Jump to content

Doogee Homtom HT7 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία θα βελτιωθεί και άλλο η homtom βγάζει συνέχεια updates. Η οθόνη και η ταχύτητα με εντυπωσίασε και μένα.

 

Στάλθηκε από NOTE 3 CM13

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Periclein και Nirvana, ευχαριστώ για τις απαντήσεις και την βοήθεια. :thanks:

 

Τελικά το πρόβλημα ήταν πως έκανα το flashάρισμα "πακέτο", δηλαδή όλα μαζί.

Κάνοντάς το σε 3 δόσεις (δηλαδή, πρώτα το preloader, μετα όλα τα υπόλοιπα πακέτα εκτός των cache και usrdata, τα οποία τα εκανα στο τέλος), το κινητό ξε-brickare και δουλεύει κανονικά την 1.1.4.

 

Να προσφέρω λοιπόν και εγώ κάποιες απόψεις για την συσκευή.

 

Από ταχύτητα με άφησε ικανοποιημένο. Δεν έχω τρέξει ακόμα απαιτητικές εφαρμογές, αλλά βασικές λειτουργίες browsing, μουσικής, video και κάποια παιχνίδια που βάζω, εκτελούνται μια χαρά, χωρις κανένα κόλλημα.

 

Πολύ καλή πίσω κάμερα, ειδικά σε συνθήκες καλού φωτισμού. Για νύχτα το φλάς μου φάνηκε κάπως αδύναμο, αλλά όχι σε βαθμό που οι φωτογραφίες να είναι ασχημες.

Η μπροστά κάμερα απλά κάνει τη δουλειά της, χωρις κάτι εντυπωσιακό.

 

Η οθόνη τα σπάει! Σύγκρινα το ίδιο βίντεο στο HT7 και σε ένα Lenovo A536, και ήταν λες και έβλεπα άλλο βίντεο! Φωτεινή, με πολύ καλή απόκριση στα χρώματα, ευδιάκριτη σε υψηλό φωτισμό.... Μια χαρά!

 

Εκει που μου τα χαλάει λίγο είναι στην μπαταρία. Περίμενα πολύ καλύτερα. Βέβαια, οφείλω να ομολογήσω πως μετα τις 3-4 πρώτες φορτίσεις βελτιώθηκε αρκετά, αλλά και πάλι το ότι ξεκινάω το πρωί με 100% φόρτιση, και μετα από 8 ώρες είμαι στο 50-60, χωρίς ιδιαίτερη χρήση της συσκευής (λίγα τηλέφωνα, λίγο "επείγον" browsing, κάνενας χάρτης κλπ...), το θεωρώ πρόβλημα.

Το περίεργο πάντως είναι πως, το υπόλοιπο της μπαταρίας με κρατάει άνετα ως αργά το βράδυ, οπότε ίσως να είναι και θέμα calibration. Ακόμα δεν εχω βάλει κάποιον battery manager ωστε να δω αν θα έχει διαφορά.

 

Εν κατακλείδι, με τα λεφτά που ζητάει ο κινέζος και για αυτά που προσφέρει, το Homtom HT7 Pro είναι ο ορισμός του value for money! Πιστεύω πως αν δεν υπήρχε το ρίσκο του να έρθει το κινητό DOA, και με μια στοιχειώδη εγγύηση, οι κινεζοσυσκευές αυτού του επιπέδου θα είχαν σβύσει από την αγορά πολλές άλλες "επώνυμες", που σου προσφέρουν τα ίδια (και πολλές φορές χειρότερα!) χαρακτηριστικά σε πολύ υψηλότερη τιμή!

Τέλος καλό, όλα καλά. Το θέμα με την μπαταρία πιστεύω θα λυθεί. Το κινητό τρώει πολύ μπαταρία όταν δεν χρησιμοποιείται. Ελπίζω να το διορθώσουν οι Κινέζοι.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία και στο Doogee X6 pro . Σε standby άδειαζε με γεωμετρική πρόοδο με τα πάντα κλειστά εκτός βέβαια το τηλέφωνο (σε 2g όμως). Έκανα αναβάθμιση σε marshmallow 6, καμία διαφορά στη μπαταρία, συνέχιζε να αδειάζει.

Κατέβασα από Playstore το CM launcher 3d και το CMlocker, έκανα κάποιες ρυθμίσεις για την μπαταρία και από τότε με βγάζει γύρω στο τριήμερο με κανονική χρήση (wifi on, 2G). Έχει κάποιες ελάχιστες διαφημίσεις αλλά δεν είναι ενοχλητικό...

Περιμένω την άλλη εβδομάδα κι εγώ το pro.

Link to comment
Share on other sites

Πότε προλάβανε και βγάλανε και μαιμού Ht7 Pro εκτός αν έρχεται άδειο το κουτί από ebay 45euro

 

Και μαιμου της μαιμους? :shock:

Οριτζιναλ δεν λεει πουθενα παντως.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε αυτή την τιμή, αξίζει το "ρίσκο", εφόσον αγοράσεις με Paypal για να μπορείς να κάνεις dispute.

Εγώ μόλις χτύπησα ένα και περιμένω να δω τι θα μου έρθει: HT7 Pro by HomTom ή HT7 Pro by Chiquita ; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητης ειναι απατεωνας τωρα δεν υπαρχει τιποτε απο τα πολλα που πουλουσε

Μεσα στο μηνα πουλησε γυρω στα 300-400 κινητα ht7 pro και x6 pro και την κοπανησε

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το 1ο πακετο,καλα δεν εχω λογια,η διαφορα με το απλο ειναι τεραστια,πολυ καλυτερη οθονη-καλυτερος ηχος-καλυτερο σημα στο wi-fi-αψογο 4g σημα-πολυ καλυτερη εμπειρια χρησης σε γενικα πλαισια-ιδια ποιοτητα κατασκευης,εαν μπορειται να δωσετε την οικονομικη διαφορα δεν το συζηταω καν......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα η παρακάτω θήκη

 

 

http://m.banggood.com/Original-Flip-PU-Leather-Protective-Case-Cover-For-HOMTOM-HT7-HT7-Pro-p-1030962.html

 

Ειναι για το κινητό μας και είναι απλά πανέμορφη. Πολύ premium αίσθηση και έκατσε πολύ καλά.

 

Στάλθηκε από NOTE 3 CM13

Link to comment
Share on other sites

Και μια συντομη videoπαρουσιαση απο εμενα.

https://youtu.be/hS-jRtibLxg

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 1.1.7 στο needrom. ΟΤΑ δεν είναι ακόμα διαθέσιμη. Με την 1.1.4 έχω πρόβλημα, όταν προσπαθώ να αλλάξω από 2G, 3G ή 4G σταματάει το τηλέφωνο και βγάζει μήνυμα com. android.phone has stopped. Αν το προσπαθήσεις βέβαια 5-6 φορές την κρατάει την αλλαγή...
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 1.1.7 στο needrom. ΟΤΑ δεν είναι ακόμα διαθέσιμη. Με την 1.1.4 έχω πρόβλημα, όταν προσπαθώ να αλλάξω από 2G, 3G ή 4G σταματάει το τηλέφωνο και βγάζει μήνυμα com. android.phone has stopped. Αν το προσπαθήσεις βέβαια 5-6 φορές την κρατάει την αλλαγή...

Nαι ειναι ενα bag της rom,και οντως με την 2-3 προσπαθεια πιανει μια χαρα,μακαρι να ειχαν ολα τα κντ τετοια θεματακια μονο.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στην εισερχόμενη κλήση γιατί βγάζει αυτό;

 

http://i66.tinypic.com/2zi4lm8.jpg

 

Δεν ανοίγει ο dialer με τα κλασικά εικονίδια δεξιά αποδοχή κλήσης, αριστερά απόρριψη, επάνω απόρριψη με αποστολή sms;:wacko:

Είναι κάποια ρύθμιση, ή θεματάκι του τηλεφώνου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην εισερχόμενη κλήση γιατί βγάζει αυτό;

 

http://i66.tinypic.com/2zi4lm8.jpg

 

Δεν ανοίγει ο dialer με τα κλασικά εικονίδια δεξιά αποδοχή κλήσης, αριστερά απόρριψη, επάνω απόρριψη με αποστολή sms;:wacko:

Είναι κάποια ρύθμιση, ή θεματάκι του τηλεφώνου;

Και στις κορης μου ετσι ειναι,μονο οταν ειναι ειναι κλειστει η οθονη βγαινει διαφορετικα,δεν με αφηνει να το ψαξω στις ρυθμισεις....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και στις κορης μου ετσι ειναι,μονο οταν ειναι ειναι κλειστει η οθονη βγαινει διαφορετικα,δεν με αφηνει να το ψαξω στις ρυθμισεις....:lol:

Δηλαδή εννοείς ότι όταν είναι σε αδράνεια η οθόνη της, μαύρη που λέμε, αν την καλέσουν, της είναι με το γνωστό πλήκτρο στο κέντρο που αν το κάνεις δεξιά αποδέχεσαι την κλήση, αριστερά κάνεις απόρριψη, επάνω απόρριψη με sms; Ενώ όταν είναι ανοιχτή η οθόνη της βγάζει όπως το screenshot που ανέβασα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εννοείς ότι όταν είναι σε αδράνεια η οθόνη της, μαύρη που λέμε, αν την καλέσουν, της είναι με το γνωστό πλήκτρο στο κέντρο που αν το κάνεις δεξιά αποδέχεσαι την κλήση, αριστερά κάνεις απόρριψη, επάνω απόρριψη με sms; Ενώ όταν είναι ανοιχτή η οθόνη της βγάζει όπως το screenshot που ανέβασα;

Παλληκαρι αυτο το κανει σε ολα τα κινητα που εχουν την εκδοση 5.1 android μη σε προβληματιζει.Δεν φταιει το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παλληκαρι αυτο το κανει σε ολα τα κινητα που εχουν την εκδοση 5.1 android μη σε προβληματιζει.Δεν φταιει το τηλεφωνο.

Βασικά, αυτό είναι του αδελφού μου, αλλά εμένα το f5 που έχει επίσης 5.1 δεν το κάνει. Βγάζει κανονικά τον dialer.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εννοείς ότι όταν είναι σε αδράνεια η οθόνη της, μαύρη που λέμε, αν την καλέσουν, της είναι με το γνωστό πλήκτρο στο κέντρο που αν το κάνεις δεξιά αποδέχεσαι την κλήση, αριστερά κάνεις απόρριψη, επάνω απόρριψη με sms; Ενώ όταν είναι ανοιχτή η οθόνη της βγάζει όπως το screenshot που ανέβασα;

Ακριβως ετσι.Δεν εχει κατι το κντ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι.Δεν εχει κατι το κντ.

Ντάξει, δεν είναι κι ο καλύτερος τρόπος να απαντήσει κανείς όμως έτσι. Εμένα έτσι δείχνει την κλήση το f5, όταν την έχω διώξει με το home για να μπω στο μενού, και κατεβάσω το notification bar για να επιστρέψω στο dialer. Εκεί, με το notification bar κάτω, είναι σε αυτή τη μορφή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα και Καλή Ανάσταση!

 

Πήρα το εν λόγο κινητό (έπαθα ένα ψηλό σοκ μέχρι να δω το δικό του βύσμα USB για να καταλάβω ότι με το δικό του "κουμπώνει" μόνο καλά για φόρτιση...) αντιμετωπίζω όμως ένα άλλο θέμα, δεν δέχεται κανέναν ήχο κλήσης σε επαφή!! Ότι και να του βάλω αυτό χτυπά με τον προεπιλεγμενο ήχο που έχει....

 

Τι συμβαίνει κάποιος να ξέρει;;....

 

ΥΓ. Από όπου και να διαλέξω αρχείο, είτε από την εσωτερική μνήμη είτε από την sd. :mad:

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...