Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παράγγειλα χθες το κινητο απο vickmall. ειπα να μ βαλουν την Official Developer Rom (Only Chinese&English). τι πρεπει να κανω για να βαλω την ελληνική και ποια μ προτεινετε? ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα παράγγειλα χθες το κινητο απο vickmall. ειπα να μ βαλουν την Official Developer Rom (Only Chinese&English). τι πρεπει να κανω για να βαλω την ελληνική και ποια μ προτεινετε? ευχαριστω!!!

 

διαβασε τον οδηγο στην σφραγιδα του geoanto555.... εγω δεν το εχω στα χερια μου ακομα και τον εχω μαθει απ εξω...

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟΟ το τηλ... ξεκλειδωσα αλλα λεω να μεινω για λιγο σε official... ερωτηση google aps τα περναμε ολα? εχει και καποια που δεν βγαζω νοημα ποια ειναι...

για πειτε και εσεις μερικα τα αριθμισα για βοηθεια http://prntscr.com/bec2s8

http://prntscr.com/bec1s7

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟΟ το τηλ... ξεκλειδωσα αλλα λεω να μεινω για λιγο σε official... ερωτηση google aps τα περναμε ολα? εχει και καποια που δεν βγαζω νοημα ποια ειναι...

για πειτε και εσεις μερικα τα αριθμισα για βοηθεια http://prntscr.com/bec2s8

http://prntscr.com/bec1s7

 

Όποια χρειάζεσαι πέρνα..Δεν έχει λόγο να το φορτώσεις το κινητό με πράγματα που δεν θα χρησιμοποιείς! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , παίζει να έχει κανεις το apk για το gallery του κινητού ? γιατι μου κανει κάτι νερά τελευταία ,ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; Να σου πω αυτό δεν το χα δοκιμάσει αλλά είχα διαβάσει ότι δεν το υποστηρίζει.

 

Ναι ισχύει με το που έβαλα την mofi οταν ανοίγω το ποτηράκι ανάβει η οθόνη. Δεν έκανα κάτι απο τις ρυθμίσεις μόνο του. Κάποια στιγμή , στις δεδαλωδεις ρυθμίσεις του κινητού , αρνητικό της xiaomi, βρήκα μια ρύθμιση για ενεργοποίηση με άνοιγμα πόρτα αλλά δεν θυμάμαι που το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σιγχρονισω τις επαφές του Google... έδωσα δικαίωματα. Ξαναπέρασα τον Google account . Έκανα clear case. Να ξαναπερασω από την αρχή τα Google aps; Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου καποιος οδηγος για να περασω ρομ με κλειδωμενο ομως τον bootloader? Θελω η ρομ να εχει ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου καποιος οδηγος για να περασω ρομ με κλειδωμενο ομως τον bootloader? Θελω η ρομ να εχει ελληνικα.

 

unofficial to official ρομ δεν σου προτεινω γτ αυτή που έχει Ελληνικά δεν είναι σε τίποτα καλή

Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωσα λίγο που το AppLock δεν βλέπει το Google photos. Σε εσάς το βλέπει. Έβγαλα μερικές φώτο.. Θεωρώ πάνω του μέσου όρου την κάμερα αλλά μου το χαλάει λίγο που βγαίνουν πολύ φωτεινές.
Link to comment
Share on other sites

unofficial to official ρομ δεν σου προτεινω γτ αυτή που έχει Ελληνικά δεν είναι σε τίποτα καλή

Το θεμα ειναι οτι το κινητο εχει ερθει με την ρομ που εχει Αγγλικα και Κινεζικα ( η επισημη λογικα), θα το εχω στα χερια μου για 1 - 2 μερες αρα δεν μπορω να κανω αιτηση για ξεκλειδωμα του bootloader και θελω να εχει ελληνικα τοο κινητο. Αρα τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει με το που έβαλα την mofi οταν ανοίγω το ποτηράκι ανάβει η οθόνη. Δεν έκανα κάτι απο τις ρυθμίσεις μόνο του. Κάποια στιγμή , στις δεδαλωδεις ρυθμίσεις του κινητού , αρνητικό της xiaomi, βρήκα μια ρύθμιση για ενεργοποίηση με άνοιγμα πόρτα αλλά δεν θυμάμαι που το βρήκα.

Ναι όντως ισχύει και σε έμενα δουλεύει με την θήκη που του εχω βαλει και εγω κατι πείραζα στις ρυθμίσεις και τις επιλογες και ξαφνικά ειδα οτι ενεργοποιήθηκε αυτην η επιλογη και εγω δεν θυμάμαι ποια ήταν και όταν το κλίνης ακούγεται ενα μπιπ :lol::rolleyes::rolleyes:,αυτήν του έχω βάλει.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι το κινητο εχει ερθει με την ρομ που εχει Αγγλικα και Κινεζικα ( η επισημη λογικα), θα το εχω στα χερια μου για 1 - 2 μερες αρα δεν μπορω να κανω αιτηση για ξεκλειδωμα του bootloader και θελω να εχει ελληνικα τοο κινητο. Αρα τι κανω?

 

Δεν μπορεις να κάνεις αίτηση γιατί; Επρεπε να έχεις κάνει.

Δεν έχεις επιλογές να σου πω, η λύση είναι μία.

Απο οφφισιαλ(αν δεν έχει dev) πας σε dev από εκεί ξεκλειδώνεις και πας σε Ελληνική.

Αν βάλεις αυτή τη ρομ θα έχεις θέμα με κάρτες σιμ , fingerprint και πολλά άλλα.

Ασε που για να την περάσεις ο μοναδικός τροπος είναι ο παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Mε την εφαρμογή Lenovo Super Camera έχει δοκιμάσει κανείς την φωτογραφική ;

 

Δεν την ξέρω την εφαρμογή δεν φαίνεται στο google play να την δοκιμασω

Ωραιο πρόγραμμα ειναι το open camera ή cameringo

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ξέρω την εφαρμογή δεν φαίνεται στο google play να την δοκιμασω

Ωραιο πρόγραμμα ειναι το open camera ή cameringo

 

Έπιναν νερό στο όνομα της πολλοί χρήστες. Εγώ δεν έχω απαιτούμενες γνώσεις φωτογραφίας για να την κρίνω. Την ανέφερα για κάποιους που είναι του σπορ και δεν τους καλύπτει η προεγκατεστημένη και τυγχόν τους διαφεύγει η εφαρμογή Lenovo Super Camera.

Όντως δεν υπάρχει πλέον στο google play, υπάρχει σαν apk στο xda, αλλά δεν έχει βγάλει νέες εκδόσεις απ΄ότι είδα στα γρήγορα.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Απο χθες είμαι και εγώ κάτοχος ενός redmi note 3 pro και μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος.Το κινητό ήρθε με αγγλοκινεζικη stable και χωρίς play store άσχετα που το είχα ζητήσει από το minideal που το πήρα.Μολις το άνοιξα ηρθε μία μεγάλη αναβάθμιση περίπου 900 mb σε MIUI 7.3 stable 7.3.2.0 (LHOCNDD) και την πέρασα.Σημερα εβαλα gapps και όλα μία χαρά.Το πρόβλημα που αντιμετώπιζω είναι ότι κάνοντας το κινητό hotspot συνδέονται πάνω του κανονικα τα tablet κτλ αλλά δεν τους δίνει ίντερνετ,βγαζει ένα θαυμαστικό εκεί δίπλα στο σήμα του wifi.Εχω το df tethering fix αλλά για να το τρεξω πρέπει να είναι root η συσκευή.Ευχαριστω για το χρόνο σας και συνεχιστε την άψογη δουλειά που κάνετε στο forum

 

Θανασης

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει με το που έβαλα την mofi οταν ανοίγω το ποτηράκι ανάβει η οθόνη. Δεν έκανα κάτι απο τις ρυθμίσεις μόνο του. Κάποια στιγμή , στις δεδαλωδεις ρυθμίσεις του κινητού , αρνητικό της xiaomi, βρήκα μια ρύθμιση για ενεργοποίηση με άνοιγμα πόρτα αλλά δεν θυμάμαι που το βρήκα.

 

Μάλλον αναφέρεσαι στην λειτουργία smart cover στις ρυθμίσεις οθόνης κλειδώματος, που είναι ενεργοποιημένη by default.

Εγώ πάντως που δεν χρησιμοποιώ τετοιου τύπου θηκες, την απενεργοποίησα γιατί κάπου διάβασα οτι καμία φορά τρώει κολλήματα και δεν αφήνει το κιν να μπει σε deep sleep.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως ισχύει και σε έμενα δουλεύει με την θήκη που του εχω βαλει και εγω κατι πείραζα στις ρυθμίσεις και τις επιλογες και ξαφνικά ειδα οτι ενεργοποιήθηκε αυτην η επιλογη και εγω δεν θυμάμαι ποια ήταν και όταν το κλίνης ακούγεται ενα μπιπ :lol::rolleyes::rolleyes:,αυτήν του έχω βάλει.

Μηπως στις ρυθμίσεις-lockscreen and fingerprint - smartcover mode..? (sorry για τα Αγγλικα αλλα εχω την αγγκλοκινεζικη)

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Μηπως στις ρυθμίσεις-lockscreen and fingerprint - smartcover mode..? (sorry για τα Αγγλικα αλλα εχω την αγγκλοκινεζικη)

Ναι εκεί αυτό πρέπει να είναι,κανε μια δοκιμή αν έχεις τέτοια θήκη.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια αγγλοκινεζικη dev δεν μπορώ να συγχρονησω επαφές τις Google.

 

Στάλθηκε από το ThL W200S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί είναι. Από το πρωί που το άνοιξα με ομιλία πάνω από 2ωρες, WiFi και λοιπά και είναι στο 68% με πάνω από 2.5 οθόνη Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια αγγλοκινεζικη dev δεν μπορώ να συγχρονησω επαφές τις Google.

Αν μπεις στο λογαριασμό google σου έχει πράσινο το συγχρονισμό;Λέει ότι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι πράσινος αλλά σταματάει . Στις επαφές λέει τελευταίος συγχρονισμός 9:10 ,Δεν μου δείχνει επαφές ομως. Το έχω γυρίσει να βλέπω μόνο επαφές από Google.

 

Στάλθηκε από το ThL W200S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...