Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως γύρισα ξανά σε MM και επιτέλους ευχαριστιέμαι ξανά το τηλέφωνο μου...

 

http://i65.tinypic.com/30aw1f7.png

 

Για να δουλεύει το OIS πρέπει να λέει steady η OIS πάνω αριστερά που έχει το χέρι;

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια θα μας τρελανεται που το είδατε πιο αργό το κινιτακι...με M.M με το ζόρι επιανε τα 138000 και με nought στην χειρότερη 145000...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161128/1e88cebe0473a78f116c9158ff9a1ed7.jpg

Κάνατε αναβάθμιση βαλατε καινούργιο

λειτουργικό (οχι ενα απλο update) χωρις φορμάτ και παραπονιέσται...

 

lg g5 nougat monster

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα μας τρελανεται που το είδατε πιο αργό το κινιτακι...με M.M με το ζόρι επιανε τα 138000 και με nought στην χειρότερη 145000...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161128/1e88cebe0473a78f116c9158ff9a1ed7.jpg

Κάνατε αναβάθμιση βαλατε καινούργιο

λειτουργικό (οχι ενα απλο update) χωρις φορμάτ και παραπονιέσται...

 

lg g5 nougat monster

 

Βγάλε στην άκρη την ταχύτητα, που και πάλι τα benchmarks δεν λένε απολύτως τίποτα... Η Μπαταρία; είναι κατάσταση αυτή; σε 5 ώρες idle να χάνει 10% ενώ με MM σε 10 ώρες 2%......;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Factory reset είχες κάνει? Μήπως ειχες εγκαταστήσει κάποια περίεργη εφαρμογή που σου έτρωγε την μπαταρία?

Έπρεπε να βάλεις gsam battery να δεις που είχες το θέμα..

 

Sent from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε στην άκρη την ταχύτητα, που και πάλι τα benchmarks δεν λένε απολύτως τίποτα... Η Μπαταρία; είναι κατάσταση αυτή; σε 5 ώρες idle να χάνει 10% ενώ με MM σε 10 ώρες 2%......;;;;;;

Μη πετάτε και τα benchmarks τωρα....

Οσο αναξιόπιστα να είναι η διαφορά ειναι πολύ μεγάλη....

Οσο για την μπαταρια και τ οτι ανεβάζει λιγο παραπάνω θερμοκρασία δεν θα διαφωνήσω....

Πάντος μέχρι στιγμής είμαι πολυ ευχαριστημένος

 

 

lg g5 nougat monster

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη, κάθε φορά που φορτιζετε και ανεβάζει 1% κάνει έναν ήχο??? Γιατί το δικό μου κάνει. Ένα διακριτικό όχι πολύ δυνατό αλλά είναι εκνευριστικό

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Factory reset είχες κάνει? Μήπως ειχες εγκαταστήσει κάποια περίεργη εφαρμογή που σου έτρωγε την μπαταρία?

Έπρεπε να βάλεις gsam battery να δεις που είχες το θέμα..

 

Sent from my awesome LG G5 leather black

 

Τα πάντα είχα κάνει. Καμία περίεργη εφαρμογή. Το τηλέφωνο είναι αδράνες, αυτό μου έτρωγε τη μπαταρία όπως σε όλους... Η οθόνη πρέπει να είναι πρώτη, όχι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είχα κάνει. Καμία περίεργη εφαρμογή. Το τηλέφωνο είναι αδράνες, αυτό μου έτρωγε τη μπαταρία όπως σε όλους... Η οθόνη πρέπει να είναι πρώτη, όχι αυτό...

Πολύ περίεργο τότε τι να πω... Φαντάσου έβγαλα τέτοιο sot με ένα σκασμό εφαρμογές να τρέχουν συν Facebook, viber, Instagram, messenger κτλ..

 

Sent from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Με hard reset ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ το φλασάρισμα της Nougat με το LGUP, αισθάνομαι το τηλέφωνο σε κάποιες -ελάχιστες- περιπτώσεις λίγο νωθρό. Με MM ήταν απλά τέλειο. Ή μπαταρία στα ίδια -ανεπαρκή για μία "γεμάτη" ημέρα- επίπεδα.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση παιζει καλύτερα η αυτόματη φωτεινότητα ή ιδέα μου είναι?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίζει καλύτερα Τάκη ναι. Καμία σχέση

 

Sent from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή με την ΜΜ είναι απίστευτα εκνευριστικά τέλειο το G5 (ψάχνω να βρω ένα λόγο για να "δοκιμάσω" άλλη συσκευή.... :D ), να εξαιρέσω το οπτικό κομμάτι που για τα γούστα μου δεν μου αρέσει το πίσω μέρος της συσκευής, ακόμα και ΟΤΑ να έρθει η 7 αν δεν υπάρξουν μόνο θετικές απόψεις δεν θα προβω στην αναβάθμιση του...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προς το παρόν δεν βλέπω κάποια διαφορά. Το τηλέφωνο εξακολουθεί και κινείται ταχύτατα και η μπαταρία είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα με marshmallow. Να σημειωθεί ότι οι παρακάτω χρόνοι είναι αποκλειστικά με χρήση Data χώρις wifi, με καλό σήμα και φωτεινότητα στο auto. Από κει και πέρα μου αρέσει που στο multitasking πλέον χρησιμοποιείς οποία εφαρμογή θες στο split screen ενώ παλιότερα ήθελε root. Επίσης με βολεύει που σε οριζόντια θέση το τηλέφωνο διαχωριζονται αριστερά και δεξιά οι εφαρμογές. Δεν έχω κάνει επαναφορά παρόλα αυτά όλα φαίνεται να ρολαρουν όπως πρέπει. Και επιτέλους η αυτόματη φωτεινότητα που εμένα προσωπικά με βολεύει απίστευτα και την χρησιμοποιώ σε όλα μου τα τηλέφωνα λειτουργεί σωστά!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161129/f65575ae6ff2d4140e23f0d8dc80b33b.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161129/5da138855eb618046834d5f0c352ec1d.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161129/0f7d037b6073128d5dd5510ecd693525.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161129/a81b30fb71c84454b81ccbbecd4ecb58.jpg

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου G5 με Hard Reset τοσο πριν αλλα και μετα την αναβαθμιση σε Nougat παρατηρω οτι εχει καποια γενικοτερα LAG σε σχεση παντα με την V10i. Απο εφαρμογες δεν εχω τιποτα μεσα, FB, Μessenger, Viber κ.τ.λ ψιλοπραγματα, το πολυ 10 εφαρμογες.

Ειδικα οταν παταω τις "Ρυθμισεις" για να μπω στο μενου του τηλεφωνου, ασπριζει ολη η οθονη για περιπου μισο δευτερολεπτο και μετα μπαινει. Μου την εχει δοσει ασχημα αυτο το κολλημα, βεβαια να πω τον κάλο μου θελω απο το κινητο ""ακαριαια"" αποκριση, για εναν νορμαλ ανθρωπο δεν θα ειναι θεματα αυτα τα ψιλοασυμαντα LAG του G5, αλλα τι να κανω, βιτσια ειναι αυτα, το θελω να κυλαει ρολοι !!!!!

Με βλεπω για επιστροφη παλι στην Samsung και το S8 συντομα.

 

Η μπαταρια του G5 απο την αρχη που το αγορασα δεν εχει να παρουσιασει κατι το ιδιετερο απο αναμονη, αλλα πλεον ειναι ελαφρως χειροτερη με την V20a, δεν θα το κρατησω πολυ ακομη, αν και το εχω μονο 20 μερες απο βδομαδα παει για πουλημα και τελος η ιστορια.

Αναμενομε Galaxy S8.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα οταν παταω τις "Ρυθμισεις" για να μπω στο μενου του τηλεφωνου, ασπριζει ολη η οθονη για περιπου μισο δευτερολεπτο και μετα μπαινει.

 

Αυτό συμβαίνει και σε άλλους; Διαφωτίστε και εμάς που είμαστε ακόμα MM. :D

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να μεταφερθουν εφαρμογες σε sd card χωρις να ειμαι root?Εμένα με mm το τηλ δουλευει ρολόι.για την ωρα τουλάχιστον Edited by Tolino80
!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει και σε άλλους; Διαφωτίστε και εμάς που είμαστε ακόμα MM. :D

Οχι,σε εμενα δεν συμβαινει και ειμαι 1 εβδομαδα με την 7...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

taki δεν διαφωνω οτι το τηλεφωνο πριν και μετα την αναβαθμιση ηταν και ειναι πιστολι

Προσωπικη μου γνωμη μετα απο 7ρα και hard reset σε σχεση με 6 ρα ειναι ενα κλικ πιο αργη

 

Αυτο βεβαια θα φτιαξει γιατι μολις βγηκε και σιγουρα εχει πολλα να δωσει

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο βεβαια θα φτιαξει γιατι μολις βγηκε και σιγουρα εχει πολλα να δωσει

Υπάρχει και το άρθρο για την παρουσίαση της 7.1 στις 6 Δεκεμβρίου. Τα όποια θεματάκια μπορεί εκεί να τακτοποιηθούν....

Link to comment
Share on other sites

το συνδεσα με LG bridge και βρηκε 2 version.

Η πρωτη ειναι 2.38 GB και κατεβαινει. Ξερουμε τι ειναι το 2ο;

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

taki δεν διαφωνω οτι το τηλεφωνο πριν και μετα την αναβαθμιση ηταν και ειναι πιστολι

Προσωπικη μου γνωμη μετα απο 7ρα και hard reset σε σχεση με 6 ρα ειναι ενα κλικ πιο αργη

 

Αυτο βεβαια θα φτιαξει γιατι μολις βγηκε και σιγουρα εχει πολλα να δωσει

 

Ενδεχομένως και να έχεις δίκιο απλα ίσως είναι αμελητέα η διαφορά και δεν μου φαίνεται. Σίγουρα έχει ένα άπειρο ελάχιστο κομπιασμα όταν πας να ανοίξεις τις ρυθμίσεις. Όσοι είχαν g3 θα καταλάβουν τι εννοώ

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πουλησα παιδια.

Στα 330 ευρω 20 ημερων συσκευη, αναμονη για Galaxy S8 τωρα.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...