Jump to content

Doogee Homtom HT7 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανεις ευτυχης που να εχει παραλαβει? :worry:

Μπα ακομα να φυγουν.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα ακομα να φυγουν.....:)

 

Παραγγειλα ακομα ενα μπας και σπρωξω τη κατασταση!

Το βλεπω μολις εμφανιστει να κανει μεγαλο σου σουξε! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα ακομα ενα μπας και σπρωξω τη κατασταση!

Το βλεπω μολις εμφανιστει να κανει μεγαλο σου σουξε! :)

 

Αλλα 2 τεμαχια τα τιμησα μολις,οσοι το βλεπουν στο γραφειο μου ζητουν και ενα...(Α Κωστακη τι κοιτας παλι??Νεο μοντελακι???Ποσο???Αααα θελω και εγω)........:lol::lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε ο HomTom. Για τα λεφτά του είναι vfm δεν το συζητάμε. Καλή οθόνη, καλή κάμερα, στιβαρό και όμορφο. Μετά από πολλές προσπάθειες εγινε ροοτ με kingroot. Έφαγε σουτ αμέσως ο uni launcher και όλες οι υπόλοιπες ύποπτες εφαρμογές που είχαν malware και είχαν γεμίσει το κινητό με άχρηστες εφαρμογές. Η rom για καθημερινή χρήση είναι οκ. Η διαχείριση της μπαταρίας είναι μαύρο χάλι. Το κινητό δεν πέφτει σε deep sleep με τίποτα. Ελπίζω να το φτιάξουν με κάποια αναβάθμιση. Θα το ψάξω περισσότερο μόλις έχω λίγο χρόνο και θα ανεβάσω και φωτογραφίες για να έχετε μια άποψη για την κάμερα. Antutu 24000 με 16% μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Edit: Φίλε kwnana ευχαριστώ πολύ για την θήκη και το tempered glass ;)

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε ο HomTom. Για τα λεφτά του είναι vfm δεν το συζητάμε. Καλή οθόνη, καλή κάμερα, στιβαρό και όμορφο. Μετά από πολλές προσπάθειες εγινε ροοτ με kingroot. Έφαγε σουτ αμέσως ο uni launcher και όλες οι υπόλοιπες ύποπτες εφαρμογές που είχαν malware και είχαν γεμίσει το κινητό με άχρηστες εφαρμογές. Η rom για καθημερινή χρήση είναι οκ. Η διαχείριση της μπαταρίας είναι μαύρο χάλι. Το κινητό δεν πέφτει σε deep sleep με τίποτα. Ελπίζω να το φτιάξουν με κάποια αναβάθμιση. Θα το ψάξω περισσότερο μόλις έχω λίγο χρόνο και θα ανεβάσω και φωτογραφίες για να έχετε μια άποψη για την κάμερα. Antutu 24000 με 16% μπαταρία.

 

Καλοριζικο ναναι φιλε μου! Επιτελους !!! :)

Ωστε εχει κινεζοαπλικεισον? Ωποτε παμε για ρομ και ρουτ ε?

Απο φωτογραφικη ειναι αισθητα καλυτερη απο του απλου?

Το βυσμα για τα ακουστικα ειναι το ιδιο?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω άποψη για το απλό γιατί δεν το είχα ποτέ.

Ροοτ θέλει οπωσδήποτε, διαφορετικά γεμίζει το κινητό με σαβούρα.

Η κάμερα είναι καλύτερη από ότι την περίμενα.

Θα δοκιμάσω και το βύσμα και θα σου πω.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω άποψη για το απλό γιατί δεν το είχα ποτέ.

Ροοτ θέλει οπωσδήποτε, διαφορετικά γεμίζει το κινητό με σαβούρα.

Η κάμερα είναι καλύτερη από ότι την περίμενα.

Θα δοκιμάσω και το βύσμα και θα σου πω.

Δεν σου εβγαλε update με το που το συνδεσες στο net???

Τι εννοεις σαβουρα?Ποιες εφαρμογες εχει?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει έρθει κάποια αναβάθμιση. Σαβούρα εννοώ της εφαρμογές που εγκατέστησε το τηλ από μόνο του. Διαβάζοντας είδα ότι στην αρχή και το απλό ht7 είχε το ίδιο θέμα και ότι αυτό γινόταν εξαιτίας του uni launcher και της εφαρμογής dialer1. Στο ht7 pro η εφαρμογη αυτή δεν υπάρχει. Υπάρχει όμως μια άλλη που λέγεται autodial η κάπως έτσι(εκανα βλακεία και δεν το σημείωσα).

 

Μερικές φωτογραφίες

https://www.dropbox.com/s/fr8dif28jcwrhzv/IMG_20160404_154417.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/v0wglk848hgixzu/IMG_20160404_154419.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/12wud5cv0yvd9z6/IMG_20160404_154754.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/n9x6825lxlx72k7/IMG_20160404_154806.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/u49w9i95b2bnbz3/IMG_20160404_154807.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/h31bajnhfid9a5m/IMG_20160404_154850.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/cpdm2xhxuh8j6ak/IMG_20160404_154926.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/lngtdya72k88w79/IMG_20160404_163056.jpg?dl=0

 

και η χρήση της μπαταρίας

https://dl.dropboxusercontent.com/u/16222658/ht7pro/Screenshot_2016-04-04-16-37-31.png

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει έρθει κάποια αναβάθμιση. Σαβούρα εννοώ της εφαρμογές που εγκατέστησε το τηλ από μόνο του. Διαβάζοντας είδα ότι στην αρχή και το απλό ht7 είχε το ίδιο θέμα και ότι αυτό γινόταν εξαιτίας του uni launcher και της εφαρμογής dialer1. Στο ht7 pro η εφαρμογη αυτή δεν υπάρχει. Υπάρχει όμως μια άλλη που λέγεται autodial η κάπως έτσι(εκανα βλακεία και δεν το σημείωσα).

Σε ενα που εδωσα σημερα δεν εκανε εγκατασταση τιποτα απο μονο του,και εκανε ενα μικρο update απο οτι μου ειπε ο κατοχος.

Δυστηχως δεν το κρατησα πολυ στα χερια μου,ουτε 20 λεπτα,για να το δω παραπερα.

Αλλα περιμενω να ερθουν και αλλα,οποτε θα βγαλω πιο ασφαλη συμπερασματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου η rom είναι η ht7pro.V1.0.8. Αν σου είναι εύκολο ρώτησε των ποια φοράει το δικό του. Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

γενική αίσθηση χρήσης; είναι πιο γρήγορο από ένα τυπικό τετραπυρηνο;

από σύνδεση δεδομένων; καλή λήψη 4G?

Edited by madprofessorus
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά γρήγορο είναι, σφαίρα. To 4g και το gps δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα. Το WIFI είναι πολύ καλό. Το touch του χάνει λίγο με το tempered glass, θέλει πιο δυνατό πάτημα.

Full φορτωμένο με εφαρμογές, με Viber, Facebook, Messenger, Twitter, Instagram, Cloudmagic να τρέχουν, έχει 1,1GB RAM ελεύθερη.

Σύστημα-148MB

Εφαρμογές-650MB

Ελεύθερη-1.1GB

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το κινητό σήμερα είναι άψογο και πανέμορφο. Ήρθε σε 14 μέρες μέσω Βελγίου από gearbest. Μεγάλη οθόνη πανεμορφα χρώματα και το φινίρισμα από πίσω δείχνει premium συσκευή. Δεν μπορεί να συγκριθεί με το note 3 που έχω αλλά στην τιμή του είναι ότι πιο vfm υπάρχει. Η κάμερα βγάζει πολύ ωραίες φωτογραφίες. Για το βράδυ θα το ελέγξω αργότερα. Έχει playstore και αρκετές ακόμα εφαρμογές. Θα το κάνω ένα ρουτ να δίωξω το bloatware να δω πόσο πιο γρήγορο μπορεί να γίνει. Μπράβο στην homtom και στο gearbest

 

Ηρθε με την έκδοση v1.1.0

 

 

Εχω εκπλαγη με την οθόνη και το ποσο όμορφη είναι δίπλα στην amoled κρατιέται επάξια.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Λίγες πληροφορίες ακόμα. Το smart wake είναι πάρα πολύ εύχρηστο. Δεν έχει double tap αλλά με διάφορες κινήσεις μπορείς να κάνεις πολλά με κλειστή οθόνη. Πχ κίνηση προς τα πάνω ανοίγει κτλ. Το bloatware είναι ελάχιστο με μόνο 2 εφαρμογές της homtom που δείχνουν αρκετα χρήσιμες. Ενα ρουτ το θέλει για να φύγουν οι διαφημίσεις όπως και σε όλα τα κινητά.

 

Μπήκαν αρκετές εφαρμογές από playstore τις κατεβάζει με Full ταχύτητα και ανοίγουν σφαίρα χωρίς κολλήματα. Βαριά παιχνίδια δεν δοκίμασα.

 

Το Screen protector προτείνω να το βγάλετε μιας και η αφή θέλει πιο πολύ δύναμη με αυτο. Παρήγγειλα μια θήκη από banggood μπρος πίσω για προστασία.

 

Η homtom τελικά θα γίνει μια πολύ καλή εταιρεία που σέβεται τον πελάτη της και προσφέρει πολύ καλές συσκευές σε τιμές χώμα. Η μπαταρία αν και στην πρώτη φόρτιση δείχνει να βγάζει 4.30 ώρες ON Screen. Με Greenify για να φύγουν τα wakelocks θα στρώσει αρκετά πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την τεχνολογια γρηγορης φορτισης Pump Express Plus πως την βρισκω στα doogee?Ειναι αυτοματα ενεργοποιημενη η οχι?Ευχαριστω πολυ.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Το Screen protector προτείνω να το βγάλετε μιας και η αφή θέλει πιο πολύ δύναμη με αυτο. Παρήγγειλα μια θήκη από banggood μπρος πίσω για προστασία.

 

Μήπως με

διορθώνεται?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως με
διορθώνεται?

Δεν έχει σχέση το proximity με την αφή. Το Screen protector φταίει αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται σε κανένα κινητό Screen protector εφόσον το προσέχει.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από φωτογραφική πως πάει? Από κατανάλωση μπαταρίας? Το περιμένω σε καμιά εβδομάδα....

Η φωτογραφική του είναι άψογη μου φάνηκε παραπάνω από καλή σε αυτό το εύρος τιμής.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την τεχνολογια γρηγορης φορτισης Pump Express Plus πως την βρισκω στα doogee?Ειναι αυτοματα ενεργοποιημενη η οχι?Ευχαριστω πολυ.

Eίναι αυτόματα ενεργοποιημένη αν την υποστηρίζει το hw του κινητού και θέλει και τον δικό του φορτιστή.Αν ο γνήσιος φορτιστής δίνει 9v/2A τότε την υποστηρίζει.Αν βάλεις να φορτίσεις με εναν κανονικό φορτιστή 5v/1-2A θα φορτίσει σε κανονική ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε να αναβάθμιση πριν λίγο 1.1.3 άλλαξε η notification bar έγινε μαύρη. Μπράβο στη homtom που προσέχει τα κινητά της και βγάζει συχνά αναβαθμίσεις. Ελπίζω σύντομα να βγάλει και την έκδοση 6.

 

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε να αναβάθμιση πριν λίγο 1.1.3 άλλαξε η notification bar έγινε μαύρη. Μπράβο στη homtom που προσέχει τα κινητά της και βγάζει συχνά αναβαθμίσεις. Ελπίζω σύντομα να βγάλει και την έκδοση 6.

 

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα φίλε king2009. Το μήνυμα αναβάθμισης σου ήρθε ενώ το είχες κάνει root; Αν σου είναι εύκολο να γράψεις τη διαδικασία που το έκανες root θα βοηθούσες αρκετό κόσμο που το περιμένει (μεταξύ αυτών κι εμένα φυσικά).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε king2009. Το μήνυμα αναβάθμισης σου ήρθε ενώ το είχες κάνει root; Αν σου είναι εύκολο να γράψεις τη διαδικασία που το έκανες root θα βοηθούσες αρκετό κόσμο που το περιμένει (μεταξύ αυτών κι εμένα φυσικά).

Σε συσκευες root δεν γινεται ota update.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευες root δεν γινεται ota update.

 

Μα αυτό γνώριζα, οπότε προφανώς δεν κατάλαβα σωστά την προηγούμενη απάντηση του φίλου.

Πάντως η διαδικασία, αν κι εφόσον την έχει κάνει επιτυχώς θα βοηθούσε να υπάρχει στο υπάρχον νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...