Jump to content

Apple iPod classic


akatsim
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hi all!shmera peira ena ipod 15gb 3hs genias!!!exo ena problhma kai 8elo na rothso an antimetopizei kaneis kati paromoio!Otan ta ekana ola install kai to sundesa me firewire perasa kati kommatia apo pc kai meta 8elhsa na anoikso to ipod apo to my computer na tou balo arxeia,to periergo einai oti den emfanizotan mesa sto my computer, to periergo einai oti otan to ekana disconnect kai to ksanaanoiksa emfaneistike san IPOD alla meta apo ligo eksafanistike,exei kaneis na prothnei kati?

eyxaristo prokatabolika

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 95
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενεργοποίησες τη λειτουργία που επιτρέπει στο iPod να χρησιμοποιηθεί σαν εξωτερικός σκληρός δίσκος? είναι μια επιλογή που πρέπει να ξεκάρεις, αλλά δεν θυμάμαι που ακριβώς είναι, νομίζω στο Musicmatch κάπου στα properties του iPod....
http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

hi..loipon beno katefthian

sto thema.pao 3imeri kai enas kathigitis ehei prob me to ipod.arhika dn boruse na sindethei me to itunes otan to sinedee me to firewire. meta arguse poli na sindethei...pleon crasharei.. ti na kanei?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το iPod είναι ένα και μοναδικό. Μόνο και μόνο το design του, αντισταθμίζει κάθε τυχόν μειονέκτημα δυνατοτήτων και χαρακτηριστικών.

Το έχω ήδη ένα χρόνο και δεν υπάρχει πρόβλημα με την μπαταρία (ακόμα). Μια πολύ καλή συζήτηση για την μπαταρία μπορείτε να δείτε εδώ .

Κάντε επίσης και μια επίσκεψη σε αυτό το post ...θα βρείτε κάτι που ίσως να μην ξέρατε.

Αν παλι βλέπετε χαμηλές ταχυτητες μεταφόρας (σιγουρα δηλαδή) τότε πετάξτε το Musicmatch και χρησιμοποιηστε το Ephpod .Επιπλεον δυνατοτητες και μεταφορα με 9-10 MB/s....

;) Μην διστάσετε να επικοινωνησετε μαζί μου για οτιδηποτε. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ας κάνει κανένα uninstall/reinstall μήπως και γίνει κάτι. Όταν συνδέει το iPod στον υπολογιστή εμφανίζεται κανονικά στο My computer σαν drive; Επίσης αν δεν βγάλει άκρη με το itunes, υπάρχει πάντα το winamp με το οποίο μπορείς να χρησιμοποιήσεις το iPod και να κάνεις περίπου ότι και με το iTunes κατεβάζοντας το plugin από εδώ: http://www.winamp.com/plugins/details.php?id=138888
Link to comment
Share on other sites

Αν επιπλεον βλέπετε και χαμηλές ταχυτητες μεταφόρας (σιγουρα δηλαδή) τότε πετάξτε το Musicmatch, iTunes κτλ και χρησιμοποιηστε το Ephpod.

Επιπλεον δυνατοτητες και μεταφορα με 9-10 MB/s.... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Παιδιά, γειά χαρά!

Εχω ένα ipod 2ης γενιάς εδώ και 15μήνες. Όλα πήγαιναν μια χαρά, αλλά τον τελευταίο καιρό η μπαταρία μου κάνει τερτίπια. Έχει πέσει πάρα πολύ, σχεδόν κρατάει το μισό απ' ότι παλιά. Δυστυχώς, όπως γνωρίζετε, είναι built in οπότε όποιες σκέψεις για αντικατάσταση σταμάτησαν. Είναι Li-ion. Γνωρίζετε κάποιο κολπάκι, ίσως από τα κινητά, για να την ξυπνήσω;

Να σημειώσω πως πρόσεχα πολύ με τη φόρτιση της, δεν την άφηνα ποτέ παραπάνω στο ρεύμα και φρόντιζα να αποφορτιστεί τελείως.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

http://ipodsdirtysecret.com/message.html

 

Μήπως σχετίζεται με αυτό; Τα πρώτα ipod είχαν γενικά προβληματική μπαταρία. ΔΕν ξέρω αν το πρόβλημα ισχύει και στην 2η γενιά. Πάντως πέρνα από κάποιο Applestore και ρώτα τί παίζει για αλλαγή μπαταρίας.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σημερα αποφασισα να κανω update στο λογισμικο του ipod που εχω...

Ολα πηγαν καλα κατα την αναβαθμιση και στο τελος μου ζητησε να το συνδεσω με το φορτιστη του για να ολοκληρωσει το update.

Κανενα προβλημα, εκτος του οτι εγω ειμαι Θεσσαλονικη και ο φορτιστης Αθηνα!

Ετσι λοιπον θα ηθελα αν καποιος εχει ipod και ειναι φυσικα απο Θεσσαλονικη, αν μπορει ειτε να μου δανεισει το φορτιστη για μερικες ωρες ειτε να κανω μια φορτιση σπιτι του...

Το κακο ειναι οτι το ipod περιμενει να συνδεθει με το φορτιστη και δε δουλευει καθολου ουτε με reset!!

Plz οποις μπορει θα του ημουν ιδιαιτερα ευγνωμων...

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα λυθηκε τελικα!

Ευχαριστω για την εξυπηρετηση τα παιδια στο πλαισιο της Θεσ/νικης! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

θα ηθελα να ρωτησω αν εχει δοκιμασει καποιοσ να συνδεσει το ipod με ραδιο σιντι αυτοκινητου που δεχεται φυσικα προσαρμογεα ipod οπως πχ pioneer 7700

θελω νατο κανω εγω αμεσα αλλα θα ηθελα να μου πει καποισ που να το εχει δοκιμασει σχετικα με την ευχρηστια του μεσα στο αυτοκινητο οσων αφορα τιτλους,φακελους που εμφανιζονται στην οθωνη του κασσετοφωνου,αλλα και στην ποιοτητα του ηχου.

ειναι μεγαλο δελεαρ για μενα να εχω 60gb μεσα στο αυτοκινητο σε μεγεθος μικροτερου του ενοσ πακετου τσιγαρα.

αντιο σιντιερα μετα/....

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτο που λες το εχω κανει εγω,εχω μια οθονη alpine στο αμαξι μου κι εχω αγορασει ειδικο ανταπτορα ειδικα για συνδεση ipod με το alpine,πρεπει να κοιταξεις αν η pioneer εχει τετοιο βυσμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ο αντάπτορας που χρειάζεσαι είναι αυτός Pioneer CD-IB100

 

Σίγουρα αξίζει τον κόπο και τα λεφτά. Όσο για ποιότητα ήχου, ανάλογα την συμπίεση των mp3 σου. Εάν τα συμπιέσεις σε 192Kbps η απόδοση θα είναι άψογη. Για τα υπόλοιπα ρίξε μιά ματια στο link.

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΣΥΡΜΑΤΗ ΕΚΔΟΧΗ ΤΟΥ Ι POD MESV TOY TUNER ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΑ ACCESORIES

 

TOY I POD[/δεν εχει την ποιοτητα του καλωδιακου ,με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Θέλω ένα ipod 60gb και δεν μπορώ να βρω πουθενά!

έχω βρει μόνο με την ακριβή τιμή και όχι με την νορμάλ 399-400 ευρώ!

 

 

αν έχει κάποιος υπόψη του ας μου στείλει διεύθυνση κτλ!

 

ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...