Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

5 ωρες περιπου τωρα διαφορα με το g4 δεν ξερω φιλε. Φαντασου τωρα που μιλαμε με αρκετη χρηση εχω φτασει της 30ωρες και ειμαι με 20%

Επίσης κάτι αλλο που δεν το εχει αναφερει κανεις εχει τρομερο ηχειο δυνατο και καθαρο!

Edited by rispa
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η διαθεσιμότητα και στο Σκρουτζ...Στα 610 ξεκίνησε το πρωί στα 609 είναι τώρα. Προβλέπω δραματική πτώση της τιμής από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του και σταθεροποίηση στα 450 ευρώ μετά από κάνα μήνα...Δυστυχώς δεν έχει πείσει το κινητό...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η διαθεσιμότητα και στο Σκρουτζ...Στα 610 ξεκίνησε το πρωί στα 609 είναι τώρα. Προβλέπω δραματική πτώση της τιμής από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του και σταθεροποίηση στα 450 ευρώ μετά από κάνα μήνα...Δυστυχώς δεν έχει πείσει το κινητό...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν παει 450€ σε ενα μηνα θα το πάρουμε οι μισοί εδω μέσα... :p

Link to comment
Share on other sites

Αν παει 450€ σε ενα μηνα θα το πάρουμε οι μισοί εδω μέσα... :p

Θα το πάρουμε;; ιδού το ερώτημα...Γιατί μιλάς με ψιλοφανατικό πλέον της LG και παρόλα αυτά, προς το παρόν τουλάχιστον δεν με έχει πείσει καθόλου η LG να δώσω το v10 μου για το g5...θα περιμένω να ακούσω και κριτικές από δω μέσα για να βγάλω συμπεράσματα γιατί ως τώρα έχω απογοητευθεί...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που σκέφτομαι αρχικά είναι η ίντσες... Δεν ξέρω αν θα την παλεψω να κατέβω στις 5,3. Κατά τα άλλα φαίνεται καλή συσκευή, αλουμίνιο κτλ δεν με ενθουσιαζαν ποτέ αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα το δοκιμάσω...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στα 450, το θεωρείς vfm?

 

Σε ένα μήνα για την κατηγορία που ψωνίζει από το πάνω ράφι, ναι.

Δεν νομίζω να έχει πέσει το s7 η το htc 10 τόσο

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα μήνα για την κατηγορία που ψωνίζει από το πάνω ράφι, ναι.

Δεν νομίζω να έχει πέσει το s7 η το htc 10 τόσο

 

S7 έχει σήμερα 532.

 

Από κει και πέρα, εγώ ρωτάω αν στα 450 το θεωρείς vfm, όχι αν θα χει την ίδια τιμή με το s7/m10.

 

Εκτός απ'αυτό, όταν το v10, της ίδιας εταιρίας, κοστίζει σήμερα 407 και δεδομένου του τι εστί g5, τα 450 κάθε άλλο παρά vfm το θεωρώ.

Link to comment
Share on other sites

S7 έχει σήμερα 532.

 

Από κει και πέρα, εγώ ρωτάω αν στα 450 το θεωρείς vfm, όχι αν θα χει την ίδια τιμή με το s7/m10.

 

Εκτός απ'αυτό, όταν το v10, της ίδιας εταιρίας, κοστίζει σήμερα 407 και δεδομένου του τι εστί g5, τα 450 κάθε άλλο παρά vfm το θεωρώ.

 

Εσυ ρωτας λοιπον για vfm με απολυτα κριτήρια.Ετσι λοιπόν εγω θεωρω πχ το flex 2 με τα 230€ , αλλος ενα umi με 130€ και πάει λέγοντας.

Εγω τα διακρίνω ανα κατηγορία, low range, mid range , high range (πανω ραφι).

Αν λοιπόν σε εναν μηνα το g5 εχει 450 , το s7 500 και το htc 600 , προτιμώ σαφέστατα το g5 και θεωρώ οτι εχει και καλή τιμή (snap 820+4gb ram+battery+sd+radio +++ ).

Και ναι, το θεωρώ σαφεστατα ανωτερη συσκευή συνολικά απο το V10 (στα χαρτιά τουλάχιστον).

Απο την αλλη , αν σε ενα μηνα το V10 εχει 300€ , μπορεί να προτιμουσα αυτο σαν vfm (απο το πανω ραφι πάντα).

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ρωτας λοιπον για vfm με απολυτα κριτήρια.Ετσι λοιπόν εγω θεωρω πχ το flex 2 με τα 230€ , αλλος ενα umi με 130€ και πάει λέγοντας.

Εγω τα διακρίνω ανα κατηγορία, low range, mid range , high range (πανω ραφι).

Αν λοιπόν σε εναν μηνα το g5 εχει 450 , το s7 500 και το htc 600 , προτιμώ σαφέστατα το g5 και θεωρώ οτι εχει και καλή τιμή (snap 820+4gb ram+battery+sd +++ ).

Και ναι, το θεωρώ σαφεστατα ανωτερη συσκευή συνολικά απο το V10 (στα χαρτιά τουλάχιστον).

Απο την αλλη , αν σε ενα μηνα το V10 εχει 300€ , μπορεί να προτιμουσα αυτο σαν vfm (απο το πανω ραφι πάντα).

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Εγώ πάλι φίλε μου δεν το θεωρώ ανώτερη συσκευή από το v10 και πίστεψε με το περίμενα πως και πως να βγει...Δυστυχώς για την LG λείπουν βασικά πράγματα που το v10 τα έχει. Το μόνο που το σώζει είναι η 2η κάμερα, αλλά και πάλι χάνει στο οτι δεν έχει manual video.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ρωτας λοιπον για vfm με απολυτα κριτήρια.Ετσι λοιπόν εγω θεωρω πχ το flex 2 με τα 230€ , αλλος ενα umi με 130€ και πάει λέγοντας.

Εγω τα διακρίνω ανα κατηγορία, low range, mid range , high range (πανω ραφι).

Αν λοιπόν σε εναν μηνα το g5 εχει 450 , το s7 500 και το htc 600 , προτιμώ σαφέστατα το g5 και θεωρώ οτι εχει και καλή τιμή (snap 820+4gb ram+battery+sd+radio +++ ).

Και ναι, το θεωρώ σαφεστατα ανωτερη συσκευή συνολικά απο το V10 (στα χαρτιά τουλάχιστον).

Απο την αλλη , αν σε ενα μηνα το V10 εχει 300€ , μπορεί να προτιμουσα αυτο σαν vfm (απο το πανω ραφι πάντα).

Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

Με το G5 στα 450 & το s7 στα 500, το g5 είναι φθηνότερο μόνο σε απόλυτα νούμερα.

Και ναι, το θεωρώ σαφεστατα κατώτερη συσκευή συνολικά απο το V10.

Ως εκ τούτου, με το v10 στα 400, μην απορίσεις εάν στα μέσα ιουλίου είναι(& σταθεροποιηθεί) στα 3xx.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι καλύτερο το V10? Από απορία ρωτάω.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι καλύτερο το V10? Από απορία ρωτάω.

 

Και εγω το ιδιο.

Στο g5 εχουμε καλυτερο επεξεργαστη , καμερα , αυτονομια και ειναι σαφως πιο βολικό στο χέρι (για οποιους ενδιαφέρει αυτος ο παράγοντας)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι καλύτερο το V10? Από απορία ρωτάω.

 

Και εγω το ιδιο.

Στο g5 εχουμε καλυτερο επεξεργαστη , καμερα , αυτονομια και ειναι σαφως πιο βολικό στο χέρι (για οποιους ενδιαφέρει αυτος ο παράγοντας)

 

Επεξεργαστή συμφωνώ.

Κάμερα. Τη δοκίμασες? (Το be confirmed είναι αυτό)

Οθόνη. Σε review έλεγαν ότι υπήρχαν θέματα με την οθόνη, προς το παρόν δεν παίρνω θέση, to be confirmed και αυτό

Αυτονομία???? Το δοκίμασες? Με το ιστορικό της lg, δεν περιμένω κάτι περισσότερο από ότι του g4.

 

H Lg με το g5,

-διέλυσε τα bezel. Lg με ~70.1% screen-to-body ratio είναι ύβρης.

-διέλυσε το ιδιαίτερο σχέδιο που τη χαρακτήριζε με τα πίσω πλήκτρα & έδωσε αυτήν την τραγική πλάτη.

-Η αυτονομία στο g4 ήταν (πολύ επιεικώς) μέτρια, θα είναι επίτευμα αν δώσει περίπου την ίδια και στο g5, ενώ θα έπρεπε να δώσει κάτι πολύ πολύ ανώτερο.

-To κάτω αποσπώμενο τμήμα όσοι το έχουν δοκιμάσει, λένε για κακή συναρμογή.

-Γκέλα με το βαμμένο μέταλλο, σαν μην το έδωσε είναι. (Κρατάω μια πισινή γιατί δεν το χω δει από κοντά)

 

Η σύγκριση με το v10 είναι αδόκιμη, αλλά την έκανα για δύο λόγους:

1) Όταν έχεις βγάλει μια συσκευή σαν το v10 πριν 6 μήνες, που το μόνο που μπορείς να του προσάψεις είναι η μπαταρία, δεν γίνεται να βγάζεις αυτό τώρα.

Η κάθε εταιρία πρέπει να πηγαίνει μπροστά. Εσείς, βλέπεται το g5 ως εξέλιξη των περσινών g4/v10? :blink::blink:

2) Αφού το v10 είναι στα 400, δεν βρίσκω το λόγο, το g5 να πωλείται ακριβότερα.

Άρα, τα 450 δεν τα θεωρώ καν καλή τιμή. (όχι vfm)

 

Και θα αντιστρέψω την ερώτηση σε τι χάνει το v10?

(που έχει και τη 2η οθόνη, διπλό gorilla μπροστά, manual video, τρομερά bezel)

Mόνο τον επεξεργαστή έχει να ζηλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Επεξεργαστή συμφωνώ.

Κάμερα. Τη δοκίμασες? (Το be confirmed είναι αυτό)

Οθόνη. Σε review έλεγαν ότι υπήρχαν θέματα με την οθόνη, προς το παρόν δεν παίρνω θέση, to be confirmed και αυτό

Αυτονομία???? Το δοκίμασες? Με το ιστορικό της lg, δεν περιμένω κάτι περισσότερο από ότι του g4.

 

H Lg με το g5,

-διέλυσε τα bezel. Lg με ~70.1% screen-to-body ratio είναι ύβρης.

-διέλυσε το ιδιαίτερο σχέδιο που τη χαρακτήριζε με τα πίσω πλήκτρα & έδωσε αυτήν την τραγική πλάτη.

-Η αυτονομία στο g4 ήταν (πολύ επιεικώς) μέτρια, θα είναι επίτευμα αν δώσει περίπου την ίδια και στο g5, ενώ θα έπρεπε να δώσει κάτι πολύ πολύ ανώτερο.

-To κάτω αποσπώμενο τμήμα όσοι το έχουν δοκιμάσει, λένε για κακή συναρμογή.

-Γκέλα με το βαμμένο μέταλλο, σαν μην το έδωσε είναι. (Κρατάω μια πισινή γιατί δεν το χω δει από κοντά)

 

Η σύγκριση με το v10 είναι αδόκιμη, αλλά την έκανα για δύο λόγους:

1) Όταν έχεις βγάλει μια συσκευή σαν το v10 πριν 6 μήνες, που το μόνο που μπορείς να του προσάψεις είναι η μπαταρία, δεν γίνεται να βγάζεις αυτό τώρα.

Η κάθε εταιρία πρέπει να πηγαίνει μπροστά. Εσείς, βλέπεται το g5 ως εξέλιξη των περσινών g4/v10? :blink::blink:

2) Αφού το v10 είναι στα 400, δεν βρίσκω το λόγο, το g5 να πωλείται ακριβότερα.

Άρα, τα 450 δεν τα θεωρώ καν καλή τιμή. (όχι vfm)

 

Και θα αντιστρέψω την ερώτηση σε τι χάνει το v10?

(που έχει και τη 2η οθόνη, διπλό gorilla μπροστά, manual video, τρομερά bezel)

Mόνο τον επεξεργαστή έχει να ζηλέψει.

 

Kαι σου απανταω ομοιως. "Και γιατι ειναι χειρότερο το G5?To δοκίμασες?" :p (χιούμορ, μη το πάρεις ειρωνικά).

 

Καλά κανεις και πιστευεις αυτα που γράφεις.Κανεις δεν εβγαλε το V10 σκάρτο.

Απλά το G5 δειχνει να ειναι ξεκάθαρα καλύτερο σε αρκετούς τομείς (Αυτονομια, καμερα , επιδοσεις) .Τουλάχιστον αυτα γραφουν τα πρωτα reviews.Προσθεσε σε αυτα και αυτους που δεν επιθυμουν παντόφλα σε συνδιασμό με την πρώτη υλοποίηση "modular" , ε δεν θέλει και πολύ.

Οτι τα καδρα ειναι μεγαλύτερα ισχύει , αλλα δεν σημαίνει απαραίτητα και κάτι ιδιαιτερο (μια χαρα βρισκω τα sony και τα iphone).Δεν ειναι ολα ασπρο η μαυρο.

 

Αυτη τη στιγμή σαν vfm απο το πάνω ραφι , σαφως το V10 ειναι πιο δελεαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Kαι σου απανταω ομοιως. "Και γιατι ειναι χειρότερο το G5?To δοκίμασες?" :p (χιούμορ, μη το πάρεις ειρωνικά).

 

Καλά κανεις και πιστευεις αυτα που γράφεις.Κανεις δεν εβγαλε το V10 σκάρτο.

Απλά το G5 δειχνει να ειναι ξεκάθαρα καλύτερο σε αρκετούς τομείς (Αυτονομια, καμερα , επιδοσεις) .Τουλάχιστον αυτα γραφουν τα πρωτα reviews.Προσθεσε σε αυτα και αυτους που δεν επιθυμουν παντόφλα σε συνδιασμό με την πρώτη υλοποίηση "modular" , ε δεν θέλει και πολύ.

Οτι τα καδρα ειναι μεγαλύτερα ισχύει , αλλα δεν σημαίνει απαραίτητα και κάτι ιδιαιτερο (μια χαρα βρισκω τα sony και τα iphone).Δεν ειναι ολα ασπρο η μαυρο.

 

Αυτη τη στιγμή σαν vfm απο το πάνω ραφι , σαφως το V10 ειναι πιο δελεαστικό.

 

Πλήρη άποψη όπως σου είπα και πριν για το g5, δεν έχω.

Για μένα το 70.1% - μεγάλα bezel είναι το deal breaker.

 

Για το v10, έγραψα για ποιο λόγο το συνέκρινα. Όπως, είπα και πριν, η σύγκριση είναι εξ'ορισμού αδόκιμη.

 

Όπως και να χει, η συζήτηση ξεκίνησε από το ότι σε ένα μήνα θα χει 450.

Από τη μέχρι τώρα άποψη που έχω σχηματίσει για τη συσκευή, σε συνδυασμό με τον ανταγωνισμό και ότι η Lg ρίχνει τις τιμές πιο εύκολα, δεν θεωρώ έκπληξη να πέσει στα 450 στο μήνα(κάθε άλλο), ούτε και καλή τιμή και περιμένω να σταθεροποιηθεί αρκετά πιο κάτω (~350), μέχρι τα τέλη ιούνη/αρχές ιούλη.

Είναι τελείως προσωπική εκτιμήση και πιθανότατα να πέσω έξω. Άλλωστε με την lg συνήθως πέφτω έξω. (Αλλά από την ανάποδη. :p)

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μη πεσεις εξω με τις τιμές !

 

Μακάρι να είναι σταθερή η συσκευή, χωρίς προβλήματα και ας πέσει και λίγο έξω στις τιμές. :lol:

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

http://m.androidcentral.com/lg-g5-spare-battery-coffin-brilliant-little-charger

 

Να,αυτα ειναι τα καλα της αφαιρουμενης μπαταριας. Φορτιστης μπαταριας και power bank ταυτοχρονα αν θελεις. Πολλοι μπορει να κοροιδευουν τις μη unibody κατασκευες πια,αλλα θεωρω τη χρηστικοτητα πιο πανω απ την εμφανιση.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι πολυ να το παρω...εχω δει αρκετα review και μου αρεσει...αλλα δεν γραφει κανεις απο εδω τιποτα γι αυτο...και με κολλαει λιγο να δωσω το iphone 6s που εχω για να το παρω...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

450 σε ένα μήνα αδύνατο. Αλλά η συσκευή πραγματικά δεν πουλάει τίποτα

Βαγγο στο Amazon με ενδοκοινοτικο πλέον βγαίνει στα 500 μαζί με τα έξοδα αποστολής...

Συμφωνώ μαζί σου, δεν πρέπει να πουλάει σχεδόν καθόλου...

Στο τέλος Μαΐου εύκολα στο σκρουτζ στα 500 και μεταχειρισμενο κοντά στα 400...

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...