Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ποσο της % εχεις την ρυθμίση μέσα στην εφαρμογή?

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

10%

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάλτω στο 15%

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Γραψτε σας παρακαλω ποση καταναλωση σας δειχνει το "Λειτουργικο Συστημα Android" μετα απο αρκετες ωρες στην αδράνεια π.χ. το πρωί που εχει μεσολαβησει η νυχτα.

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Γραψτε σας παρακαλω ποση καταναλωση σας δειχνει το "Λειτουργικο Συστημα Android" μετα απο αρκετες ωρες στην αδράνεια π.χ. το πρωί που εχει μεσολαβησει η νυχτα.

Σας ευχαριστω

 

4% Android system, 3% Android OS

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Προσπαθω να κανω αναπαραγωγη ενα βιντεο τραβηγμενο με το κινητο και μου λεει κατι για επικαλυψη οθονης,και οτι δεν μπορει να αναπαραχθει.Πως το διορθωνω αυτο?Πηγα εφαρμογες,δικαιωματα αλλά δεν σκαμπαζω και πολλα...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

4% Android system, 3% Android OS

Τι σκα** γίνεται με την δική μου συσκευή δεν καταλαβαίνω.... Το Λειτουργικό Σύστημα Android δεν το έχω δει ποτέ κάτω από 20% μετά από νυχτερινή κατάσταση αναμονής σε λειτουργία πτήσης... Συνήθως είναι στο 30-40% τις υπόλοιπες ώρες της ημέρας με πολύ πολύ ελαφριά χρήση.....

Έχει κανείς ιδέα τι software θέμα μπορεί να παίζει και να έχει τόση κατανάλωση το λειτουργικό σύστημα Android ??

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω ενα θεμα...Το κινητο φορτιζει υπερβολικα αργα δηλαδη θελει ενα 4-5 ωρες για να φτασει 99℅ και κολλαει εκει δεν παει ποτε 100℅ Γνωριζει κανενας τιποτα? Ειναι καινουργιο ενος μηνα η συσκευη και χρησιμοποιω τον αυθεντικο φορτιστει που εχει στο κουτι..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω ενα θεμα...Το κινητο φορτιζει υπερβολικα αργα δηλαδη θελει ενα 4-5 ωρες για να φτασει 99℅ και κολλαει εκει δεν παει ποτε 100℅ Γνωριζει κανενας τιποτα? Ειναι καινουργιο ενος μηνα η συσκευη και χρησιμοποιω τον αυθεντικο φορτιστει που εχει στο κουτι..

Κατά πάσα πιθανότητα ή το καλώδιο του φορτιστή ευθύνεται ή ο φορτιστής. Πρέπει να δοκιμάσεις από κάποιο άλλο τηλέφωνο αν βρεις καλώδιο type c για να αποκλείσεις το ενδεχόμενο ότι οφείλεται σε κάτι άλλο. Αν φταίει το καλώδιο ή ο φορτιστής έχεις εγγύηση 6 μήνες για περιφερειακά και μπορείς να κάνεις χρήση της

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι σκα** γίνεται με την δική μου συσκευή δεν καταλαβαίνω.... Το Λειτουργικό Σύστημα Android δεν το έχω δει ποτέ κάτω από 20% μετά από νυχτερινή κατάσταση αναμονής σε λειτουργία πτήσης... Συνήθως είναι στο 30-40% τις υπόλοιπες ώρες της ημέρας με πολύ πολύ ελαφριά χρήση.....

Έχει κανείς ιδέα τι software θέμα μπορεί να παίζει και να έχει τόση κατανάλωση το λειτουργικό σύστημα Android ??

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν μετά από factory reset και χωρίς να βάλεις επιπλέον εφαρμογές εξακολουθεί να έχει τέτοια κατανάλωση σίγουρα χρειάζεται service. Αν το πρόβλημα εμφανίζεται μετά από εγκατάσταση εφαρμογών, τότε τις εγκαθιστάς μία μία και το παρακολουθείς να δείς ποια το προκαλεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Κατοχος και εγω μετα το περιβοητο και προβληματικο G4 ενος LG G5 DUAL (H860).Γρηγορο ομορφο απροβληματιστο.Ειναι αγορασμενο απο Ιντερνετικο καταστημα αγγλιας.Γνωριζει καποιος τι γινεται με την εγγυηση??Ερχεται επισημα ευρωπη??Και αν το καλυπτει η LG GREECE??Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν εισέρχεται επίσημα στην Ευρώπη θα σε καλύπτει και η εδώ εγγύηση έστω και έμμεσα. Νομίζω όμως ότι στην Ευρώπη εισάγεται επίσημα μόνο το Η850.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν μετά από factory reset και χωρίς να βάλεις επιπλέον εφαρμογές εξακολουθεί να έχει τέτοια κατανάλωση σίγουρα χρειάζεται service. Αν το πρόβλημα εμφανίζεται μετά από εγκατάσταση εφαρμογών, τότε τις εγκαθιστάς μία μία και το παρακολουθείς να δείς ποια το προκαλεί.

Φιλε aggmanos μπορεις να μου πεις σε παρακαλω τι variant software τρεχει η συσκευης σου; Εμενα ειναι Ρουμανιας. Γιατι εχω την εντυπωση οτι μπορει και να ειναι θεμα variant software.....Το γραφει και στο κουτι αν δεν το ξερεις.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε aggmanos μπορεις να μου πεις σε παρακαλω τι variant software τρεχει η συσκευης σου; Εμενα ειναι Ρουμανιας. Γιατι εχω την εντυπωση οτι μπορει και να ειναι θεμα variant software.....Το γραφει και στο κουτι αν δεν το ξερεις.

 

Ευχαριστω

Γερμανικό. Παρτίδα 604.

Edited by aggmanos
Διόρθωση παρτίδας
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω

Τα δικά μου στατιστικά σε 23 ώρες περίπου αν βοηθάει. Και το δικό μου 604 γερμανικό

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/1aa0053c2143e146285adc129882d2c7.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/fd637ca359930e09bedccfe6ccc05693.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/4acb7c40138042941a1a5e29760b3a9f.jpg

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου στατιστικά σε 23 ώρες περίπου αν βοηθάει. Και το δικό μου 604 γερμανικό

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/1aa0053c2143e146285adc129882d2c7.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/fd637ca359930e09bedccfe6ccc05693.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/4acb7c40138042941a1a5e29760b3a9f.jpg

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Σε ευχαριστω πολυ και εσενα. Κατι δεν παει καλα με το δικο μου. Αυτη την στιγμη ειναι 1,30 ωρα εκτος φορτιστη υστερα απο πληρη φορτιση. Αυτη την 1,30 ωρα δεν εχω ασχοληθει καθολου με το κινητο. Τιποτα. Το κοιταω λοιπον τωρα και εχω:

 

Λειτουργικο Συστημα Αndroid 65%

Το τηλεφωνο ειναι αδρανες 18%

Οθονη 9%

Συστημα Αndroid 2%

Αναμονη Κινητου 2%

 

Οπως βλεπεις το Λειτουργικο Συστημα Αndroid ειναι στα υψη και θεωρω οτι αυτο φταιει που εχω υπερβολικη καταναλωση μπαταριας ....Πιστευω οτι την ζημια την κανει κατι στο software και πιθανον να μην ειναι θεμα προβμηλατος στο hardware...Απο το σερβις μου αλλαξανε μπαταρια και εκανα αναβαθμιση. Θα το παω ξανα αυριο και σκεφτομαι να τους ζητησω να μου φλασαρουν το Γερμανικο variant να δω πως θα συμπεριφερθει και με αλλο software. Αν συνεχισει τα ιδια νερα θα το αφησω για επισκευη

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ και εσενα. Κατι δεν παει καλα με το δικο μου. Αυτη την στιγμη ειναι 1,30 ωρα εκτος φορτιστη υστερα απο πληρη φορτιση. Αυτη την 1,30 ωρα δεν εχω ασχοληθει καθολου με το κινητο. Τιποτα. Το κοιταω λοιπον τωρα και εχω:

 

Λειτουργικο Συστημα Αndroid 65%

Το τηλεφωνο ειναι αδρανες 18%

Οθονη 9%

Συστημα Αndroid 2%

Αναμονη Κινητου 2%

 

Οπως βλεπεις το Λειτουργικο Συστημα Αndroid ειναι στα υψη και θεωρω οτι αυτο φταιει που εχω υπερβολικη καταναλωση μπαταριας ....Πιστευω οτι την ζημια την κανει κατι στο software και πιθανον να μην ειναι θεμα προβμηλατος στο hardware...Απο το σερβις μου αλλαξανε μπαταρια και εκανα αναβαθμιση. Θα το παω ξανα αυριο και σκεφτομαι να τους ζητησω να μου φλασαρουν το Γερμανικο variant να δω πως θα συμπεριφερθει και με αλλο software. Αν συνεχισει τα ιδια νερα θα το αφησω για επισκευη

Αν έκανες μια απεγκατασταση των τελευταίων ενημερωσεων στο Google services μήπως βοηθούσε? Ή έστω αν κατέβασες μια παλαιότερη έκδοση τους?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τον κωδικό της παρτίδας που τον βρίσκουμε?

Κατέβασε lg phone from είναι τα τρία πρώτα γράμματα του serial number (s/n) αλλιώς στο αυτοκολλητο στο κουτί πάλι είναι τα τρία πρώτα γράμματα

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε lg phone from είναι τα τρία πρώτα γράμματα του serial number (s/n) αλλιώς στο αυτοκολλητο στο κουτί πάλι είναι τα τρία πρώτα γράμματα

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το htc m8 και εχει σπασει λιγο η οθονη και θελουν 100 ευρω για αλλαγη και σκεφτομαι να το αλλαξω βλεπω το g5 στα 360 και μου αρεσει και σαν κινητο δεν ειχα αλλη φορα lg. Καποιοι που το εχουν καιρο εχει προβληματα , αξιζει ?? Γιατι ακουω διαφορα και λεω μηπως να δωσω κατι παραπανω για το s7 ..
Link to comment
Share on other sites

360 το ροζ, 380 το gold & το silver 390 περίπου ενώ το τιτανιο 430+ .Αν σε ενδιαφέρει το ραδιόφωνο και οι υπέρυθρες σε συνδυασμό με τον υπέρ ευρυγωνιο φακό τότε είναι στις επιλογές σου.Με λιγότερο από 50 ευρώ απο το τιτανιο παίρνεις s7 ,ενώ με 100 ευρώ διαφορά από το τιτανιο επίσης παίρνεις το κορυφαίο s7 edge.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

άρχισε η lg να δίνει το nougat7 στο g5,από Νότια Κορέα πρώτα.Ξέρετε τι αλλαγές φέρνει το νέο λογισμικό; υπάρχει πουθενά μια παρουσίασή του να δούμε;
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...