Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

μόλις έκανα μια δοκιμή με ζουμ στην εγγραφή και αναπαραγωγή βίντεο, δεν είδα σκαλώματα ούτε σε ήχο ούτε σε εικόνα. Αναπαραγωγή έκανα με την εφαρμογή video και την mx player.

Μήπως έχει να κάνει με τις αναβαθμίσεις ; έχω την 10d ή με το μέγεθος του αρχείου εγγραφής ;

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Πιθανολογω και εγω οτι κατι μαλλον πηγαινε στραβα με την συγκεκριμενη συσκευη. Ισως να ειχε παλιο SW.

 

Επισης ειδα οτι εχει 2 widget για το ραδιοφωνο FM. Πολυ βολικο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2 σύντομες ερωτήσεις.

Στην επίσημη ιστοσελίδα της qualcom λέει ότι ή συχνότητα λειτουργίας είναι 2.2 ghz

Το cpu_z αναγνωρίζει 2.15 ξέρετε γιατί;

 

Τέλος ο 820 υποστηρίζει download lte κατηγορία ως 12 στα 600 mbps download ενώ στα specs λέει έχουμε cat 6 στα 300 mbps..

Ή samsung σε πιο παλιά μοντέλα έχει cat 9 δηλαδη 4g+

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

2 σύντομες ερωτήσεις.

Στην επίσημη ιστοσελίδα της qualcom λέει ότι ή συχνότητα λειτουργίας είναι 2.2 ghz

Το cpu_z αναγνωρίζει 2.15 ξέρετε γιατί;

 

Τέλος ο 820 υποστηρίζει download lte κατηγορία ως 12 στα 600 mbps download ενώ στα specs λέει έχουμε cat 6 στα 300 mbps..

Ή samsung σε πιο παλιά μοντέλα έχει cat 9 δηλαδη 4g+

 

Θα σου απαντήσω στην πρώτη ερώτηση. Ο 820 είναι χρονισμενος στα 2.15, αλλά η LG, όπως και οι άλλες εταιρίες που τον έχουν, στρογγυλοποιουν προς τα πάνω, για λόγους μάρκετινγκ

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω στην πρώτη ερώτηση. Ο 820 είναι χρονισμενος στα 2.15, αλλά η LG, όπως και οι άλλες εταιρίες που τον έχουν, στρογγυλοποιουν προς τα πάνω, για λόγους μάρκετινγκ

 

Παραθέτω 3 links διαφορετικα

Πηγαινε στο Device Specifications κατω.

 

Α) https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/smartphones/samsung-galaxy-s7-edge

 

Β) https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/smartphones/lg-g5

 

Γ) https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/smartphones/zte-axon-7

 

Πηγη απο επισημη διεθνη ιστοσελιδα της qualcom .

 

Ο ποιητης θελει να πει οτι στα 2 απο τα 3 links λεει οτι το frequency είναι 2.15.

Στο G5 το εχει 2.20

 

Τελος το ιδιο θα επρεπε να ισχυει με την συνδεσιμοτητα

 

Supporting LTE Category 12 download speeds of up to 600 Mbps, and LTE Category 13 uplink speeds of up to 150 Mbps, the Snapdragon 820 processor with X12 LTE supports 33% faster peak download speeds, and triple the peak upload speeds of Snapdragon 810 processor with X10 LTE.

 

-- Στο phone arena και gsm arena λέει::

 

 

LTE-A Cat 6 (300/50 Mbit/s), HSDPA+ (4G) 42.2 Mbit/s, HSUPA 5.76 Mbit/s . Phone arena

 

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat6 300/50 Mbps or LTE Cat9 450/50 Mbps, EV-DO Rev.A 3.1 Mbps. Gsm arena

Edited by dleyteris

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Το είδα ζωντανό στα public & Πλαίσιο...μάπα τελείως η οθόνη καμία μα καμία σχέση με του g4 ...ενώ η εμφάνισή του είναι στα γούστα μου με μια εξαιρετική επίσης dual camera,η lg για άλλη μια φορά ήταν απογοητευτική στο θέμα οθόνης σε σχέση με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες 2016 με ένα λευκό μάπα τελείως και φυσικά με light bleeding περιμετρικά της οθόνης....κρίμα κρίμα κρίμα...όχι δεν θα το ρισκάρω παιδευτηκα με το g3 να το φέρω στα μέτρα μου δεν θα ξανά ασχοληθώ με την τραγική lg αφού δεν κάνουν ούτε τα απαραίτητα ένα σωστό καλιμπραρισμα της οθόνης ζητάμε... :(
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το είδα ζωντανό στα public & Πλαίσιο...μάπα τελείως η οθόνη καμία μα καμία σχέση με του g4 ...ενώ η εμφάνισή του είναι στα γούστα μου με μια εξαιρετική επίσης dual camera,η lg για άλλη μια φορά ήταν απογοητευτική στο θέμα οθόνης σε σχέση με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες 2016 με ένα λευκό μάπα τελείως και φυσικά με light bleeding περιμετρικά της οθόνης....κρίμα κρίμα κρίμα...όχι δεν θα το ρισκάρω παιδευτηκα με το g3 να το φέρω στα μέτρα μου δεν θα ξανά ασχοληθώ με την τραγική lg αφού δεν κάνουν ούτε τα απαραίτητα ένα σωστό καλιμπραρισμα της οθόνης ζητάμε... :(

 

Μάπα δεν θα το έλεγα, απλά μπροστά στο S7 edge και oneplus κτλ οντος φαίνεται η διαφορά δυστυχώς. Όσο το έχεις δεν το καταλαβαίνεις, όταν το βάζεις δίπλα από αλλά τότε φαίνεται!!! Για αυτό έλεγα, εάν το πάνε σε Amoled ίσως κερδίσει πίσω τους πελάτες τους. Ειδομεν

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

μα το πρόβλημα δεν είναι η αμολεντ η το κινητό έτσι όπως είναι, το πρόβλημα είναι η αξιοπιστία και η καταπληκτική procordia δεν μπορεί να σώσει το παιχνίδι.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μα το πρόβλημα δεν είναι η αμολεντ η το κινητό έτσι όπως είναι, το πρόβλημα είναι η αξιοπιστία και η καταπληκτική procordia δεν μπορεί να σώσει το παιχνίδι.

 

Γίνανε και τα γνωστά bootloop στα G4 και χασανε πολλούς οπαδούς(εγώ προσωπικά είμουνα πολύ ευχαριστημένος με τα κινητά τους)

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Γίνανε και τα γνωστά bootloop στα G4 και χασανε πολλούς οπαδούς(εγώ προσωπικά είμουνα πολύ ευχαριστημένος με τα κινητά τους)

 

αν ήταν μόνο στο g4 θα ήμασταν ευτυχισμένοι.όλα τα lg έχουν το ίδιο θέμα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

αν ήταν μόνο στο g4 θα ήμασταν ευτυχισμένοι.όλα τα lg έχουν το ίδιο θέμα.

 

Ώπα, θες να πεις πως όλα τα LG κινητά έχουν θέμα bootloop; Κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Ώπα, θες να πεις πως όλα τα LG κινητά έχουν θέμα bootloop; Κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

 

τα g3 και τα v10 στανταράκι.το g5 1-2 πήρε το μάτι μου αλλά είναι και νωρίς ακόμα.

 

http://www.androidauthority.com/lg-v10-bootloop-problem-711334/

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ήμασταν φίλος με g3 και εγώ με το δικό μου το g4. Σχεδιαστικά μου αρέσει πολύ αλλά τί να το κάνεις αν το καλιμπραρισμα της οθόνης out of the box στα περισσότερα είναι λάθος? Το ανέφερα και πριν ...μου βγήκε το λάδι με το g3 και το g4 μου έχει καλό μάθει το μάτι αφού είναι απλά λίγο μα λίγο καλύτερη η οθόνη του s7 edge δίπλα δίπλα και λογικό είναι ως amoled όμως σε σχέση με το g5 η διαφορά είναι χαώδης...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην wind πάντως που πήγε ο φίλος μου πέρα ότι δεν το είχαν live ...ο πωλητής του είπε ότι δεν το έχουν ούτε καν στοκ στις κεντρικές αποθήκες της wind.

Στα δε public Σύνταγμα και Πλαίσιο και τα δύο σε titanium grey είχαν και light bleeding οι οθόνες τους και καμία σχέση με του g4.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

τα g3 και τα v10 στανταράκι.το g5 1-2 πήρε το μάτι μου αλλά είναι και νωρίς ακόμα.

 

http://www.androidauthority.com/lg-v10-bootloop-problem-711334/

 

Κοίτα, για ν10 κάτι είχε πάρει και εμένα το μάτι μου, αλλά δεν νομίζω πως είναι τόσο εκτεταμένο το θέμα. Για τo G3 δεν νομίζω, εντάξει, ίσως υπήρξαν κάποια τυχαία παραδείγματα. Αλλά αν το προσέξεις, ν10 και G4 φοράνε τον 808:!: Μήπως αυτό σημαίνει κάτι; Γιατί για G5 πουθενά αναφορά για bootloop δεν είδα. Πάντως ένα είναι σίγουρο: η LG κάτι πρέπει να κάνει με το quality control:!: Έχουμε και λέμε: G2(κιτρινίλες στην οθόνη), Nexus 5(θέματα στο πλαίσιο, το οποίο μετά από καιρό ράγιζε), G3(θέματα στην κατασκευή, παρουσίαζε θέματα στο πλαίσιο, το οποίο και ράγιζε), G4(BOOTLOOP), G5(Light Bleeding, κάποια θεματάκια στην συναρμογή του κινητού, πχ modular μέρη)

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

g3 έχω και εγώ και όσοι ξέρω πήγαμε απο bootloop.εμένα στην αρχή ηταν bootloop 5-6 φορές, το συνεφερα και πέθανε μια και καλή.το πρόβλημα δεν ειναι στο τσιπακι αλλά στο software για αυτό και σκάνε όλα, είναι κακογραμμένο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Στο μονο που συμφωνω απο αυτα που γράφετε ειναι η κατωτερότητα της οθονης απο αλλες συσκευές. Απο ολα τα υπολοιπα δεν συμφωνω ή τουλάχιστον δεν μου εχουν τυχει. Κατα την αποψη μου επειδη ειχα πριν το g5 το s7 edge, μπορω να πω οτι το g5 ειναι αισθητά πιο γρηγορη συσκευη απο το s7. Η οθονη ομως κατωτερη.
Link to comment
Share on other sites

g3 έχω και εγώ και όσοι ξέρω πήγαμε απο bootloop.εμένα στην αρχή ηταν bootloop 5-6 φορές, το συνεφερα και πέθανε μια και καλή.το πρόβλημα δεν ειναι στο τσιπακι αλλά στο software για αυτό και σκάνε όλα, είναι κακογραμμένο.

 

Για το G3 δεν ξέρω, δεν έχω ασχοληθεί και πολύ, αλλά στο G4 το θέμα ήταν καθαρά Hardware, η ίδια η LG το παραδέχτηκε. Το ίδιο άλλωστε λέει και το άρθρο που παρέθεσες πιο πάνω, για το ν10. :) Καλύτερα να σταματήσουμε το off-topic εδώ. Αν θες μπορούμε να συνεχίσουμε τη συζήτηση μέσω ΠΜ

 

Στο μονο που συμφωνω απο αυτα που γράφετε ειναι η κατωτερότητα της οθονης απο αλλες συσκευές. Απο ολα τα υπολοιπα δεν συμφωνω ή τουλάχιστον δεν μου εχουν τυχει. Κατα την αποψη μου επειδη ειχα πριν το g5 το s7 edge, μπορω να πω οτι το g5 ειναι αισθητά πιο γρηγορη συσκευη απο το s7. Η οθονη ομως κατωτερη.

 

Θα συμφωνήσω, αλλά μόνο η οθόνη είναι κατώτερη; Για εμπειρία χρήσης το ξέρω, το G5 είναι σίγουρα πιο μπροστά, λόγω LG UX, όπως και σε κάμερα (ελέω ευρυγώνιου), αλλά δεν νομίζω πως και η μπαταρία στο G5 είναι ίδια με το S7e. :X

Edited by THD
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Θυμιζω για τη μπαταρια του s7 τι ειχε γινει απο τα παραπονα των χρηστων οτι την αδειζει γρηγορα. Και μη μου πεις οτι δεν το θυμάσαι; Μην το συνεχιζουμε ομως γιατι ειμαστε off topic.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα το κινητο-κολυμβητη σημερα παιδια στην procordia. Με ειπαν 10 εργάσιμες μερες.

Οσοι εχετε πάει τι εμπειρίες έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Είχα το g4 για 5 μήνες και το πούλησα πρίν πάθει το γνωστό bootloop για να ξεμπλέξω απο το άγχος του ποια μέρα θα το πάθω και θα τρέχω. Πήρα το g5 μου έκατσε ελαττωματικό (πρόβλημα στο ακουστικό) σήμερα λόγω doa μου έκαναν αντικατάσταση συσκευής και τώρα στο δεύτερο που μου έδωσαν βρήκα ελάττωμα στην οθόνη (light bleed). Αυτή τη στιγμή μου έρχεται τρέλα, αντί να ετρεχα με το g4 τρέχω με το g5. κικιρικουουουου!!!
Link to comment
Share on other sites

2 σύντομες ερωτήσεις.

Στην επίσημη ιστοσελίδα της qualcom λέει ότι ή συχνότητα λειτουργίας είναι 2.2 ghz

Το cpu_z αναγνωρίζει 2.15 ξέρετε γιατί;

 

Τέλος ο 820 υποστηρίζει download lte κατηγορία ως 12 στα 600 mbps download ενώ στα specs λέει έχουμε cat 6 στα 300 mbps..

Ή samsung σε πιο παλιά μοντέλα έχει cat 9 δηλαδη 4g+

 

Καλά ρε φίλε μου πιστεύεις ότι θα δεις τέτοιες ταχύτητες ποτέ στην ελλαδα;εδώ το ανώτερο που πιάνουν και σε συγκεκριμένα λίγα σημεία είναι 134 mpbs που τα 300 ;και θες και 600;

Στον καναδα μπορεί μη τρελενεσαι με τα σπεκς λοιπόν.:)

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!σημερα πηγα και το τσιμπισα σε ροζακι για την γυναικα!παρτιδα 605

 

Νομιζω οτι σε μερικα θεματα ειμαστε υπερβολικοι!

Αν εξαιρεσουμε το τραγικοτατο G4 με το Bootloop.

 

Στο g2 Πολλοι μιλουσαν για γραμμες ενω ελαχιστοι ειχαν θεμα. Τα μονα θεματα που ειχε ειναι οι αρχικες παρτιδες με το gps Και το κιτρινισμα της οθονης.ειχα αλλαξει τρεις αλλα δεν ειμαι σε καμια περιπτωση ο μεσος χρηστης.και παρολο το κιτρινισμα η συσκευη λειτουργουσε αψογα. Μην μου πειτε για την εφαρμογη του καπακιου.οι παλιες συσκευες μονο καλυτερες δεν ηταν.Τιμη? Εξαιρετικη. (Και πριν με samsung nexus s ειχα αλλαξει δυο για τον ιδιο λογο+πλακετα αλλα ακουσατε τπτ για το nexus?)

Στο g3 ναι ραγιζε σε ενα σημειο και?οκ Ποιοτικα ηταν σε χαμηλο επιπεδο αλλα και η τιμη του το δικαιολογουσε. οσον αφορα το θεμα μπαταριας και αποδοσης δεν εχει να κανει με την ποιοτητα.το ιδιο και το nexus + τους τριγμους στα κουμπια σε μερικους.

Το g4 ειναι η απογοητευση της lg... Αν πω κατι λιγοτερο θα ειμαι ηλιθιος.εξαιρετικη συσκευη εξαιρετικα φθηνη αλλλααααα αν δεν ξερεις τι σε ξημερωνει τοτε αστο καλυτερα.

Το v10 αξιοπρεπεστατη συσκευη.δεν υπαρχουν πολλα κρουσματα για μποοτλουπ.υπαρχει bleeding και? Δεν θα αγοραζατε συσκευη εξαιτιας ελαχιστου bleeding?

 

 

Και παμε στο θεμα μας στο g5!

Bleeding δεν εχω.bleeding σε μεγαλη εκταση εχουν ελαχιστοι. Οθονη με ρεαλιστικα χρωματα.δεν ειναι 1+ δεν ειναι s7 διοτι ειναι αλλη τεχνολογια και ειναι υπερκορεσμενα...ειναι καθαρα υποκειμενικο το θεμα. Μονο η φωτεινοτητα ειναι χαμηλη αλλα σε ανεκτικο επιπεδο.

Οσον αφορα το κατω μερος ειναι μια χαρα το καπακι δεν προκειται να το βγαλω χωρίς λογο..στο μελλον θα χαλασει λιγο η γραμμη. Και? Θα καθομαι καθε μερα να ζω με τον φοβο μην ξεσφιξει λιγο ενω λειτουργικα δεν θα εχει κανενα θεμα?

 

 

Δεν λεω οτι τα ανωτερω κινητα ειναι υποδειγματα ποιοτητας...ισα ισα εχουν σοβαρα θεματα...ΑΛΛΑ τι λεω? Ειναι πολυ καλα vfm...οτι πληρωνεις αγοράζεις...

 

το g5 παιζει πιο χαμηλα απο το 1+ ...

Εγω προτιμω μεν το 1+ αλλα για την γυναίκα ειναι καλυτερο το g5.

 

Κολλαμε στις λεπτομερειες καθε φορα και δεν αξιολογουμε αντικειμενικα...αυτο ειναι το κακο. Η samsung η apple η 1+ η htc ισως και η huawei ειναι σιγουρα πιο ποιοτικες αλλα ειναι ταυτοχρονα και πιο ακριβες...

Χαρειτε με οτι εχετε..μην κοιταζετε την λεπτομερεια της λεπτομερειας δεν αξιζει τον κοπο. Οπως ουτε ο μεσος χρηστης θα παρει χαμπαρι ποτε!

 

Btw το κινητο στο χερι οσον αφορα διαστασεις και πιασιμο ξεπερναει οτι κινητο εχω πιασει ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!σημερα πηγα και το τσιμπισα σε ροζακι για την γυναικα!παρτιδα 605

 

Νομιζω οτι σε μερικα θεματα ειμαστε υπερβολικοι!

Αν εξαιρεσουμε το τραγικοτατο G4 με το Bootloop.

 

Στο g2 Πολλοι μιλουσαν για γραμμες ενω ελαχιστοι ειχαν θεμα. Τα μονα θεματα που ειχε ειναι οι αρχικες παρτιδες με το gps Και το κιτρινισμα της οθονης.ειχα αλλαξει τρεις αλλα δεν ειμαι σε καμια περιπτωση ο μεσος χρηστης.και παρολο το κιτρινισμα η συσκευη λειτουργουσε αψογα. Μην μου πειτε για την εφαρμογη του καπακιου.οι παλιες συσκευες μονο καλυτερες δεν ηταν.Τιμη? Εξαιρετικη. (Και πριν με samsung nexus s ειχα αλλαξει δυο για τον ιδιο λογο+πλακετα αλλα ακουσατε τπτ για το nexus?)

Στο g3 ναι ραγιζε σε ενα σημειο και?οκ Ποιοτικα ηταν σε χαμηλο επιπεδο αλλα και η τιμη του το δικαιολογουσε. οσον αφορα το θεμα μπαταριας και αποδοσης δεν εχει να κανει με την ποιοτητα.το ιδιο και το nexus + τους τριγμους στα κουμπια σε μερικους.

Το g4 ειναι η απογοητευση της lg... Αν πω κατι λιγοτερο θα ειμαι ηλιθιος.εξαιρετικη συσκευη εξαιρετικα φθηνη αλλλααααα αν δεν ξερεις τι σε ξημερωνει τοτε αστο καλυτερα.

Το v10 αξιοπρεπεστατη συσκευη.δεν υπαρχουν πολλα κρουσματα για μποοτλουπ.υπαρχει bleeding και? Δεν θα αγοραζατε συσκευη εξαιτιας ελαχιστου bleeding?

 

 

Και παμε στο θεμα μας στο g5!

Bleeding δεν εχω.bleeding σε μεγαλη εκταση εχουν ελαχιστοι. Οθονη με ρεαλιστικα χρωματα.δεν ειναι 1+ δεν ειναι s7 διοτι ειναι αλλη τεχνολογια και ειναι υπερκορεσμενα...ειναι καθαρα υποκειμενικο το θεμα. Μονο η φωτεινοτητα ειναι χαμηλη αλλα σε ανεκτικο επιπεδο.

Οσον αφορα το κατω μερος ειναι μια χαρα το καπακι δεν προκειται να το βγαλω χωρίς λογο..στο μελλον θα χαλασει λιγο η γραμμη. Και? Θα καθομαι καθε μερα να ζω με τον φοβο μην ξεσφιξει λιγο ενω λειτουργικα δεν θα εχει κανενα θεμα?

 

 

Δεν λεω οτι τα ανωτερω κινητα ειναι υποδειγματα ποιοτητας...ισα ισα εχουν σοβαρα θεματα...ΑΛΛΑ τι λεω? Ειναι πολυ καλα vfm...οτι πληρωνεις αγοράζεις...

 

το g5 παιζει πιο χαμηλα απο το 1+ ...

Εγω προτιμω μεν το 1+ αλλα για την γυναίκα ειναι καλυτερο το g5.

 

Κολλαμε στις λεπτομερειες καθε φορα και δεν αξιολογουμε αντικειμενικα...αυτο ειναι το κακο. Η samsung η apple η 1+ η htc ισως και η huawei ειναι σιγουρα πιο ποιοτικες αλλα ειναι ταυτοχρονα και πιο ακριβες...

Χαρειτε με οτι εχετε..μην κοιταζετε την λεπτομερεια της λεπτομερειας δεν αξιζει τον κοπο. Οπως ουτε ο μεσος χρηστης θα παρει χαμπαρι ποτε!

 

Btw το κινητο στο χερι οσον αφορα διαστασεις και πιασιμο ξεπερναει οτι κινητο εχω πιασει ποτε!

Λοιπόν, το G5 είναι μια πολύ καλή συσκευή, και πολύ καλό VFM, αλλά δεν πρέπει να εθελοτυφλούμε. Και βέβαια έχει θέματα, και βέβαια πρέπει να φάει κραξιμο, για να διορθωθεί η εταιρία. Έτσι πρέπει να γίνεται και με όλες τις εταιρίες. Δεν οδηγεί πουθενα το να λέμε όλα καλά και ωραία. Το g5 έχει θέμα bleeding, είτε πειράζει κάποιους, είτε όχι. Είναι καθαρα υποκειμενικό. Κατι έγραφες για αντικειμενικότητα προς το τέλος. Εμένα προσωπικά θα με πείραζε, εσένα όχι. Το θέμα όμως είναι υπαρκτό, και πρέπει να το κραξουμε, ώστε στο επομενο να το διορθώσει η εταιρία. Θέματα συναρμογής υπάρχουν, και μην το αρνηθείς. Το πίσω μέρος είναι πλαστικό, τουλάχιστον αυτό που πιάνεις. Σίγουρα δεν έχει την αισθηση φθηνού πλαστικού, αλλά δεν είναι μέταλλο. Και παλι, εσένα μπορεί να μην σε πειράζει, αλλά εγώ όταν η εταιρία ανακοινώνει πως το κινητό είναι μεταλλικό, όταν το πιάσω περιμένω να πιάσω μέταλλο, και όχι πλαστικό, με μεταλλο από κάτω. Για το modular μέρος δεν μπορώ να γράψω πολλά, μονο εικασίες. Τυχόν θέματα θα εμφανιστούν (αν εμφανιστούν) σε βάθος χρόνου Στην αρχή πολλοί ήταν αυτοί που εγραφαν πως θα χαλαρώσει γρήγορα. Στην πράξη, εγώ που το δοκίμασα είναι σίγουρα δύσκολο να αφαιρεθεί, και νομίζω πως θα παρει καιρό, πολύ καιρό για να χαλαρώσει. Και περνάμε σε ένα ακόμη φάουλ της LG, την αυτονομία. Η αλήθεια είναι πως τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά όσο παρουσιάζονταν, αλλά και πάλι, δεν μπορεί να ανταγωνιστεί S7/edge σε αυτονομία, όπως και το HTC 10. Για το S7, είδα πως όντως στην αρχή είχε θέμα με την αυτονομία λόγω SW, αλλά με update λύθηκε. Σίγουρα η LG μπορούσε πολύ καλύτερα. Αυτά είναι τα facts. Αν σε(σας) πειράζουν είναι δικό σας θέμα, καθαρά υποκειμενικο.

Και φυσικά δεν απευθύνομαι μόνο σε εσένα.

 

Υ. Γ. Με το τελευταίο τι εννοείς; (Btw το κινητο στο χερι οσον αφορα διαστασεις και πιασιμο ξεπερναει οτι κινητο εχω πιασει ποτε!)

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως συμφωνούμε στα περισσότερα...

 

Έχω πιάσει στα χέρια μου όλες τις φετινές ναυαρχίδες κάποιες πιο εκτεταμένα...

Αυτό μου δίνει την αίσθηση ότι κολλάει στο χέρι μου. Ότι γίνεται ένα... Δεν έχει αίσθηση μεταλλου προφανώς...Ούτε είναι ποιοτικό το φινίρισμα... Αλλά μου δίνει μια σιγουριά ότι δεν θα γλιστρισει πότε από το χέρι μου σε αντίθεση με άλλες συσκευές... Και για μένα που μου την σπάνε οι θήκες μετράει πολύ. Δεν με ενοχλεί που δεν φαίνεται το μέταλλο (πάλι υποκειμενικό)

Πχ το 1+ σου φεύγει από το χέρι... Λίγο πολύ το ίδιο και το edge... Και βάζεις μετά θήκη για να μην φοβάσαι και ούτε μέταλλο καταλαβαίνεις μετά ούτε τπτ!

 

Ναι η αυτονομία δεν είναι καλή.. Αλλά λίγο που το ξεζουμισα σήμερα δεν είναι και τραγική!

 

Και λέω και ξαναλέω δεν είναι σωστή ναυαρχίδα... Είναι ένα vfm κινητό με την καλύτερη κάμερα...

 

Καλό το κράξιμο αλλά πολλές φορές οδηγούμε σε λάθος συμπεράσματα άλλους πιθανούς αγοραστές..

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως συμφωνούμε στα περισσότερα...

 

Έχω πιάσει στα χέρια μου όλες τις φετινές ναυαρχίδες κάποιες πιο εκτεταμένα...

Αυτό μου δίνει την αίσθηση ότι κολλάει στο χέρι μου. Ότι γίνεται ένα... Δεν έχει αίσθηση μεταλλου προφανώς...Ούτε είναι ποιοτικό το φινίρισμα... Αλλά μου δίνει μια σιγουριά ότι δεν θα γλιστρισει πότε από το χέρι μου σε αντίθεση με άλλες συσκευές... Και για μένα που μου την σπάνε οι θήκες μετράει πολύ. Δεν με ενοχλεί που δεν φαίνεται το μέταλλο (πάλι υποκειμενικό)

Πχ το 1+ σου φεύγει από το χέρι... Λίγο πολύ το ίδιο και το edge... Και βάζεις μετά θήκη για να μην φοβάσαι και ούτε μέταλλο καταλαβαίνεις μετά ούτε τπτ!

 

Ναι η αυτονομία δεν είναι καλή.. Αλλά λίγο που το ξεζουμισα σήμερα δεν είναι και τραγική!

 

Και λέω και ξαναλέω δεν είναι σωστή ναυαρχίδα... Είναι ένα vfm κινητό με την καλύτερη κάμερα...

 

Καλό το κράξιμο αλλά πολλές φορές οδηγούμε σε λάθος συμπεράσματα άλλους πιθανούς αγοραστές..

Χμμ, ναι. Ίσως ημουν λίγο υπερβολικός με τη λέξη κραξιμο. Ήθελα να πω κριτική. Και ναι, φίλος ήθελε να το πάρει, και διαβαζοντας σχολια "τρομοκρατήθηκε", αλλά τελικά το πήρε, και είναι ευχαριστημένος. Τελικά συμπεράσματα μπορεις να βγάλεις μόνο μόνος σου, τα reviews και οι εμπειρίες άλλων χρηστών είναι για την γενική εικονα. Γενικά, το κλίμα στην αρχή ήταν πολυ αρνητικο. Αλλά ναι, συμφωνούμε :)

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...