Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ερωτηση για το always on display. Ισχυει οτι απο οποιαδηποτε εφαρμογη και να υπαρχει ειδοποιηση, αυτη φαινεται με το δικο της εικονιδιο στην κλειδωμενη οθονη μαζι με τον αριθμο των ειδοποιησεων για καθε εφαρμογη; Δηλαδη αν εχω 5 νεα gmail, 2 yahoo mail, 4 outllok , 2 messnger, 4 κλησεις θα τα δω ολα στην οθονη το καθε ενα με το δικο του εικονιδιο;

Επισης η λειτουργια μπορει να ρυθμιστει για να ειναι συνεχεια ενεργη;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παντως, πραγματικα μου κανει εντυπωση που οι κάτοχοι του δε βγαινουν να πουν καποια πραγματα, στα οποια το G5 ξεφτιλιζει τους ανταγωνιστες του.

Μυστηρια πραγματα...

Πχ, δεν ειδα κανενα να λεει ότι το λευκο του G5 κανει χοντρη πλακα στο λευκο των μεγαλων ανταγωνιστων του (s7, s7 edge - ικτερος μπροστα στο λευκο του tide του g5) και γενικα εχει οθονη, πολύ ελκυστικη στο ματι.

Επισης, πουθενα σε ολο το διαδικτυο δεν ειδα να αναφέρεται ότι φετος ο digitizer που επελεξε η LG είναι σοβαρος. Με αλλα λογια, η οθονη "ακουει" καλα, πολύ καλα και πλεον το touch είναι σε κορυφαια επίπεδα (αλα Sammy), κατι που με το G4 ηταν ονειρο θερινης νυκτος.

Η να αναφερθουν εκτεταμένα στο smoothness της συσκευης, που φετος αφηνει πισω s7 , s7 edge, HTC 10 κλπ...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση για το always on display. Ισχυει οτι απο οποιαδηποτε εφαρμογη και να υπαρχει ειδοποιηση, αυτη φαινεται με το δικο της εικονιδιο στην κλειδωμενη οθονη μαζι με τον αριθμο των ειδοποιησεων για καθε εφαρμογη; Δηλαδη αν εχω 5 νεα gmail, 2 yahoo mail, 4 outllok , 2 messnger, 4 κλησεις θα τα δω ολα στην οθονη το καθε ενα με το δικο του εικονιδιο;

Επισης η λειτουργια μπορει να ρυθμιστει για να ειναι συνεχεια ενεργη;

 

Ευχαριστω

 

ισχύει ναι.. εμφανίζει τα εικονίδια απο καθε εφαρμογή που λαμβάνεις ειδοποίηση.. οσο για το άλλο ή θα είναι μόνιμα ενεργοποιημένη ή εντελώς κλειστή

Link to comment
Share on other sites

ισχύει ναι.. εμφανίζει τα εικονίδια απο καθε εφαρμογή που λαμβάνεις ειδοποίηση.. οσο για το άλλο ή θα είναι μόνιμα ενεργοποιημένη ή εντελώς κλειστή

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πολύ σημαντικό ότι δείχνει από όλες τις εφαρμογές (κάτι σαν την εφαρμογή glance plus).

 

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι κατοχοι του,με μαυρο φοντο,εχετε παρατηρησει καθολου bleeding?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παντως, πραγματικα μου κανει εντυπωση που οι κάτοχοι του δε βγαινουν να πουν καποια πραγματα, στα οποια το G5 ξεφτιλιζει τους ανταγωνιστες του.

Μυστηρια πραγματα...

Πχ, δεν ειδα κανενα να λεει ότι το λευκο του G5 κανει χοντρη πλακα στο λευκο των μεγαλων ανταγωνιστων του (s7, s7 edge - ικτερος μπροστα στο λευκο του tide του g5) και γενικα εχει οθονη, πολύ ελκυστικη στο ματι.

Επισης, πουθενα σε ολο το διαδικτυο δεν ειδα να αναφέρεται ότι φετος ο digitizer που επελεξε η LG είναι σοβαρος. Με αλλα λογια, η οθονη "ακουει" καλα, πολύ καλα και πλεον το touch είναι σε κορυφαια επίπεδα (αλα Sammy), κατι που με το G4 ηταν ονειρο θερινης νυκτος.

Η να αναφερθουν εκτεταμένα στο smoothness της συσκευης, που φετος αφηνει πισω s7 , s7 edge, HTC 10 κλπ...

 

 

μήπως γίνεσαι λίγο υπερβολικός?

Link to comment
Share on other sites

Παντως, πραγματικα μου κανει εντυπωση που οι κάτοχοι του δε βγαινουν να πουν καποια πραγματα, στα οποια το G5 ξεφτιλιζει τους ανταγωνιστες του.

Μυστηρια πραγματα...

Πχ, δεν ειδα κανενα να λεει ότι το λευκο του G5 κανει χοντρη πλακα στο λευκο των μεγαλων ανταγωνιστων του (s7, s7 edge - ικτερος μπροστα στο λευκο του tide του g5) και γενικα εχει οθονη, πολύ ελκυστικη στο ματι.

κλπ...

 

 

Βαγγέλη μπορει να εχει αρκετα θετικά αλλα εχει και αρκετα αντίστοιχα αρνητικά.

Για το λευκό διαφωνώ πάντως,τέρμα ψυχρό λευκό ειναι(μπλεδιζει αρκετα)

Πιστότητα χρωματων τελείως off που ακόμα και το 640 των 100 ευρω εχει ανώτερη οθόνη.

 

Την χειρότερη οθόνη εχει μεταξύ όλων των ναυαρχίδων(δες anandtech,Notebookcheck)

 

Οι κατοχοι του,με μαυρο φοντο,εχετε παρατηρησει καθολου bleeding?

 

 

Στο review unit του Anandtech είχε αρκετό bleeding απο άκρη εις άκρη.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160604/68e57ad3b3410b4254eddfbcb2b22ad4.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μήπως γίνεσαι λίγο υπερβολικός?

 

Καθόλου υπερβολικός. Όπως γράφουμε τα αρνητικά, θα λέμε και τα θετικά...

Βεβαια έχει πολύ πλάκα όταν αναδεικνύεις τα αρνητικά να στην "πέφτουν" οι κάτοχοι του g5 κι όταν μιλήσεις για τα θετικά, να "θιγονται" οι κάτοχοι των άλλων συσκευών.

Κλασικές καταστάσεις...

@alextrela

Alex, η οθόνη του είναι εξοχως απολαυστική (οκ στον ήλιο έχει θέμα, μιλάμε για indoor χρήση), οπως και του g4, έτσι και του g5 είναι εξαιρετική... Πολύ ελκυστική στο μάτι...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα θετικά της συσκευής σε σχέση με ανταγωνισμο όσοι τιμήσουν το LG Friend Tone Platinum θα εχουν την ανώτερη ακουστική εμπειρία χρήσης απο Bluetooth stereo handsfree ever.

 

 

"LG G5 και ήχος Hi-Fi 24 bit

Σε συνδυασμό με το LG G5, και τον επαναστατικό Qualcomm® aptXTM HD αποκωδικοποιητή, μπορείτε να απολαμβάνετε την απόλυτη 24 bit audio εμπειρία, με την άνεση της ασύρματης εμπειρίας."

 

Και το καλο οτι το Bluetooth μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε οποιαδήποτε άλλη συσκευη ενώ τα αλλα μέλη της σειράς των modular accessories έιναι άχρηστα για άλλες συσκευες.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου υπερβολικός. Όπως γράφουμε τα αρνητικά, θα λέμε και τα θετικά...

Βεβαια έχει πολύ πλάκα όταν αναδεικνύεις τα αρνητικά να στην "πέφτουν" οι κάτοχοι του g5 κι όταν μιλήσεις για τα θετικά, να "θιγονται" οι κάτοχοι των άλλων συσκευών.

Κλασικές καταστάσεις...

@alextrela

Alex, η οθόνη του είναι εξοχως απολαυστική (οκ στον ήλιο έχει θέμα, μιλάμε για indoor χρήση), οπως και του g4, έτσι και του g5 είναι εξαιρετική... Πολύ ελκυστική στο μάτι...

 

Πάντως έχοντας διαβάσει και άλλα ποστ σου στο παρελθόν όσο αφορά ποιότητα οθονών, εμπιστεύομαι την γνώμη σου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχοντας διαβάσει και άλλα ποστ σου στο παρελθόν όσο αφορά ποιότητα οθονών, εμπιστεύομαι την γνώμη σου.

 

Παντα τη γνώμη μου γράφω, χωρίς προληψεις, προκαταληψεις, κολλήματα κλπ, του τυπου την έχω πιο μεγάλη κλπ.

Τα πληρωνω όλα, τα δοκιμάζω όλα, θα γράφω πάντα τα συν και τα πλην μιας συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μπορει να εχει αρκετα θετικά αλλα εχει και αρκετα αντίστοιχα αρνητικά.

Για το λευκό διαφωνώ πάντως,τέρμα ψυχρό λευκό ειναι(μπλεδιζει αρκετα)

Πιστότητα χρωματων τελείως off που ακόμα και το 640 των 100 ευρω εχει ανώτερη οθόνη.

 

Την χειρότερη οθόνη εχει μεταξύ όλων των ναυαρχίδων(δες anandtech,Notebookcheck)

 

 

 

 

Στο review unit του Anandtech είχε αρκετό bleeding απο άκρη εις άκρη.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160604/68e57ad3b3410b4254eddfbcb2b22ad4.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Αυτο εδω που φαίνεται στη φωτο, ειναι συνηθισμένο φαινόμενο ή ετυχε προβληματικη συσκευή?

Τοσο υπερβολικο bleeding..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω που φαίνεται στη φωτο, ειναι συνηθισμένο φαινόμενο ή ετυχε προβληματικη συσκευή?

Τοσο υπερβολικο bleeding..

 

Φυσικά προβληματικό. Έχω δει 5 lg g5, όλα είχαν ελάχιστο, αλλά σε αποδεκτό βαθμό. Αυτό είναι κλασική περίπτωση doa

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω που φαίνεται στη φωτο, ειναι συνηθισμένο φαινόμενο ή ετυχε προβληματικη συσκευή?

Τοσο υπερβολικο bleeding..

 

Θεωρώ απίθανο αυτό να μην είναι προβληματικό.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μπορει να εχει αρκετα θετικά αλλα εχει και αρκετα αντίστοιχα αρνητικά.

Για το λευκό διαφωνώ πάντως,τέρμα ψυχρό λευκό ειναι(μπλεδιζει αρκετα)

Πιστότητα χρωματων τελείως off που ακόμα και το 640 των 100 ευρω εχει ανώτερη οθόνη.

 

Την χειρότερη οθόνη εχει μεταξύ όλων των ναυαρχίδων(δες anandtech,Notebookcheck)

 

 

 

 

Στο review unit του Anandtech είχε αρκετό bleeding απο άκρη εις άκρη.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160604/68e57ad3b3410b4254eddfbcb2b22ad4.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Φαινόμενο όπως βλέπουμε παραπάνω δεν έχω, ένα ομοιόμορφο φωτεινό μαύρο βλέπω κλεισμένος σε τελείως σκοτεινό δωμάτιο ,

για 2ο τηλ έχω ένα nokia n8, αν μου πείτε πώς θα τραβήξω μια φωτό να την ανεβάσω να σας δείξω το τι βλέπω (καθότι άσχετος με φωτογραφήσεις) .

 

Καλό είναι βέβαια να αναφέρουμε ότι σε κάποιο review είδαμε αυτό , αλλά είναι λάθος να γενικεύουμε τα πάντα, όχι δεν έχουν όλα τα G5 bleeding και όχι το λευκό δεν μπλεδίζει. Και όχι δεν είμαι με παρωπίδες και κυρίως υπέρ της lg , πρώτη φορά αγοράζω android, είχα 4 χρόνια το Ν8 μου. Καλό είναι να είμαστε σίγουροι για το τι γράφουμε αφού το έχουμε στα χεράκια μας και το βλέπουμε και όχι να θεωρούμε κανόνα ότι αναφέρει ο καθένας που έκανε ένα review.

 

Να είστε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Vagelis δεν είναι κανένας τυχαίος, έχει πάρει ότι καλύτερο κυκλοφορεί από τους πρώτους. Και εγώ συμφωνώ μαζί του. Είναι πολύ ψαγμενος. Εγώ παντός bleeding κτλ δεν έχω αυτό το χάλι που είδα στη φωτογραφία. Καμία σχέση δηλαδή
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελαρε οκ σε συνθήκες υπό σκιά είναι πάρα πολύ καλή, αλλά ρε φίλε στην εβδομάδα που το είχα και το δούλεψα σαν πρώτο την ημέρα τώρα με τον ήλιο είχα αρκετά θέματα. Άσε που και το βράδυ επειδή είχα δίπλα μου το edge αναγκαστικά έκανα τις ανάλογες συγκρίσεις σε οθόνη και είναι η μέρα με την νύχτα. Η μία οθόνη είναι έτοιμα τα διαολια που δείχνει να πεταχτουν έξω και να σε φάνε, και η άλλη οκ πολύ καλή... Και πάντα μιλάμε για συγκρίσεις επί του καναπέ ως και βράδυ. Την ημέρα η ψαλίδα ανοίγει ακόμη πιο επικίνδυνα. Τώρα το ότι είναι ίσως πιο σμουθ και γρήγορο στην χρήση δεν θα διαφωνήσω και αν όχι πιο γρήγορο, θα το χαρακτήριζα πιο ευχάριστο στην χρήση λόγω και του μεγέθους και του βάρους και γενικά του τρόπου που κάθεται καλύτερα στο χέρι σε σχέση πάντα με το απόλυτο για μένα εργαλείο που είναι το s7 edge. Επίσης ένας άλλος κακός παράγοντας είναι η μπαταρία του μην το ξεχνάμε αυτό. 4 ώρες με το ζόρι όταν το άλλο είναι σίγουρα 1:30 έως 2:00 ώρες παραπάνω στην ίδια ακριβώς χρήση. Με λίγα λόγια στα 400 συν πλην είναι κορυφαία επιλογή κυρίως λόγω τιμής όχι μόνο συνολικά λόγω απόδοσης. Φιλάκια σας αγαπάω

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ σήμερα στα public και το είδα από κοντά, ούτε άσχημο που λέγανε αρκετοί είναι ούτε τόσο όμορφο όσο το s7/edge, απλά ωραίο θα το έλεγα. Όταν πέσει η τιμή του στα 300 θα είναι μια τίμια πρόταση τώρα ούτε καν.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε αυτό το συγκριτικό σε ότι αφορά τουλάχιστον την αναπαραγωγή βίντεο δεν τα πάει καθόλου άσχημα.

 

 

Την παράσταση κλέβει το vivo

Link to comment
Share on other sites

άλλο ips άλλο amoled, αλλα θετικά το ένα πάνελ άλλα το άλλο.προσωπικά ξενερώνω με τα ψεύτικα χρώματα των αμολεντ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε αυτό το συγκριτικό σε ότι αφορά τουλάχιστον την αναπαραγωγή βίντεο δεν τα πάει καθόλου άσχημα.

 

 

Την παράσταση κλέβει το vivo

Αυτο το τεστ, ευνοει πεντακάθαρα αποκλειστικα το g5. Οποτε εείναι ο ορισμός της αναξιοπιστιας. Το g5 εχει μακραν τη χαμηλοτερη φωτεινότητα, και το μεγαλύτερο κοφτη.

Τα βαζει λοιπον ολα τερμα φωτεινότητα. Η οθονη κανει τη μεγαλύτερη καταναλαωση και ειδικα αν την βαλεις τερμα και το κινητο εχει δυνατη φωτεινότητα. Με λιγα λογια οποιο εχει μεγαλυτερη φωτεινότητα, θαβεται και κλεινει πρώτο.

Κάπως ετσι το mate 8 που εχει μακραν τη μεγαλύτερη αυτονομία στα τεστ του gmarena, κλείνει απ τα πρώτα..

Ας εβαζε σε ολα ιδιες φωτεινότητες μετρήμενες με μηχανημα, και θα εβγαζε τα ακριβώς αναποδα συμπεράσματα στο ιδιο τεστ..

Link to comment
Share on other sites

Κακό το bleeding κι ελπίζω να εξαλειφθεί σύντομα το πρόβλημα αυτό.

Πάντως πιστεύω ότι οποίον καλύπτει το εκάστοτε τηλέφωνο,δεν μπαίνει αγγελία.απλά και λιτά.

κάτι δε μας καλύπτει.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου υπερβολικός. Όπως γράφουμε τα αρνητικά, θα λέμε και τα θετικά...

Βεβαια έχει πολύ πλάκα όταν αναδεικνύεις τα αρνητικά να στην "πέφτουν" οι κάτοχοι του g5 κι όταν μιλήσεις για τα θετικά, να "θιγονται" οι κάτοχοι των άλλων συσκευών.

Κλασικές καταστάσεις...

@alextrela

Alex, η οθόνη του είναι εξοχως απολαυστική (οκ στον ήλιο έχει θέμα, μιλάμε για indoor χρήση), οπως και του g4, έτσι και του g5 είναι εξαιρετική... Πολύ ελκυστική στο μάτι...

 

εχω δει πάνω απο 3 ωρες συγκριτικά στο YT. δεν είδα κάπου το G5 να ξεφτιλιζει(Οπως λες) τους ανταγωνιστες.

 

Πάτνως που πήγα σήμερα στο Public και ειδα και το G5 και το S7edge. Εϊναι και τα δυο απλά εκπληκτικά. Ειδικά το G5 απο κοντά είναι ΠΟΛΥ πιο ωραίο! Το S7edge απο την άλλη ειναι κοσμημα. Σε καποια φάση θα πάρω ένα απο τα δύο.

 

Απλά η LG σε κάθε ναυαρχίδα της καθε χρόνο κάνει και γκάφα της. Τη θεωρώ αναξιόπηστη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...