Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην εγγραφή βίντεο σε ultra hd, έχει χρονικό περιορισμό 5 λεπτών όπως το g4;

Μάλιστα ναι έχει χρονικό περιορισμό στα 5 λεπτα!

Edited by VEGETTO
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

6

Μάλιστα ναι έχει χρονικό περιορισμό στα 5 λεπτα!

 

Ευχαριστώ. Και ήλπιζα ότι θα τον έχουν αφαιρέσει λόγω snapdragon 820 αλλά τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

τον περιορισμό τον έχει η εφαρμογή όχι το τσιπάκι, βάζεις μια άλλη εφαρμογή και τέλος.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο,αν βάλω κάρτα μνήμης θα μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές ?

 

Νομιζω υπαρχει καποια εφαρμογη η οποια σου επιτρεπει να τις μεταφερεις τις εφαρμογες (χωρις να ειμαι 100% σιγουρος)!

Link to comment
Share on other sites

Mε 32gb εσωτερική μνήμη, γιατί να μεταφέρετε εφαρμογές στην sd?

 

Εκτός και αν έχετε τόσες πολλές που γέμισε η εσωτερική μνήμη :confused:

Link to comment
Share on other sites

τον περιορισμό τον έχει η εφαρμογή όχι το τσιπάκι, βάζεις μια άλλη εφαρμογή και τέλος.

 

Είσαι σίγουρος γι'αυτό; Γιατί στο G4 βγάζει μήνυμα στην οθόνη ότι γράφει μόνο 5 λεπτά για να μην υπερθερμανθεί το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γι'αυτό; Γιατί στο G4 βγάζει μήνυμα στην οθόνη ότι γράφει μόνο 5 λεπτά για να μην υπερθερμανθεί το τηλέφωνο.

ε δοκίμασε το, βάλε μια άλλη εφαρμογή και δες αν μπορείς να γράψεις.

 

Sent from my LG-D855

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αν θες τη συμβουλή μου, μιας και παρακαλουθώ αρκετά τις τιμές, κάνε υπομονή & περίμενε ένα 2μήνο.

Εφόσον σε καλύπτει, η καλύτερη περίοδος για αγορά της συσκευής πιστεύω ότι θα είναι μετά τις αρχές/μέσα ιουλίου.

 

Νομίζω πως θα ακολουθήσω την συμβουλή σου, αν αντέξω μέχρι τότε... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χιλεια σιγνομη δυο καρτες τηα σου πω ι μια ειναι τις samsung pro+ 64gb και ι αλλοι ειναι τις sandisk extreme pro αυτες ειναι ι ποιο γριγωρες καρτες και αξιοπιστες αλλα ακριβες ι 64gb εχει γηρο στο 50ρικο

 

Μονο τα δεδομενα μπωρις να αντιγραψης στιν καρτα μνημις και οχι παραδιγμα ενα παιχνιδι ..

 

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας. Είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να διαβάσουμε μόλις δύο γραμμές. Αν δυσκολεύεσαι με την ορθογραφία, πλέον σε όλες τις πλατφόρμες υπάρχει η αυτόματη διόρθωση, δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική αν θέλεις να μην διαγραφούν τα post σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έσπασε το φράγμα των 500, νωρίτερα κατά μία βδομάδα από την πρόβλεψη μου.

Εκτιμώ ότι θα σταθεροποιηθει στα 450 κι από εκεί και πέρα θα πέφτει πιο αργά ή τιμή του...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η διαθεσιμότητα και στο Σκρουτζ...Στα 610 ξεκίνησε το πρωί στα 609 είναι τώρα. Προβλέπω δραματική πτώση της τιμής από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του και σταθεροποίηση στα 450 ευρώ μετά από κάνα μήνα...Δυστυχώς δεν έχει πείσει το κινητό...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν τα έλεγα εγώ ότι θα είναι δραματική η πτώση είχαν πέσει οι μισοί να με φάνε... Σε καμία 10αρια μέρες εκεί θα είναι και θα σταθεροποιηθεί στα 350 το καλοκαίρι...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο ρυθμός πτώσης της τιμής σε καμία περίπτωση δε θα είναι ο ίδιος κάτω από τα 470 ευρώ, τα 350 από φθινόπωρο και βάλε...

Κακό είναι για τους Early adopters, τους οποίους δε σέβεται η εταιρία, όταν μέσα σε ένα μηνα προσφέρει τη ναυαρχίδα της 200 ευρώ κάτω από την επίσημη τιμή λανσαρισματος.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος κι εγώ απο χθες σε γκρι ερχόμενος απο G4.

 

Πρώτη εντύπωση... Πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι, δείχνει ποιοτικο. Και οπτικά μου αρέσει και είναι πιο βολικό απο το 4αρι στο κράτημα.

 

Οθόνη: το εχω στο auto και είμαι μια χαρά προς το παρόν. Δοκίμασα να το βάλω πανω απο 70% και μου φάνηκε πολύ φωτεινό για τα γούστα μου.

 

Interface smooth as butter όπως το περίμενα.

 

97 εφαρμογές κατέβηκαν στο φτερό με παράλληλο χαρχάλεμα και ούτε στιγμή δεν κόμπιασε.

 

Η κάμερα τραβάει εξαιρετικά σε σκοτάδι που δοκίμασα αλλά ακόμη δεν έχω δοκιμάσει όλες τις λειτουργίες της. Η εναλλαγή απο την κανονική στην ευρυγώνια κάμερα γίνεται και μέσα απο το ζουμ επίσης!

 

Στην οθόνη έχει μια ζελατίνα όχι της συσκευασίας αλλά κάτι σαν προστασία οθόνης. Δεν την εβγαλα, μια χαρά μου φαίνεται.

 

Ποιότητα ήχου κλήσης καλλίτερη απο το 4αρι.

 

Μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμη γιατί είμαι στην 1η φόρτιση.

Edited by dr_themis
Link to comment
Share on other sites

Τα χάμε πει για G5 και από ότι φαίνεται θα μας επιβεβαιώσει πλήρως:

 

Όπως και να χει, η συζήτηση ξεκίνησε από το ότι σε ένα μήνα θα χει 450.

Από τη μέχρι τώρα άποψη που έχω σχηματίσει για τη συσκευή, σε συνδυασμό με τον ανταγωνισμό και ότι η Lg ρίχνει τις τιμές πιο εύκολα, δεν θεωρώ έκπληξη να πέσει στα 450 στο μήνα(κάθε άλλο), ούτε και καλή τιμή και περιμένω να σταθεροποιηθεί αρκετά πιο κάτω (~350), μέχρι τα τέλη ιούνη/αρχές ιούλη.

Είναι τελείως προσωπική εκτιμήση και πιθανότατα να πέσω έξω. Άλλωστε με την lg συνήθως πέφτω έξω. (Αλλά από την ανάποδη. :p)

 

(post στις 26/4/16)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κακό είναι για τους Early adopters, τους οποίους δε σέβεται η εταιρία, όταν μέσα σε ένα μηνα προσφέρει τη ναυαρχίδα της 200 ευρώ κάτω από την επίσημη τιμή λανσαρισματος.

 

Αυτό που λες ίσχυε, παλιότερα, π.χ. στο 4x ή στο G.

Πλέον, η ιστορία είναι γνωστή, δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχει early adopter που δεν ήξερε ότι το g5 στο μήνα θα ήταν 150 κάτω και στο 3μήνο στα μισά.

Και το ίδιο ισχύει για όλους με αποκλίσεις, π.χ. s7edge σε 3 μήνες είναι 200+ κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Τα χάμε πει για G5 και από ότι φαίνεται θα μας επιβεβαιώσει πλήρως:

 

 

 

(post στις 26/4/16)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό που λες ίσχυε, παλιότερα, π.χ. στο 4x ή στο G.

Πλέον, η ιστορία είναι γνωστή, δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχει early adopter που δεν ήξερε ότι το g5 στο μήνα θα ήταν 150 κάτω και στο 3μήνο στα μισά.

Και το ίδιο ισχύει για όλους με αποκλίσεις, π.χ. s7edge σε 3 μήνες είναι 200+ κάτω.

 

Δεν το κάνουν όλοι στον ίδιο βαθμό, δες πχ HTC.

Κι η samsung βλακειες κάνει, μαζί με την lg ξεφτιλιζει τις τιμές. Τουλάχιστον η samsung φέτος έκανε κι ένα καλό , σου έδωσε κι ένα δώρο αξίας 100 ευρώ, που της τα εσκασες day 1.

 

Αντιθετα η LG, πριν καν λανσαριστεί το προϊόν της στη χώρα μας το βρίσκεις 200 ευρω κάτω. Μα είμαστε σοβαροί;

Τέλος, μην ξεχνάς ότι το 95% των αγοραστών δε βλέπει site price watchers και να διαβάζει φόρουμ σαν το myphone, άρα κατά πάσα πιθανότητα πράγματι δεν θα περίμενε ότι μόλις ένα μήνα μετά η τιμη θα έχει πέσει κατά σχεδόν 30%

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνουν όλοι στον ίδιο βαθμό, δες πχ HTC.

Κι η samsung βλακειες κάνει, μαζί με την lg ξεφτιλιζει τις τιμές. Τουλάχιστον η samsung φέτος έκανε κι ένα καλό , σου έδωσε κι ένα δώρο αξίας 100 ευρώ, που της τα εσκασες day 1.

 

Αντιθετα η LG, πριν καν λανσαριστεί το προϊόν της στη χώρα μας το βρίσκεις 200 ευρω κάτω. Μα είμαστε σοβαροί;

Τέλος, μην ξεχνάς ότι το 95% των αγοραστών δε βλέπει site price watchers και να διαβάζει φόρουμ σαν το myphone, άρα κατά πάσα πιθανότητα πράγματι δεν θα περίμενε ότι μόλις ένα μήνα μετά η τιμη θα έχει πέσει κατά σχεδόν 30%

 

Μόνο htc & iphone δεν το κάνουν, βασικά το κάνουν σε μικρότερο βαθμό, και παντού βλέπες συνεχή παράπονα για ακριβές τιμές. ;) Η 1η αν το έκανε θα πουλούσε τουλάχιστον τα διπλά κομμάτια, η 2η για τους γνωστούς λόγους, δεν έχει λόγο να το κάνει.

Το 95% των αγοραστών θα την πατήσει μια φορά, καθώς λόγω άγνοιας πήγε και αγόρασε μια συσκευή στα 700(χωρίς καν να ρωτήσει? :blink:) & μετά θα καταλάβει τι παίζει & τι χαζομάρα έκανε που δεν ρώτησε κάποιον που ασχολείται. ;)

 

Αν την πατάει κάθε χρόνο, τότε δεν λέγεται άγνοια αλλά ....(β)λακεία.

 

*Αυτό το 95% δεν ξέρω από που συνάγεται. Μάλλον πρόκειται για έρευνα 2010? :blink:

Περίεργο που περιβάλλομαι κατά βάση από το υπόλοιπο 5%.

Link to comment
Share on other sites

Ο ρυθμός πτώσης της τιμής σε καμία περίπτωση δε θα είναι ο ίδιος κάτω από τα 470 ευρώ, τα 350 από φθινόπωρο και βάλε...

Κακό είναι για τους Early adopters, τους οποίους δε σέβεται η εταιρία, όταν μέσα σε ένα μηνα προσφέρει τη ναυαρχίδα της 200 ευρώ κάτω από την επίσημη τιμή λανσαρισματος.

 

 

Μα πως προσφέρει σε ενα μήνα 200 ευρώ κάτω η lg ? Επίσημη τιμη λανσαρίσματος στης μεγαλοαλυσίδες ειναι 699 ευρω και κυκλοφορεί εδω και μια εβδομάδα περίπου επίσημα απο την Ελληνική αντιπροσωπεία . Αν λες επίσημη αντιπροσωπεία το σύνολο της παραεισαγωγής των καταστημάτων του σκρούτζ τότε πάω πάσο .

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Μόνο htc & iphone δεν το κάνουν, βασικά το κάνουν σε μικρότερο βαθμό, και παντού βλέπες συνεχή παράπονα για ακριβές τιμές. ;) Η 1η αν το έκανε θα πουλούσε τουλάχιστον τα διπλά κομμάτια, η 2η για τους γνωστούς λόγους, δεν έχει λόγο να το κάνει.

Το 95% των αγοραστών θα την πατήσει μια φορά, καθώς λόγω άγνοιας πήγε και αγόρασε μια συσκευή στα 700(χωρίς καν να ρωτήσει? :blink:) & μετά θα καταλάβει τι παίζει & τι χαζομάρα έκανε που δεν ρώτησε κάποιον που ασχολείται. ;)

 

Αν την πατάει κάθε χρόνο, τότε δεν λέγεται άγνοια αλλά ....(β)λακεία.

 

*Αυτό το 95% δεν ξέρω από που συνάγεται. Μάλλον πρόκειται για έρευνα 2010? :blink:

Περίεργο που περιβάλλομαι κατά βάση από το υπόλοιπο 5%.

 

Τι παει να πει "το κανουν σε μικροτερο βαθμο"? Για να πουμε ότι "δεν το κανουν" κι είναι "οι καλες εταιριες, που αγαπανε τον πελατη" θα επρεπε να μενει η ιδια τιμη καρφωμενη μεχρι το τελος της εμπορικης ζωης ενός προϊοντος? Νομοι προσφορας και ζητησης είναι, που στο κομματι των κινητών εχουν χαραχτεί με άλλη φιλοσοφια.

Αυτό που λεμε είναι , ότι στην περιπτωση της LG εχει χαθει κάθε λογικη. Ας το λανσαρει day 1 στα 500 η LG, αφου εχει αποφασισει να το δινει σε τριτους πωλητες σε τοσο χαμηλότερες τιμες, ελάχιστες μερες μετα το παγκοσμιο λανσαρισμα.

Οσον αφορα την "ερευνα του 2010", εσυ δηλαδή πιστευεις ότι στις 10 πωλήσεις lg g5 στη χωρα μας, παραπανω από 1 είναι εντος φορουμ (εχεις δικιο, δε θα είναι 95, θα είναι 90 σε αυτή την περιπτωση)? Αυτό που μπερδευεις είναι ότι δε θα την "παταει" κάθε χρονο ο ιδιος, θα την "παταει" κάθε φορα αυτος που βρίσκεται σε φαση αναζητησης κινητου τη δεδομενη χρονικη στιγμη που κυκλοφορει το "ολοφρεσκο, σουπερ ντουπερ lg g5" όπως του το διαφημιζει ο πωλητης μιας μεγαλης αλυσιδας και θα του το πουλαει σε 5 λεπτα.

Αρα, ναι, η συντριπτικη πλειοψηφια των αγορων αυτων των συσκευών είναι από τις επισημες αλυσιδες λιανικης, ειτε σαν αγορα μεσω επιδότησης (πλασματικης, όταν εχεις αρχικη τιμη 700 κι "επιδοτηση" 250, καθως τοσο θα το επαιρνε από τριτο μαγαζι), ειτε σκετης συσκευης δευτερευόντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα πως προσφέρει σε ενα μήνα 200 ευρώ κάτω η lg ? Επίσημη τιμη λανσαρίσματος στης μεγαλοαλυσίδες ειναι 699 ευρω και κυκλοφορεί εδω και μια εβδομάδα περίπου επίσημα απο την Ελληνική αντιπροσωπεία . Αν λες επίσημη αντιπροσωπεία το σύνολο της παραεισαγωγής των καταστημάτων του σκρούτζ τότε πάω πάσο .

 

Χρηστο, τα μαγαζια του σκρουτζ που το βρίσκεις 200 κατω ένα μηνα μετα, δεν τα κλεβουν, από καπου τα αγοραζουν.

Ξερεις από που? Από μεγαλους dealer κινητών, που τα αγοραζουν αυτοι με τη σειρα τους σε χωμα τιμες από την LG. Αρα η LG (κι η κάθε LG) εχει το καρπουζι και το μαχαιρι. Αν δε θελει να ξεφτιλισει το προϊον της, γινεται πχ Apple και πουλαει σε χονδρεμπορους και authorized resellers στην ιδια ακριβως τιμη (1, 2 ή και 3 μηνες μετα αν θελει) και οι οποιες διαφοροποιήσεις προκυπτουν μονο από τη διαφορα των φορων ανα χωρα.

ΑΝ θελει, που ΔΕΝ θελει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνουν όλοι στον ίδιο βαθμό, δες πχ HTC.

Κακό είναι για τους Early adopters, τους οποίους δε σέβεται η εταιρία, όταν μέσα σε ένα μηνα προσφέρει τη ναυαρχίδα της 200 ευρώ κάτω από την επίσημη τιμή λανσαρισματος.

 

Τι παει να πει "το κανουν σε μικροτερο βαθμο"? Για να πουμε ότι "δεν το κανουν" κι είναι "οι καλες εταιριες, που αγαπανε τον πελατη" θα επρεπε να μενει η ιδια τιμη καρφωμενη μεχρι το τελος της εμπορικης ζωης ενός προϊοντος? Νομοι προσφορας και ζητησης είναι, που στο κομματι των κινητών εχουν χαραχτεί με άλλη φιλοσοφια.

 

Αν δεν γράφετε 2 διαφορετικοί άνθρωποι, κάτι δεν πάει καλά. :confused:

 

Οσον αφορα την "ερευνα του 2010", εσυ δηλαδή πιστευεις ότι στις 10 πωλήσεις lg g5 στη χωρα μας, παραπανω από 1 είναι εντος φορουμ (εχεις δικιο, δε θα είναι 95, θα είναι 90 σε αυτή την περιπτωση)? Αυτό που μπερδευεις είναι ότι δε θα την "παταει" κάθε χρονο ο ιδιος, θα την "παταει" κάθε φορα αυτος που βρίσκεται σε φαση αναζητησης κινητου τη δεδομενη χρονικη στιγμη που κυκλοφορει το "ολοφρεσκο, σουπερ ντουπερ lg g5" όπως του το διαφημιζει ο πωλητης μιας μεγαλης αλυσιδας και θα του το πουλαει σε 5 λεπτα.

Αρα, ναι, η συντριπτικη πλειοψηφια των αγορων αυτων των συσκευών είναι από τις επισημες αλυσιδες λιανικης, ειτε σαν αγορα μεσω επιδότησης (πλασματικης, όταν εχεις αρχικη τιμη 700 κι "επιδοτηση" 250, καθως τοσο θα το επαιρνε από τριτο μαγαζι), ειτε σκετης συσκευης δευτερευόντως.

 

Εγώ πιστεύω ότι από τις 10 πωλήσεις του g5 με το ζόρι η 1 θα γίνει από τις μεγάλες αλυσίδες, οι υπόλοιπες 9 θα είναι από skroutz. Μην μου πετάξεις πάλι αυθαίρετα ποσοστά, αν έχεις τα επίσημα νούμερα που έκανε π.χ. το g4 σε μεγάλες αλυσίδες & σκρουτζομάγαζα, ανέβασε τα να κάνουμε συζήτηση επι πραγματικών δεδομένων.

 

Αν πάλι κρίνεις από τον περίγυρο σου & ισχύει το παραπάνω που έγραψες, τότε μάλλον ο περίγυρος σου είναι ανενημέρωτος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γράφετε 2 διαφορετικοί άνθρωποι, κάτι δεν πάει καλά. :confused:

 

 

 

Εγώ πιστεύω ότι από τις 10 πωλήσεις του g5 με το ζόρι η 1 θα γίνει από τις μεγάλες αλυσίδες, οι υπόλοιπες 9 θα είναι από skroutz. Μην μου πετάξεις πάλι αυθαίρετα ποσοστά, αν έχεις τα επίσημα νούμερα που έκανε π.χ. το g4 σε μεγάλες αλυσίδες & σκρουτζομάγαζα, ανέβασε τα να κάνουμε συζήτηση επι πραγματικών δεδομένων.

 

Αν πάλι κρίνεις από τον περίγυρο σου & ισχύει το παραπάνω που έγραψες, τότε μάλλον ο περίγυρος σου είναι ανενημέρωτος. ;)

 

Μαλλον δυσκολευεσαι να διακρίνεις τη διαφορα της εμπορικης απαξίωσης ενός αγαθου και της φυσιολογικης πτωσης τιμης στον τομεα των ηλεκτρονικων (βλεπε Apple), με την αναιτια και κακη εμπορικη πρακτικη αλλων εταιριων, που θιγουμε εδώ (βλεπε LG). Δεν πειραζει, ας είναι.

Τελος, αν το πιστευεις πραγματικα ότι ο κυριος ογκος πωλήσεων μιας συσκευης γινεται από τα σκρουτζομαγαζα κι όχι από μεγαλες αλυσιδες, τοτε λυπάμαι, αλλα δε χρειαζεται καμια μελετη/ερευνα/επιστημονικη δημοσιευση, για να σου αποδειξω ότι δε γνωρίζεις καθολου την αγορα της κινητης.

Over and out...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δυσκολευεσαι να διακρίνεις τη διαφορα της εμπορικης απαξίωσης ενός αγαθου και της φυσιολογικης πτωσης τιμης στον τομεα των ηλεκτρονικων (βλεπε Apple), με την αναιτια και κακη εμπορικη πρακτικη αλλων εταιριων, που θιγουμε εδώ (βλεπε LG). Δεν πειραζει, ας είναι.

Τελος, αν το πιστευεις πραγματικα ότι ο κυριος ογκος πωλήσεων μιας συσκευης γινεται από τα σκρουτζομαγαζα κι όχι από μεγαλες αλυσιδες, τοτε λυπάμαι, αλλα δε χρειαζεται καμια μελετη/ερευνα/επιστημονικη δημοσιευση, για να σου αποδειξω ότι δε γνωρίζεις καθολου την αγορα της κινητης.

Over and out...

 

Έτσι είναι όπως τα λες. Τέλος και από μένα. :)

 

ανακαλύψαμε και άλλο πρόβλημα τώρα, την πτώση της τιμής.ήμαρτον

 

Εδώ έχει βγει πλεονέκτημα η αφαίρεση ραδιοφώνου & sd, στην πτώση τιμής θα κολλάγαμε :p

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όπως τα λες. Τέλος και από μένα. :)

 

 

 

Εδώ έχει βγει πλεονέκτημα η αφαίρεση ραδιοφώνου & sd, στην πτώση τιμής θα κολλάγαμε :p

 

"Ξέχασες" αποσπώμενη μπαταρία κ ir remote.. :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...