Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εξωτερικές συνθήκες με την φωτεινότητα μόνιμα στο αυτόματο αλλά χωρίς δεδομένα μονίμως ανοικτά , γύρω στις 3 ώρες ίσως και λίγο περισσότερο είναι εφικτές απo ό,τι τουλάχιστον έχω δει εγω με την "καλή" μπαταρία που έχω.

 

Όπως ανέφερα εχω δύο με μόλις λίγες μέρες διαφορά στην ημερομηνία παραγωγής ( 4/ 2016 ) .Η μέγιστη ωστόσο διαφορά στην διάρκεια , μεταξύ τους , μπορεί να φτάσει μέχρι και την μια ώρα!!

Edited by Alpha01
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με ολα ανοιχτα και μια διαδρομη μικρη στο gps

 

28172080559_c03d993917.jpgScreenshot_2018-01-28-21-51-03 by kompouts, on Flickr

39951746251_125882472f.jpgScreenshot_2018-01-28-21-50-36 by kompouts, on Flickr

Edited by tasose
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω απογοητευτεί με αυτα που λέτε. Εμένα το τηλ εχει θέμα τοτε με μπαταρία. Σιγουρακι.. Εχει η procordia μπαταριες? Και αν ναι.. Ποσο?
Link to comment
Share on other sites

το ζήτημα δεν είναι να τα έχουμε όλα ανοικτά αλλά να κάνουμε και χρήση, πχ sot > 2h με full χρήση 3g/4g είναι αδύνατο, το έχω δοκιμάσει και με τις 3 μπαταρίες που έχω, και ναι έχω δει και εγώ 4 ώρες sot αλλά με χρήση μόνο wifi και τα άλλα όλα ενεργά φυσικά ....
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω φτάσει μέχρι και 2+ μέρες με 1 ώρα sot, αυτό που λέει ο φίλος, είναι ανάλογα την χρήση!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ζήτημα δεν είναι να τα έχουμε όλα ανοικτά αλλά να κάνουμε και χρήση, πχ sot > 2h με full χρήση 3g/4g είναι αδύνατο, το έχω δοκιμάσει και με τις 3 μπαταρίες που έχω, και ναι έχω δει και εγώ 4 ώρες sot αλλά με χρήση μόνο wifi και τα άλλα όλα ενεργά φυσικά ....

 

Σε συνθήκες δικής μου βαριάς χρήσης , το 2ώρο που αναφέρεις είναι λογικο.

Αν βγάζεις συνέχεια φωτογραφίες ( πχ σε μια εκδήλωση - ιδίως υπαίθρια με ηλιοφάνεια , οπότε θες στο maximum την φωτεινότητα ) η μπαταρία φεύγει οντως νεράκι.

Εχω δει 2-2.30 ώρες σε αυτές τις συνθήκες.Σε παιχνίδι έχω δεί μέχρι 2 ώρες κατι.

 

Τώρα σε νορμάλ ( μεικτή ) χρήση οτιδήποτε απο 3.20' ώρες εως τις παρυφές των "5 παρά" ωρών ανοικτής οθόνης ( αναλόγως μπαταρίας ) είναι ο,τι πιο ρεαλιστικό μπορεί να περιμένει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

το ζήτημα δεν είναι να τα έχουμε όλα ανοικτά αλλά να κάνουμε και χρήση, πχ sot > 2h με full χρήση 3g/4g είναι αδύνατο, το έχω δοκιμάσει και με τις 3 μπαταρίες που έχω, και ναι έχω δει και εγώ 4 ώρες sot αλλά με χρήση μόνο wifi και τα άλλα όλα ενεργά φυσικά ....

 

Αυτά τα εχω με χρήση και όχι σε αναμονή Αλλιός δεν θα τα έδειχνα.

Ξέχασα να γράψω οτι μέσα σε αυτά ειναι περίπου 8 ώρες μπλε δόντι με λιγη όμως ομιλία.

Σχεδόν 10 με 11 ώρες εργασίας με δεδομένα(με αρκετό ίντερνετ)και 24 ώρες ανοιχτό.

Το βάζω σε αργή φόρτιση και δεν το αφήνω παραπάνω αν φόρτιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εχω απογοητευτεί με αυτα που λέτε. Εμένα το τηλ εχει θέμα τοτε με μπαταρία. Σιγουρακι.. Εχει η procordia μπαταριες? Και αν ναι.. Ποσο?

 

Μπορείς να βρης και στο σκρουτζ περίπου17€.

Edited by tasose
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα εχω με χρήση και όχι σε αναμονή Αλλιός δεν θα τα έδειχνα.

Ξέχασα να γράψω οτι μέσα σε αυτά ειναι περίπου 8 ώρες μπλε δόντι με λιγη όμως ομιλία.

Σχεδόν 10 με 11 ώρες εργασίας με δεδομένα(με αρκετό ίντερνετ)και 24 ώρες ανοιχτό.

Το βάζω σε αργή φόρτιση και δεν το αφήνω παραπάνω αν φόρτιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορείς να βρης και στο σκρουτζ περίπου17€.

 

 

Με 18 ειχα παρει. Απλα καταλαβα οτι δεν ειναι μαλλον οριτζιναλ (εωτερικα παντως ειναι ιδιες), γιατι μου κραταει το ιδιο λιγο με την δικη του μπαταρια που ειναι 2 χρονων.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου δεν βγάζει μαι μέρα με χαλαρή χρήση. Έτσι λοιπόν είπα να πάρω μια καινούρια μπαταρία.

Την μπαταρία την πήρα απο ένα κατάστημα στην Θεσσαλονίκη/εύοσμο (σκρουτζομάγαζο) και έλεξα στο ιντερνετ αν είναι γνήσια . Ήμουν 90% σίγουρος απο αυτά που είδα ότι είναι γνήσια, είχε όλα τα χαρακτηριστικά . Μόλις λοιπον την έβαλα στο κινητό και την δούλεψα , σιγουρεύτηκα 100% ότι είναι γνήσια! Απίστευτο! το κινητό κρατάει σχεδόν 2 μερες χαλαρής χρήσης και 1 μερα βαριάς χρήσης άνετα!

Επιτέλους , με 15€ εχω καινουριο τηλέφωνο!

Είχα ξεχάσει ότι το G5 είχε τόσο αξιοπρεπή μπαταρία.

Το κινητό το έχω 1,5 χρόνο

 

αν μου δώσει η LG και ένα OREO update, το κρατάω άλλο ένα χρόνο σίγουρα, αν μέχρι το καλοκαίρι δεν πάρει OREO, πάω σε V30

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Κινητάρα .

Πρωτη φορα που με εχει καλύψει τοσο κινητο που το χω πανω απο 1.5 χρονο.

Ειδικα με το τελευταίο λογισμικο google camera η καμερα πυροβολεί.

 

https://www.dxomark.com/lg-g5-mobile-review-outstanding-results-for-stills/

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν δίνει 2 αναβαθμίσεις, και τι να την κάνεις την oreo αν σε βγάζει παιδικές ασθένειες; Ας δίνει για κάνα χρόνο ακόμη τουλάχιστον security updates και θα είμαστε οκ! Πάντως είναι ακόμα στις top συσκευές (άποψή μου πάντα)!

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις device verification ;

εμένα μου εμφανίζει fake,

 

 

Με Antutu 7.0.4 ,όχι και άσχημα για 2 ετών

6c0f77c1b19d146dc65c7a93ceab565a.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις device verification ;

εμένα μου εμφανίζει fake,

Ελληνικά please, για ποιο fake αναφέρεις?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελληνικά please, για ποιο fake αναφέρεις?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Screenshot την οθόνη έβγαλα δεν έκανα τίποτα άλλο!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το attach νομίζω είναι ξεκάθαρο, και νομίζω πολύ όμορφα Ελληνικά το έγραψα
Είναι από την δική σου συσκευή? , δεν ήθελα να σε προσβάλλω, συγνώμη αλλά αυτές τις ορολογίες στα αγγλικά δεν τα δουλεύω πολύ (και μάλλον το κατάλαβες)!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν , όταν μέσα από το antutu benchmark πατήσω εκεί που αναφέρει 'device verification' μου γράφει fake,όπως φαίνεται στη φωτό που ανέβασα
Link to comment
Share on other sites

Και για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό, εσένα σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα? Σε σχέση με άλλες συσκευές που έχεις δοκιμάσει είναι καλύτερο? Αυτό πρέπει να κοιτάξω και όχι τα σκορ που γράφει ο καθένας (που μπορεί να κάνει το τεστ χωρίς κανένα app, και να έχει καλύτερο σκορ)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό, εσένα σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα? Σε σχέση με άλλες συσκευές που έχεις δοκιμάσει είναι καλύτερο? Αυτό πρέπει να κοιτάξω και όχι τα σκορ που γράφει ο καθένας (που μπορεί να κάνει το τεστ χωρίς κανένα app, και να έχει καλύτερο σκορ)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν καταλαβαινόμαστε, απλά ρωτάω αν σου εμφανίζει fake όταν πατήσεις να κάνεις verify την συσκευή σου,

 

σηριαλ το κάναμε :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χαιρετώ την παρέα μετά από 1,5 χρόνο με το τίμιο G5 είμαι πλέον με V30. Το G5 ήταν και είναι ότι πιο vfm.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χαιρετώ την παρέα μετά από 1,5 χρόνο με το τίμιο G5 είμαι πλέον με V30. Το G5 ήταν και είναι ότι πιο vfm.
Από τούμπανο σε καρατούμπανο σε βλέπω

Καλοδουλευτο και πες μας τις πρώτες εντυπώσεις...!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.

Εχω το g5 σχεδον 1.5 χρονο ολα καλα με ολες τις αναβαθμισεις.

Ξαφνικα τον τελευταίο μηνα δεν μου ανοιγει η εφαρμογη της καμερας και μου βγαζει μνμ ´´ δυστυχως η καμερα εχει σταματησει´´ .

Εχω κατεβασει αλλες εφαρμογες για καμερα και τρεχουν μια χαρα, εχω κανει restore και παλι τα ιδια.

Εχει καποιος καμια ιδεα τι μπορει να εχει;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.

Εχω το g5 σχεδον 1.5 χρονο ολα καλα με ολες τις αναβαθμισεις.

Ξαφνικα τον τελευταίο μηνα δεν μου ανοιγει η εφαρμογη της καμερας και μου βγαζει μνμ ´´ δυστυχως η καμερα εχει σταματησει´´ .

Εχω κατεβασει αλλες εφαρμογες για καμερα και τρεχουν μια χαρα, εχω κανει restore και παλι τα ιδια.

Εχει καποιος καμια ιδεα τι μπορει να εχει;

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Φίλε μου , αν και μετά απο RESTORE πλήρες , με καθάρισμα δεδομένων εσωτερικού χώρου του κινητού σου βγάζει σφάλμα η εφαρμογή της κάμερας, λυπάμαι αλλά πρέπει να πάει για service...

Προφανώς η κάμερα έχει χαλάσει και θέλει αλλαγή.

 

Παρατηρείς κάποιον ήχο να προέρχεται απο το ματάκι της κάμερας όταν πας να ανοίξεις την εφαρμογή; Μπορεί να έχει κολλήσει το κλείστρο...

Ρίχτου και καμμιά σφαλιαρίτσα ΜΠΑΣ ΚΑΙ...

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...