Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε τα εχουμε και γραψει απειρες φορες τα ιδια και τα ιδια.

Καποιοι βαριουνται να τα διαβασουν η να κοιταξουν 2-3 σελιδες ποιο πισω με αποτελεσμα να διαβαζουν ενα post που λεει καποιος οτι το πουλαει και να πιανονται απο αυτο και να κολανε εκει....

Πραγματικα οτι να ναι ομως.:)

Bill "παρεξήγηση" χωρίς λόγο δημιουργήθηκε. Παραξενευτηκε ο άνθρωπος επειδή έχουν ανέβει αρκετές αγγελίες και λέει μήπως παίζει κάτι που ενδεχομένως να μην έχει αναφερθεί

 

βασικα το κινητο ειναι μια χαρα στα λεφτα του και αν εξαιρεσεις την μπαταρια που ειναι λιγο μετρια σε σχεση με μερικα κορυφαια φετος (πχ s7 edge αλλα και s7 που πιστευω ειναι πιο πανω χωρις να το εχω δοκιμασει), το μονο προβλημα ειναι αν θα αρεσει στη γυναικα του. Κατα τα αλλα δεν εχει κατι κακο.

 

Η sammy φέτος ανέβασε πολύ τον πήχη σε όλα τα επίπεδα με προσθήκες που έπρεπε να γίνουν όπως η μεγάλη μπαταρία στο edge που κατά την γνώμη μου είναι κορυφαίο αυτή τη στιγμή. Από εκεί και πέρα έχει ακόμα κάποιες ελλείψεις που η LG τις παρέχει πχ ir και ράδιο, που οκ για κάποιους είναι χρήσιμα και για κάποιους άχρηστα. Το g5 στη τιμή του είναι ότι καλύτερο και μεταξύ μας εκεί είναι που κερδίζει πελάτες η LG... Στη τιμή. Χωρίς καμία δόση ειρωνείας για τον φίλο που ρώτησε ξέρεις τι είναι η μουρμουρα της γυναίκας επειδή της διάλεξες μουφα κινητό ενώ όλη μέρα είσαι στα forum και τις αγοραπωλησιες??? Αν δεν ξέρεις σου εύχομαι να μην μάθεις ποτέ!! :p :p :p

 

Ειρήνη λοιπόν και πάμε παρακάτω!

 

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπράβο βρε Τάκαρε! Με νιώθεις!

Το ισοζύγιο παραμένει θετικό πάντως. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα από ένα ροζ G5...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα από ένα ροζ G5...

Δεν υπάρχει...αρκεί να της αρέσει το ροζ!:D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Τάκαρε! Με νιώθεις!

Το ισοζύγιο παραμένει θετικό πάντως. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα από ένα ροζ G5...

Ισχύει, σε αυτά τα λεφτά και επίσημα με ότι συνεπάγεται αυτό σε εγγύηση και σέρβις, δεν υπάρχει κάτι πιο ολοκληρωμένο

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις τι είναι η μουρμουρα της γυναίκας επειδή της διάλεξες μουφα κινητό ενώ όλη μέρα είσαι στα forum και τις αγοραπωλησιες??? Αν δεν ξέρεις σου εύχομαι να μην μάθεις ποτέ!! :p :p :p

 

Ειρήνη λοιπόν και πάμε παρακάτω!

 

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Μόνο η δική μου γκρινιαξε που της πήρα s6 edge επειδή πλήρωσα πάνω από 150 ευρώ ??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η δική μου γκρινιαξε που της πήρα s6 edge επειδή πλήρωσα πάνω από 150 ευρώ ??

 

Μπα, γκρίνιαξε επειδή δεν δέχεται κάρτα μνήμης, δεν έχει ράδιο και irda. :lol::lol:

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Τάκαρε! Με νιώθεις!

Το ισοζύγιο παραμένει θετικό πάντως. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα από ένα ροζ G5...

Εεεε αυτο σου λεμε βρε φιλε..

Sorry λιγο για το υφος αλλα δεν αφορα εσενα προσωπικα μιας και σε καθε topic. συμβαινουν παρπμοια και ειναι καπως κουραστικο. Εδω λεμε εμεις που ειμαστε περιεργοι οτι το τηλεφωνο φυσαει για τα λεφτα του πλεον δεν θα αρεσει σε ροζ χρυσο σε συζυγο?:)

Τελικα ολοι ομοιοπαθεις ειμαστε με το ετερον ημισυ μας:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπα, γκρίνιαξε επειδή δεν δέχεται κάρτα μνήμης, δεν έχει ράδιο και irda. :lol::lol:

 

χαχαχ, ουτε καν ξερει τι ειναι αυτα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από σήμερα θα είμαι και εγώ κάτοχος του G5 και θα έρθω στην παρέα. Να πω πως έμαθα μέσα από την LG Hellas ότι η αναβάθμιση σε 7 έρχεται μέσα στον Νοέμβρη. Για το θέμα με την περιορισμένη ή μηδενική διαθεσιμότητα αυτό οφείλεται στο ότι οι δραστηριότητες του τμήματος κινητής στην χώρα μας μεταφέρθηκε στην Ιταλία.... Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό για το μέλλον του εμπορικού κομματιού. Αλλά για το service δεν διαφοροποιειται τίποτα. Κανονική υποστήριξη.

Στα της συσκευής τώρα. Θέλω να αγοράσω αντάπτορας για σύνδεση με την τηλεόραση μέσω hdmi και μετά να συνδέσω ένα Bluetooth game pad για να παίζω κανένα παιχνιδάκι..... Καμία πρόταση για αντάπτορα hdmi και game pad; ;

 

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Εύχομαι να το χαρείς γιατι είναι κινηταρα!

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..καπου διαβασα οτι με τον app drawer που κατεβαζεις στο κιν(διοτι δεν εχει απο το κουτι του)ειναι χειροτερα κ κολλαει αρκετα.ισχυει κατι τετοιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κ το ρωταω γιατι για μενα που το σκεφτομαι το κιν αν δεν λειτουργει σωστα με τον κλασικο app drawer δεν υπαρχει λογος να τονπαρω τοτε..ευχαριστω εκ των προτερων..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου..να σαι καλα..

Ναι,γενικα κυκλοφορει πολλη λασπη. Προσοχή..

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό έκανε επανεκκινηση και τελος..Μόνο BOOTLOOP!!! ΕΛΕΟΣ! Αυριο παει Service...

 

Δεν μ αρεσουν αυτα...Και συμπιπτουν χρονικα και με την περιοδο εμφανισης του Bootloop στο g4...:mad::( Ευχομαι να πανε ολα καλα και να παρεις γρηγορα πισω την συσκευη σου...:worry:

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα όργανα... Αν την έχουν κάνει πάλι τι να πω...

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μερες κατοχος και εγω του LG G5 32GB σε χρυσο.

Η μεταβαση εγινε απο ΝΟΤΕ 5 N920CD και ο λογος ηταν πτωση και σπασιμο του ΝΟΤΕ 5 (κλαιω ακομη).

Το G5 σε σχεση με το ΝΟΤΕ 5 υστερει αισθητα σε ποιοτητα οθονης και αναμονη μπαταριας, σε ολα τα αλλα ειναι ισαξιο μη πω και καλυτερο. Για τα λεφτα που εδωσα ηταν μια απολυτα τιμια επιλογη.

Πρωτες εντυπωσεις αριστες, εγιναν ολες οι αναβαθμισεις λογισμικου και το κινητο πραγματικα ειναι ΠΟΛΥ γρηγορο σε εμπειρια χρηστη.

 

Ειχα ενα φοβο για την αναμονη της μπαταρια αλλα ΟΚ, ειδα οτι 1.5 μερα την βγαζει με νορμαλ χρηση σχετικα ευκολα.

 

Εαν στοιχειο του που δεν μου πολυαρεσε και με προβληματισε αρκετα ειναι το "BLUR Μotion" που κανει η καμερα οταν κουνας το κινητο σχετικα γρηγορα και δεν μπορω να καταλαβω γιατι, το ΝΟΤΕ 5 ειχε απιστευτο "Smooth Motion" οταν κουνουσες σχετικα γρηγορα το κινητο. Τωρα γιατι να το κανει αυτο κινητο ναυαρχιδα εν ετη 2016 δεν ξερω. Υπαρχουν τιποτα "modules" οπως τοτε με το LG G2 που του φλασαρουμε Binaries απο LG G3 κ.τ.λ. και η καμερα του ξεφευγε σε αποδοση ?

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό έκανε επανεκκινηση και τελος..Μόνο BOOTLOOP!!! ΕΛΕΟΣ! Αυριο παει Service...

 

Αν είναι δυνατόν,ας ελπίσουμε μην αρχίσουν τα ίδια πάλι μας έχουν τρελάνει!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό έκανε επανεκκινηση και τελος..Μόνο BOOTLOOP!!! ΕΛΕΟΣ! Αυριο παει Service...

 

1. Δοκίμασες να βγάλεις μπαταρία (να μείνει 1-2 λεπτά χωρίς μπαταρία) και να την ξαναβάλεις ?

2. Επίσης δες αν bootloopάρει, οταν είναι στον φορτιστή.

Edited by aggmanos
Link to comment
Share on other sites

Και κάπου αλλού το διάβασα χτες προχθές όμως επειδή μπαίνω σε διάφορα τεχνολογικά site δενα θυμάμαι πού ...ειλικρινά ελπίζω να μην εξελιχθεί η κατάσταση όπως στο g4 διότι και σε κεινο τα παρατραγουδα ξεκίνησαν μετά το εξάμηνο του αρχικού λανσαρίσματος στην αγορά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στη procordia που το έχω πάει μου είπαν 10 μέρες περίπου για να το δει ο τεχνικός και μετά αναλόγως τη βλάβη και τη διαθεσιμότητα ανταλλακτικού βλέπουμε.

Είμαι εγώ παράξενος ή μου φαίνεται υπερβολικός ο χρόνος, τουλάχιστον για τον αρχικό έλεγχο;;

Αν υπάρχει έλλειψη ανταλλακτικού πάω πάσο αλλά 10 μέρες για να το κοιτάξουν;

Παλαιότερα ένα nexus 4 που είχα πάει μου το έφτιαξαν δε 3 μέρες

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με έπιασε ταχυκαρδία,και το lg v10 για τον ίδιο λόγο το έδωσα!!Το g5 το πήρα καινούριο το έχω δυο βδομάδες και τώρα αυτό!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στη procordia που το έχω πάει μου είπαν 10 μέρες περίπου για να το δει ο τεχνικός και μετά αναλόγως τη βλάβη και τη διαθεσιμότητα ανταλλακτικού βλέπουμε.

Είμαι εγώ παράξενος ή μου φαίνεται υπερβολικός ο χρόνος, τουλάχιστον για τον αρχικό έλεγχο;;

Αν υπάρχει έλλειψη ανταλλακτικού πάω πάσο αλλά 10 μέρες για να το κοιτάξουν;

Παλαιότερα ένα nexus 4 που είχα πάει μου το έφτιαξαν δε 3 μέρες

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ μεγάλη αναμονή οι 10 μέρες για να το δει τεχνικός... Τον Αύγουστο για ένα flex μου είχαν πει 5. Υπάρχει θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...