Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό είναι το θέμα μην το πάρω και είναι το ίδιο με to mate s και χάσω ενα σωρό λεφτά πάλι... καλό και το mate 8 αλλά μεγάλο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχουν μαγικές συνταγές. Κάπου πρέπει να χωρέσει η μεγάλη μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χθές μου ήρθε και εμένα μέσω ΟΤΑ η v10i,μέγεθος 384mb.Την έκανα,αλλά δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό.Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω,πρέπει να είναι πιο πολύ ενημέρωση ασφαλείας και μικροδιορθώσεων..
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Χθές μου ήρθε και εμένα μέσω ΟΤΑ η v10i,μέγεθος 384mb.Την έκανα,αλλά δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό.Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω,πρέπει να είναι πιο πολύ ενημέρωση ασφαλείας και μικροδιορθώσεων..

 

...Μερικοι χρηστες αναφερουν ελαφρως καλυτερη αυτονομια μπαταριας...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ακόμα τίποτα μέσω ΟΤΑ η αναβάθμιση, δεν έχω και υπολογιστή αυτό τον καιρό σπίτι και μου έχουν ανάψει τα λαμπάκια, τόσα χρόνια στο android αυτή την σαχλαμάρα δεν την διορθωσαν.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aπο αυτά που εσείς ποστάρετε, 6 με 7 ώρες χρήσεις για το κινητό, το θεωρείται ΚΑΛΑ????? :ninja::ninja:

Εκεί που έλεγα να το πάρω, ποστάρετε τέτοια κ οπισθοδρομώ ...............

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Aπο αυτά που εσείς ποστάρετε, 6 με 7 ώρες χρήσεις για το κινητό, το θεωρείται ΚΑΛΑ????? :ninja::ninja:

Εκεί που έλεγα να το πάρω, ποστάρετε τέτοια κ οπισθοδρομώ ...............

Είναι χρήση οθόνης και όχι κινητού, άρα ναι το θεωρούμε ΚΑΛΆ. 23 ώρες + είναι η χρήση που έχει ανεβάσει ο φίλος

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aπο αυτά που εσείς ποστάρετε, 6 με 7 ώρες χρήσεις για το κινητό, το θεωρείται ΚΑΛΑ????? :ninja::ninja:

Εκεί που έλεγα να το πάρω, ποστάρετε τέτοια κ οπισθοδρομώ ...............

 

Στην ουσία αυτο δεν είναι καθαρή ένδειξη για την χρήση του κινητού...Απλός η ένδειξη και η μέτρηση της αναμμένη οθόνης σου δείχνει κατα προσέγγιση την ενέργεια που καταναλώνει η μπαταρία...Απο εκεί και μετα παίζει μεγάλο ρόλο η σύνδεση του κινητού...Αν είσαι σε μέρος με σταθερό σημα η κατανάλωση είναι λιγότερη...Αν είσαι με δεδομένα (και ειδικά 4g) που ψάχνει συνέχεια ...η κατανάλωση είναι μεγαλύτερη...Για εμένα δεν είναι σουπερ η μπαταρία του...αλλά στέκεται άνετα στον μέσο όρο των σημερινών smartphone...Οπότε μην το πάρεις σαν απόδειξη ότι έχει πολυ καλή μπαταρία ...αλλά σαν ένδειξη ότι η μπαταρία του είναι στα φυσιολογικά πλαίσια και όχι του πεταματου όπως την παρουσιάζουν κάποιοι ...που δεν έχουν πιάσει ποτέ στα χέρια τους το τηλέφωνο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία αυτο δεν είναι καθαρή ένδειξη για την χρήση του κινητού...Απλός η ένδειξη και η μέτρηση της αναμμένη οθόνης σου δείχνει κατα προσέγγιση την ενέργεια που καταναλώνει η μπαταρία...Απο εκεί και μετα παίζει μεγάλο ρόλο η σύνδεση του κινητού...Αν είσαι σε μέρος με σταθερό σημα η κατανάλωση είναι λιγότερη...Αν είσαι με δεδομένα (και ειδικά 4g) που ψάχνει συνέχεια ...η κατανάλωση είναι μεγαλύτερη...Για εμένα δεν είναι σουπερ η μπαταρία του...αλλά στέκεται άνετα στον μέσο όρο των σημερινών smartphone...Οπότε μην το πάρεις σαν απόδειξη ότι έχει πολυ καλή μπαταρία ...αλλά σαν ένδειξη ότι η μπαταρία του είναι στα φυσιολογικά πλαίσια και όχι του πεταματου όπως την παρουσιάζουν κάποιοι ...που δεν έχουν πιάσει ποτέ στα χέρια τους το τηλέφωνο... ;)

 

Δεν είπε κάποιος οτι είναι η καλύτερη αυτονομία αλλά είναι αξιοπρεπέστατο. Αναλογικά με άλλες συσκευές που είχα με την ίδια χρήση δηλαδή data και browsing τέτοια ώρα φόρτιζα ενω τώρα έχω ακόμα 50%. Η οθόνη είναι που καταναλώνει περισσότερο σε ένα κινητό για αυτό και ανεβάζουν οι περισσότεροι αυτό. Εμένα χτες πχ με μικτή χρήση wifi και data( δύο ώρες Data) είχα 3 ώρες οθόνη και 50% διαθέσιμη μπαταρία. Σχετικά με οτι έχω δουλέψει μέχρι τώρα , ακόμα και με το G2 ττο θεωρώ καλύτερο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κάποιος οτι είναι η καλύτερη αυτονομία αλλά είναι αξιοπρεπέστατο. Αναλογικά με άλλες συσκευές που είχα με την ίδια χρήση δηλαδή data και browsing τέτοια ώρα φόρτιζα ενω τώρα έχω ακόμα 50%. Η οθόνη είναι που καταναλώνει περισσότερο σε ένα κινητό για αυτό και ανεβάζουν οι περισσότεροι αυτό. Εμένα χτες πχ με μικτή χρήση wifi και data( δύο ώρες Data) είχα 3 ώρες οθόνη και 50% διαθέσιμη μπαταρία. Σχετικά με οτι έχω δουλέψει μέχρι τώρα , ακόμα και με το G2 ττο θεωρώ καλύτερο.

 

Συμφωνώ και με τους δυο σας. Γιατί:

Η συσκευή έχει πολύ καλό Power management. Τι εννοώ; Σε σχετικά καλές συνθήκες σήματος Cellular/Wifi, όπως πχ σε ένα διαμέρισμα, με χρήση ποικίλων εφαρμογών social media, browsing, news, messaging κτλ, σε μέση φωτεινότητα γενικά, μπορεί να βγάλει και 6 ώρες S.O.T (οθόνη).

Το μέγεθος της μπαταρίας δεν είναι κάτι ιδιαίτερα εκτός μέσου όρου. Τι εννοω. Σε χρήση εκτός σταθερού χώρου με καλό σήμα, πχ όταν μετακινείσαι με μετρό ή αυτοκίνητο αρκετή ώρα, ή βρίσκεσαι σε γειτονιά με κακό σήμα, και είσαι σε 3G/2G με data on, οι ώρες οθόνης πέφτουν εύκολα γύρω στις 3 και κάτι. Όχι κάτι ιδιαίτερο, αλλά αξιοπρεπές δεδομένων των συνθηκών.

 

Τώρα άλλος θα βγάκει ανάλογα τις συνθήκες και τη χρήση 7 ώρες, άλλος 4, άλλος 3. Δεν είναι εύκολο να απαντήσει κανείς σε κάποιον πόσο κρατάει η μπαταρία, ακόμα με και screenshots από τα battery stats. Ο μόνος κάπως πιο ασφαλής τρόπος είναι να βρεις κάπου άμεση σύγκριση σε σχέση με κάποια άλλη γνώριμη συσκευή (πχ G5-S7, G5-iPhone 7).

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και με τους δυο σας. Γιατί:

Η συσκευή έχει πολύ καλό Power management. Τι εννοώ; Σε σχετικά καλές συνθήκες σήματος Cellular/Wifi, όπως πχ σε ένα διαμέρισμα, με χρήση ποικίλων εφαρμογών social media, browsing, news, messaging κτλ, σε μέση φωτεινότητα γενικά, μπορεί να βγάλει και 6 ώρες S.O.T (οθόνη).

Το μέγεθος της μπαταρίας δεν είναι κάτι ιδιαίτερα εκτός μέσου όρου. Τι εννοω. Σε χρήση εκτός σταθερού χώρου με καλό σήμα, πχ όταν μετακινείσαι με μετρό ή αυτοκίνητο αρκετή ώρα, ή βρίσκεσαι σε γειτονιά με κακό σήμα, και είσαι σε 3G/2G με data on, οι ώρες οθόνης πέφτουν εύκολα γύρω στις 3 και κάτι. Όχι κάτι ιδιαίτερο, αλλά αξιοπρεπές δεδομένων των συνθηκών.

 

Τώρα άλλος θα βγάκει ανάλογα τις συνθήκες και τη χρήση 7 ώρες, άλλος 4, άλλος 3. Δεν είναι εύκολο να απαντήσει κανείς σε κάποιον πόσο κρατάει η μπαταρία, ακόμα με και screenshots από τα battery stats. Ο μόνος κάπως πιο ασφαλής τρόπος είναι να βρεις κάπου άμεση σύγκριση σε σχέση με κάποια άλλη γνώριμη συσκευή (πχ G5-S7, G5-iPhone 7).

 

Ακριβώς αυτο λέω και εγω..Ότι σε συνθήκες λειτουργίας και αναζήτησης οι ώρες που έβγαλα πιο πανω θα μειωθούν...Αλλά και πάλι στέκεται Σύμφωνα με τον μέσο όρο των περισσότερων smartphone...ΔΕΝ υπάρχει το χάλι που περιγράφουν πολλοί που δεν έχουν πιάσει την συσκευή στα χέρια τους και την κατηγορούν άδικα...Σίγουρα υπάρχουν και καλύτερες συσκευες στο θεμα μπαταρίας (π.χ. Το xiaomi που είχα στις ίδιες συνθήκες με τις παραπάνω μου έβγαζε 9 ώρες shot άνετα...) αλλά και αρκετές συσκευές με χειρότερη μπαταρία και πιο ακριβά ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται όταν βάζω στο ημερολόγιο ειδοποίηση να έχει και ήχο;στα samsung έμπαινε κατευθείαν εδώ δεν το έχω βρει ακόμα και χάνω ειδοποιήσεις

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ακόμα τίποτα μέσω ΟΤΑ η αναβάθμιση, δεν έχω και υπολογιστή αυτό τον καιρό σπίτι και μου έχουν ανάψει τα λαμπάκια, τόσα χρόνια στο android αυτή την σαχλαμάρα δεν την διορθωσαν.

 

Βρε κάνε υπομονή πως κάνετε έτσι πρέπει να έρχεται ακαριαία ότα σε όλους;πάει με χώρα προέλευσης και παρτίδα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Βρε κάνε υπομονή πως κάνετε έτσι πρέπει να έρχεται ακαριαία ότα σε όλους;πάει με χώρα προέλευσης και παρτίδα.

 

Χεχε...κλασσικός ανυπομονως :lol::lol: δεν έχω τον υπολογιστή σπίτι αλλιώς δεν θα με ένοιαζε, το πιο ωραίο ήταν με το G2 μου ήρθε ΟΤΑ αναβάθμιση σε καφετέρια και ήθελε περίπου 12ώρες να εκτελεστεί....:lol::lol::lol:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να φτιάχνει την αυτόματη φωτεινότητα;Επίσης έχει βάλει κανείς τζαμακι στην οθόνη που να κάθεται καλά και ας μην την πιάνει όλη δοκίμασα ένα τετράγωνο και δεν καθόταν καλά ήταν πολύ μεγάλο

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Χεχε...κλασσικός ανυπομονως :lol::lol: δεν έχω τον υπολογιστή σπίτι αλλιώς δεν θα με ένοιαζε, το πιο ωραίο ήταν με το G2 μου ήρθε ΟΤΑ αναβάθμιση σε καφετέρια και ήθελε περίπου 12ώρες να εκτελεστεί....:lol::lol::lol:

 

Εεεεεεεε καλά σε καφετέρια τι ταχύτητα να είχε το ρουτερ καμμιά ότα σε κανένα τηλέφωνο δεν μου πήρε πάνω από 2 ώρες στου σπιτιού και αν ήταν 700 πχ mb την κατεβαζα μέσω δυκτιου 4g για ακόμα γρηγορότερα τι τα έχω τα δεδομένα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να φτιάχνει την αυτόματη φωτεινότητα;Επίσης έχει βάλει κανείς τζαμακι στην οθόνη που να κάθεται καλά και ας μην την πιάνει όλη δοκίμασα ένα τετράγωνο και δεν καθόταν καλά ήταν πολύ μεγάλο

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ έχω το nillkin Pro+ και είναι υπεραψογο.φυσικα δεν πιάνει όλη την οθόνη..

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το nillkin Pro+ και είναι υπεραψογο.φυσικα δεν πιάνει όλη την οθόνη..

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Από ebay;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ebay;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι φίλε μου από το αγγλικό.

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Πριν απο 10 μέρες το δικό μου G5 άρχισε να εμφανίζει μια περίεργη συμπεριφορά. Εκεί που το φόρτιζα και πήγα να το πάρω για να φύγω μου έιχε εμφανίσει ένα μήνυμα στην οθόνη ότι το δαχτυλικό αποτύπωμα δε δουλεύει σωστά και να το διαγράψω και να κάνω επανεκίνηση τη συσκευή.

Τελικά έκανα επανεκίνηση και έπεσα σε ενα ατελείωτο bootloop. Το κινητό δεν έκανε τίποτα παρά έμενε στο σήμα της LG. Ούτε με safe mode κατάφερα να το επαναφέρω. Τελικά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν εβαλα δαχτυλικο αποτύπωμα πάλι.

Όλα καλά για καμιά βδομάδα μέχρι που από την Κύριακή έπαψε να υπακούει το powe button. Δεν κάνει τίποτα όσο και να το πατάω.

Ευτυχώς που έχει το double tap και μπροώ και το δουλεύω. :p

Προσπάθω να κάνω την αναβάθμιση μέσω LG bridge που έχει έρθει μήπως και είναι θέμα software αλλά κάθε φορά που φτάνει στο 81-82% και γράφει ότι πάει να κάνει αποσυμπίεση ξαφνικά διακόπτεται η εγκατάσταση και ακυρώνεται.

Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

 

Εννοείται ότι πρέπει να παει για επισκευή στην LG το κινητό άμεσα.

 

Απλά έχω απογόητευτεί αρκετά από τη συσκευή....:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λόγος απογοήτευσης ότι έβγαλε ένα τυχαίο πρόβλημα η δική σου μόνο συσκευή.

Στείλε το για σέρβις και θα το ξανά πάρεις στα χέρια σου, έτοιμο κι ωραίο.

Δεν υπάρχει φαρμακευτική ποιότητα ακόμη και στα high end κινητά (άσε που εγώ πιστεύω ότι δεν υφίσταται καν).

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Την εφαρμογη "Smart doctor",την εχει το κινητο σας,γιατι εγω δεν την βρισκω πουθενα,ουτε στα μενου,ουτε στις ρυθμισεις...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

...Μερικοι χρηστες αναφερουν ελαφρως καλυτερη αυτονομια μπαταριας...

 

 

 

Εγω απο τοτε που αναβαθμισα σε i χανω 10% το βραδυ. Κατι δεν παει καλα

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...