Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα χει ενδιαφέρον να αναφέρουν οι χρήστες του,τι χρήση κάνουν με τα ποσοστά πού δίνουν.

Επίσης εχει αναφερθεί τίποτα για θέματα οθονών?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γενικά είναι μια ολοκληρωμένη συσκευή για τα λεφτά του (γιατί έχει φτάσει πλέον κάτω από 480ευρω.)Σε αυτά τα λεφτά αξίζει με το παραπάνω. Όχι όμως στα 600+

Τώρα εάν θέλετε καλύτερο κινητό από το G5 πηγαίνετε και δώστε 700ευρω. (για να έχετε απλά λίγη μπαταρία παραπάνω, και μεγαλύτερη οθόνη όπως το S7 EDGE, και Note 5 και Mate 8) Άλλο 480ευρω και άλλο 700ευρω

Αααα ξέχασα να αναφέρω το Quick charge φορτώνει το κινητο σε μια ώρα για πλάκα

 

 

Για κάποιους που εχουν απαιτήσεις σε οθόνη,αυτονομία και ντιζάιν όσο να πέσει η τιμή του δεν θα καταφέρει να τους κερδίσει.

 

Δεν ειναι μόνο η τιμή που καθορίζει τι θα πάρει ο άλλος,αν ηταν έτσι όλοι θα έπαιρναν τα πιο προσιτά.

 

Μόνο όσοι θέλουν να ανεχτούν το συμβιβασμό σε αυτούς τους παραμετρους που ανέφερα.

 

Και η διαφορά δεν ειναι λίγη καλύτερη μπαταρία,αλλα πολυ παραπάνω.

Και δεν ειναι 700ευρω αλλα στα 500-600 ο ανταγωνισμός.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by impreza_sti

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το lg g4 dual.

Θα το άλλαζα μόνο για να πάω σε κινητό με πραγματικά μεγαλύτερη αυτονομία πχ. Mate 8 που έχει ο αδελφός μου.

Λίγο καλύτερο από το g4 δεν μου λέει κάτι.

Σε full wifi έχω δει sot 5 ώρες. Και πάλι όμως σε 4g,δεν είμαι ευχαριστημένος.

Οπότε θέλω κάποιον που έχει το g5 να μας δώσει feedback για sot σε 4g και με ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το lg g4 dual.

Θα το άλλαζα μόνο για να πάω σε κινητό με πραγματικά μεγαλύτερη αυτονομία πχ. Mate 8 που έχει ο αδελφός μου.

Λίγο καλύτερο από το g4 δεν μου λέει κάτι.

Σε full wifi έχω δει sot 5 ώρες. Και πάλι όμως σε 4g,δεν είμαι ευχαριστημένος.

Οπότε θέλω κάποιον που έχει το g5 να μας δώσει feedback για sot σε 4g και με ομιλία.

 

καλημερα, 2 ωρες ομηλια, fb-messenger,4g ολη μερα, κανα μισαωρο chrome, πανω απο 3 ωρες sot δεν εχεις. defacto.

στο g3, θυμαμαι, ενα πρωινο που δεν ειχα τι να κανω, ακουγα youtube playlist με wifi και τερμα χαμηλα φωτεινοτητα (δεν με ενοιαζε να βλεπω τα video, μονο μουσικη ακουγα).. ε, εφτασα 6ωρες sot.. φυσικα αυτα δεν ειναι αντικειμενικα νουμερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν αυτά τα νούμερα σε ρεαλιστικές συνθήκες παιδιά. Το πολύ 4 ώρες με το ζόρι να βγάζει το κινητό. Αν τώρα έχεις την φωτεινότητα στο 0 ίσως πετύχεις τέτοια νούμερα. Αλλά με καθημερινή νορμάλ χρήση μαξιμουμ τις 4 ώρες με την μερίδα του λεωντος wifi και λίγο έως καθόλου 3g - 4g

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη με 3 ωρες ανοιχτο 4g σε ταξιδι με ραδιο ανοιχτο κ facebook κ μια ωρα απο τις οποιες ειναι σε hotspot για να συνδεσω το Μ9 και bluetooth σε moto 360 ειναι στο 70% η μπαταρία.α η φωτεινοτητα 76%.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε παρακαλώ πολύ τις προσωπικές αντιπαραθέσεις και τους χαρακτηρισμούς. Διαγράφηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίες θέλει μπαταρία τέρας πάει σε Mate 8 αλλά θα έχεις ένα τούβλο στη τσέπη, δεν γίνεται να τα έχεις όλα. Κάτσε καλα
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίες θέλει μπαταρία τέρας πάει σε Mate 8 αλλά θα έχεις ένα τούβλο στη τσέπη, δεν γίνεται να τα έχεις όλα. Κάτσε καλα

 

Yπάρχει και άλλη συσκευή που δεν είναι τούβλο, που κατά λάθος(?) ξέχασες.

Συν ότι το mate δεν είναι τούβλο, δίνει 6'' οθόνη σε εξαιρετικό σασί & χωρίς bezel-οικόπεδα.

 

Η lg επίσης έδινε συσκευή, με μπαταρία τέρας, .....κάποτε. :X

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει και άλλη συσκευή που δεν είναι τούβλο, που κατά λάθος(?) ξέχασες.

Συν ότι το mate δεν είναι τούβλο, δίνει 6'' οθόνη σε εξαιρετικό σασί & χωρίς bezel-οικόπεδα.

 

Η lg επίσης έδινε συσκευή, με μπαταρία τέρας, .....κάποτε. :X

Δεν μείωνο το Mate 8, ίσα ίσα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί απλά είναι αρκετά μεγαλύτερο σε μέγεθος και το καταλαβαίνω στη τσέπη (ειδικά τώρα το καλοκαίρι με σορτς κτλ) αυτό εννοούσα!!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μείωνο το Mate 8, ίσα ίσα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί απλά είναι αρκετά μεγαλύτερο σε μέγεθος και το καταλαβαίνω στη τσέπη (ειδικά τώρα το καλοκαίρι με σορτς κτλ) αυτό εννοούσα!!!

 

Το κατάλαβα ότι το εννοούσες έτσι, αλλά με την έννοια τούβλο εννοούμε συσκευή που δεν κάνει καλή διαχείριση χώρου διαστάσεων.

Το mate σ'αυτές τις διαστάσεις & με πάχος μόλις 7.9mm δίνει 6" & 4000 μπαταρία.

 

Επίσης, αυτονομία τέτοιου επιπέδου δίνει και το s7 edge(ή παλιότερα το Ζ3, ή πιο παλιά το g2) που δεν είναι στην κατηγορία ταψιού, όπως το mate, άρα γίνεται να τα έχεις όλα, τελικά.

Συγκρίνω καθαρά μόνο διαστάσεις, επειδή τα σχόλια που θα ακολουθήσουν θα είναι s7 edge & lg g5, δεν συγκρίνονται. (Γενικά αναφέρομαι, όχι στον john74)

 

H lg, λοιπόν, με το g2 έδωσε κορυφαία αυτονομία και εκμεταλλευόμενο άριστα το φυσικό του όγκο-όχι όπως τώρα σε g5. Δεν με ενδιαφέρει λοιπόν ότι τώρα χρησιμοποιεί ενεργοβόρες οθόνες ή μικρές μπαταρίες, να βρει τρόπο να το λύσει και να δώσει πάλι τέτοια αυτονομία, μέχρι τότε θα ακούει αρνητικά σχόλια στο συγκεκριμένο τομέα. (όπως σε τομείς που τα πάει καλά, ακούει διθυραμβικά σχόλια)

Link to comment
Share on other sites

V10C είναι η τελευταία??

 

ναι.. με V10A ήρθε εμένα (παρτίδα Απριλίου) και σχεδόν αμέσως μου ήρθε ota η αναβάθμιση σε 10C.. γύρω στα 90 κατι mb ήταν

Link to comment
Share on other sites

ναι.. με V10A ήρθε εμένα (παρτίδα Απριλίου) και σχεδόν αμέσως μου ήρθε ota η αναβάθμιση σε 10C.. γύρω στα 90 κατι mb ήταν

 

Εντάξει αυτό έχω και εγώ, είδα το App drawer που λες απλά πάντα βάζω Nova Launcher και τελος!

Άσχετο, το μόνο παράπονο που έχω είναι πως όσο περνάνε τα μοντέλα της G σειράς μικραινουν το Full screen caller Id, τι στο κορακα κάνουν. Ίσα ίσα φαίνεται το thumbnail. Κανένα 3rd party app υπαρχει που να είναι χωρίς pop ups κτλ??

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

 

Και η διαφορά δεν ειναι λίγη καλύτερη μπαταρία,αλλα πολυ παραπάνω.

Και δεν ειναι 700ευρω αλλα στα 500-600 ο ανταγωνισμός.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Με όλο τον σεβασμό στην αποψη σου και χωρίς καμμία διάθεση αντιπαράθεσης, να ρωτησω ποιά συσκευή θεωρείς καλύτερη στο 500 ευρώ και γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Με όλο τον σεβασμό στην αποψη σου και χωρίς καμμία διάθεση αντιπαράθεσης, να ρωτησω ποιά συσκευή θεωρείς καλύτερη στο 500 ευρώ και γιατί?

 

Πρώτα απο όλα πριν αποφασίζω να πάρω μια συσκευη κοιτάζω πρώτα απο όλα τι προσφέρει σαν πακέτο και που υπερτερεί και υστερεί σε σχέση με τον ανταγωνισμο.

 

Επίσης κοιτάζω και την πρόσφατη προιστορια της κάθε εταιρίας απο άποψη αξιόπιστας/quality control και την γενικότερη φιλοσοφία που την χαρακτηρίζει.

 

Μετα βάζω τον παράγοντα τιμή.

 

Αν βγάλω το συμπέρασμα οτι η συσκευη τα αρνητικά ειναι παραπάνω απο τα θετικά το κριτηριο τιμή φεύγει εντελως απο την κουβέντα.

 

Αν δεν σε καλύπτει απλα μια συσκευη δεν σε νοιάζει οτι μπορει να ειναι πιο συμφέρουσα οικονομικά.

 

Εκτος αν κάποιος θέλει να κάνει συμβιβασμό στα αρνητικά που εγώ δεν μπαίνω σε αυτη τη διαδικασία.

 

Επίσης οταν φτάνουμε στα επίπεδα των 500 ευρω συσκευη δεν θα τσιγκουνευομουν να δώσω 100 ευρω πάνω εφόσον μια συσκευη παρέχει το πολυ παραπάνω σε αρκετούς τομείς.

 

Επίσης ανακοινώθηκαν φρέσκες συσκευές απο Asus/ZTE που παίζουν σε χαμηλότερη τιμολόγηση με πλούσιο εξοπλισμό και που υπερτερούν σε αρκετούς παραμετρους.

 

Μια ματια στην κεντρική σελίδα του φόρουμ μπορείς να τα δεις και ο ίδιος.

Το P9 εξίσου παίζει στα ίδια λεφτά με το G5 και εχει αρκετα πλεονεκτήματα και προτερήματα έναντι του.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Το P9 εξίσου παίζει στα ίδια λεφτά με το G5 και εχει αρκετα πλεονεκτήματα και προτερήματα έναντι του.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Μήπως κάνεις λάθος ? Huawei p9 λες ? Ποια προτερήματα και ποια πλεονεκτήματα ? Ανάλυση οθόνης 2013,1gb λιγότερη ram ,κάμερα ελαφρώς καλύτερη απο τους προκάτοχους αλλα με τα ίδια χάλια πάνω κάτω. Gpu τελειωμένη πριν καν κυκλοφορήσει (Mali-T880 MP4 δεν εχει καμία σχέση με την mali T880 MP12 του s7 που και αυτη η gpu ειναι κατώτερη απο την 530 του 820). Ασε το sar που κάνει να φυτρώσει τρίτο αυτι στο κεφάλι.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνεις λάθος ? Huawei p9 λες ? Ποια προτερήματα και ποια πλεονεκτήματα ? Ανάλυση οθόνης 2013,1gb λιγότερη ram ,κάμερα ελαφρώς καλύτερη απο τους προκάτοχους αλλα με τα ίδια χάλια πάνω κάτω. Gpu τελειωμένη πριν καν κυκλοφορήσει (Mali-T880 MP4 δεν εχει καμία σχέση με την mali T880 MP12 του s7 που και αυτη η gpu ειναι κατώτερη απο την 530 του 820). Ασε το sar που κάνει να φυτρώσει τρίτο αυτι στο κεφάλι.

Καλύτερη οθόνη,καλυτερη μπαταρία, πιο premium συσκευή/ feeling(και όχι πλαστική στρωσει πάνω από το μεταλλο του g5!!!!!)εταιρεία με μεγαλυτερη αξιοπιστία των συσκευών της και καλύτερο quality control,3ετη εγγύηση.

Μόνο σε κάμερα υστερεί.

Για την αναλυση οθόνης περιττό να σχολιάσω.

Σε 5.2 μια χαρά η 1080p

Από τότε που έβαλε 2k αναλυση η LG στα ταρταρα η αυτονομία των συσκευών της.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη οθόνη,καλυτερη μπαταρία, πιο premium συσκευή/ feeling(και όχι πλαστική στρωσει πάνω από το μεταλλο του g5!!!!!)εταιρεία με μεγαλυτερη αξιοπιστία των συσκευών της και καλύτερο quality control,3ετη εγγύηση.

Μόνο σε κάμερα υστερεί.

Για την αναλυση οθόνης περιττό να σχολιάσω.

Σε 5.2 μια χαρά η 1080p

Από τότε που έβαλε 2k αναλυση η LG στα ταρταρα η αυτονομία των συσκευών της.

 

5.2 με 1080p στο έτος 2016 δεν είναι μια χαρά τουλάχιστον με τα σημερινά δεδομένα. Τωρα για τα 2k και την αυτονομία δεν είναι λογική αυτή γιατι όλοι πλέον σε αυτήν την ανάλυση παίζουν. Το p9 ειναι midrange συσκευή και δεν συγκρίνεται καν με της μεγάλες ναυαρχίδες (g5,s7 )

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

5.2 με 1080p στο έτος 2016 δεν είναι μια χαρά τουλάχιστον με τα σημερινά δεδομένα. Τωρα για τα 2k και την αυτονομία δεν είναι λογική αυτή γιατι όλοι πλέον σε αυτήν την ανάλυση παίζουν. Το p9 ειναι midrange συσκευή και δεν συγκρίνεται καν με της μεγάλες ναυαρχίδες (g5,s7 )

Ε όχι και midrange συσκευή το P9.

Για την οθονη δεν αλλάζω την άποψη μου.

Η αναλυση οθόνης δεν καθορίζει αν ανήκει σε high end κατηγορία και μόνο.

Η ποιότητα της έχει πολύ μεγαλύτερη σημασία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα κι εγώ από κοντά στο mediamarkt. Ειλικρινά δεν ξαναδιαβάζω reviews για να κρίνω ποιο κινητό θα αγοράζω. Όλοι θάβουν το G5 και μιλάνε για πλαστικουρα, αλλά κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Η αίσθηση στο χέρι μου άρεσε. Μου φάνηκε και πιο smooth από το s7 που ήταν δίπλα. Στην εμπειρία χρήσης το s7 χάνει αρκετά λόγω του hardware home button όπου είναι αρκετά ενοχλητικό αν έχεις συνηθίσει τα on screen buttons. Με προβληματίζει πάντως η μικρή αυτονομία του G5
Link to comment
Share on other sites

Όλοι παραπονιέστε για την μπαταρία. Μπορείτε να αγοράσετε ένα Power Bank με υποστήριξη Quick Charge 3.0 και σε μισή ώρα θα έχετε πλήρη φόρτιση εάν το βάλετε στο 20%-30% και περίπου 3-4 πλήρης την ημέρα. Δεύτερον, ένας που σέβεται το κινητό του, θα βάλει κατευθείαν μια θήκη για να το προστατέψει, οπότε το "κενό" που αναφέρετε δεν σας απασχολεί. Το μόνο που απασχολεί για εμένα από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα και όχι από προσωπική εμπειρία της συσκευής, είναι η χαμηλή φωτεινότητα. Φιλικά πάντα. Εδώ ήμαστε να τα συζητάμε όλα
Link to comment
Share on other sites

Το εδωσα σημερα πισω.μετα απο μερικες μερες χρησης μαζι του οφειλω να ομολογησω οτι κολλησα.Δε το περιμενα,περιμενω τωρα το ΗΤC 10 για να δω που θα καταληξω τελικα.Θεωρω τον εαυτο μου funboy της htc αλλα παρολα αυτα δοκιμαζω τα παντα.Εχω να πω πως οποιος το θελει ας προχωρησει αφοβα στην αγορα του ,Μπαταρια πολυ ευχαριστημενος καθως και με τη φωτεινοτητα της οθονης.Το μονο που μπορω να πω πως με προβληματησε ηταν ενα ελαφρυ τριξιμο στις υψηλες εντασεις του ακουστικου οταν μιλουσε ο αλλος στη γραμμη και θελω να ξερω αν το εχετε παρατηρησει και αλλοι κατοχοι ή απλα ετυχε στη δικη μου. Edited by m7ixalis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ Σήμερα από κοντά. Καλό σμουθ με γρήγορη κάμερα η τριπλή κάμερα ωραία αλλά δεν μου άφηνε ωραία αίσθηση στο χέρι. Σαν ποιότητα και σαν μέγεθος δεν μ'άρεσε. Οθόνη και μπεζελ που σου θυμίζουν κάτι Παλιά αφής που βγαίνανε πρώτα στην αγορά . το κουμπωμα μπαταρίας μου φάνηκε Καλό. Μετά από το g2 που θα το αλλάξω φέτος που δεν έχει το παραμικρό κόλλημα θα πάω σε σ7 μάλλον.

Υ.Γ ακόμα και το Huawei p9 πιο όμορφο και ποιοτικό μου φάνηκε και έχει και ωραία οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...