Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηρα μαζι με εναν φιλο το τηλεφωνο με Multi-language Rom&Google play store installed.απο την πρωτη μερα κανει και στους δυο ακριβως το ιδιο θεμα,οταν κανουμε ενεργοποιηση ζητα pin και για τις δυο καρτες(sim 1 vodafone και sim 2 wind) και μετα μας βαζει κανονικα μεσα στο τηλεφωνο αλλα πανω δεξια στο σημα και στις δυο καρτες σιμ εμφανιζει ενα x.αν αφησω την οθονη να σβησει και την ανοιξω παλι μου εχει βγαλει παλι την οθονη να δωσω παλι pin και για τις δυο καρτες sim,αφου το κανω για δευτερη φορα αυτο η πρωτη καρτα sim βαζει κανονικα σημα ενω η δευτερη παλι x.αφου παω στην διαχειριση sim και στην sim2 ανοιξω το φορεις δικτυου μου βγαζει επιλεξτε αυτοματα,αφου κανω κλικ εκει μου βγαζει χωρις αυτοματη επιλογη δικτυου και οτνα κανω κλικ στο επομενο μου βγαζει αδυνατη η αλλαγη δικτυου κατα την χρηση δεδομενων.σταματημα χρησης και αλλαγη παροχου?αφου πω οκ κανει για λιγη ωρα αναζητηση και μου βγαζει διαθεσιμα δικτυα 1)WIND GR 2G 2)VODAFONE GR 2G(απαγορευμενο) 3)GR COSMOTE 2G(απαγορευμενο),οταν επιλεξω wind που ειναι και η sim2 bgazei εγγραφη σε wind gr 2g μετα απο λιγο ερχεται το σημα και στην sim2.μετα ολα λειτουργουν καλα μεχρι να κλεισω το τηλεφωνο η να κανω επαννεκινηση που αρχιζει παλι το ιδιο απο την αρχη.αυτο το κανει παντα και ακριβως η ιδια διαδικασια για να λειτουργησουν και οι δυο καρτες σιμ.εχει κανεις καποια ιδεια γιατι τα κανει αυτα?οι καρτες σιμ ειναι σχεδον καινουργιες ενω τις καθαρισα με οινοπνευμα σημερα αλλα παλι τα ιδια,δεν μπορω πλεον να κλεινω το τηλεφωνο.

 

Λοιπον φιλε μου,ειναι γνωστο αυτο το προβλημα!!Αν θες να γλυτωσεις,πρεπει να βαλεις official stable or developer rom!!!Ειδικα αν θελεις να το ξεκλειδωσεις,για να μπορεις να βαλεις την Ελληνικη ρομ (gtv or stable),η official developer ειναι μονοδρομος!!Ριξε μια ματια και στο miui.gr.Υπαρχει σχετικο νημα.Δεν ειναι και τοσο δυσκολη διαδικασια...;)

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρωτα και γρηγορα θα ελεγα σου ερχετε ενας κωδικος με σμς,που τον βαζεις εκει στη σελιδα ξεκλειδωματος,για να προχωρισει και να σου γραψει οτι σε 10 μερες θα σου ερθει παλι με σμς η επιβεβαιωση!!Αυτος ο κωδικος σου ηρθε και μετα σου εγραψε αυτο που λεω?Γιατι πρωτα βαζεις τον κωδικο και μετα σου λεει αυτο για τις 10 μερες!!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Η αλήθεια είναι πως αρχικά είχα μείνει στο πρώτο step, που περιμένεις για το sms στο κινητό. Την ψιλιάστηκα

όμως τη δουλειά και το ξανάκανα επιμένοντας λίγο στο "Resend code" και τελικά ολοκλήρωσα την αίτηση.

Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνιση! :)

Link to comment
Share on other sites

πηρα μαζι με εναν φιλο το τηλεφωνο με Multi-language Rom&Google play store installed.απο την πρωτη μερα κανει και στους δυο ακριβως το ιδιο θεμα,οταν κανουμε ενεργοποιηση ζητα pin και για τις δυο καρτες(sim 1 vodafone και sim 2 wind) και μετα μας βαζει κανονικα μεσα στο τηλεφωνο αλλα πανω δεξια στο σημα και στις δυο καρτες σιμ εμφανιζει ενα x.αν αφησω την οθονη να σβησει και την ανοιξω παλι μου εχει βγαλει παλι την οθονη να δωσω παλι pin και για τις δυο καρτες sim,αφου το κανω για δευτερη φορα αυτο η πρωτη καρτα sim βαζει κανονικα σημα ενω η δευτερη παλι x.αφου παω στην διαχειριση sim και στην sim2 ανοιξω το φορεις δικτυου μου βγαζει επιλεξτε αυτοματα,αφου κανω κλικ εκει μου βγαζει χωρις αυτοματη επιλογη δικτυου και οτνα κανω κλικ στο επομενο μου βγαζει αδυνατη η αλλαγη δικτυου κατα την χρηση δεδομενων.σταματημα χρησης και αλλαγη παροχου?αφου πω οκ κανει για λιγη ωρα αναζητηση και μου βγαζει διαθεσιμα δικτυα 1)WIND GR 2G 2)VODAFONE GR 2G(απαγορευμενο) 3)GR COSMOTE 2G(απαγορευμενο),οταν επιλεξω wind που ειναι και η sim2 bgazei εγγραφη σε wind gr 2g μετα απο λιγο ερχεται το σημα και στην sim2.μετα ολα λειτουργουν καλα μεχρι να κλεισω το τηλεφωνο η να κανω επαννεκινηση που αρχιζει παλι το ιδιο απο την αρχη.αυτο το κανει παντα και ακριβως η ιδια διαδικασια για να λειτουργησουν και οι δυο καρτες σιμ.εχει κανεις καποια ιδεια γιατι τα κανει αυτα?οι καρτες σιμ ειναι σχεδον καινουργιες ενω τις καθαρισα με οινοπνευμα σημερα αλλα παλι τα ιδια,δεν μπορω πλεον να κλεινω το τηλεφωνο.

 

 

Τα ίδια προβλήματα είχα κι εγώ με την ίδια rom και δεν έδινα σημασία, όσπου τα έφτυσε εντελώς και το έστειλα πίσω στο vickmall. Η rom αυτή δημιουργεί πολλά προβλήματα στο συγκεκριμένο τηλέφωνο. Η γυναικα μου έχει την ίδια rom στο redmi 3 εδώ και καιρό χωρίς προβλήματα.

Αλλαξε την τώρα που μπορείς γιατί εγώ δε πρόλαβα να κάνω τίποτα....και το μετάνιωσα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ θέλω να το πάρω με Official rom (δεν έχω θέμα με το αγγλικό μενού).

Δε ξέρω όμως ποια official να διολέξω. Την global ή την CN; Μου είπε η Σελίνα από vickmall, ότι με την global θα έχει ήδη εγκατεστειμένο το playstore και δεν θα έχει τις Κινέζικες εφαρμογές.

 

Γνωρίζει κανείς τίποτα περισσότερο για τις διαφορές τους;

Υπάρχουν τίποτα μειονεκτήματα με την Global Official?

Θα είναι συμβατό το κινητό μ' αυτήν την ρομ ή θα έχει τίποτα περίεργα μπλοκαρίσματα; ή αργή απόδοση;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

έχω στα χέρια μου αυτή τη στιγμή και τα 2 .

Από θέμα μπαταρίας είναι μακράν καλύτερο το 3.

Τώρα από θέμα κάμερα προς το παρών όχι.Δεν βλέπω κάποια διαφορά αισθητή.(μερικές φορές νομίζω είναι καλύτερη του 2)

Αν δεν θέλεις fingerprint μπαταρία και μεταλλική κατασκευή μείνε στο 2. Είναι αρκετή η διαφορά στα χρήματα.

 

Περισσοτερο η μπαταρια με ενδιαφερει διοτι στο 2 prime δεν ειναι τοσο καλη ειδικα σαν του 1ου note....Και αν υπαρχει κ εξελιξη στην καμερα...!

 

Υπαρχουν καποια αρνητικα,σε σχεση με το 2 η μονο καλυτερο το βλεπεις το 3αρι?

 

Τελος μου ειναι λιγο επιφοβη η μεταβαση σε μη αφερουμενη μπαταρια. :blink:

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα κανονικά με την Global. Είναι σταθερή από ότι αναφέρουν χρήστες που την χρησιμοποιούν και δεν υστερεί σε τίποτα από την chinish!!
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό και που βρίσκεται τελικά το κινητό????

2016-04-02 11:55

Shipmnet arrived at destination country

2016-04-02 11:55

Shipmnet arrived at destination country

2016-03-29 16:03

GRATH / parcel dispatched from original office

Η παραγγελία απο vickmall 24/3/2016 ,πήρα προχθές τηλέφωνο στα κεντρικά στην Αθήνα των ΕΛΤΑ, αλλά δεν γνωρίζουν τίποτα και αυτοί ακόμη???

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες το χεις, μην ανησυχείς.

Ανάλογα το πόσο γρήγορα θ ανοίξουν το σάκο στ' αεροδρόμιο....;)

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες το χεις, μην ανησυχείς.

Ανάλογα το πόσο γρήγορα θ ανοίξουν το σάκο στ' αεροδρόμιο....;)

Οκ Ευχαριστώ για την γρήγορη σου απάντηση,πρώτη φορά αγορά από την κίνα βλέπεις ,πρέπει να εχεις λίγο υπομονή όταν αποφασίσεις να αγοράσεις από τόσο μακριά τελικά.:D:D:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Στο ξεκλείδωμα του bootloader παίρνω μήνυμα στο πρόγραμμα network error. Το έχει κανείς άλλος? Εννοείται ίντερνετ έχω Κανονικά....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι προβλημα ειναι αυτο με το wifi?? εκανα tethering απο ενα tablet lenovo και δεν μου πιανει το κινητο ενω ειναι συνδεδεμενο κανονικο στο δικτυο του wifi
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι προβλημα ειναι αυτο με το wifi?? εκανα tethering απο ενα tablet lenovo και δεν μου πιανει το κινητο ενω ειναι συνδεδεμενο κανονικο στο δικτυο του wifi

ειναι θεμα android

ΛΥΣΗ

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Παρέλαβα την παρακατω original flip case (πολυ καλη κατα τη γνωμη μου) η οποια πιστευω αξιζει τα λεφτα της.

Εχω γραψει λιγα πραγματακια και εχω και μερικες φωτογραφιες εδω για οποιον ενδιαφερετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Παρέλαβα την παρακατω original flip case (πολυ καλη κατα τη γνωμη μου) η οποια πιστευω αξιζει τα λεφτα της.

Εχω γραψει λιγα πραγματακια και εχω και μερικες φωτογραφιες εδω για οποιον ενδιαφερετε.

Ωραία είναι και η τιμή της ικανοποιητική,είναι από το αγγλικό από ότι βλέπω, πόσο καιρό έκανε να έρθει ελλαδα???

Πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά και ποιο τρόπο να επιλέξει για την μεταφορά του,συμφέρει να παραγγείλει κάποιος από αυτό το e-shop.

Για οποιοδήποτε μελλοντικό αγοραστή .:cool::cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόγραμμα είναι μία από τα ίδια. Στις νυχτερινές δεν αλλάζει κάτι σε σχέση με αυτό του κινητού.

 

Πολύ διαφήμιση έπεσε εδω http://en.miui.com/thread-251241-1-1.html :blink:, για μία τοσο μεγάλη τρύπα στο νερό!!:cry: :what: :shock: :w00t: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό και που βρίσκεται τελικά το κινητό????

2016-04-02 11:55

Shipmnet arrived at destination country

2016-04-02 11:55

Shipmnet arrived at destination country

2016-03-29 16:03

GRATH / parcel dispatched from original office

Η παραγγελία απο vickmall 24/3/2016 ,πήρα προχθές τηλέφωνο στα κεντρικά στην Αθήνα των ΕΛΤΑ, αλλά δεν γνωρίζουν τίποτα και αυτοί ακόμη???

 

Τα δέματα μας έφυγαν μαζί. :). Και εγώ το περιμένω. Ελπίζω μέχρι την Παρασκευή να παραλάβουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τα δέματα μας έφυγαν μαζί. :). Και εγώ το περιμένω. Ελπίζω μέχρι την Παρασκευή να παραλάβουμε.

Αν όχι παρασκευή λογικά Δευτέρα πρέπει να παραλάβουμε.:cool::cool::X

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ωραία είναι και η τιμή της ικανοποιητική,είναι από το αγγλικό από ότι βλέπω, πόσο καιρό έκανε να έρθει ελλαδα???

Πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά και ποιο τρόπο να επιλέξει για την μεταφορά του,συμφέρει να παραγγείλει κάποιος από αυτό το e-shop.

Για οποιοδήποτε μελλοντικό αγοραστή .:cool::cool::cool:

 

13 Μαρτιου την παρηγγειλα, 5 Απριλιου ηταν στο σπιτι μου.Τα μεταφορικα ηταν δωρεαν και ο συγκεκριμενος πωλητης βρισκεται στην Κινα.

Συνολικο κοστος 8.82€.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ξέρω τι φαση αλλά η μπαταρία δεν κρατεί και πολύ καλά ελπίζω να φταει η ROM ή ότι κάνω κάπως βαριά χρήση αλλά σε σχέση με αυτά π έχω δει στο forum ούτε καν
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ξέρω τι φαση αλλά η μπαταρία δεν κρατεί και πολύ καλά ελπίζω να φταει η ROM ή ότι κάνω κάπως βαριά χρήση αλλά σε σχέση με αυτά π έχω δει στο forum ούτε καν

Κάτι άλλο παίζει φίλε μου! Δεν παίζει να μη σου κρατάει η μπαταρία. Μόνο με κάνα screenshot από ώρες ανοιχτής οθόνης, κατανάλωσης προγραμμάτων και μικρή περιγραφή της καθημερινής σου χρήσης θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να μπει αυτό στο 1ο μήνυμα του θέματος; ;)

Redmi Note 3 Toolkit (Snapdragon)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερο η μπαταρια με ενδιαφερει διοτι στο 2 prime δεν ειναι τοσο καλη ειδικα σαν του 1ου note....Και αν υπαρχει κ εξελιξη στην καμερα...!

 

Υπαρχουν καποια αρνητικα,σε σχεση με το 2 η μονο καλυτερο το βλεπεις το 3αρι?

 

Τελος μου ειναι λιγο επιφοβη η μεταβαση σε μη αφερουμενη μπαταρια. :blink:

 

Την μπαταρία για μένα μην την φοβάσαι.Στην κάμερα ίσως δούμε βελτίωση (του π@@@@τη 16 Mp είναι τελευταία γενιά.)

Αρνητικά δεν θα έλεγα ότι υπάρχουν είναι πάρα πολύ καλό τηλεφωνάκι.

Α! Το αρνητικό είναι ότι θα μπεις σε μια διαδικασία ξεκλειδώματος , ρομς κλπ και δεν ξέρω κατα πόσο σου αρέσει αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο ξεκλείδωμα του bootloader παίρνω μήνυμα στο πρόγραμμα network error. Το έχει κανείς άλλος? Εννοείται ίντερνετ έχω Κανονικά....

Συνδέσου σε άλλο δίκτυο... Είναι θέμα δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Τα δέματα μας έφυγαν μαζί. :). Και εγώ το περιμένω. Ελπίζω μέχρι την Παρασκευή να παραλάβουμε.

 

Λοιπόν και για να μη χαιρόμαστε τζάμπα…

Να η κατάσταση του δικού μου: (από Vickmal)

Παραγγελία 23/3

 

31/03/2016 Arrival at Destination Post (Country: GR)

28/03/2016 Despatched to overseas (Country code: GR)

26/03/2016 Received from Customer

 

Οπότε σήμερα το πρωί παίρνω τηλ. στα ΕΛΤΑ να δω τι παίζει.

Λέω το tracking No και κυρία από την άλλη πλευρά απαντάει ότι στις 30/3 ήταν στο αεροδρόμιο της Κίνας κι ότι έχω …μέλλον ακόμη.

Αυτά δυστυχώς. Αναμονή και υπομονή.:(

Edited by nik68
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και για να μη χαιρόμαστε τζάμπα…

Να η κατάσταση του δικού μου: (από Vickmal)

Παραγγελία 23/3

 

31/03/2016 Arrival at Destination Post (Country: GR)

28/03/2016 Despatched to overseas (Country code: GR)

26/03/2016 Received from Customer

 

Οπότε σήμερα το πρωί παίρνω τηλ. στα ΕΛΤΑ να δω τι παίζει.

Λέω το tracking No και κυρία από την άλλη πλευρά απαντάει ότι στις 30/3 ήταν στο αεροδρόμιο της Κίνας κι ότι έχω …μέλλον ακόμη.

Αυτά δυστυχώς. Αναμονή και υπομονή.:(

Επειδή παρήγγειλα και εγώ την ιδια μερα απο το vickmall αλλη συσκευή βέβαια και το tracking μου βγαζει τα ίδια, μου κανει εντύπωση που ολες οι σελίδες tracking (17track,aftership,trackchecker) αλλα και η επίσημη της singpost το δείχνει Ελλάδα ενω μόνο τα ΕΛΤΑ το βλεπουν ακομα Κίνα. Το οτι εχει φτάσει αλλα δεν έχει σκαναριστει δεν παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...