..

 

Sent from my Redmi Note 3

Όχι η συσκευή κοιμηθηκε κανονικά (μιλάμε σαν τις μαμάδες του fb για τα παιδιά τους). Απλά για κάποιον λόγο η μπαταρία τελείωνε σαν νερό.

 

Αυτήν την στιγμή δείχνει να έστρωσε. Έκανα Uninstall το Google search και μέσα σε λίγη ώρα το σύστημα ανδροιδ (που λέει και ο Ζερβουδακης) από το 48% κατανάλωση κατέβηκε στο 41%.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί γιατί συνέβαινε και σε εμένα.. Αν προτού κλείσεις την οθόνη, τερματισεις όλες τις εφαρμογές (με το Χ), θα κοιμηθεί κανονικά.. Δες το μια..

 

Sent from my Redmi Note 3

 

NickName...Έχεις δοκιμάσει από την ρύθμιση της μπαταρίας να επιλέξεις το "ενισχυμένη"(περιορισμός διεργασιών παρασκηνίου) να δεις πως θα συνεχίσει;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά βλέποντας την τιμή να κατρακύλα στα 170$ αναρωτιέμαι πιο είναι το κόστος της συσκευής; μιας συσκευής με φορτωμένο hardware καλή ποιότητα κατασκευής και με αξιοπρεπές software με εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις. Πιστεωντας ότι η τιμή θα κάτσει τελικά στα 149$ όταν θα βγει το 4 νομίζω ότι το κόστος είναι κάπου στα 120$. Απίστευτα χαμηλο για το αποτέλεσμα που έχουμε στα χέρια μας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μια ερώτηση. Η μαμα εφαρμογη μηνυμάτων υποστηρίζει 160 χαρακτήρες και αν ναι πώς το ενεργοποιώ; Ειμαι με dev 6.6.30
Link to comment
Share on other sites

NickName...Έχεις δοκιμάσει από την ρύθμιση της μπαταρίας να επιλέξεις το "ενισχυμένη"(περιορισμός διεργασιών παρασκηνίου) να δεις πως θα συνεχίσει;

Μου το δίνεις στα αγγλικά για να καταλάβω ακριβώς ποιο εννοείς; :p

Με τι επιπτώσεις αυτό;

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Μου το δίνεις στα αγγλικά για να καταλάβω ακριβώς ποιο εννοείς; :p

Με τι επιπτώσεις αυτό;

 

Τα αγγλικά μου έιναι χάλια...:p

Ρυθμίσεις/πρόσθετες/μπαταρία/διαχείριση χρήσης μπαταρίας εφαρμογών/

Επιπτώσεις ; :lol::lol: Αν σου δουλέψει σωστά όταν σβήνει η οθόνη θα περιορίζει το τι τρέχει.

Φυσικά είναι σε συνδυασμό με τα δικαιώματα που δωσες..

Παιδιά καλημέρα μια ερώτηση. Η μαμα εφαρμογη μηνυμάτων υποστηρίζει 160 χαρακτήρες και αν ναι πώς το ενεργοποιώ; Ειμαι με dev 6.6.30

Στην Ελληνική ...αν έχεις αυτήν... απλά τα κάνεις κεφαλαία

Πάντως ρε παιδιά βλέποντας την τιμή να κατρακύλα στα 170$ αναρωτιέμαι πιο είναι το κόστος της συσκευής; μιας συσκευής με φορτωμένο hardware καλή ποιότητα κατασκευής και με αξιοπρεπές software με εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις. Πιστεωντας ότι η τιμή θα κάτσει τελικά στα 149$ όταν θα βγει το 4 νομίζω ότι το κόστος είναι κάπου στα 120$. Απίστευτα χαμηλο για το αποτέλεσμα που έχουμε στα χέρια μας

Τι εννοείς με το κόστος; Κατασκευής;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχετε να προτεινετε κάποια καλή εφαρμογή για SMS που να υποστηρίζει 160 χαρακτήρες και να μπορεί να μπλοκάρει μήνυματα τύπου hondos center? Αυτες που ξέρω είναι το sms8, go SMS & hancend. Υπάρχει κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μεσα σε 3 μέρες ήρθε το sms απο xiaomi για ξεκλείδωμα. Πολύ γρήγορα θα έλεγα. Τη διαδικασία που πρέπει να κανω τωρα ώστε να ξεκλειδώσει, δεν την ξέρω. Προφανώς πρεπει να περιμένω να ερθει η συσκευή πρώτα. :)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά βλέποντας την τιμή να κατρακύλα στα 170$ αναρωτιέμαι πιο είναι το κόστος της συσκευής; μιας συσκευής με φορτωμένο hardware καλή ποιότητα κατασκευής και με αξιοπρεπές software με εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις. Πιστεωντας ότι η τιμή θα κάτσει τελικά στα 149$ όταν θα βγει το 4 νομίζω ότι το κόστος είναι κάπου στα 120$. Απίστευτα χαμηλο για το αποτέλεσμα που έχουμε στα χέρια μας

Διάβασα πρόσφατα ένα άρθρο το οποίο έλεγε ότι η Xiaomi έχει ένα επιχειρηματικό πλάνο να μη βγάζει λεφτά από τις συσκευές της αλλά από περιφερειακά και επί πληρωμή εφαρμογές. Μπορεί να ευθύνεται κι αυτό εν μέρει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...