Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ευχαριστώ φίλος:) κάτι τέτοιο έψαχνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψάξε για nillkin nature φίλε μου. Αυτή παρειγγειλα και εγώ σε γκρι.

 

Sent from my awesome titan LG G5

Ευχαριστώ φίλε:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά από Light bleed πως τα πάτε?επίσης έχετς καθόλου κενό στο καπάκι της μπαταρίας δεξιά και αριστερά?

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήρθε σήμερα το πρωί. Το δούλεψα για κάποιες ώρες.

 

Η πρώτη εντύπωση που μου έδωσε η συσκευή δεν ήταν αυτή που περίμενα. Σπάνια πιάνω κινητό στο χέρι μου και να μην ενθουσιαστω καθόλου. Μου φάνηκε φθηνή κατασκευή και για πούμε και την αλήθεια δεν το λες και το G5 ότι στο χέρι σου μοιάζει για ναβαρχιδα. Το power button ειδικά, χαλαρό και πολύ τσιπικο (αλλά πολύ γρήγορος finder Id στο ξεκλείδωμα).

Στα της χρήσης τώρα πολύ καθαρό ηχείο και δυνατό σφαίρα δεν κολλάει πουθενά και πολύ δυνατή μπαταρία.

Η οθόνη με χάλασε, θα την ήθελα λίγο πιο έντονη στα χρώματα. Η κάμερα, πολύς ντόρος για το τίποτα, η μπροστινή κάμερα απογοήτευση και η πίσω δίνει πάρα πολύ sharpening στην φωτογραφία με αποτέλεσμα να χαλάει την φώτο στο τέλος.

 

Για να κλείσω λοιπόν, πολλά λεφτά για αυτή την συσκευή χωρίς να με εντυπωσιάσει, άσχετα που άποψη επιδόσεων δεν κολλάει πουθενά.

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήρθε σήμερα το πρωί. Το δούλεψα για κάποιες ώρες.

 

Η πρώτη εντύπωση που μου έδωσε η συσκευή δεν ήταν αυτή που περίμενα. Σπάνια πιάνω κινητό στο χέρι μου και να μην ενθουσιαστω καθόλου. Μου φάνηκε φθηνή κατασκευή και για πούμε και την αλήθεια δεν το λες και το G5 ότι στο χέρι σου μοιάζει για ναβαρχιδα. Το power button ειδικά, χαλαρό και πολύ τσιπικο (αλλά πολύ γρήγορος finder Id στο ξεκλείδωμα).

Στα της χρήσης τώρα πολύ καθαρό ηχείο και δυνατό σφαίρα δεν κολλάει πουθενά και πολύ δυνατή μπαταρία.

Η οθόνη με χάλασε, θα την ήθελα λίγο πιο έντονη στα χρώματα. Η κάμερα, πολύς ντόρος για το τίποτα, η μπροστινή κάμερα απογοήτευση και η πίσω δίνει πάρα πολύ sharpening στην φωτογραφία με αποτέλεσμα να χαλάει την φώτο στο τέλος.

 

Για να κλείσω λοιπόν, πολλά λεφτά για αυτή την συσκευή χωρίς να με εντυπωσιάσει, άσχετα που άποψη επιδόσεων δεν κολλάει πουθενά.

 

 

συγνωμη φιλε μου αλλα δεν σημφωνω σε τιποτα απο ολλα αυτα που αναφερεις.

 

εχω αλαξει 21 σησκευες απο τον προηγουμενο σεπτεμβριο..

και εχω μια πληρη γνωση και αποψη πανω σε πολλα.

ειδικα για της καμερες κιολας που η μποστα ειναι η καλητερη και με διαφορα που υπαρχει σε σησκευη μεχρι τορα.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να διαφερουν τόσο πολυ οι γνωμες ρε παιδια?? Μπερδευομαι πραγματικα

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ με τον φίλο Παναγιώτη.

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήρθε σήμερα το πρωί. Το δούλεψα για κάποιες ώρες.

 

Η πρώτη εντύπωση που μου έδωσε η συσκευή δεν ήταν αυτή που περίμενα. Σπάνια πιάνω κινητό στο χέρι μου και να μην ενθουσιαστω καθόλου. Μου φάνηκε φθηνή κατασκευή και για πούμε και την αλήθεια δεν το λες και το G5 ότι στο χέρι σου μοιάζει για ναβαρχιδα. Το power button ειδικά, χαλαρό και πθολύ τσιπικο (αλλά πολύ γρήγορος finder Id στο ξεκλείδωμα).

Στα της χρήσης τώρα πολύ καθαρό ηχείο και δυνατό σφαίρα δεν κολλάει πουθενά και πολύ δυνατή μπαταρία.

Η οθόνη με χάλασε, θα την ήθελα λίγο πιο έντονη στα χρώματα. Η κάμερα, πολύς ντόρος για το τίποτα, η μπροστινή κάμερα απογοήτευση και η πίσω δίνει πάρα πολύ sharpening στην φωτογραφία με αποτέλεσμα να χαλάει την φώτο στο τέλος.

 

Για να κλείσω λοιπόν, πολλά λεφτά για αυτή την συσκευή χωρίς να με εντυπωσιάσει, άσχετα που άποψη επιδόσεων δεν κολλάει πουθενά.

Θα συμφωνήσω σε οτι αφορά το power button και το sharpening της μπροστινης κάμερας αλλά μέχρι εκεί γιατί η πίσω κάμερα είναι πάρα πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση, ποιο tempered glass από eshop καλύπτει όλη την οθόνη;

Αυτό την καλύπτει; http://www.e-shop.gr/tempered-glass-protector-lcd-x-one-for-lg-g5-9h-p-TEL.028539

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Άμα το καπάκι της μπαταρίας αρχίσει και κάνει κενό από τις αλλαγές το αναγνωρίζει το σέρβις ? Γνωρίζουμε?

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Άμα το καπάκι της μπαταρίας αρχίσει και κάνει κενό από τις αλλαγές το αναγνωρίζει το σέρβις ? Γνωρίζουμε?

 

Sent from my awesome titan LG G5

 

Νομίζω πως όχι γιατί το θεωρούν φυσιολογική φθορά και όχι ελλάτωμα.

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε... Φυσιολογική? Λολ..

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε... Φυσιολογική? Λολ..

 

Sent from my awesome titan LG G5

Ναι ρε man... Δεν τα ξέρεις τώρα... Σαν την οθόνη του Flex 2... Είναι χαρακτηριστικό του τηλεφώνου :p :p

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε man... Δεν τα ξέρεις τώρα... Σαν την οθόνη του Flex 2... Είναι χαρακτηριστικό του τηλεφώνου :p :p

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο g5 το light bleed είπαν σε κάποιον ότι είναι χαρακτηριστικό της οθόνης και οχι ελάττωμα

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικο της οθόνης?? Χαχαχαχχαχα. Μήπως είναι και στα συν? Έλεος..

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Άμα το καπάκι της μπαταρίας αρχίσει και κάνει κενό από τις αλλαγές το αναγνωρίζει το σέρβις ? Γνωρίζουμε?

 

Sent from my awesome titan LG G5

 

ναι φιλε μου νομιζω δεν το θεωρουνε προβλημα αυτο..

 

αλλα ποσο κενο να κανει ?εμενα αν εξερεσεισ ενα σαν δοντακι που κανει πισω λογικο αφου ειναι καπακι κατα αλλα δεν εχει 8εμα.απλα μου φενεται πολυ ευαισθητο οταν το εχω χωρις θηκη..

Link to comment
Share on other sites

Στο g5 το light bleed είπαν σε κάποιον ότι είναι χαρακτηριστικό της οθόνης και οχι ελάττωμα

Δεν μίλησα για την οθόνη του g5 αλλά του Flex 2, θέλοντας να αναφέρω ότι δεν είναι πρώτη φορά που κάποιο ελλατωμα η LG το ονομάζει φυσιολογικό. Το ίδιο είχε κάνει και με Flex 2 που της κιτρινιλες της οθόνης της ονόμασε τελικώς χαρακτηριστικό της οθόνης, το ίδιο έχει κάνει και στην δεύτερη οθόνη του v10 που έχει bleeding και το ίδιο έχει κάνει και στο g5 εκεί που κουμπώνει το modular. Κοινώς ότι δεν μπορει να αποφύγει λόγω αστοχιας σχεδιασμού - υλικού το ονοματιζει φυσιολογικό. Έλα όμως που δεν είναι.

 

Χαρακτηριστικο της οθόνης?? Χαχαχαχχαχα. Μήπως είναι και στα συν? Έλεος..

 

Sent from my awesome titan LG G5

 

Ρίξε μια ματιά στην αρχή του νήματος του Flex 2 και θα καταλάβεις... :p

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα βγω λίγο off topic μιας και μιλάμε για ποιότητα lg. Έχω μια 42 ιντσών lcd lg και μετά το κλείσιμο της και σχεδόν όλη τη νύχτα ακούγονται τριξιματα σαν να σπάει σε κομμάτια. Θα μου πείτε συστολές διαστολες αλλά όχι και έτσι. Βέβαια όταν την αγόρασα στα spec της ήταν η φθηνότερη και νομίζω για αυτό πάει καλά η lg γιατι είναι μια vfm εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Θα βγω λίγο off topic μιας και μιλάμε για ποιότητα lg. Έχω μια 42 ιντσών lcd lg και μετά το κλείσιμο της και σχεδόν όλη τη νύχτα ακούγονται τριξιματα σαν να σπάει σε κομμάτια. Θα μου πείτε συστολές διαστολες αλλά όχι και έτσι. Βέβαια όταν την αγόρασα στα spec της ήταν η φθηνότερη και νομίζω για αυτό πάει καλά η lg γιατι είναι μια vfm εταιρεία.

 

 

 

Να πω μια εμπειρία από αγορά του G4, σχετικά με ποιότητα LG. Ανοίγω το πρώτο κουτί, είχε καμμένο πίξελ. Μου το άλλαξαν άμεσα. Το δεύτερο κουτί είχε περίεργη συσκευασία, τα μισά παρελκόμενα ηταν χωρίς πλαστικό σακουλάκι και είχες μια έντονη υποψία ότι είναι refurbished. Το κράτησα με βαριά καρδιά . Από κάτι τέτοια καταλαβαίνεις ότι δεν υπάρχει έλεγχος ποιότητας .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! αυτό το G5 μου έχει μπει στο μάτι για τα καλά και μάλλον θα το πάρω...σήμερα ξαναπήγα σε ένα κατάστημα να το ξαναδώ...βέβαια πήγα στοχευμένα για να δω αυτό το κούμπωμα που κάνει το κινητό κάτω στη μπαταρία και δυστυχώς διαπίστωσα αυτό που έχω διαβάσει εδώ μέσα , κουνιόταν πάρα πολύ ,ήταν πάρα πολύ χαλαρό ...ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους G5 έτσι είναι κ τα δικά τους ? ή αυτό επειδή ηταν εκθεσιακό κ από τις πρώτες παρτίδες ήταν έτσι....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα μπορεί κάποιος ας δοκιμάσει την εφαρμογή hexlock να μου πει άμα λειτουργεί.. Σε μένα δεν λειτουργεί με τπτ.

Δεν μπορώ να ξεκλείδωσω εφαρμογές με το fingerprint..

Το ίδιο θέμα είχα και στο v10

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, επειδή έχω άρχισει και τρωγομαι πάλι θα ήθελα κάποιος που είχε v10 και έχει μετάβει σε g5 αν αξίζει η μετάβαση και αν γενικότερα υπάρχει κάποια σημαντική διαφορά ή να κοιτάξω κανένα άλλο?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, επειδή έχω άρχισει και τρωγομαι πάλι θα ήθελα κάποιος που είχε v10 και έχει μετάβει σε g5 αν αξίζει η μετάβαση και αν γενικότερα υπάρχει κάποια σημαντική διαφορά ή να κοιτάξω κανένα άλλο?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τακη για μενα το g5 ειναι πολυ καλυτερο..Πολυ πιο γρηγορο και σε gaming αλλα και σε καθημερινη χρηση.καμερες καλυτερες,ηχος απο το ηχειο κλασεις ανωτερος,ποιοτητα πολυ καλη.

Ειναι πολυ ομορφο απο κοντα και ειδικα στο χερι!!

Για μενα εφυγες για g5.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! αυτό το G5 μου έχει μπει στο μάτι για τα καλά και μάλλον θα το πάρω...σήμερα ξαναπήγα σε ένα κατάστημα να το ξαναδώ...βέβαια πήγα στοχευμένα για να δω αυτό το κούμπωμα που κάνει το κινητό κάτω στη μπαταρία και δυστυχώς διαπίστωσα αυτό που έχω διαβάσει εδώ μέσα , κουνιόταν πάρα πολύ ,ήταν πάρα πολύ χαλαρό ...ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους G5 έτσι είναι κ τα δικά τους ? ή αυτό επειδή ηταν εκθεσιακό κ από τις πρώτες παρτίδες ήταν έτσι....

 

Εκθεσιακό= ξεχαρβαλωμένο κατά 99,9%. Κι εγώ που το είδα από κοντά σε μαγαζί επειδή όλοι μα όλοι οι ενδιαφερόμενοι το πείραζαν είχε χαλαρώσει. Στην τελική κινητό θα πάρεις για να κάνεις κλήσεις-μηνύματα-internet και όχι να ανοιγοκλείνεις καπάκια, άμα δεν έχεις σκοπό να αλλάζεις μπαταρίες κάθε μέρα ή να βγάζεις και να βάζεις δέκα φορές την ημέρα τα lg friends δεν θα πάθει τίποτα. Εγώ έχω το τηλ 2 εβδομάδες και μια φορά έβαλα τη μπαταρία και δεν το ξαναπείραξα. Τώρα που το δοκίμασα για δεύτερη φορά είναι μια χαρά σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Τακη για μενα το g5 ειναι πολυ καλυτερο..Πολυ πιο γρηγορο και σε gaming αλλα και σε καθημερινη χρηση.καμερες καλυτερες,ηχος απο το ηχειο κλασεις ανωτερος,ποιοτητα πολυ καλη.

Ειναι πολυ ομορφο απο κοντα και ειδικα στο χερι!!

Για μενα εφυγες για g5.

Το μόνο που με σκαλωνει είναι το μέγεθος της οθόνης και φοβάμαι μήπως ξενερωσω. Σκέψου το άλλο που κοιτάω είναι mate 8 :p :p

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου λείπει πάντως η οθόνη. Να φανταστείς είχα z ultra, redmi note 2 prime, g4, v10.

Μια χαρά είναι το μέγεθος της οθόνης. Η εργονομία μετράει περισσότερο.

Και σου μιλάει μεγάλος λάτρης των μεγάλων οθονών.. :)

 

Υ. Γ έκλεισα από την ασφάλεια αυτά τα 2 και είδα μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση. Είμαι 92% και ήδη έχω 1 μισή ώρα οθόνης σας με την δικιά μου χρήση. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160915/ac31d02d2694f60054b83e4f6d0f9832.jpg

Sent from my awesome titan LG G5

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...