Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'ευχαριστώ, έχεις να προτείνεις κάποιον γι αγορά;

Και τον μαμά της LG που έχει μέσα το v10 να χρησιμοποιείς ή να τον αγοράσεις σε περίπτωση που δεν έχεις πλέον την συσκευή είναι μια χαρά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@panosf είσαι σίγουρος το H818p;; ή αν γνωρίζει κάποιος ας μας το διασταυρώση...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

@panosf είσαι σίγουρος το H818p;; ή αν γνωρίζει κάποιος ας μας το διασταυρώση...

Πρόχειρα...και στο επίσημο Ρουμανικο site της LG (που εισάγει το προιον) και στο Phonemore το εμφανίζει cat6.

http://www.lg.com/ro/telefoane-mobile/lg-H818P

http://www.phonemore.com/phone/lg-g4-dual-h818p/2328

Κάποιος με h818p και δίκτυο cosmote στην Αθήνα, ίσως μπορεί να το επιβεβαιώσει και στην πράξη. Προσωπικά, ας είχα πάντου απλό 4G και δεν θα με ένοιαζε καθόλου αν έχει ή όχι 4G+

Link to comment
Share on other sites

Έγινε φίλτατε σε ευχαριστούμε ;)

 

Τελικά δεν το βολευτικα....

 

 

 

Καλή συνέχεια στη παρέα ;)

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πρόχειρα...και στο επίσημο Ρουμανικο site της LG (που εισάγει το προιον) και στο Phonemore το εμφανίζει cat6.

http://www.lg.com/ro/telefoane-mobile/lg-H818P

http://www.phonemore.com/phone/lg-g4-dual-h818p/2328

Κάποιος με h818p και δίκτυο cosmote στην Αθήνα, ίσως μπορεί να το επιβεβαιώσει και στην πράξη. Προσωπικά, ας είχα πάντου απλό 4G και δεν θα με ένοιαζε καθόλου αν έχει ή όχι 4G+

Με cosmote δεν έχω δει ποτέ 4G+... Δεν το κυνηγάω κιόλας

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι ηθελα να παω καπου με το αμάξι και είχα βαλει την πλοήγηση στο G4 dual και το είχα και στη φόρτιση. Όταν εφτασα και πηγα να πάρω το κινητό είχε ανεβάσει μεγάλη θερμοκρασια η πλατη του... δεν το ειχα ξαναπιάσει τόσο ζεστο ποτε! Δεν είχε κανενα πρόβλημα βέβαια...απλά μου έκανε εντύπωση και το ανέφερα

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως λογικό...η πλοήγηση από μόνη της αρκεί για να ζεστάνει πολύ το κινητό. Πόσο μάλλον όταν παράλληλα το φορτίζεις και οι θερμοκρασίες περιβάλλοντος είναι τόσο μεγάλες. Μην σε ανησυχεί. Που να δεις πλοήγηση με iphone καλοκαίρι, να το χτυπάει ο ήλιος στο παμπρίζ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ από σήμερα κάτοχος ενός LG G4 H818P.

Σειρά 606 και είχε προφωρτομένη την Marshmallow V20e-EUR-XX

Δοκίμασα να το κάνω downgrade (για root) σε lollipop αλλά μόλις ξεκινούσε μου έβγαζε ένα error, οπότε επέστρεψα στην V20e.

Όποιος τη χρειάζεται μπορεί να τη κατεβάσει εδώ:

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW77D575522VASC8C81FX5N/H818P20e_00_0428.kdz

 

Δε μπορώ μόνο να ενεργοποιήσω το 4G COSMOTE ενώ η κάρτα μου είναι ενεργοποιημένη, δουλεύει μόνο σε 3G.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να κάνω μια ερώτηση δύο LG g4 dual wind και τα 2. Το ένα είναι με 5,1 και το άλλο με 6. Αυτό με τη ν 6 δείχνει H+ ενώ το αλλο μόνο Η. Ξέρει κανείς γιατί?

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να κάνω μια ερώτηση δύο LG g4 dual wind και τα 2. Το ένα είναι με 5,1 και το άλλο με 6. Αυτό με τη ν 6 δείχνει H+ ενώ το αλλο μόνο Η. Ξέρει κανείς γιατί?

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως στο ένα από τα δύο σου δείχνει και το 4G σαν LTE....;

 

Δοκίμασα να το κάνω downgrade (για root) σε lollipop αλλά μόλις ξεκινούσε μου έβγαζε ένα error, οπότε επέστρεψα στην V20e.

Δε μπορώ μόνο να ενεργοποιήσω το 4G COSMOTE ενώ η κάρτα μου είναι ενεργοποιημένη, δουλεύει μόνο σε 3G.

Η ινδική είναι αύτη;

Εξακολουθεί το Knock code να θελει 6 χτυπηματα minimum;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι ινδικη γιατί στις ρυθμίσεις λεει v20e-eur-xx και ναι χρειάζεται 6 χτυπήματα minimum.

Από αυτονομία πώς πάει η 20e...? Δυστυχώς η 20c και 20d υστερούσαν αρκετά σε σχέση με τις τελευταίες Lollipop. (10Ι, 10L).

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία δε μπορώ να πω ακόμα, γιατί από τη χαρά μου το δουλεύω συνέχεια το κινητό.

 

Συνεχίζω όμως να έχω πρόβλημα με το 4G. Δε μπορώ να το ενεργοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία δε μπορώ να πω ακόμα, γιατί από τη χαρά μου το δουλεύω συνέχεια το κινητό.

 

Συνεχίζω όμως να έχω πρόβλημα με το 4G. Δε μπορώ να το ενεργοποιήσω.

 

Τελικά ήταν πρόβλημα της κάρτας. Με καινούρια κάρτα έπιασε κανονικά 4G.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν πρόβλημα της κάρτας. Με καινούρια κάρτα έπιασε κανονικά 4G.

Ωραίος

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά και συγγνώμη που θα γίνω κουραστικός αλλά έχω ελάχιστο ελεύθερο χρόνο (λόγω σεζόν) και μπαίνω με το ζόρι μία φορά την ημέρα.

Σκέφτομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή,έχει και αυτή τα ίδια προβλήματα με την μονόκαρτη..???

Κολλάει δλδ και μπορεί να χρειαστεί και αλλαγή πλακέτας...??

Βλέπω σύμφωνα με το IMEI της συσκευής που θα αγοράσω (είναι μεταχειρισμένη) ότι είναι το μοντέλο LGH818P ημερομηνία κατασκευής 11/2015 - ROMANIA.

Επίσης αυτό της "φουρνιάς" που αναφέρεται από πολλούς που μπορούμε να το δούμε και πόσο σημαντικό είναι..??

Είναι και η 2η sim 4G...???

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ και συγγνώμη που γίνομαι ενοχλητικός,αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο αλλά ούτε και την συσκευή μπροστά μου...

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο είναι 4G αλλά όχι ταυτόχρονα. Αυτό έχω και εγώ και ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΝΩ.

που σημαίνει... Ότι κάτσει, κανείς δεν θα εγγυηθει ότι θα σου τύχει ή ότι δεν θα σου τύχει.

Το σίγουρο είναι ότι πιο ολοκληρωμένη συσκευή (πλιν της μπαταρίας) δεν θα βρείς κατ εμε

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγγνώμη που θα γίνω κουραστικός αλλά έχω ελάχιστο ελεύθερο χρόνο (λόγω σεζόν) και μπαίνω με το ζόρι μία φορά την ημέρα.

Σκέφτομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή,έχει και αυτή τα ίδια προβλήματα με την μονόκαρτη..???

Κολλάει δλδ και μπορεί να χρειαστεί και αλλαγή πλακέτας...??

Βλέπω σύμφωνα με το IMEI της συσκευής που θα αγοράσω (είναι μεταχειρισμένη) ότι είναι το μοντέλο LGH818P ημερομηνία κατασκευής 11/2015 - ROMANIA.

Επίσης αυτό της "φουρνιάς" που αναφέρεται από πολλούς που μπορούμε να το δούμε και πόσο σημαντικό είναι..??

Είναι και η 2η sim 4G...???

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ και συγγνώμη που γίνομαι ενοχλητικός,αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο αλλά ούτε και την συσκευή μπροστά μου...

Σαν 4g μπορεί να δει και τις δυο καρτες άλλα όχι την ίδια στιγμή. Επίσης να σου πω ότι με τα λεφτά του δικαρτο κινητο που δεν κολλάει, κάνει τα παντα και εχει την ΚΑΛΥΤΕΡΗ καμερα για εμενα στην αγορα, δεν θα βρεις.

Το αρνητικό είναι η μπαταρία. πραγματικα ότι κάτσει, την μια μέρα ανετα την αλλη στις 12 θέλω πρίζα..... Μακάρι να βρίσκαμε λύση σε αυτό το κομμάτι

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μας πειτε παιδιά απο παρτίδες (τα τρια πρώτα ψηφία του S/N) τι έχετε?

Το 818P θέλουμε για ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μας πειτε παιδιά απο παρτίδες (τα τρια πρώτα ψηφία του S/N) τι έχετε?

Το 818P θέλουμε για ελλάδα?

 

606. Ήρθε με προεγκατεστημένη τη marshmallow.

 

818p για Ελλάδα, για να έχεις εγγύηση δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφερομαι για την συσκευη dualsim και ηθελα να ρωτησω αν εχουν αναφερθει προβληματα με bootloop και μπαταρίας.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφερομαι για την συσκευη dualsim και ηθελα να ρωτησω αν εχουν αναφερθει προβληματα με bootloop και μπαταρίας.Ευχαριστω

Θα πρόκειται περί αστειου...

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν ειναι αστειο απλα ενδιαφερομαι να το παρω μεταχειρισμενο και εχω ακουσει για θεματα bootloop και αλλαγης πλακετας και ηθελα να ρωτησω χρηστες του συγκεκριμένου κινητού αν οντως ισχυει κατι τετοιο,αν δεν θελεις να απαντήσεις απλα προσπερνα
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν ειναι αστειο απλα ενδιαφερομαι να το παρω μεταχειρισμενο και εχω ακουσει για θεματα bootloop και αλλαγης πλακετας και ηθελα να ρωτησω χρηστες του συγκεκριμένου κινητού αν οντως ισχυει κατι τετοιο,αν δεν θελεις να απαντήσεις απλα προσπερνα

 

Όλα είναι πιθανό να το εμφανίσουν (αργά ή γρήγορα). Απο εκεί και πέρα κάνε ότι καταλαβαίνεις. Μέχρι να το εμφανίσει πάντως είναι πάρα πολύ καλό κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...