Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την μπαταρία για μένα μην την φοβάσαι.Στην κάμερα ίσως δούμε βελτίωση (του π@@@@τη 16 Mp είναι τελευταία γενιά.)

Αρνητικά δεν θα έλεγα ότι υπάρχουν είναι πάρα πολύ καλό τηλεφωνάκι.

Α! Το αρνητικό είναι ότι θα μπεις σε μια διαδικασία ξεκλειδώματος , ρομς κλπ και δεν ξέρω κατα πόσο σου αρέσει αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνδέσου σε άλλο δίκτυο... Είναι θέμα δικτύου.

οκ κατι εχω πειραξει και στο redmi note 1 που ειχα θα τα ξαναθυμηθω πιστευω! Αν καταλαβα καλα απο τις προηγουμενες σελιδες (αν το παρω με multi το κινητο) μετα πρεπει να περασω china dev μετα ξεκλειδωνω bootloader και μετα περναω την ελληνικη αν θελω update σωστα??

Αλλιως την περνω με chinese-english ρομ και ξεκλειδωνω bootloader και περναω απευθειας ελληνικη!

 

Ειμαι σωστος??

 

Υ.γ δηλαδη η καμερα λες ειναι χειροτερη απο το xiaomi redmi note 2 prime που εχω??

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οκ κατι εχω πειραξει και στο redmi note 1 που ειχα θα τα ξαναθυμηθω πιστευω! Αν καταλαβα καλα απο τις προηγουμενες σελιδες (αν το παρω με multi το κινητο) μετα πρεπει να περασω china dev μετα ξεκλειδωνω bootloader και μετα περναω την ελληνικη αν θελω update σωστα??

Αλλιως την περνω με chinese-english ρομ και ξεκλειδωνω bootloader και περναω απευθειας ελληνικη!

 

Ειμαι σωστος??

 

Υ.γ δηλαδη η καμερα λες ειναι χειροτερη απο το xiaomi redmi note 2 prime που εχω??

 

Όπως και να το πάρεις πρέπει να περάσεις dev κινας για να ξεκλειδώσεις , απλά με official είναι πιο εύκολο λόγο του "updater".

Οχι η κάμερα δεν είναι χειρότερη. Μερικές φορές νιώθεις ότι στο 2 παίρνει περισσότερο φως. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ κοντά. Ισως να έχει λίγο καλύτερη ευκρίνεια του 3.

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη παιδια δεν ξερω τι λετε για το vickmall ..αλα εμενα 18 μερες εχοθν περασει απο τοτε που παραγγειλα και δεν εχει ερθει καν ελλαδα..τι να πω...?

Ναι αλλά που βρίσκετε τώρα; Γιατί αν δεν καθυστέρησαν πολύ να το στείλουν Δεν γίνονται θαύματα από ένα μαγαζί , υπάρχουν και τα "ταχυ"δρομεια στην μέση

 

Στάλθηκε από το 2013023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,απο χθές είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Xiaomi Redmi Note3 Pro (πρώτη μου φορά ΜΙ) .Το πήρα απο Vickmall,έφυγε απο εκεί στις 28/3 και το παρέλαβα με ταχυδρομίο χθές 7/4.

Εγκατεστημένη η Global 7.1.9.0.0. stable,φορτωμένο με τις εφαρμογές google. Με το λίγο που έχω ασχοληθεί ,φαίνεται εντάξει !!

Συμβουλές για τυχόν έξτρα αναβαθμίσεις κι οτιδήποτε που μπορεί να το βελτιόσει....δεκτές :happy:

:up:

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη παιδια δεν ξερω τι λετε για το vickmall ..αλα εμενα 18 μερες εχοθν περασει απο τοτε που παραγγειλα και δεν εχει ερθει καν ελλαδα..τι να πω...?

 

Φίλε μου λυπάμαι πολύ αλλά μάλλον είσαι η εξαίρεση.

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη παιδια δεν ξερω τι λετε για το vickmall ..αλα εμενα 18 μερες εχοθν περασει απο τοτε που παραγγειλα και δεν εχει ερθει καν ελλαδα..τι να πω...?

Εσυ είσαι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα...

Παιδιά ,απο χθές είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Xiaomi Redmi Note3 Pro (πρώτη μου φορά ΜΙ) .Το πήρα απο Vickmall,έφυγε απο εκεί στις 28/3 και το παρέλαβα με ταχυδρομίο χθές 7/4.

Εγκατεστημένη η Global 7.1.9.0.0. stable,φορτωμένο με τις εφαρμογές google. Με το λίγο που έχω ασχοληθεί ,φαίνεται εντάξει !!

Συμβουλές για τυχόν έξτρα αναβαθμίσεις κι οτιδήποτε που μπορεί να το βελτιόσει....δεκτές :happy:

:up:

Να και ο κανόνας!!:lol: :p :lol:

 

Φίλε, κανόνα...:lol:, κάνε αίτηση για κωδικό ξεκλειδωματος και αποφασίζεις στο μέλλον αν θες να πειράξεις κάτι.

Στο μεταξύ διαβαζε σιγά σιγά να μορφωθείς...

Μία χαρά είναι η ρομ με την οποία σου ήρθε..;)

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλές για τυχόν έξτρα αναβαθμίσεις κι οτιδήποτε που μπορεί να το βελτιόσει....δεκτές :happy:

:up:

Ευχομαι να το χαρείς..

Τώρα για συμβουλές είναι καθαρά τι θέλεις να κάνεις.

Αν σου αρέσει να το πειράζεις κλπ ξεκλειδώνεις και ρίχνεις Ελληνική dev και αναβαθμίζεις συχνά-πυκνά.

Link to comment
Share on other sites

Σαν να μαζεύονται πολλές εξαιρέσεις...Από 2/4 ακόμα περιμένει στο αεροδρόμιο Αθήνας ... 29/3 είχα dispatched to overseas...

 

όλοι εσείς που νιώθεται εξαίρεση είστε πολύ κοντά σε ημερομηνίες, οπότε υποθέτω ότι κάτι γίνεται με τα ταχυδρομεία και δεν είναι ευθύνη του καταστήματος. Το vickmall είναι από τα πιο αξιόπιστα και γρήγορα καταστήματα, κάντε υπομονή και θα παραλάβετε.

 

Γενικότερα απο Κίνα παραγγείλατε, αν βιαζόσασταν τόσο ας πηγαίνατε σε ένα τοπικό κατάστημα που θα το παίρνατε αμέσως το όποιο κινητό.

 

 

Το νήμα έχει καταστραφεί για μένα, οι μισοί μιλάνε για ημέρες αποστολής και οι άλλοι μισοί ρωτάνε ξανά και ξανά τα ίδια πράγματα. anyway

Link to comment
Share on other sites

Ριξτε μια ματια κι εδω και θα δειτε οτι το τελευταιο διαστημα αυξανονται ανησυχητικα οι εξαιρεσεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=1160

Link to comment
Share on other sites

Εσυ είσαι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα...

 

Να και ο κανόνας!!:lol: :p :lol:

 

Φίλε, κανόνα...:lol:, κάνε αίτηση για κωδικό ξεκλειδωματος και αποφασίζεις στο μέλλον αν θες να πειράξεις κάτι.

Στο μεταξύ διαβαζε σιγά σιγά να μορφωθείς...

Μία χαρά είναι η ρομ με την οποία σου ήρθε..;)

 

 

(σημειωταίον,οτι η παραγγελία έπεσε και στο Πάσχα των Καθολικών,οπότε μπορεί και να το είχα και μια μέρα με δύο νωρίτερα)

 

Φίλε,όταν λές αίτηση ξεκλειδώματος...πού γίνεται αυτή;;:worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχομαι να το χαρείς..

Τώρα για συμβουλές είναι καθαρά τι θέλεις να κάνεις.

Αν σου αρέσει να το πειράζεις κλπ ξεκλειδώνεις και ρίχνεις Ελληνική dev και αναβαθμίζεις συχνά-πυκνά.

 

Ευχαριστώ ...συνάδελφε...

Link to comment
Share on other sites

Σαν να μαζεύονται πολλές εξαιρέσεις...Από 2/4 ακόμα περιμένει στο αεροδρόμιο Αθήνας ... 29/3 είχα dispatched to overseas...

 

Ριξτε μια ματια κι εδω και θα δειτε οτι το τελευταιο διαστημα αυξανονται ανησυχητικα οι εξαιρεσεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=1160

 

ρε παιδιά , άντε να έχετε πρόβλημα επειδή άργησε να σας το στείλει το μαγαζί , εκεί να πείτε για εξαιρέσεις κι κανόνα

 

για το να έχει κολλήσει το δέμα λόγω αεροδρομίων / ελτά και δε ξέρω γω τι , τι φταίει το μαγαζί και μπαίνουμε στο τριπάκι των κανόνων/εξαιρέσεων ;

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Ριξτε μια ματια κι εδω και θα δειτε οτι το τελευταιο διαστημα αυξανονται ανησυχητικα οι εξαιρεσεις.

 

θα συμφωνίσω απόλυτα..... Από 31/3 ακόμα περιμένει στο αεροδρόμιο

Edited by nik68
Link to comment
Share on other sites

Φίλε,όταν λές αίτηση ξεκλειδώματος...πού γίνεται αυτή

 

 

Μπες εδώ.. http://en.miui.com/unlock/

Στην πρώτη σελίδα του θέματος υπάρχει οδηγός.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και άλλος οδηγός....:p..... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6653627#post6653627

 

Όσον αφορά στο ότι χάλασε το θέμα από τα πολλά off topic, εν μέρει θα συμφωνήσω...

Λέω εν μέρει, γιατί είναι δύσκολο να ορίσεις μέχρι που είναι το on και από που ξεκινάει το off-topic.

 

Βέβαια, υπάρχει ξεχωριστό θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316 , που το φωνάζει κιόλας και με κόκκινα, μεγάλα, λαχταριστά γράμματα:

"ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

Μια παραλαβή από Κίνα προς Ελλάδα μπορεί να διαρκέσει από μια βδομάδα μέχρι 40+ ημέρες!"

:lol: :rotfl: :lol:

 

Επίσης με τους κανόνες και τις εξαιρέσεις, χάθηκε η μπάλα...

Τα "ακούει" το κατάστημα, επειδή δεν ανοίγουν τον σάκο στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ αεροδρόμιο!! :blink: :X :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και πριν λίγες ημέρες, αλλά δυστυχώς δεν πήρα απάντηση. Ίσως επειδή οι μισοί εδώ ασχολούνται με το στήσιμο του τηλεφώνου κι οι άλλοι μισοί με παραγγελίες-παραλαβές. Θα τολμήσω να ξαναρωτήσω: Έχει η συσκευή gorilla glass? Μια κριτική στο σκρουτζ γράφει ότι έχει, αλλά δεν το έχω διασταυρώσει από αλλού. Ξέρεις κανεις;
Έχασε η μάνα το παιδί, και το παιδί τη βρήκε.
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στο ότι χάλασε το θέμα από τα πολλά off topic, εν μέρει θα συμφωνήσω...

Λέω εν μέρει, γιατί είναι δύσκολο να ορίσεις μέχρι που είναι το on και από που ξεκινάει το off-topic.

 

δυστυχώς δεν είναι μόνο τα off topic, είναι και οι επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις. ανά 5 σελίδες γίνονται οι ίδιες ερωτήσεις. πως περνάω dev, πως ξεκλειδώνω, ποιες οι διαφορές, τι γράφω στην αίτηση κτλ. μπαίνω να διαβάσω κανένα νέο και βλέπω συνέχεια ερωτήσεις που σίγουρα έχουν απαντηθεί στις τελευταίες 20-30 σελίδες και το κάτι πραγματικά χρήσιμο που θα γράψει κάποιος θα χαθεί από δέκα συνεχόμενα ποστ σχετικά με τα ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω τα δικά μου :lol: .Παραγγελία από vickmall 21/3 στα χέρια μου το έχω από χτές 7/4 pas mal που λένε και οι φίλοι μας οι Γάλλοι :) .

Τους είχα ζητήσει την official μου ήρθε με αγγλοκινέζικη dev τίγκα στις κινεζιές και χωρίς Gapps ,με το που το άνοιξα έκανε update στην 6.3.31 .

Διαβάζοντας το παρών νήμα έβαλα Playstore σχετικά εύκολα. Στη συνέχεια έγινα τολμηρός :lol: και ξεκλείδωσα τον Bootloader στο τσακ μπαμ και χωρίς τσιριτσαντζουλες . Η αλήθεια είναι ότι μ' αυτά που διάβαζα είχε τρομάξει το μάτι μου αλλά όλα πήγαν ρολόι :ninja: .

Τώρα πέφτει μελέτη για να περάσω την ελληνική rom :p

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη flip cover και tempered glass έχετε να προτείνετε κάτι.Σχετικά με το tempered glass λέτε όλοι για το nilkin αλλά επειδή δεν έχει στρογγυλές άκρες Μήπως να προτιμήσω το mofi ?
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τις ρομ θα ήταν χρήσιμο να μπει στην πρώτη σελίδα πλήρης οδηγός π.χ πως παω απο stable σε official κτλ κτλ. Θέλοντας τα παιδιά να βοηθησουν λέει ο καθένας τον τρόπο που δοκίμασε ο οποιος σε αλλους πέτυχε σε άλλους πάλι όχι και έτσι δημιουργείται σύγχυση στους υπολοιπους που προσπαθούν να βγάλουν μια άκρη. Μετά απο τόσες ημέρες κυκλοφορίας κάποιοι τρόποι αποδεικνύονται λανθασμένοι αλλά συνεχίζουν να αναπαράγονται ποσταροντας συνεχώς τα ιδια και τα ιδια λινκ. Ας αναλάβει κάποιος φίλος γνώστης να ποστάρει αυτά τα 2-3 λινκ ή κάποιες οδηγίες που να είναι στανταρ περιλαμβάνοντας πως πάμε απο ρομ σε ρομ κτλ και να κάνει αίτημα σε admin για να μπουνε πρωτη σελιδα, φαντάζομαι ο οδηγός για ξεκλειδωμα στην πρώτη σελίδα ειναι σωστός ή έχει αλλάξει κάποιο βήμα?
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και πριν λίγες ημέρες, αλλά δυστυχώς δεν πήρα απάντηση. Ίσως επειδή οι μισοί εδώ ασχολούνται με το στήσιμο του τηλεφώνου κι οι άλλοι μισοί με παραγγελίες-παραλαβές. Θα τολμήσω να ξαναρωτήσω: Έχει η συσκευή gorilla glass? Μια κριτική στο σκρουτζ γράφει ότι έχει, αλλά δεν το έχω διασταυρώσει από αλλού. Ξέρεις κανεις;

Φίλε μου έχει προστασία η οθόνη απλά δεν gorilla glass είναι κάτι παρόμοιο, αν ψάξεις στο YouTube θα βρεις βίντεο με τον Hugo bara και τις δοκιμές του

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

@xander, δείξε κατανόηση...όλοι ήμασταν "στραβαδια" κάποτε...:p

 

Για το θεμα που υπαρχει λοιπον, προτεινω να μπει ένας αναλυτικός οδηγός(πολύ πρωτότυπη πρόταση ε? :lol: :lol:) στην αρχή και να τροποποιησουμε όλοι τις υπογραφές μας (αυτό είναι όντως ριζοσπαστικό! :rotfl: :rotfl:)

 

"ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ, ΑΦΟΥ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΤΕΙ 5 ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΤΗΣ 1ης ΣΕΛΙΔΑΣ, ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΥΦΙΣΤΑΝΤΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ"

 

:lol: :lol: :lol:

 

Υ.Γ. λένε πως, όταν δε μπορείς να αποφύγεις κάτι, απόλαυσε το...;)

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη flip cover και tempered glass έχετε να προτείνετε κάτι.Σχετικά με το tempered glass λέτε όλοι για το nilkin αλλά επειδή δεν έχει στρογγυλές άκρες Μήπως να προτιμήσω το mofi ?

 

Αμα ψαξεις στο ebay θα βρεις της nillkin το Amazing H+PRO (tempered),εχει 2.5 ακρες (στρογγυλεμενες) και ειναι και 0.2mm ,παχος σχεδον κλασσικου πλαστικου screen protector.Απλα δωσε σημασια να παρεις το H+Pro και οχι το απλο που ειναι 0.33mm.Αν δεν σου βγαζει αποτελεσματα ψαξε redmi note 3 nillkin (το μοντελο με τον mediatek,αλλα δεν σε νοιαζει αφου οι αισθητηρες και η οθονη ειναι ιδια!)

Edited by geomos
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω τα δικά μου :lol: .Παραγγελία από vickmall 21/3 στα χέρια μου το έχω από χτές 7/4 pas mal που λένε και οι φίλοι μας οι Γάλλοι :) .

Τους είχα ζητήσει την official μου ήρθε με αγγλοκινέζικη dev τίγκα στις κινεζιές και χωρίς Gapps ,με το που το άνοιξα έκανε update στην 6.3.31 .

Διαβάζοντας το παρών νήμα έβαλα Playstore σχετικά εύκολα. Στη συνέχεια έγινα τολμηρός :lol: και ξεκλείδωσα τον Bootloader στο τσακ μπαμ και χωρίς τσιριτσαντζουλες . Η αλήθεια είναι ότι μ' αυτά που διάβαζα είχε τρομάξει το μάτι μου αλλά όλα πήγαν ρολόι :ninja: .

Τώρα πέφτει μελέτη για να περάσω την ελληνική rom :p

 

Φιλε μου συγννωμη,αλλα πως το ξεκλειδωσες τοσο αμεσα?Να υποθεσω οτι ειχες στειλει αιτημα απο πριν?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τις ρομ θα ήταν χρήσιμο να μπει στην πρώτη σελίδα πλήρης οδηγός π.χ πως παω απο stable σε official κτλ κτλ. Θέλοντας τα παιδιά να βοηθησουν λέει ο καθένας τον τρόπο που δοκίμασε ο οποιος σε αλλους πέτυχε σε άλλους πάλι όχι και έτσι δημιουργείται σύγχυση στους υπολοιπους που προσπαθούν να βγάλουν μια άκρη. Μετά απο τόσες ημέρες κυκλοφορίας κάποιοι τρόποι αποδεικνύονται λανθασμένοι αλλά συνεχίζουν να αναπαράγονται ποσταροντας συνεχώς τα ιδια και τα ιδια λινκ. Ας αναλάβει κάποιος φίλος γνώστης να ποστάρει αυτά τα 2-3 λινκ ή κάποιες οδηγίες που να είναι στανταρ περιλαμβάνοντας πως πάμε απο ρομ σε ρομ κτλ και να κάνει αίτημα σε admin για να μπουνε πρωτη σελιδα, φαντάζομαι ο οδηγός για ξεκλειδωμα στην πρώτη σελίδα ειναι σωστός ή έχει αλλάξει κάποιο βήμα?

 

Για τον οδηγό της πρώτης σελίδας δεν ισχύει το ότι μπορείς να ξεκλειδώσεις με official rom.

Οσο αναφορά τα λινκ πιο πάνω όλα είναι σωστά.

Δεν υπάρχει λανθασμένος τρόπος , απλά ίσως να είναι διαφορετική η διαδικασία.

Πιο πάνω ο φίλος @demakhs ανάρτησε με την σειρά την διαδικασία.(πρώτο λινκ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...