Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήνυμα ελήφθη:up:

Σε ευχαριστώ.

Μεγειά! Ότι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα που πωλείται είτε σαν καινούριο είτε σαν μεταχειρισμένο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά.

 

Από χθες το βράδυ δεν ανταποκρίνεται σχεδόν καθόλου το power button και καθόλου το δακτυλικό αποτύπωμα.

Επειδή είναι αδύνατο να ψάξω ξανά όλο το forum πείτε μου σας παρακαλώ τι να κάνω.

Επίσης έχει χαθεί από τις ρυθμίσεις η ρύθμιση για το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by margiekam
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Άλλη χθες το βράδυ δεν ανταποκρίνεται σχεδόν καθόλου το power button και καθόλου το δακτυλικό αποτύπωμα.

Επειδή είναι αδύνατο να ψάξω ξανά όλο το forum πείτε μου σας παρακαλώ τι να κάνω.

Επίσης έχει χαθεί από τις ρυθμίσεις η ρύθμιση για το δακτυλικό αποτύπωμα.

Καλημέρα. Προφανώς έχει χαλάσει το κουμπί και το πας στο service για αντικατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Από χθες το βράδυ δεν ανταποκρίνεται σχεδόν καθόλου το power button και καθόλου το δακτυλικό αποτύπωμα.

Επειδή είναι αδύνατο να ψάξω ξανά όλο το forum πείτε μου σας παρακαλώ τι να κάνω.

Επίσης έχει χαθεί από τις ρυθμίσεις η ρύθμιση για το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα κανε πρώτα απ όλα ένα φορμάτ στο κινητό κι αν δεν επανέλθει στείλτο προκοντια.....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το οφ τοπικ αλλά δεν ξέρω που αλλού να ρωτήσω. Είχα το flex 2 αλλά επειδή βγήκε προβληματικό η lg μου πρότεινε αν θέλω να μου κάνει αντικατάσταση της συσκευής μου με το g5 se κι έτσι εκανα.αυτό που θέλω να μάθω είναι αν έχω εγγύηση ( δλδ αν μετράει σαν να το αγόρασα από ένα μαγαζί πχ)
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το οφ τοπικ αλλά δεν ξέρω που αλλού να ρωτήσω. Είχα το flex 2 αλλά επειδή βγήκε προβληματικό η lg μου πρότεινε αν θέλω να μου κάνει αντικατάσταση της συσκευής μου με το g5 se κι έτσι εκανα.αυτό που θέλω να μάθω είναι αν έχω εγγύηση ( δλδ αν μετράει σαν να το αγόρασα από ένα μαγαζί πχ)

 

Ναι έχεις κανονικά εγγύηση από την ημερομηνία που γράφει το χαρτί ότι Το παρέλαβες από προκορντια.. Μία χαρα σου έκατσε στην ουσία έχεις κάνει αναβάθμιση σε όλους τους τομείς... Μόνο στο screen to body ratio χάνεις..

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις κανονικά εγγύηση από την ημερομηνία που γράφει το χαρτί ότι Το παρέλαβες από προκορντια.. Μία χαρα σου έκατσε στην ουσία έχεις κάνει αναβάθμιση σε όλους τους τομείς... Μόνο στο screen to body ratio χάνεις..

 

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ

 

παιδια καλησπέρα δεν μπορω να συνδεσω την συσκευή μου στον υπολογιστη με τιποτα μου βγαζει ότι δεν την αναγνωριζει τι πρεπει να κανω οποιος ξερει ας μου απαντησει ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα δεν μπορω να συνδεσω την συσκευή μου στον υπολογιστη με τιποτα μου βγαζει ότι δεν την αναγνωριζει τι πρεπει να κανω οποιος ξερει ας μου απαντησει ευχαριστω

Κατέβασε στον υπολογιστή σου τους drivers από εδώ https://www.andromods.com/download-files/updated-lg-g5-drivers-windows-mac.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κανε πρώτα απ όλα ένα φορμάτ στο κινητό κι αν δεν επανέλθει στείλτο προκοντια.....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Το έκανα. Έφτιαξε το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά το κουμπί δεν ανταποκρίνεται όποτε πάει πάει σέρβις.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Ερώτηση:

Το κινητό είναι αγορασμένο (δώρο) το Δεκέμβριο του 16 αλλά δεν υπάρχει η αποδείξει ούτε ξέρουμε το μαγαζί που αγοράστηκε για να ζητήσουμε επανεκτύπωση. Υπάρχει τρόπος να δουν ότι είναι ακόμη μέσα στην εγγύηση ή δεν θα το δεχτούν;

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Έφτιαξε το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά το κουμπί δεν ανταποκρίνεται όποτε πάει πάει σέρβις.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Ερώτηση:

Το κινητό είναι αγορασμένο (δώρο) το Δεκέμβριο του 16 αλλά δεν υπάρχει η αποδείξει ούτε ξέρουμε το μαγαζί που αγοράστηκε για να ζητήσουμε επανεκτύπωση. Υπάρχει τρόπος να δουν ότι είναι ακόμη μέσα στην εγγύηση ή δεν θα το δεχτούν;

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν έχεις να χάσεις κάτι πέρα από το κόπο και το χρόνο σου. Εξήγησε τους τι συνέβη και ίσως όλα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Έφτιαξε το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά το κουμπί δεν ανταποκρίνεται όποτε πάει πάει σέρβις.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Ερώτηση:

Το κινητό είναι αγορασμένο (δώρο) το Δεκέμβριο του 16 αλλά δεν υπάρχει η αποδείξει ούτε ξέρουμε το μαγαζί που αγοράστηκε για να ζητήσουμε επανεκτύπωση. Υπάρχει τρόπος να δουν ότι είναι ακόμη μέσα στην εγγύηση ή δεν θα το δεχτούν;

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Το g5 δεν έχει κλείσει 2 χρόνια κυκλοφορίας άρα δεν θα έχεις πρόβλημα....(παρε τους ένα τηλ. Για σιγουριά)

Αλλά για μελλοντικό σέρβις θα την χρειαστείς..

Αν δεν έχουν να στην δώσουν απευθύνουν στο μαγαζί που το είχαν αγοράσει να σου δώσουν ένα αντίγραφο βάση του imei της συσκευής....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το g5 δεν έχει κλείσει 2 χρόνια κυκλοφορίας άρα δεν θα έχεις πρόβλημα....(παρε τους ένα τηλ. Για σιγουριά)

Αλλά για μελλοντικό σέρβις θα την χρειαστείς..

Αν δεν έχουν να στην δώσουν απευθύνουν στο μαγαζί που το είχαν αγοράσει να σου δώσουν ένα αντίγραφο βάση του imei της συσκευής....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλησπέρα παιδια τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο κινητο για να συνδεθει στον υπολογιστη όταν κατεβαζω την κουρτινα ποια επιλογή πρεπει να επιλεξω από τις πεντε περιμενω από καποιον φιλο να μου απαντηση ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένας φίλος δίνει το G5 αν ενδιαφέρεται κανείς ας μου στείλει π.μ. για να τον φέρω σε επικοινωνία.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο κινητο για να συνδεθει στον υπολογιστη όταν κατεβαζω την κουρτινα ποια επιλογή πρεπει να επιλεξω από τις πεντε περιμενω από καποιον φιλο να μου απαντηση ευχαριστω

Αυτό που λέει Μεταφορά αρχείου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ποια εκδοση φορατε ?? ποια ειναι η τελευταια ? ευχαριστωωω......
Και είναι η τελευταία που κυκλοφορείdd02583b3526a15a344aa5f6b66c6c10.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

μετά την αναβάθμιση σε ν20i κάθε που πάω να το φορτίσω ενώ δείχνει fast charge μετά από ένα λεπτό περίπου ακούγεται ο ήχος της φόρτισης και γυρνάει σε απλή φόρτιση. Αν βγάλω και ξανατοποθετήσω το καλώδιο στο κινητό τότε μένει σε fast charge.

 

Προς ενημέρωση ,

 

τελικά για το πρόβλημα με το fast charge, το κινητό πήγε procordia και έγινε αντικατάσταση της κύριας πλακέτας(έτσι αναφέρει η αναφορά επισκευής) ,

 

το αποτέλεσμα; διόρθωση των παρακάτω :

fast charge,

gps,

μετά από reboot αργούσε να διαβάσει την sim,

και φυσικά επέκταση εγγύησης άλλα 2 χρόνια για την μητρική όπως με ενημέρωσε η LG

 

Eπιτέλους το antutu έκανε verify την συσκευή

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση ,

 

τελικά για το πρόβλημα με το fast charge, το κινητό πήγε procordia και έγινε αντικατάσταση της κύριας πλακέτας(έτσι αναφέρει η αναφορά επισκευής) ,

 

το αποτέλεσμα; διόρθωση των παρακάτω :

fast charge,

gps,

μετά από reboot αργούσε να διαβάσει την sim,

και φυσικά επέκταση εγγύησης άλλα 2 χρόνια για την μητρική όπως με ενημέρωσε η LG

 

Eπιτέλους το antutu έκανε verify την συσκευή

 

καλησπερα παιδια λογω της ελλειψεις [ μανουαλ βιντεο]και των 60 fps κατεβασα την εφαρμογη του v 10 δεν μου αναπαραγει ομως το βιντεο μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη η αναπαραγωγη αυτου του συνδεσμου τι πρεπει να κανω οποιος γνωριζει ας μου απαντησει ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

There is a official confirmation from T-Mobile for LG phones. And LG G5 Qualifies for oreo software update

//support.t-mobile.com/docs/DOC-37249

 

t-mobile confirms h830 lg h5 is getting oreo.

 

https://www.phonearena.com/news/T-Mo...hones_id103029

 

http://news.softpedia.com/news/confirmed-lg-g5-lg-g6-lg-v20-lg-v30-and-lg-v30-plus-getting-android-8-oreo-soon-520137.shtml

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τον τελευταιο καιρο παρατηρω εντονο φαινομενο ir με ελαχιστη χρηση χωρις να ζεσταθει. Το κινητο κλεινει 2 χρονια τον ιουλιο και δεν ξερω αν φταει αυτο η τιποτα αλλο. Εχει παρατηρησει κανεις κατι παρομοιο;

Σημειωση: Με την v20d δεν ειχα καθολου ir. Σκεφτομαι αν δεν παρουμε oreo να γυρισω εκει

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά άνοιξα το κινητό για να ισιωσω τα pin που λειτουργούν ως κεραια GPS και καταλάθος έσπασα το 1.εχει κάνεις εμπειρία φτιάχνεται;ή προκορντια το κάλυπτει?

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά άνοιξα το κινητό για να ισιωσω τα pin που λειτουργούν ως κεραια GPS και καταλάθος έσπασα το 1.εχει κάνεις εμπειρία φτιάχνεται;ή προκορντια το κάλυπτει?

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν καλύπτονται ζημιές που προκλήθηκαν απο μη εξουσιοδοτημένο service ή απο τον ίδιο τον χρήστη. Το αν φτιάχνεται και με τι κόστος θα στο πουν αυτοί με ένα τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά άνοιξα το κινητό για να ισιωσω τα pin που λειτουργούν ως κεραια GPS και καταλάθος έσπασα το 1.εχει κάνεις εμπειρία φτιάχνεται;ή προκορντια το κάλυπτει?

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ το έστειλα procordia προχθές για gps και μόλις τώρα με κάλεσαν να μου πουν ότι θα αλλαχτεί όλη η οθόνη. Όπως είπε και ο fj12 θα δουν ότι μπήκε ξένο χέρι και λογικά θα το πληρώσεις από την τσέπη σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έστειλα procordia προχθές για gps και μόλις τώρα με κάλεσαν να μου πουν ότι θα αλλαχτεί όλη η οθόνη. Όπως είπε και ο fj12 θα δουν ότι μπήκε ξένο χέρι και λογικά θα το πληρώσεις από την τσέπη σου.
Εμένα είναι από αλλαγή πλακέτας μέσα στην εγγύηση.το πήρα και δεν έπαιζε το GPS .μόνο τα pin έχω χαλάσει που ακουμπάνε στα πλήκτρα volume και δίνουν και σήμα GPS.λογικα θα με χρεώσουν μόνο για αυτά όχι για το GPS.πηρα σήμερα τηλ και μ είπαν 34 ευρώ

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...