Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τοτε θα πρεπει να επιστρεψουν ολα τα G5, γιατι ολα εχουν αυτο το διακενο Γιαννη. Το clearance ειναι δεκατα του χιλιοστου, δεν προκειται να δημιουργησει προβλημα, αλλα δε συναδει με μια συσκευη 700 ευρω...

 

Μην ξεχναμαι οτι ειναι η πρώτη ολοκληρωμένη modular υλοποίηση σε smartphone και κάπως λογικό να εχει ψιλό θεματάκια και παιδικές ασθένειες.

 

Συνήθως η πρώτες υλοποιήσεις μιας νέας τεχνολογίας εχουν τα τρωτά τους που συνήθως διορθώνονται στην δεύτερη και έπειτα υλοποιήσεις.

 

Βέβαια το αν θα δούμε συνέχεια και συνέπεια και επένδυση σε βάθος χρόνου απο την εταιρία τίθεται υπο αμφιβολία και σηκώνει συζήτηση.

 

Μένει η lg να αποδείξει οτι δεν ειναι απλα ενα πυροτέχνημα αλλα μια κατεύθυνση που θα την στηρίξει και υποστηρίξει/βελτιώσει σε μακροχρόνια βάση.

 

Βέβαια όσο πέφτει η τιμή του,κανεις πιο εύκολα τα στραβά μάτια.

 

Αλλο πραγμα να πληρώνεις 700 που εκεί θες το μέγιστο του μέγιστου και αλλο 400:p

 

Το ίδιο φυσικά ισχύει για όλους.

 

Για εμένα το μεγαλύτερο πρόβλημα παραμένει η οθόνη και μιας και θα τιμήσω το LG Tone Platinum και επειδή είμαι και ολίγων μουσικόφιλος εφόσον όντως στην πράξη αποδειχθεί η πλεον ανώτερη ακουστική εμπειρία σε σχέση με αλλα κινητά,δεν αποκλείεται να την αποκτήσω τη συσκευη και ειδικά οπως βλέπω τα 400+- δεν θα αργήσουν.

 

Αρκει να λυθεί το θεμα με το κόφτη.

 

Αν δεν λυθεί δεν την ακουμπάω τη συσκευη και 300 να πέσει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για προτείνεται και κάποιες θήκες απο τα σκρουτζομαγαζα και καμια tempered glass μεμβράνη που να ποιάνει όμωςσ όλη την οθόνη.

 

Το ιδιο θα εγραφα και εγω σχετικα με το tempered glass.

Ψαχνω κατι απο εξωτερικο η skroutz για G5 που να πηγαινει μεχρι πανω στην καμερα εστω και μεμβρανη.

1 tempered glass και 1 μεμβρανη που παραγγειλα και παρελαβα σημερα καλυπτουν την οθονη μονο.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Για προτείνεται και κάποιες θήκες απο τα σκρουτζομαγαζα και καμια tempered glass μεμβράνη που να ποιάνει όμωςσ όλη την οθόνη.

 

Δες αυτο εδω το βιντεο.. Ειναι πολυ καλο tempered glass

Σχετικα με θηκη τι προτιμας .. Book case ή σε στυλ σιλικονης;

Link to comment
Share on other sites

Τοτε θα πρεπει να επιστρεψουν ολα τα G5, γιατι ολα εχουν αυτο το διακενο Γιαννη. Το clearance ειναι δεκατα του χιλιοστου, δεν προκειται να δημιουργησει προβλημα, αλλα δε συναδει με μια συσκευη 700 ευρω...

To ότι το έχουν όλα, δεν σημαίνει ότι δεν είναι αστοχία. :p Δεν νομίζω να το έκαναν επίτηδες έτσι.

Σίγουρα δεν δημιουργείται πρόβλημα, αλλά και οπωσδήποτε δεν συνάδει με την τιμή της συσκευής, ακόμα και στα 400 ευρώ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καθιστε λιγο για να καταλαβω.. Προσπαθειτε να βρειτε ολα τα ελλατωματα ολοι εσεις που δεν το εχετε; Γιατι δεν εχω δει ατομα που να το εχουν και πραγματικα να εχουν προβληματα, εκτως απο αυτο που εγραψε ο bill που δεν ειπε κατι κακο το παιδι.. Εξηγηστε μου λιγο για να καταλαβω..Το εχετε βγαλει μαπα το κινητο..
Link to comment
Share on other sites

Καθιστε λιγο για να καταλαβω.. Προσπαθειτε να βρειτε ολα τα ελλατωματα ολοι εσεις που δεν το εχετε; Γιατι δεν εχω δει ατομα που να το εχουν και πραγματικα να εχουν προβληματα, εκτως απο αυτο που εγραψε ο bill που δεν ειπε κατι κακο το παιδι.. Εξηγηστε μου λιγο για να καταλαβω..Το εχετε βγαλει μαπα το κινητο..

 

Εγώ συγκεκριμένα, δεν έχω γράψει για κάτι άλλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καθιστε λιγο για να καταλαβω.. Προσπαθειτε να βρειτε ολα τα ελλατωματα ολοι εσεις που δεν το εχετε; Γιατι δεν εχω δει ατομα που να το εχουν και πραγματικα να εχουν προβληματα, εκτως απο αυτο που εγραψε ο bill που δεν ειπε κατι κακο το παιδι.. Εξηγηστε μου λιγο για να καταλαβω..Το εχετε βγαλει μαπα το κινητο..

 

Δεν εχουμε βγαλει τιποτα μαπα. Λεμε οτι το κινητο για 600 και 700 δεν κανει. Πως να το κανουμε? Ειναι κατωτερο απο s7 edge των 620 ευρω, ακομα και το απλο s7 που κοστιζει 520 ευρω σημερα.

Προσωπικα ανεφερα οτι στα 400 θα ειναι λουκουμι, κι αυτο για τους λογους που εχω αναφερει. Θα ειναι σε αυτα τα επιπεδα vfm.

Η κατασκευαστικη αστοχια της κακης ανοχης ειναι επισης δεδομενη, δεν ειναι φυσιολογικο το σκαλοπατι που κανει, αν ηθελαν μπορουσαν να το εξαλειψουν, αλλα αυτο θα κοστιζε (διαφορετικη κατεργασια του cnc machining, υψηλα κοστη quality control) και δεν το επραξαν. Αρα το ρισκο που πηραν για το modular design δεν τους βγηκε. Δε θα δημιουργησει πρακτικο προβλημα, αλλα το ανεχεσαι μονο με δελεαστικη τιμη. Ξεκαθαρα πραγματα.

Τα θετικα τα διαβαζουμε καθε μερα εδω απο τους κατοχους και καλα κανουν. Αλλα καποιος πρεπει να αναφερει και τα αρνητικα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

To ότι το έχουν όλα, δεν σημαίνει ότι δεν είναι αστοχία. :p Δεν νομίζω να το έκαναν επίτηδες έτσι.

Σίγουρα δεν δημιουργείται πρόβλημα, αλλά και οπωσδήποτε δεν συνάδει με την τιμή της συσκευής, ακόμα και στα 400 ευρώ.

 

Γιάννη έτσι είναι(σ.σ. αστοχία) & φυσικά δεν θα έπρεπε να υπήρχε, αλλά αφού το έχουν όλα δεν μπορείς να κάνεις κάτι με το doa, πάλι το ίδιο θα σου δώσουν πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε βγαλει τιποτα μαπα. Λεμε οτι το κινητο για 600 και 700 δεν κανει. Πως να το κανουμε? Ειναι κατωτερο απο s7 edge των 620 ευρω, ακομα και το απλο s7 που κοστιζει 520 ευρω σημερα.

Προσωπικα ανεφερα οτι στα 400 θα ειναι λουκουμι, κι αυτο για τους λογους που εχω αναφερει. Θα ειναι σε αυτα τα επιπεδα vfm.

Η κατασκευαστικη αστοχια της κακης ανοχης ειναι επισης δεδομενη, δεν ειναι φυσιολογικο το σκαλοπατι που κανει, αν ηθελαν μπορουσαν να το εξαλειψουν, αλλα αυτο θα κοστιζε (διαφορετικη κατεργασια του cnc machining, υψηλα κοστη quality control) και δεν το επραξαν. Αρα το ρισκο που πηραν για το modular design δεν τους βγηκε. Δε θα δημιουργησει πρακτικο προβλημα, αλλα το ανεχεσαι μονο με δελεαστικη τιμη. Ξεκαθαρα πραγματα.

Τα θετικα τα διαβαζουμε καθε μερα εδω απο τους κατοχους και καλα κανουν. Αλλα καποιος πρεπει να αναφερει και τα αρνητικα...

 

Δεν το είπα για κακό πρώτα από όλα αυτό που είπα και συγγνώμη αν το πήρε κάποιος σταβα.. Απλά μου φαίνεται παράξενο να βρίσκουν όλοι αρνητικά εκτος από τους χρήστες του κινητού.. Και στο κάτω κάτω οι χρήστες γιατί να μην πουν εκείνοι τα αρνητικά που τα χρησιμοποιούν κάθε μερα και να ακούσεις τους απλούς YouTube's κτλπ κτλπ που δεν ξέρεις τι μπορεί να παίζει από πίσω από τα λόγια τους ;) καλό θα ήταν πρώτα να κρατήσουμε κάτι στα χέρια μας για λίγο καιρό και μετά να δίνουμε την γνώμη μας .. Τουλάχιστον έτσι πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

τι καλυτερο εχει το s7 που ειναι ιδιο με s6 με καλυτερη μπαταρια...αυτο δεν εχω καταλαβει ακομα,μπαινω και διαβαζω στο νημα και ολο θεματα εχει...μια ο ενας με την οθονη που σβηνει...μια τα google services...μια που ολο κατι γινεται...και εχουμε κολλησει στο αποσπωμενο μερος του lg,ημαρτον δηλαδη.καποιοι κανετε λες και πληρωνεστε γι αυτο.εδω μεχρι και καποια ακριβα αμαξια εχουν θεματα ποσο μαλλον μια καινουργια συσκευη κινητο παιρνουμε δεν παιρνουμε σπιτι....χαλαρωστε λιγακι...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

ημαρτον δηλαδη.καποιοι κανετε λες και πληρωνεστε γι αυτο

 

Το ίδιο ισχύει και από την ανάποδη πλευρά....;)

Τα νήματα δεν είναι για να γράφουμε ''τέλεια συσκευή-πάρτε τη άφοβα'' :!:

(Και αυτό ισχύει γενικά για τα νήματα των συσκευών, δεν κριτικάρω το συγκεκριμένο νήμα)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ισχύει και από την ανάποδη πλευρά....;)

Τα νήματα δεν είναι για να γράφουμε ''τέλεια συσκευή-πάρτε τη άφοβα'' :!:

(Και αυτό ισχύει γενικά για τα νήματα των συσκευών, δεν κριτικάρω το συγκεκριμένο νήμα)

Με την μονη διαφορα οτι λενε τα ασχημα οσοι δεν την εχουν τη συσκευη.

Γιατι οσοι την εχουν δεν ειδα κανενα παραπονο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια βδομάδα την έχω την συσκευή (δεν είναι δικιά μου) ένα παράπονο έχω μόνο... Μπαταρία πραγματικά είναι για τα πανηγύρια... Σε όλα τα άλλα κανένα παράπονο... Αλλά μπαταρία είναι.... Χειρότερη και από αυτή του g4
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ισχύει και από την ανάποδη πλευρά....;)

Τα νήματα δεν είναι για να γράφουμε ''τέλεια συσκευή-πάρτε τη άφοβα'' :!:

(Και αυτό ισχύει γενικά για τα νήματα των συσκευών, δεν κριτικάρω το συγκεκριμένο νήμα)

 

Προσυπογραφω. Τα νηνατα των οποίων τα posts μοιάζουν με δελτία τύπου - διαφημιστικες καταχωρήσεις των εταιριών δε βοηθούν.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια βδομάδα την έχω την συσκευή (δεν είναι δικιά μου) ένα παράπονο έχω μόνο... Μπαταρία πραγματικά είναι για τα πανηγύρια... Σε όλα τα άλλα κανένα παράπονο... Αλλά μπαταρία είναι.... Χειρότερη και από αυτή του g4

 

Διαφωνώ.. είχα και G4. Στα ίδια επίπεδα είναι, ίσως και λίγο καλύτερη στο G5 λόγω λιγότερων πυρήνων.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη έτσι είναι(σ.σ. αστοχία) & φυσικά δεν θα έπρεπε να υπήρχε, αλλά αφού το έχουν όλα δεν μπορείς να κάνεις κάτι με το doa, πάλι το ίδιο θα σου δώσουν πίσω.

Πιστεύω ότι σε μελλοντικές παρτίδες θα εξαλειφθεί.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με την μονη διαφορα οτι λενε τα ασχημα οσοι δεν την εχουν τη συσκευη.

Γιατι οσοι την εχουν δεν ειδα κανενα παραπονο.

 

Δεν θες να ανοίξουμε τέτοια συζήτηση, καλύτερα. ;)

Ας επιστρέψουμε στα της συσκευής, να μην είμαστε και off-topic.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω ότι σε μελλοντικές παρτίδες θα εξαλειφθεί.

 

Θα δείξει Γιάννη, μακάρι να το δουλέψει η lg, πάντως ως τώρα, όλα το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ.. είχα και G4. Στα ίδια επίπεδα είναι, ίσως και λίγο καλύτερη στο G5 λόγω λιγότερων πυρήνων.

Με ίδια χρήση δλδ 80% φωτισμός και 4g είμαι χειρότερα, αν το βάλω σε wifi και με χαμηλό φωτισμό είμαι καλύτερα από το g4... Αλλά με χρήση που κάνω 2 ώρες sot βγάζει με ο ζόρι

Link to comment
Share on other sites

Με ίδια χρήση δλδ 80% φωτισμός και 4g είμαι χειρότερα, αν το βάλω σε wifi και με χαμηλό φωτισμό είμαι καλύτερα από το g4... Αλλά με χρήση που κάνω 2 ώρες sot βγάζει με ο ζόρι

 

μπα εγω οτι χρήση και να του κάνω βλέπω λίγο καλύτερους χρόνους απο G4

Link to comment
Share on other sites

Με την μονη διαφορα οτι λενε τα ασχημα οσοι δεν την εχουν τη συσκευη.

Γιατι οσοι την εχουν δεν ειδα κανενα παραπονο.

 

Αυτο δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι το θαβουν ετσι ενω δεν το εχουν..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι το θαβουν ετσι ενω δεν το εχουν..

 

Μήπως επειδή έχει 2-3 δυνατότητες που δεν έχει καμμιά άλλη ναυαρχίδα; :-) (εκτός κινέζικων ίσως).

Link to comment
Share on other sites

Δεν θες να ανοίξουμε τέτοια συζήτηση, καλύτερα. ;)

Ας επιστρέψουμε στα της συσκευής, να μην είμαστε και off-topic.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα δείξει Γιάννη, μακάρι να το δουλέψει η lg, πάντως ως τώρα, όλα το έχουν.

Κ γιατι να μην θελω;

Εμεις που εχουμε την συσκευη μπορουμε να επιστρεψουμε στα της συσκευης. Εσυ τι μπορεις ακριβως να μας πεις;

 

Αυτο το tempered νομιζω θα ειναι καλο μετα απο ενα βιντεο που ειδα με το συγκεκριμενο τυπο. New 0.2mm Front Full Screen Cover Explosion Tempered Glass Screen Film Protector For LG G5 With Retail Package

http://s.aliexpress.com/fABrMvmM

(from AliExpress Android)

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

Πτώση τιμής 20% στα σκρουτζομάγαζα θέλοντας να γίνουν πιο ανταγωνιστικά με την επικείμενη αυριανή επίσημη διαθεσιμότητα στα καταστήματα από την LG Hellas.
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτο εδω το βιντεο.. Ειναι πολυ καλο tempered glass

Σχετικα με θηκη τι προτιμας .. Book case ή σε στυλ σιλικονης;

 

σε στυλ σιλικονης θα ήθελα επίσης θα ήθελα οχι απο ebay. βρηκα αυτην εδώ http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/prostasia-othonis-lg-g5-sbs-glass-effect-screen-protector/prod8020279pp/

 

και επίσης αύτην η οποία δεν ειναι tempered glass αλλα σου δίνει και θήκη και μεμβράνη και την αποκτάς σχετικά γρήγορα. Την έχει κανείς να μας πεί αμα είναι καλή? http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-and-membrani-lg-g5-sbs-cover-teaerolgg5t/prod8020281pp/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...