Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις υπόψη σου κάποιο power bank με υποστήριξη quick charge 3;

 

Στο eBay που μπήκα βρήκα 2 σε κανονικές τιμές, αλλά μην ξεχνάς ότι πολύ λίγα κινητά υποστηρίζουν το Quick Charge 3.0 αυτή την στιγμή. Αργότερα θα βγουν πολλά, οπότε θα υπάρχει και ποικιλία Power Bank με υποστήριξη Quick Charge 3.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:!::!:Ενημέρωση :!::!:

Διαγράφηκαν κάποια μηνύματα που ειναι άσχετα με το παρόν νήμα ,θα σας πρότεινα να ηρεμήσετε λίγο γιατί κάποιοι δεν θα την γλυτώσουν την ποινή και θα είναι και βαριά :down::down:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου ελπίζω να βγουν σύντομα και άλλα....Πάντως το κινητό είναι πολύ καλό για τα χρήματα του και το λέω έχοντας σαν προηγούμενα κινητά s6 edge και s7 edge.....
Link to comment
Share on other sites

Όλοι παραπονιέστε για την μπαταρία. Μπορείτε να αγοράσετε ένα Power Bank με υποστήριξη Quick Charge 3.0 και σε μισή ώρα θα έχετε πλήρη φόρτιση εάν το βάλετε στο 20%-30% και περίπου 3-4 πλήρης την ημέρα. Δεύτερον, ένας που σέβεται το κινητό του, θα βάλει κατευθείαν μια θήκη για να το προστατέψει, οπότε το "κενό" που αναφέρετε δεν σας απασχολεί. Το μόνο που απασχολεί για εμένα από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα και όχι από προσωπική εμπειρία της συσκευής, είναι η χαμηλή φωτεινότητα. Φιλικά πάντα. Εδώ ήμαστε να τα συζητάμε όλα

 

Φιλε μου χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαράθεση θεωρω τουλάχιστον τραγικό σε κινητά τέτοιου επιπέδου που θεωρητικα τουλάχιστον απευθυνονται σε γνώστες και power users να μην μπορούν να βγάλουν τη μέρα και να πρέπει να κουβαλαω ένα επιπλεον αντικείμενο (power bank) καθε μέρα μαζι μου. Να τις βρασω και τις δυνατοτητες και τις οθονες και ολα αν δεν βγαζω τη μέρα μου. Τι να το κανω το smartlhone αν πρεπει να τα εχω ολα κλειστα για να βγαλω τη μερα. Πρώην χρηστης του g4 που η μπαταρία του ηταν μεγαλο πρόβλημα και απο οτι διαβαζω και του g5 ειναι στα ιδια πλαισια. Και οσον αφορα τη θήκη που λες σέβομαι απολυτα τα κινητα που ειχα(σχεδον ολες τις ναυαρχιδες samsung και lg) και δεν ειχα ποτέ θήκη. Τι να την κανω την premium αίσθηση του οποιουδηποτε υλικού αν ειναι να πιανω μια γκουμουτσα απ8 σιλικόνη. Μονο στο s7 edge εχω βαλει θήκη γιατι το γυαλι γλυστραει πολυ και προσωπικά το θεωρω το μεγαλυτερο μειον του κινητου. Μέταλλο και παλι μέταλλο...

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη και μπεζελ που σου θυμίζουν κάτι Παλιά αφής που βγαίνανε πρώτα στην αγορά

 

LG G5 -> 70.1% screen-to-body ratio

iphone 6s -> 65.6% screen-to-body ratio

 

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να κάνεις το ίδιο σχόλιο και στο νήμα του iphone αλλά με 4,5% περισσότερη ένταση παρακαλώ....

 

:shifty:

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

H συζήτηση LG G5 Vs Samsung Galaxy S6 μεταφέρθηκε στο σωστό μέρος...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436615

 

Συνεχίστε εκεί τη σύγκριση των δύο συσκευών.

 

@Όλους:

Εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο, κάποια αναφορά (σύγκριση) με άλλη συσκευή είναι λογικό να γίνεται αλλά με μέτρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η μετάβαση από g4 σε g5? Σκεφτόμουν και το v10..

 

Στάλθηκε από το LG G4 Red μου

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά του g5 με το v10 είναι 60 ευρώ και σίγουρα η lg θα του δώσει μια αναβάθμιση παραπάνω.αν σκέφτεται κάποιος να το κρατήσει αξίζει με χίλια.αν αλλάζει κινητά κάθε τρεις και λίγο τότε δεν έχει σημασία το ζήτημα αυτό.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζω συνέχεια όχι. Οπότε αξίζει ωραία. Θα δούμε!! :)

 

Στάλθηκε από το LG G4 Red μου

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η μετάβαση από g4 σε g5? Σκεφτόμουν και το v10..

 

Στάλθηκε από το LG G4 Red μου

 

Σε σχέση με το v10, οι διαφορές έγκειται κυρίως στην εμφάνιση-bezel, φυσικό μέγεθος & μέγεθος οθόνη, άλλωστε είναι συσκευές σε διαφορετική κατηγορία.

Το G5, θα πάρει μία παραπάνω αναβάθμιση & έχει ανώτερη cpu/gpu επίσης.

 

Επίσης, για μένα, αν θες v10 πας από τώρα, αν πας για g5 κάνε υπομονή 1-1.5 ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα για g5 λέω να πάω σε κάτι καλύτερο.. Για τέλη Ιουνίου σκεφτόμουν οπότε είμαστε οκ!!

Με το modular πορτάκι δεν θα έχω κάποιο θέμα όπως χαλάρωση που διάβασα κτλ ε?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα για g5 λέω να πάω σε κάτι καλύτερο.. Για τέλη Ιουνίου σκεφτόμουν οπότε είμαστε οκ!!

Με το modular πορτάκι δεν θα έχω κάποιο θέμα όπως χαλάρωση που διάβασα κτλ ε?

 

Aυτό πιστεύω θα το δούμε μετά από 6-7 μήνες & αφορά χρήστες που θα βάζουν/βγάζουν συνέχεια parts ή 2η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πεσμένο πολύ το νήμα του g5 .Κρίμα πρέπει να έχει πουλήσει πολύ λίγα κομμάτια για νέα ναυαρχίδα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

πού μπορώ να βρω ,καθώς είμαι νέος στο android, ποιες εφαρμογές να "παγώσω" (bloatware) και τι εφαρμογές θα πρέπει να έχω εγκατεστημένες (must have) χωρίς να είμαι unlock bootloader/root.

 

Σάς ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

πού μπορώ να βρω ,καθώς είμαι νέος στο android, ποιες εφαρμογές να "παγώσω" (bloatware) και τι εφαρμογές θα πρέπει να έχω εγκατεστημένες (must have) χωρίς να είμαι unlock bootloader/root.

 

Σάς ευχαριστώ.

Δε νομιζω οτι γίνεται σε lg χωρίς ροοτ αυτο.. Αν κανω λαθος ας με διορθώσει καποιος.

Μονο σε samsung γίνεται σιγουρα αυτο. Υπάρχει σχετικη εφαρμογή.

 

Ισως πάντως να μπορεις να κανεις κατι με αυτη τη μεθοδο

http://forum.xda-developers.com/android/software/debloater-remove-carrier-bloat-t2998294

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να κανω ρε παδια...Mεγαλο διλλημα οπως εχω ξαναγραψει...g5 η v10???Eιμαι κατοχος g4..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

πού μπορώ να βρω ,καθώς είμαι νέος στο android, ποιες εφαρμογές να "παγώσω" (bloatware) και τι εφαρμογές θα πρέπει να έχω εγκατεστημένες (must have) χωρίς να είμαι unlock bootloader/root.

 

Σάς ευχαριστώ.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inkwired.hideapps

 

Δεν χρειάζεται Root. Αυτή την δυνατότητα την έχει το λειτουργικό από μόνο του, απλά με αυτή την εφαρμογή, σου έχει οργανωμένα όλες τις εφαρμογές που μπορείς να απενεργοποιείσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πεσμένο πολύ το νήμα του g5 .Κρίμα πρέπει να έχει πουλήσει πολύ λίγα κομμάτια για νέα ναυαρχίδα...

 

Ίσα ίσα δεν έχουμε πρόβληματα για να συζητάμε!!! ;)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να κανω ρε παδια...Mεγαλο διλλημα οπως εχω ξαναγραψει...g5 η v10???Eιμαι κατοχος g4..

 

άνοιξε ένα θεματάκι εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145 και θα πάρεις την απάντησή σου

;)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

καποιος που ειχε το g4 και τωρα εχει το g5. ειναι ενταξει η οθονη του? η στον ηλιο δεν βλεπεις καλα? υστερει σε φωτεινοτητα απο το 4αρι?
Link to comment
Share on other sites

καποιος που ειχε το g4 και τωρα εχει το g5. ειναι ενταξει η οθονη του? η στον ηλιο δεν βλεπεις καλα? υστερει σε φωτεινοτητα απο το 4αρι?

Στο g5 τα πράγματα είναι καλύτερα, αλλά είπαμε ώρες ώρες λόγω του κόφτη σου σπάει τα νεύρα. Αλλά γενικότερα είναι καλύτερα

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα δεν έχουμε πρόβληματα για να συζητάμε!!! ;)

 

Ουτε και ενδιαφεροντα ομως κι αυτο δηλωνει στασιμοτητα...Φιλικα παντα, μιλωντας για το g5...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πεσμένο πολύ το νήμα του g5 .Κρίμα πρέπει να έχει πουλήσει πολύ λίγα κομμάτια για νέα ναυαρχίδα...

 

καλύτερα. σε μερικούς μήνες θα το βρίσκεις και αυτό 300 ευρώ, και αν δεν προκείψουν τίποτα hardware failures όπως μας συνιθίζει η LG, θα ξεσκιστεί να πουλάει. :)

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα. σε μερικούς μήνες θα το βρίσκεις και αυτό 300 ευρώ, και αν δεν προκείψουν τίποτα hardware failures όπως μας συνιθίζει η LG, θα ξεσκιστεί να πουλάει. :)

Αμα παει 300ε, θα ξεσκιστει οντως να πουλαει. Το θέμα είναι τι θα βγαζει σε αυτα τα λεφτα η lg. Αμα το εδινε και δωρεάν εκει να δεις πωλησεις.. :lol:

Απο την πλευρα του πελατη βεβαια, ας μπει και μεσα η εταιρεία, αρκεί να το παρει αυτός φθηνα, δε διαφωνω.. Σε βαθος χρόνου ομως το υγιες ειναι να βγάζουν κάτι οι εταιρείες αλλιώς θα κλεισουν..

Την ειδαμε και τη Microsoft, που ειναι και κολοσσός, εχει λεφτα για πέταμα. Πουλαγε κατω του κόστους για καιρό.. Αποτελεσμα: Ακομα και αυτη γονατισε.. Αποσύρθηκε απο την κατασκευη..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...