Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μια ερώτηση στους πρώην κατόχους του v10, η οθόνη είναι φανερά χειρότερη? Είμαι έτοιμος να το πάρω αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς... Επίσης σχετικά με το μέγεθος της οθόνης είναι γιατί έχω συνηθίσει σε μεγαλύτερη είναι οκ ή θα τρέχω να το δώσω πάλι??? :eek: :eek: :eek:

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρες :) για το μέγεθος εαν έχεις συνηθίσει σε 5,7 -6 ίντσες είναι σημαντική υποχώρηση, για εμένα είναι ίσως ο μόνος λόγος που με χαλάει κάποιες φορές :(

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παλι θα ελεγα οτι η οθονη του ισως ειναι και ελαφρως καλυτερη απο το v10 που ειχε τελειως ξεπλυμενα χρωματα.

Παραπονιουνται ολοι οσοι δεν το εχουν δει καν ποτε...ποσο μαλλον να το εχουν χρησιμοποιησει.

Εγω ειναι το 1ο τηλεφωνο φετος που εχω κρατησει πανω απο 15 μερες! Σιγουρα θα το κρατησω για καιρο ακομη, καποια στιγμη θα παω παλι σε 5.7 ιντσες οπως το επερχομενο xiaomi note 2 η κατι παρομοιο με 821 snap και μονο αν αποδειχτει οτι θα εχει το λιγοτερο ισαξια καμερα.

Το g5 τα εχει ολα και η τιμη του ειναι χωμα πλεον.

Δεν ξερω αν παιζει ρολο και η rom η η προελευση, εγω ειμαι με v10e παντως αν αυτο λεει κατι.

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες :) για το μέγεθος εαν έχεις συνηθίσει σε 5,7 -6 ίντσες είναι σημαντική υποχώρηση, για εμένα είναι ίσως ο μόνος λόγος που με χαλάει κάποιες φορές :(

Μετά από Nexus 6, g4 και v10 είναι το μόνο που πραγματικά δεν ξέρω αν μπορώ να συνηθίσω... Βέβαια θα γλύτωσω για κάποιο καιρό την τενοντιτηδα μιας και με τα κινητά που έχω πάρει σίγουρα έχει μακρυνει ο αντιχειρας κατά 1 εκατοστο... Χοχοχο... Εντάξει δεν πειράζει και λίγο μικρότερο για κάποιο καιρό για ξεκούραση καλά πιστεύω είναι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα ελεγα οτι η οθονη του ισως ειναι και ελαφρως καλυτερη απο το v10 που ειχε τελειως ξεπλυμενα χρωματα.

Παραπονιουνται ολοι οσοι δεν το εχουν δει καν ποτε...ποσο μαλλον να το εχουν χρησιμοποιησει.

Εγω ειναι το 1ο τηλεφωνο φετος που εχω κρατησει πανω απο 15 μερες! Σιγουρα θα το κρατησω για καιρο ακομη, καποια στιγμη θα παω παλι σε 5.7 ιντσες οπως το επερχομενο xiaomi note 2 η κατι παρομοιο με 821 snap και μονο αν αποδειχτει οτι θα εχει το λιγοτερο ισαξια καμερα.

Το g5 τα εχει ολα και η τιμη του ειναι χωμα πλεον.

Δεν ξερω αν παιζει ρολο και η rom η η προελευση, εγω ειμαι με v10e παντως αν αυτο λεει κατι.

 

κοίτα γενικότερα για την οθόνη το περίμενα οτι θα είναι καλύτερη απο οσο γράφεται απο μη κατόχους και ποτέ δεν στηρίχτηκα σε τέτοιες αναφορές. Τώρα για το μέγεθος της οθόνης θα κάνω την δοκιμή και βλέπουμε.

Edited by takaros31
Sorry για το διπλό post νόμιζα θα προστεθεί στο προηγούμενο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα ελεγα οτι η οθονη του ισως ειναι και ελαφρως καλυτερη απο το v10 που ειχε τελειως ξεπλυμενα χρωματα.

.....

 

 

Τελείως ξεπλυμένα χρώματα η οθόνη του V10 ?!?!? Κλαίω.... :lol: Μήπως είσαι υπερβολικά υπερβολικός ? :rolleyes:

 

Άρα βάση αυτών που λες ("ελαφρως καλυτερη") η οθόνη του G5 έχει απλά - και όχι τελείως - ξεπλυμένα χρώματα ε?

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Σε χρυσό όσοι ότι το έχετε λέει τίποτα? Είναι πολύ έντονο? Με spigen rugged armor θα είναι οκ?

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ή χρυσό θα πρότεινα ή τιτανιο. Το ροζ προφανώς αποκλείεται, το ασημί, προσωπικά, δεν μου άρεσε καθόλου, το τιτάνιο δεν τόχω δεί ζωντανό, το χρυσό πολύ όμορφο και διακριτικό, το έχει η γυναίκα μου σε διάφανη θήκη spigen (προσθέτει ελάχιστο όγκο).

Edited by aggmanos
Link to comment
Share on other sites

Ή χρυσό θα πρότεινα ή τιτανιο. Το ροζ προφανώς αποκλείεται, το ασημί, προσωπικά, δεν μου άρεσε καθόλου, το τιτάνιο δεν τόχω δεί ζωντανό, το χρυσό πολύ όμορφο και διακριτικό, το έχει η γυναίκα μου σε διάφανη θήκη spigen (προσθέτει ελάχιστο όγκο).

Ευχαριστώ πολύ!

 

Μία ερώτηση ακόμα εντός του κουτιού τι ακουστικά περιέχει? LG ή b&o?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

Μία ερώτηση ακόμα εντός του κουτιού τι ακουστικά περιέχει? LG ή b&o?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τάκη μέσα έχει ακουστικά από τα lidl :lol::lol: της πλάκας είναι κάτι πλαστικά.....

Εάν θες για μουσική θα πρέπει να αγοράσεις πιο ποιοτικά.:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τάκη μέσα έχει ακουστικά από τα lidl :lol::lol: της πλάκας είναι κάτι πλαστικά.....

Εάν θες για μουσική θα πρέπει να αγοράσεις πιο ποιοτικά.:happy:

Ε ναι απλά θέλω να έχει original παρελκόμενα όταν το τσεκάρω για την μεταπωληση ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι απλά θέλω να έχει original παρελκόμενα όταν το τσεκάρω για την μεταπωληση ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει κανονικά το κουτάκι όπως στο V10 απλώς είναι πολύ απλά τα ακουστικά του.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελείως ξεπλυμένα χρώματα η οθόνη του V10 ?!?!? Κλαίω.... :lol: Μήπως είσαι υπερβολικά υπερβολικός ? :rolleyes:

 

Άρα βάση αυτών που λες ("ελαφρως καλυτερη") η οθόνη του G5 έχει απλά - και όχι τελείως - ξεπλυμένα χρώματα ε?

Φιλε μου το ειχες -εχεις το v10 η απλα ετσι γραφεις για να κανουμε χαζο κουβεντα?

Ολοι ειδικοι γιναν εδω μεσα....

Εννοειται απλα χρωματα ειδικα σε σχεση με τις amoled, και καποιες αλλες που ειναι ενα σκαλι πανω.

Το v10 εχει χειροτερη οθονη απο το g3 και g4.

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το ειχες -εχεις το v10 η απλα ετσι γραφεις για να κανουμε χαζο κουβεντα?

Ολοι ειδικοι γιναν εδω μεσα....

Εννοειται απλα χρωματα ειδικα σε σχεση με τις amoled, και καποιες αλλες που ειναι ενα σκαλι πανω.

Το v10 εχει χειροτερη οθονη απο το g3 και g4.

 

Το έχω αγαπητέ μου το V10 πέντε μήνες τώρα (βλέπεις κάποιοι δεν αλλάζουν κινητό κάθε 15 μέρες, αλλά αυτή είναι άλλη κουβέντα..)

Ναι, σε σχέση με καλή οθόνη amoled πιθανότατα να είναι υποδεέστερη η οθόνη του V10. Αλλά το να λες ότι έχει τελείως ξεπλυμένα χρώματα.... συνεχίζω και κλαίω :lol:

 

Και επαναλαμβάνω την ερώτηση...

Άρα βάση αυτών που λες ("ελαφρως καλυτερη") τότε η οθόνη του G5 έχει απλά - και όχι τελείως - ξεπλυμένα χρώματα, σωστά?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ηρεμία. Έχω το G5 εδώ και περίπου 20 μέρες. Πριν είχα το V10. Λοιπόν έχω την εντύπωση ότι η οθόνη του V10 ήταν λίγο καλύτερη σε χρώματα και σίγουρα πιο χορταστική λόγω μεγέθους. Όμως και αυτή είχε προβλήματα με καμμένα pixels και blinding. Ένας άλλος λόγος που έφυγε το V10 ήταν η θερμοκρασία του που πραγματικά εμένα τουλάχιστον έφτανε τόσο ψηλά που με ενοχλούσε στο χέρι όταν το κρατούσα και ένα και μοναδικό bootloop που διορθώθηκε με εργοστασιακή επαναφορά . Δεν έπαιζα παιχνίδια μόνο Internet και πλοήγηση με GPS. Τουλάχιστον στο G5 δεν έχουμε υψηλές θερμοκρασίες. Τώρα από καμμένα pixels και blinding οποίος πει ότι δεν έχει πρόβλημα σίγουρα δεν το έχει ψάξει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μετά από τρείς μήνες με το V10 όταν άνοιξα το G5 μου φάνηκαν πιο άτονα τα χρώματα, δεν το έψαξα μέσω ρυθμίσεων μήπως βελτιώνονται γιατί η συσκευή κάλυψε στο 100% αυτά που ήθελα :D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 μέρες το έχω ακριβώς αλλά αυτό που ήθελα να πω και εγώ δεν είναι μόνο τα χρώματα και το με τι τα συγκρίνει κάποιος ή ποιο είναι το προσωπικό του γούστο, το σύνολο είναι που μετράει και σε αυτό το G5 θεωρώ ότι αποτελεί μια απο τις καλύτερες αν όχι την καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Να ρωτήσω τους χρήστες του lg g5, όταν το γυρίσεις στις manual ρυθμίσεις για να αποθηκεύσει και raw αρχείο και δεν πειράξεις καμία απ' τις ρυθμίσεις η φωτογραφία (jpeg) θα είναι ίδια όπως στο αυτόματο ; Επίσης, πόσα MB είναι το raw αρχείο ; Ευχαριστώ !

Επίσης αν είναι εύκολο μπορώ να έχω 3 δείγματα, ένα στο αυτόματο, ένα στο manual χωρίς αλλαγή στις ρυθμίσεις και το raw

 

 

Κρατάει τις τελευταίες ρυθμίσεις που είχες κάνει στο manual. έχει ένα διακόπτη που τα ρυθμίζει αυτόματα και αν το αποεπιλέξεις μπορείς να αλλάξεις ότι θες.

Το μέγεθος του dng (raw) είναι συνήθως 20MB.

Για δείγμα θα κοιτάξω το βραδάκι μήπως καταφέρω να ανεβάσω.

 

Ξέρει κανείς γιατί τα πλήκτρα αυξομείωσης της έντασης,σε περίπτωση εισερχόμενης κλήσης,απομονώνουν τον ήχο;και από που ρυθμίζεται αυτό;

 

Έτσι κάνει σε όσα κινητά είχα (2 lg 2 htc ). δεν έχω δει να ρυθμίζεται από κάπου.

 

 

Έχετε να μου προτείνετε εναν αντάπτορα να το συνδέω με hdmi της τηλεόρασης...

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο xda είπανε για αυτό εδώ

Edited by leou
Προσθήκη παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Αξεσουάρ από SKROUTZ για LG G5????

 

Γεια σας,

Θα ήθελα να εκμεταλλευτώ τα δωρεάν μεταφορικά που δίνω το skroutz αυτή την εβδομάδα. Θα ήθελα να μου πείτε επιλογές για τα εξής αξεσουάρ:

1) Φορτιστή που να είναι συμβατός (fast charger): https://www.skroutz.gr/c/581/fortistes-kinhtwn-tilefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=fast+charger (Δεν ξέρω αν πρέπει να κινηθώ μόνο σε γνήσιο: https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=fast+charger+lg+g5 )

2) Μεμβράνη οθόνης. Σκέφτομαι μεμβράνη, διότι από σα έχω διαβάσει το τζαμάκι μειώνει το response του touch. Απλά θέλω μία μεμβράνη που να κάνει καλή εφαρμογή: https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?from=catspan&keyphrase=lg+g5

3) Θήκη που να κάνει καλή εφαρμογή και να μην «πετάει» την προστασία οθόνης: https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=lg+g5

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Spigen Rugged Armor Black (LG G5)

Έχω αυτή την θήκη και είναι υπέροχη. Πάρτην με κλειστά μάτια εάν σου αρέσουν ανοιχτές θήκες. Δεν έχει κανένα πρόβλημα με με τα tempered glass και μεμβράνες. Επίσης δεν δίνει όγκο στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καμια διαθεση αντιπαραθεσης δεν εχω...

Περασε 2 φορες απο τα χερια μου το v10, ενα μαυρο δικαρτο

και μετα ενα λευκο χρυσο. Και το v10 και το g5 σε οθονη ειναι πανω απο την βαση αλλα οχι τιποτα ιδιαιτερο, ποιο ειναι καλυτερο? Κανενα...:lol:

Τωρα για οθονες να πω για τηλεφωνα με τα μισα λεφτα που εχουν καλυτερα πανελ? Πολλες ειναι αυτες βλεπε Letv-leeco , xiaomi etc.

Οσο για το v10 συμφωνω απολυτος με οσα εγραψε ο φιλος απο πανω. Ποιοτικο μεν και ομορφο χωρις ιδιαιτερα προβληματα αλλα ουτε γρηγορο ηταν, η μπαταρια του ενα χαλι και μισο ( καμια σχεση με το g5) και απο θερμοκρασιες αστα να πανε!

Να πω και κατι τελευταιο για τις οθονες, επειδη κυκλοφορω πολυ εκτος σπιτιου σε δθαφορες συνθηκες επιμενω οτι σε εξωτερικους χωρους και με εντονο ηλιο η οθονη του g5 ειναι καλυτερη κατα πολυ ισως μονο και μονο λογο μικροτερου μεγεθους....αυτα.

Χαρειτε το τηλεφωνο και αστε τους αλλους να λενε οτι θελουν για το g5:)

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Κρατάει τις τελευταίες ρυθμίσεις που είχες κάνει στο manual. έχει ένα διακόπτη που τα ρυθμίζει αυτόματα και αν το αποεπιλέξεις μπορείς να αλλάξεις ότι θες.

Το μέγεθος του dng (raw) είναι συνήθως 20MB.

Για δείγμα θα κοιτάξω το βραδάκι μήπως καταφέρω να ανεβάσω.

[/url]

 

Σ' ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση (αν και άργησες λιγάκι :)). Το πήρα πριν λίγο και θα δω τι "παίζει". Σ' ευχαριστώ !

"Ουδέν κακόν αμιγές καλού." :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρααααααααα!!!! Δυνατό πολύ!!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Spigen Rugged Armor Black (LG G5)

Έχω αυτή την θήκη και είναι υπέροχη. Πάρτην με κλειστά μάτια εάν σου αρέσουν ανοιχτές θήκες. Δεν έχει κανένα πρόβλημα με με τα tempered glass και μεμβράνες. Επίσης δεν δίνει όγκο στο κινητό.

Αυτήν έχω, η καλύτερη θήκη του είδους που είχα ποτέ

 

Μόλις το πήρααααααααα!!!! Δυνατό πολύ!!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μεγειά φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Πιστός στην LG takaros...να το ευχαριστηθειςφίλε μου :)

Να είσαι καλά boy μου... Προς τα παρόν φτου φτου μην το ματιασω δεν έχω θέμα με την εταιρία. Όλα τα τηλέφωνα που έχω πάρει μου έχουν βγει κομπλέ εκτός από μια κιτρινιλα στο g2 μετά από 22 μήνες χρήσης. Οπότε όλα καλά. Πολύ καλό το τηλέφωνο σαν πρώτη εντύπωση και η οθόνη οκ δεν είναι σαν του edge αλλά ειναι αξιοπρεπεστατη

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...