Jump to content

Doogee Homtom HT7 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΦΙΛΟΙ Σμαρτοφονιαδες καλησπερα

απασχολω τον πολυτιμο χρονο σας γιατι θελω την βοηθεια σας.

Εχω ενα homtom ht7 pro εδω και 5 μηνες και ενω ολα λειτουργουσαν καλως εδω και εικοσι μερες το gps μου κανει νερα και με δειχνει να ειμαι 300 εως 500 μετρα μακρυτερα απο κει που πραγματικα ειμαι.Εχουμε καμμια ιδεα αν και πως διορθωνεται το στιγμα?? καθε βοηθεια καλοδεχουμενη:)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Απόλυτα ευχαριστήμενος απο τη συσκευή, τήν έχω στα χέρια μου 3,5 μήνες. Αγοράστηκε απο εξωτερικό.

Πέραστηκε και η official rom απο το NeedRom καθώς έβγαλα και το "κινέζικο" Recovery {http://www.needrom.com/download/ht7-pro-twrp3-0-2-1/}

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδια. το τηλεφωνακι το εχω περιπου 7-8 μήνες και ηταν αψογο μεχρι στιγμής. Το μοναδικό πρόβλημα είναι το οτι χθές μου εκλεισε από μπαταρία και μετά δεν ξανανοιξε. Δειχνει να μη φορτίζει (δοκιμασα 3-4 φορτιστές) ενω χθες που ήταν ανοιχτό φόρτισε κανονικά, όπως και κανονικότατα φορτιζε τόσους μήνες. Δοκίμασα πατώντας κουμπια, αφαιρώντας μπαταρίες κλπ, το μόνο που έπιασε ήταν να πατήσω το power button + vol up και να προσπαθήσω να το κάνω να μπει σε recovery ή γενικα να ξεκινησει κανονικα. Οτιδήποτε και να πατήσω όμως κλεινει. Εχετε καμμια ιδεά;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κανεις αν έχει 13mp ή 8mp ή 5mp καμερα και αν έχει 3G ή 4G; Γιατί έχω δει αλλού να γράφουν αλλού το ένα το άλλο. Επίσης γράφει βίντεο σε 1080p ή μόνο σε 720p, θα πάρει αναβάθμιση σε android 6 όπως λέγανε ή όχι τελικά και είναι σε κάτι χειρότερο απο το HT3 Pro ή όχι; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ποια είναι η τελευταία ενημέρωση του συστήματος?

 

Χρόνια πολλά σε όλους .

Έχω και εγώ την ίδια απορία . Έχω το κινητό στα χέρια μου μια εβδομάδα . Η Rom που φοράει είναι HT7 Pro_V1.0.220160825-1529 .

Αριθμός έκδοσης HT7Pro_XP_VC V1.0.2 . Η ενημέρωση συστήματος με πληροφορεί ότι ''Το σύστημά σας είναι ενημερωμένο" .

Υπάρχει πιο καινούργια έκδοση ; Αν ναι πια είναι ; Αξίζει τον κόπο να την εγκαταστήσω ; και από που μπορώ να την κατεβάσω ;

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, την παραπάνω συσκεύη την παρέλαβα τον Σεπτέμβριο του 2016 απο κατάστημα του εξωτερικού. Τους πρώτους 2 μήνες δέν είχα απολύτως κανένα θέμα με την συσκευή και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος.

Ξαφνικά παρατηρούσα να καταναλώνεται με γρήγορο ρυθμό η μπαταρία του, μόλις το έβγαζα απο πλήρη φόρτιση το ποσοστό έπεφτε στο 94%.

Επικοινώνησα με την εταιρεία και μου είπαν οτι είναι bug της Rom.

Μου έστειλαν νέα Rom , τήν πέρασα αλλά το πρόβλημα παραμένει, μήπως βγήκε ελλατωματική η μπαταρία εξ αρχής?

Αριθμός έκδοσης της Rom V 1.2.3 HT7_PRO

Έχει κάποιος άλλος χρήστης παρόμοιο πρόβλημα?

Ευχαριστω.

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Eίναι αυτόματα ενεργοποιημένη αν την υποστηρίζει το hw του κινητού και θέλει και τον δικό του φορτιστή.Αν ο γνήσιος φορτιστής δίνει 9v/2A τότε την υποστηρίζει.Αν βάλεις να φορτίσεις με εναν κανονικό φορτιστή 5v/1-2A θα φορτίσει σε κανονική ταχύτητα.

Καλησπέρα, με το γνήσιο δικό του φορτιστή η πλήρης φόρτιση κάνει 3 ώρες+.

Εάν αγοράσω κάποιον φορτιστη με 5Volt/2A θα έχω πρόβλημα?

Ο φορτιστης του (γνήσιος) βγάζει 5Volt/700mA

Δεν με ενδιαφερει η γρήγορη φόρτιση.

Έχω δει το συγκεκριμένο:

http://www.banggood.com/NILLKIN-EU-AC-5V-2A-USB-Charger-Adapter-For-Mobile-Phone-p-926190.html?rmmds=search-bottom-lookingfor

Edited by meletis_m
Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με το γνήσιο δικό του φορτιστή η πλήρης φόρτιση κάνει 3 ώρες+.

Εάν αγοράσω κάποιον φορτιστη με 5Volt/2A θα έχω πρόβλημα?

Ο φορτιστης του (γνήσιος) βγάζει 5Volt/700mA

Δεν με ενδιαφερει η γρήγορη φόρτιση.

Έχω δει το συγκεκριμένο:

http://www.banggood.com/NILLKIN-EU-AC-5V-2A-USB-Charger-Adapter-For-Mobile-Phone-p-926190.html?rmmds=search-bottom-lookingfor

Τα παραπάνω ampere θα πάνε τη φόρτιση πολύ πιο γρήγορα απ τις τρεις ώρες. Εκτιμώ πως δεν θα έχεις πρόβλημα γιατί και ο αδελφός μου που έχει το h7 pro, όταν είναι σπίτι μου και χρειάζεται φορτιστή, χρησιμοποιεί τον δικό μου 5v2Α. Αλλά αφού δε σε ενδιαφέρει η γρήγορη φόρτιση τι τον θέλεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμή που το κινητό δεν υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση και 2Α να του δώσεις πάλι με 1Α θα φορτίσει..Απλά ο 2Α φορτιστής θα είναι πιο κρύος επειδή θα δουλεύει κάτω απο το μέγιστο του..Επειδή πάντως έχω πάρει μερικά doogee κινητά ο μόνος ποιοτικός γνήσιος φορτιστής που έχω δει ήταν o ταχυφορτιστής του ht6.Οι άλλοι που δίνουν 5v/1A ή 5v/700mah είναι της πλάκας..Εγώ θα έλεγα να πάρεις έναν ποιοτικό 5v/1A για να κάνεις την δουλειά σου. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμή που το κινητό δεν υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση και 2Α να του δώσεις πάλι με 1Α θα φορτίσει..Απλά ο 2Α φορτιστής θα είναι πιο κρύος επειδή θα δουλεύει κάτω απο το μέγιστο του..Επειδή πάντως έχω πάρει μερικά doogee κινητά ο μόνος ποιοτικός γνήσιος φορτιστής που έχω δει ήταν o ταχυφορτιστής του ht6.Οι άλλοι που δίνουν 5v/1A ή 5v/700mah είναι της πλάκας..Εγώ θα έλεγα να πάρεις έναν ποιοτικό 5v/1A για να κάνεις την δουλειά σου.

 

Ο αδελφός μου βλέπει διαφορά σε χρόνο όταν το φορτίζει σπίτι μου με τον δικό μου. Έτσι λέει τουλάχιστον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ο γνήσιος φορτιστής δίνει 5v/700mah και ούτε καν 5v αλλά 4.6-4.8v αφού ειναι της πλάκας και σε εσένα φορτίζει με 5v/1A σταθερά.σαφώς και θα δει διαφορά στο χρόνο φόρτισης
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα στην παρέα . Φορούσα την HT7Pro_XP_VC V1.0.2 και προσπάθησα με flashtool να περάσω την GF20_HT7Pro_XP_VC_N40_V1.0.4_user_20161027 . Μετά το φλασάρισμα το κινητό άναψε αλλά η οθόνη έδειχνε μόνο οριζόντιες ή κάθετες γραμμές . Ο ήχος εκκίνησης ακούγετε αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα . Ξαναπροσπάθησα να φλασάρω την GF20_HT7Pro_XP_VC_V1.0.1_user_20160720-19_31_29 μήπως και στρώση , αλλά τα πράγματα έγιναν χειρότερα . Το κινητό δεν ανάβει καθόλου ούτε δείχνει να φορτίζει , είναι γενικά νεκρό . Όταν προσπαθώ να φλασάρω κάποια Rom μου βγάζει αυτό . . .

https://s1.postimg.org/k1se1t1rj/image.jpg

Κάθε βοήθεια δεχτεί .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα . Φορούσα την HT7Pro_XP_VC V1.0.2 και προσπάθησα με flashtool να περάσω την GF20_HT7Pro_XP_VC_N40_V1.0.4_user_20161027 . Μετά το φλασάρισμα το κινητό άναψε αλλά η οθόνη έδειχνε μόνο οριζόντιες ή κάθετες γραμμές . Ο ήχος εκκίνησης ακούγετε αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα . Ξαναπροσπάθησα να φλασάρω την GF20_HT7Pro_XP_VC_V1.0.1_user_20160720-19_31_29 μήπως και στρώση , αλλά τα πράγματα έγιναν χειρότερα . Το κινητό δεν ανάβει καθόλου ούτε δείχνει να φορτίζει , είναι γενικά νεκρό . Όταν προσπαθώ να φλασάρω κάποια Rom μου βγάζει αυτό . . .

https://s1.postimg.org/k1se1t1rj/image.jpg

Κάθε βοήθεια δεχτεί .

Καλησπέρα, επειδή και εγω ειχα φαγωθεί να το αναβαθμίσω, στο τέλος και εμένα κόλλησε και έμεινα χωρίς κινητό.

Μετά απο πολλές προσπάθειες, και επικοινωνία με την εταιρεία πέρασα με δική τους εφαρμογή (παρόμοιο με το SP_Flash_tool) , και η συσκευη δουλευει κανονικά, δεν την πειράζω ξανά.

Την παρακάτω έκδοση εχω αυτή τη στιγμή:

https://drive.google.com/open?id=0By4-nOqMwVAeN05BOVcyNDVsbEk

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ΤΑΧΥΤΑΤΗ απάντησή σου . Μου έδωσες κουράγιο , μάλλον δεν πάει για πέταμα . Το πρόγραμμα που σου έστειλαν από την HomTom μήπως μπορείς να μου το δώσεις ; Σου στέλνω pm με το email μου .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου ! ! !

Όλα εντάξει τώρα .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου ! ! !

Όλα εντάξει τώρα .

Δουλεύει κανονικά πλέον η συσκευή? Ποια έκδοση Rom πέρασες?

Αφού είχα το ίδιο θέμα , ευχαρίστως να βοηθησω

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά πλέον η συσκευή? Ποια έκδοση Rom πέρασες?

Αφού είχα το ίδιο θέμα , ευχαρίστως να βοηθησω

 

Μόλις τώρα τελείωσα το σετάρισμά της . Όλα δείχνουν να δουλεύουν κανονικά . Με την 1.0.4 η οθόνη έβγαζε κάθετες και οριζόντιες γραμμές χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα . Με την 1.0.1 που φλασάρισα δεν άνοιξε καθόλου . Με την 1.0.2 (αυτή που φορούσε και πριν αρχίσω τα πειράματα) είναι εντάξει .

Θέλω και πάλι να σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ για την άμεση και πολύτιμη βοήθειά σου .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
επειδη και σε μενα εκανε το ιδιο, ανοιγει, ακουω τον ηχο εκκινησεις αλλα βλεπω μαυρο μονο, στειλε και σε μενα τα αρχεια που σου εστειλαν μπας και το σωσουμε. σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα θήκη και προστατευτικο film για αυτο ... (ψαχνω κατι τετοιο )

Εαν είναι δυνατό θήκη που να κλείνει μέσα το κινητό και οχι τη σιλικονουχα.

 

Επισης μου εχει χαλασει το κουμπί on/off.

Μενει συνέχεια πατημενο με αποτέλεσμα να κανει reboot συνέχεια.

Θέλω να αλλαξω το κουμπί on/off.

Καμια ιδέα για ανταλακτικο η καποιο μαγαζι ?

 

Ευχαριστω

Edited by fotis80
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το εχω ενα χρονο, του εχω βγαλει τα ματια και ακομα δουλευει κανονικα. Ιδιο εχει και ο γυιος μου.

Μονο προβλημα το ηχειο που καηκε αλλα το αλλαξα ευκολα.

Το βρηκα στο Αλι, 56 Ευρα και χτυπησα αλλο ενα! Τζαμπα πραμα! :D

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρηκα κατι ακουστικα στο aliexpress που λενε για το pro μοντελο. Να τα παρω θα κανουνε η χρειαζεται συγκεκριμενα ακουστικα για το homtom ht7 που εχω. Η το συγκεκριμενο ανταπτορα.
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα κατι ακουστικα στο aliexpress που λενε για το pro μοντελο. Να τα παρω θα κανουνε η χρειαζεται συγκεκριμενα ακουστικα για το homtom ht7 που εχω. Η το συγκεκριμενο ανταπτορα.

 

Για το HT7 Pro που είναι το συγκεκριμένο thread που μιλάμε, τα απλά ακουστικά 3.5mm jack κάνουν κανονικότατα.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Για το HT7 Pro που είναι το συγκεκριμένο thread που μιλάμε, τα απλά ακουστικά 3.5mm jack κάνουν κανονικότατα.

 

Ψαχνω για ακουστικα για το απλο ht7 και βρηκα καποια στο αλιεξπρες και αναφερουν οτι κανουν. Λες να μου λενε μαιμουδιες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...