Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.. Το έχω το κινητό εδώ και μερικούς μήνες και πρόσφατα παρατήρησα ότι κάνει κάποιες σκιές η οθόνη που και που σε γκρι φόντο.. Κατέβασα το amoled burn in fixer που έχει λειτουργία full screen σε γκρι για να δεις οθόνη.. Βλέπω καθαρά σκιά από το πληκτρολόγιο... Δεξιά και αριστερά δύο λευκές γραμμές. Και από την μπάρα πάνω τη μπαταρία και το σήμα..

Τι γίνεται; είναι δυνατόν; να είχε amoled πάει στο καλό..

Το έχει παρατηρήσει άλλος;

Τι κάνουμε τώρα;

Παίζει η εγγύηση σε αυτό;

Image retention. Το έχουν σχεδόν όλα τα lg από g4 και μετά και οφείλεται στην ips οθόνη της LG. Όταν "κρυώνει" το κινητό δεν εξαφανίζεται? Εμένα πχ και στο g4 και στο v10 και στο g5 είχα και έχω image retention όταν το τηλέφωνο είναι 'ζεστό " αλλά με το που κρυώσει εξαφανίζεται. Αν θες το πας σέρβις καθώς καλύπτεται κανονικά εντός εγγύησης εφόσον τα σημάδια που αναφέρεις έχουν μείνει μόνιμα για να μπορέσει να διαπιστωθεί. Αν εμφανίζονται για λίγο και μετά εξαφανιζονται δεν θα μπορέσουν πιθανότατα να το δουν. Αν δεν τα έχεις μόνιμα αλλά κάνουν που και που την εμφάνιση τους για μένα δεν αξίζει τον κόπο να το πας καθώς και το καινούριο πάνελ που θα σου βαλια θα έχει image retention

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Image retention. Το έχουν σχεδόν όλα τα lg από g4 και μετά και οφείλεται στην ips οθόνη της LG. Όταν "κρυώνει" το κινητό δεν εξαφανίζεται? Εμένα πχ και στο g4 και στο v10 και στο g5 είχα και έχω image retention όταν το τηλέφωνο είναι 'ζεστό " αλλά με το που κρυώσει εξαφανίζεται. Αν θες το πας σέρβις καθώς καλύπτεται κανονικά εντός εγγύησης εφόσον τα σημάδια που αναφέρεις έχουν μείνει μόνιμα για να μπορέσει να διαπιστωθεί. Αν εμφανίζονται για λίγο και μετά εξαφανιζονται δεν θα μπορέσουν πιθανότατα να το δουν. Αν δεν τα έχεις μόνιμα αλλά κάνουν που και που την εμφάνιση τους για μένα δεν αξίζει τον κόπο να το πας καθώς και το καινούριο πάνελ που θα σου βαλια θα έχει image retention

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Παιδια και εμένα εχει αλλα εξαφανίζεται αν σβησει για καποια - αναλογα το βαθμο εμφανισης - ωρα, η συσκευή. Πχ εχθες που το πρωτοειδα,μιλουσα στο messenger για μια ωρα περιπου σε μεση φωτεινότητα, καιμευα γυρνώντας στη home screen, σε μωβ φοντο, φαινοταν το πληκτρολόγιο στο κατω μερος. Μετα απο καμια ωρα αχρησιας ειχε φύγει το πολυ, μετα πηγα για ύπνο και σημερα ειχε φυγει τελείως. Δε νομίζω οτι με ενοχλεί ιδιαιτερα για να παω για σερβις. Εξαλλου ολες οι συσκευές android κατι αρνητικό έχουν. Σημασια εχει να εχεις αυτο που σε ικανοποιεί στις βασικες σου απαιτησεις. Εχω ομως δυο αποριες.

 

Η μια απορια μου είναι η εξης. Όντως το σερβις αλλαζει την οθονη με μια που δεν εμφανίζει retention η απλα μετα απο ενα διαστημα γινεται παλι και ειναι απλα by design το ζήτημα;

 

Η δεύτερη, υπάρχει κανένας όπου να εχει μείνει μόνιμο το image retention και να μην φεύγει;

 

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και να σε αλλάξουν οθόνη πάλι θα εμφανιστεί και στην καινούρια. 100% τεσταρισμενο.

Μόνιμο δεν μένει απλά με τον καιρό εμφανίζεται πιο γρήγορα.

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και να σε αλλάξουν οθόνη πάλι θα εμφανιστεί και στην καινούρια. 100% τεσταρισμενο.

Μόνιμο δεν μένει απλά με τον καιρό εμφανίζεται πιο γρήγορα.

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Σ ευχαριστώ. Οταν λες με το καιρό, σε ποσο χρόνο θα ειναι αισθητή η χειροτερευση ας πουμε;

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σας εύχομαι ,

 

όσοι έχετε το πρόβλημα με retention γιατί δεν ακολουθείτε

τη συμβουλή του φίλου johnnyman25 στο

post http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6908486#post6908486 .

 

Το μόνο θέμα που δημιουργείται είναι πχ όταν κάνετε install μια εφαρμογή πρέπει να το απενεργοποιήσετε προσωρινά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Λοιπόν είχα το S7 και το έδωσα για το one plus 3που έχω μέχρι τώρα,γιατι βασικά ήθελα δικαρτη συσκευή...

Φυσικά μαζί με το S7 πήρα και ένα Nexus 5x που αυτό το έχω ακόμα και δεν θέλω να το δώσω,ισως γιατί είναι και το τελευταίοNexus .

Όσο αφορά τώρα σαν συσκευές το S7 ήταν καλύτερο σε οθονη,μπαταρια,και φυσικά κάμερα,αλλα και πιο γρήγορο σε βαριά παιχνίδια και εφαρμογές....

Το one plus 3 είναι πιο γρήγορο στο άνοιγμα μενού,καλυτερο στο δαχτυλίκο αποτύπωμα,αλλα γενικά στα σημεία.χανει από τοS7.

Επειδή σκέφτομαι να.αλλαξω σε G5 το μόνο που με.φοβηζει είναι ή οθόνη μιας και τα σχόλια είναι πολλά και διάφορα....αφού σε μπαταρία είναι σχεδόν τα ίδια,καμερα καλύτερη το G5 αλλά δεν ξέρω καθόλου τα LG.

Τελικός πιστεύω ότι το one plus είναι μία.συσκευη τιμία.για.τα λεφτά της αλλά ως εκεί,και έχει κάνει γύρω από το όνομα της έναν μύθο που όμως απεχει από την πραγματικότητα...

Sorry για.το off topic αλλά αυτή είναι ή άποψη μου και επειδή δεν είχα ποτέ συσκευήLG εκτός του Nexus προσπαθώ να.βγαλω μία.ακρη...

Και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις και την βοήθεια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Συγνώμη,δεν είδε το κουτί τι γγράφει;;Την απόδειξη δεν την ελενξε;;;Έστω το imei??

Δεν γνωρίζω τις συσκευασίες αλλά λογικά θα έχει μια διάφορα του G5 από του SE...

Εκτός και αν έννοεις ότι μέσα στην συσκευασία του G5 υπήρχε άλλη συσκευή που τότε αλλάζει το πράγμα,και φυσικά το imei της συσκευής δεν θα έχει σχέση με της συσκευασίας...

Πιστεύω ότι αύριο θα βγάλει άκρη και θα πάρει το κινητό που θέλει...

Πιο πολύ λάθος από κεκτημένη ταχύτητα μου κάνει,αλλο παράγγειλε άλλο κατάλαβαν και του φέρανε,και να μην το κατάλαβε ο φίλος σου...

 

Πολύ ωραία τα λες, και εγώ ψάχνομαι γύρω από αυτές τις 3 συσκευές, απλά από όσα έχω δει το s7 είναι κορυφή σχεδόν σε όλα. Με ποιά λογική θες να πας σε lg g5?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία τα λες, και εγώ ψάχνομαι γύρω από αυτές τις 3 συσκευές, απλά από όσα έχω δει το s7 είναι κορυφή σχεδόν σε όλα. Με ποιά λογική θες να πας σε lg g5?

 

Βασικά ο μόνος λόγος είναι για να δω πως εί αι ή LGσε κινητό ναυαρχίδα....

Το one plus μπορώ να το δώσω αναπασα στιγμή,αλλα όπως είπα με.εχει βολεψει ή δικαρτη συσκευή...

Για δικαρτη LG G5 θέλω ακομα 40€ ενώ για S7 είναι γύρω στα 150 € από την τιμή που θα δώσω το one plus...

Φυσικά για το G5 ακόμα δεν είμαι και σίγουρος...

Το μόνο επίφοβο στο S7 είναι ή οθόνη που δυστυχώς με το παραμικρό σπάει....ο μόνος παράγοντας που σκέφτομαι....κατά την αλλά το κινητό είναι πιστεύω το πιο πλήρες του 2016...

Αλλά μην παρεξηγηθω και το one plus είναι πολύ καλό....Το ιδανικό για μένα είναι S7 edge ή flat δικαρτο....

Ακόμα θέλω να δω την κάμερα του G5 ,μιας και έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια ,αλλά.κανδις γνωστός μου δεν το έχει ώστε να το δω από κοντά....

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ο μόνος λόγος είναι για να δω πως εί αι ή LGσε κινητό ναυαρχίδα....

Το one plus μπορώ να το δώσω αναπασα στιγμή,αλλα όπως είπα με.εχει βολεψει ή δικαρτη συσκευή...

Για δικαρτη LG G5 θέλω ακομα 40€ ενώ για S7 είναι γύρω στα 150 € από την τιμή που θα δώσω το one plus...

Φυσικά για το G5 ακόμα δεν είμαι και σίγουρος...

Το μόνο επίφοβο στο S7 είναι ή οθόνη που δυστυχώς με το παραμικρό σπάει....ο μόνος παράγοντας που σκέφτομαι....κατά την αλλά το κινητό είναι πιστεύω το πιο πλήρες του 2016...

Αλλά μην παρεξηγηθω και το one plus είναι πολύ καλό....Το ιδανικό για μένα είναι S7 edge ή flat δικαρτο....

Ακόμα θέλω να δω την κάμερα του G5 ,μιας και έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια ,αλλά.κανδις γνωστός μου δεν το έχει ώστε να το δω από κοντά....

 

Ωραία πάρε και το G5 και πες μου γιατί είμαι μεταξύ g5 και oneplus3 (500 δεν δίνω για τηλέφωνο)

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πάρε και το G5 και πες μου γιατί είμαι μεταξύ g5 και oneplus3 (500 δεν δίνω για τηλέφωνο)

 

Ανάμεσα σε G5 και one plus 3θα σου έλεγα να διαλέξεις το one plus...και ας μην είχα ποτέ το G5.

Απλα το S7 έχει κάτι που για μένα είναι must και αυτό είναι ή αδιαβροχοποιηση....

Αλλα συμφφωνω ότι είναι πολλά τα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το παρω, βλεπω στα χαρακτηριστικα οτι δεν εχει OTG, καποιος που το εχει, ισχυει ?
Link to comment
Share on other sites

OTG εχει κανονικα!!Το εχω δουλεψει!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου πήρα αυτό http://tech4ever.gr/product_det.asp?catid=203&subid=311&prid=8354 και δουλεύει κανονικά (το δοκίμασα με 2 64gb)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω συνδεσει το κινητο με υπολογιστη μεσω lg bridge και μου βγαζει οτι ειναι ενημερωμενο :(:(:( στην Ve ειμαι, υπαρχει καποιο προβλημα γιατι εχει αρχιζει να με εκνευριζει αυτη η κατασταση και το βλεπω να φευγει στον τοιχο.....:mad::mad::mad:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω συνδεσει το κινητο με υπολογιστη μεσω lg bridge και μου βγαζει οτι ειναι ενημερωμενο :(:(:( στην Ve ειμαι, υπαρχει καποιο προβλημα γιατι εχει αρχιζει να με εκνευριζει αυτη η κατασταση και το βλεπω να φευγει στον τοιχο.....:mad::mad::mad:

 

θα το πετάξεις στον τοίχο επειδή δεν έχεις πάρει ακόμα την v10i. ουάου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω συνδεσει το κινητο με υπολογιστη μεσω lg bridge και μου βγαζει οτι ειναι ενημερωμενο :(:(:( στην Ve ειμαι, υπαρχει καποιο προβλημα γιατι εχει αρχιζει να με εκνευριζει αυτη η κατασταση και το βλεπω να φευγει στον τοιχο.....:mad::mad::mad:

Θύμησε μου χώρα προορισμού?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ιταλία είναι Τάκη

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι το ποσό σημαντική ή όχι είναι μια αναβάθμιση αλλά ο τρόπος διανομής της, είμαστε ήδη στην τρίτη εβδομάδα και ούτε μέσω ΟΤΑ ούτε και μέσω λάπτοπ που έφερα σήμερα από άλλο σπίτι με σκοπό να κάνω αυτή την δουλειά.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι το ποσό σημαντική ή όχι είναι μια αναβάθμιση αλλά ο τρόπος διανομής της, είμαστε ήδη στην τρίτη εβδομάδα και ούτε μέσω ΟΤΑ ούτε και μέσω λάπτοπ που έφερα σήμερα από άλλο σπίτι με σκοπό να κάνω αυτή την δουλειά.

Ιταλικό απλό ή branded? Έστω και χωρίς bloatware

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απλό είναι Τάκη, στην προηγούμενη αναβάθμιση μου πέρασε κάποιες ιταλικές εφαρμογές κινητής αλλά δεν ξέρω εαν αυτό έχει τον ρόλο του.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απλό είναι Τάκη, στην προηγούμενη αναβάθμιση μου πέρασε κάποιες ιταλικές εφαρμογές κινητής αλλά δεν ξέρω εαν αυτό έχει τον ρόλο του.

Κατέβασε απο το play store το lg phone from περνά το ιμει και θα μάθεις απο που είναι το τηλέφωνο σου ;)

 

lg g5 απλά

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε απο το play store το lg phone from περνά το ιμει και θα μάθεις απο που είναι το τηλέφωνο σου ;)

 

lg g5 απλά

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου, το είχα κάνει εξ' αρχής με τον Γιάννη όταν το πήρα, ιταλικό ειναι.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...