Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να λέμε τώρα εδώ στο g3 την απέσυρε τελείως την ΜΜ όταν πρώτο εμφανίστηκε ... Αυτά δεν γίνονται... Έχουν κταθεί εκεί στην lg
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην τους δικαιολογεις Τακη,γιατι το εβαλε ο φιλος πιο πανω το κινητο του να το αναβαθμισει,μεσω επισημου προγραμματος της εταιρειας(και οχι οτι να ναι )και του εκαψε προφανως την πλακετα και εμεινε χωρις κινητο...Οποτε ειναι αδικαιολογητοι σαν εταιρεια..Αμα δεν μπορεις να διαθεσεις μια σωστη αναβαθμιση οπως πρεπει ,και πληρως λειτουργικη,σαν εταιρεια,τι να το κανω αν κοκορευεσαι οτι την διεθεσες πρωτος και καις τα κινητα του κοσμακη??Φιλικα και χωρις ιχνος αντιπαλοτητας...

 

παιδια το αποτελεσμα ειναι οτι εμεινα χωρις κινητο και ειναι το εργαλειο μου απλα τα πραγματα.

Η Lg δεν δινει κινητο αντικαταστασης.

Η Lg < procordia> επιβεβαίωσε οτι η πλακετες ειναι σε ελειψη απο τον αυγουστο και υπαρχει θεμα διαθεσιμοτητας.

Η Lg εξυπηρετηση μου ειπε οτι ουσιαστικα ειναι σπανιο να κανει τετοιο θεμα το g5 το προβλημα υπηρχε με το g4

Τελος ειπε οτι για τα ειδωλα στην οθονη οτι η μαμα lg το εχει παραδεχτει και δεν μπορει να γινει κατι ακομα και αλλαγη οθονης να γινει παλι ετσι θα ειναι.

--αυτο με την οθονη ειναι το λιγοτερο

Το αστειο ειναι οτι ποτε δεν εχω κανει root ποτε δεν κανω βαρια χρηση κινητου παντα παω By the book και τωρα εφαγα απο το πουθενα την φολα

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω τωρα την H85020a_00_OPEN_EU_OP_1030 για να την περασω μεσω του LGUP βαση του οδηγου που ποσταρε στην προηγουμενη σελιδα ο φιλος geo29.

 

Πριν το φλασαρισμα της νεας ROM πρεπει να του κανω και Hard Reset η δεν χρειαζεται ?

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως..Στην ιδια διαδικασια ημουν κι εγω σημερα το πρωι και εκανα abort στο παρα 1,μολις το γνωστοποιησε το παιδι(και να ειναι καλα και να παρει γρηγορα τη συσκευη του πισω),γιατι κι εγω θα πηγαινα στο σερβις με κολλημενο κινητο!!

 

αν γυρνουσα τον χρονο πισω θα περιμενα μονο OTA ποτε ξανα με καλωδιο μια ζωη ΟΤΑ εκανα σε ολες τις συσκευες χωρις προβλημα

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε dleyteris σε 35 λεπτα ξεκιναω με το LGUP για αναβαθμιση, ελπιζω να μην εχω την καταληξη σου.

Εαν κολλησει θα εχεις συμπαραστατη !!!!!

Ενημερωση σε λιγο.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

αν γυρνουσα τον χρονο πισω θα περιμενα μονο OTA ποτε ξανα με καλωδιο μια ζωη ΟΤΑ εκανα σε ολες τις συσκευες χωρις προβλημα

 

Εγώ παλιά πέρναγα αβέρτα με το που έβγαιναν... Μετά τις λουπες στο G4 σταμάτησα! Σκιάχτηκα να σου πω την αλήθεια! :lol:

 

Μακάρι να πάρεις σύντομα την συσκευή σου απροβλημάτιστη!

 

Φιλε dleyteris σε 35 λεπτα ξεκιναω με το LGUP για αναβαθμιση, ελπιζω να μην εχω την καταληξη σου.

Εαν κολλησει θα εχεις συμπαραστατη !!!!!

Ενημερωση σε λιγο.

 

Good luck!

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καμια ιδεα τι να κανω??

 

παντως στο factory data reset <menu> μπαινει

αλλα οταν παταω 2 φορες yes erase all data κτλπ με πεταει παλι στο updating status

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε dleyteris σε 35 λεπτα ξεκιναω με το LGUP για αναβαθμιση, ελπιζω να μην εχω την καταληξη σου.

Εαν κολλησει θα εχεις συμπαραστατη !!!!!

Ενημερωση σε λιγο.

 

johnx2 μη φοβάσαι με lgup το έχουν κάνει πολλοί και δεν είχαν το παραμικρό πρόβλημα

αν ξεκινάς τέτοιες εργασίες και είσαι προκατειλημμένος και κάνεις σπασμωδικές κινήσεις τότε μπορεί να τα πάθεις όλα

αυτή η δουλειά θέλει ηρεμία και να μη πανικοβάλλεσαι :X

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καμια ιδεα τι να κανω??

 

παντως στο factory data reset <menu> μπαινει

αλλα οταν παταω 2 φορες yes erase all data κτλπ με πεταει παλι στο updating status

 

τι ακριβώς σου παρουσίασε...

αν έχεις skype στείλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites

Hard Reset πριν την αναβαθμιση να του κανω παιδια ?

Σε 7 λεπτα ειναι κατω η ROM και ξεκιναω.....

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Hard Reset πριν την αναβαθμιση να του κανω παιδια ?

Σε 7 λεπτα ειναι κατω η ROM και ξεκιναω.....

 

καν του όποτε θέλεις

 

εγώ έκανα update και αφού το δούλεψα όπως το είχα του έκανα σήμερα το πρωί

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον του εκανα ενα Hard Reset να κατσει σωστα η Nougat και ξεκιναω.....
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον του εκανα ενα Hard Reset να κατσει σωστα η Nougat και ξεκιναω.....

 

Η Παναγια κοντα σου....:rolleyes::lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ετοιμο. Η Nugat περαστηκε με 100% επιτυχια.

 

Φιλε geo29 1000 ευχαριστω για τον οδηγο !

Εντυπωσεις συντομα.

 

http://i66.tinypic.com/34xg8s2.jpg

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

καμια ιδεα τι να κανω??

 

παντως στο factory data reset μπαινει

αλλα οταν παταω 2 φορες yes erase all data κτλπ με πεταει παλι στο updating status

Αν μπαίνει download mode δοκίμασς? ακολούθησε την διαδικασία που προανεφερα απλά θα το κανεις με download mode

αφού μπαινει σε factory reset δεν εχει μπρικαρι το κινητό και δεν χρειάζεται service οποια βοηθεια θελεις πες μου

 

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ετοιμο. Η Nugat περαστηκε με 100% επιτυχια.

 

Φιλε geo29 1000 ευχαριστω για τον οδηγο !

Εντυπωσεις συντομα.

 

;) Καλό δουλευτη

 

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε geo29.

 

Για οσους ενδιαφερονται για την καμερα, υπαρχει πλεον επιλογη για FULL-HD video στα 60 Frames με την Nougat.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ετοιμο. Η Nugat περαστηκε με 100% επιτυχια.

Φιλε geo29 1000 ευχαριστω για τον οδηγο !

Εντυπωσεις συντομα.

 

Όπως άλλωστε έχει συμβεί στην πλειονότητα των χρηστών μου δοκίμασαν να το κάνουν με LGUP.

 

Προφανώς και θα υπάρχουν και αστοχίες, αλλά δεν είναι ο κανόνας αυτός, έτσι ώστε να οδηγούμαστε σε λογικές "μόνο ΟΤΑ". Γιατί και από ΟΤΑ την έχουμε πάθει ορισμένοι και όχι σε LG...

 

Άρα προς αποκατάσταση των γραφομένων, καμία πλακέτα δεν κάηκε και κανένα κινητό δεν μπρίκαρε. Σαφέστατα ατυχής κατάληξη, η οποία όμως νομίζω ότι διορθώνεται χωρίς να πάει το κινητό στην procordia. Με λίγο ψάξιμο στο XDA μπορεί να υπάρχει λύση. Ίσως αυτή να δίδεται και μέσω του LGUP.

Edited by dBpanos
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτος ειναι ο χρονος (πανω κατω) της μπαταρίας

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161124/cf0ce42f1e9522add050b5ac797fe325.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161124/7bb42f74c9ef949c5421ae5a2bbb3c34.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Αν μπαίνει download mode δοκίμασς? ακολούθησε την διαδικασία που προανεφερα απλά θα το κανεις με download mode

αφού μπαινει σε factory reset δεν εχει μπρικαρι το κινητό και δεν χρειάζεται service οποια βοηθεια θελεις πες μου

 

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

;) Καλό δουλευτη

 

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ακολουθω τον οδηγο σου κατα γραμμα.. ειμαι σε αναμονη να κατεβει το firmware να το δω τελευταια ελπιδα

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

ακολουθω τον οδηγο σου κατα γραμμα.. ειμαι σε αναμονη να κατεβει το firmware να το δω τελευταια ελπιδα

Καλη επιτυχία κι οτι θελεις ακόμα και skype αν χρειαστεί

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχία κι οτι θελεις ακόμα και skype αν χρειαστεί

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων !!

 

Φιλε μου Geo29 δεν εχω λογια!!!!!!

 

Απλα να ξερεις οτι μου επεστρεψες 5 χρονια ζωης απο το αγχος μου χωρις τηλεφωνο <λογο δουλειας> σημειωσεις καταλογους και οτι φανταζεσαι.

 

Να σαι καλα και παλι.

 

Τελος καλα ολα καλα !!!! Αν εγραψα κατι λαθος ζητω συγνωμη δεν ασχολουμε με κινητα root κτλπ

Edited by dleyteris
διορθωση

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι και εγω να το τολμήσω θελω να ρωτησω πως μπορώ να κανω backup όλες τις εφαρμογές μου και όταν τελειωσει η εγκατάσταση να τις επαναφερω? για να μην τις ξανακανω εγκατάσταση απο την αρχη?

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι και εγω να το τολμήσω θελω να ρωτησω πως μπορώ να κανω backup όλες τις εφαρμογές μου και όταν τελειωσει η εγκατάσταση να τις επαναφερω? για να μην τις ξανακανω εγκατάσταση απο την αρχη?

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν κάνεις εγκατάσταση χωρίς να κάνεις reset το τηλέφωνο θ ανοίξει οπως ακριβώς ηταν

Για buckup υπάρχουν αρκετες εφαρμογές ρώτησε στην ενότητα android γενικα εφαρμογές

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Nougat το τερματισε λεμε ! 150.367 στο Antutu

 

http://i66.tinypic.com/j0ljz4.jpg

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατεστησα κι εγω την αναβαθμιση μεσω lg brigde.

 

Δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα το μονο παραξενο ειναι οτι μου εγραφε οτι υπαρχουν 2 διαθεσιμες ενημερωσεις ενω στην πραγματικοτητα ηταν ιδιες των 2.38 gb εκαστη.

 

Δηλαδη περασε την αναβαθμιση 2 φορες.

 

Κατα τα αλλα εκ πρωτης οψεως ειναι φοβερη η 7.0.

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Α στο καλό θα την περασω και εγώ! Με πεισατε :p :p :p :cool: :cool: :cool:

 

Edit : άκυρο στο δικό μου δεν έχει έρθει ακόμα μέσω bridge. Έχω γερμανικό

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...