Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tελικά επειδή το κινητό ειχε τραγική αυτονομία και ζεσταινοταν και επειδή από τότε που το πηρα είχα βάλει και σβήσει πολλες εφαρμογές και παιχνίδια... Αποφάσισα να κάνω hard reset.

Ε λοιπόν είναι σαν να άλλαξα και να εχω καινούριο κινητό!

Έπρεπε να το εχω κάνει νωρίτερα. Πλέον βγαζω ανετα τη μέρα.

e0bac99020b5f7365cd9e208f4557032.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πριν 2 μήνες έκανα hard reset μέσω recovery από τότε όλα καλά μέχρι που πριν από κανενα 20ημερο μου κανει χαζα η μπαταριά και εξηγούμαι

μετα απο πλήρη φόρτιση πέφτει στο 15 % κανει τον ανάλογο ηχο οτι ειναι πεσμένη ωστε να μπει σε κατάσταση εξοικονόμησης κρατάει μεχρι το 11-12% και τσουπ κλείνει παρολο που εχει μεσα οπως αναγράφει παλιότερα έφτανε μεχρι και το 1% και μετα έκλεινε....

αφου εχει κλείσει το καρφώνω στο φορτιστή και δεν ανοιγει καν.....περνάνε λιγα λεπτά φορτίζει μεχρι 2-3% και το ανοιγω συνήθως εχει λειτουργία απο μονο το σε ενα ποσοστό συγκεκριμένο και ανοιγει μονο του αλλα βαριέμαι να περιμενω ανοιγει λοιπόν το τηλ και τι βλέπω ???εχετε λεει 57% μπαταρια!!!!το αστειο ειναι πως το τηλ εκει που το χαζεβα περίπου στο 65% και ηταν ολα νορμαλ με χρήση απο την αρχική φόρτιση 100% σχεδον 6 ωρων μπηκα στο αμαξι και εκανε αυτον τον ηχο του 15% πράγμα αδύνατο μιας και δεν το δούλεψα τοσο.....

και ρωταω.....ειναι ζήτημα μπαταρίας και αλλαγής????σε ενα μηνα κλείνω 2 χρόνια αγοράς.....ειναι θέμα να μην εκατσε καλα το hard reset και να θελει να κανω clean install me to lgup???φορτιστή δεν εξετάζω γιατι το καλώδιο ειναι καινούριο belkin και δεν νομιζω να φταιει....υπάρχει κάποιος τροπος να τσεκάρω την κατάσταση της μπαταρίας??ευχαριστώ εκ των προτέρων !

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είναι... μου τα έκανε κι εμένα αυτά τα χαζά και πηρα μια καινούρια... Σε συνδυασμό με το hard reset που έκανα έγινε καινούριο το κινητό.

Έχω το dual sim αλλά δεν νομίζω να εχει καμμία διαφορά

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είναι... μου τα έκανε κι εμένα αυτά τα χαζά και πηρα μια καινούρια... Σε συνδυασμό με το hard reset που έκανα έγινε καινούριο το κινητό.

Έχω το dual sim αλλά δεν νομίζω να εχει καμμία διαφορά

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πρωτα εκανες το hard reset?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είναι... μου τα έκανε κι εμένα αυτά τα χαζά και πηρα μια καινούρια... Σε συνδυασμό με το hard reset που έκανα έγινε καινούριο το κινητό.

Έχω το dual sim αλλά δεν νομίζω να εχει καμμία διαφορά

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπαταρία από που πήρες? Έψαχνα και γω να αγοράσω καμία, αλλά δεν ξέρω αν είναι γνήσιες.

Μου φαίνεται μονόδρομος είναι η Procordia!

 

Και ένα άλλο που μου κάνει. Μου άλλαξαν φορτιστή από την Procordia, φορτίζει καλύτερα από τον άλλο εννοείτε, αλλά όταν το βγάζω από τη πρίζα, ο φορτιστής κάνει ένα ζζζζζζζ για καμιά 5 δευτερόλεπτα.

Να τον ξανά στείλω για αλλαγή?!

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία από που πήρες? Έψαχνα και γω να αγοράσω καμία, αλλά δεν ξέρω αν είναι γνήσιες.

Μου φαίνεται μονόδρομος είναι η Procordia!

 

Και ένα άλλο που μου κάνει. Μου άλλαξαν φορτιστή από την Procordia, φορτίζει καλύτερα από τον άλλο εννοείτε, αλλά όταν το βγάζω από τη πρίζα, ο φορτιστής κάνει ένα ζζζζζζζ για καμιά 5 δευτερόλεπτα.

Να τον ξανά στείλω για αλλαγή?!

Μπαταρία πήρα γνήσια από procordia... δεν αξίζει κάτι άλλο να πάρεις... φθηνή είναι

Link to comment
Share on other sites

22€ έχει του G4 και του V10 κάνει 17€. Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική... Τέλος πάντων..
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
22€ έχει του G4 και του V10 κάνει 17€. Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική... Τέλος πάντων..

 

Πήρα τηλέφωνο σε ένα από σκρούτζ μου είπαν γνήσια κανονικά 12 ευρω όχι 22 μην μας πιάνει χαζούς η procordia....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπου διάβασα μετά ρώτησα μου είπαν ότι καλύτερη φόρτιση είναι η αργή με usb 2 εκτος και αν έχεις καποιον μικρό σε ah φορτιστή...Μπορεί να σου κράτησει η μπαταρία έτσι 5 χρόνια...Λέτε να ισχύει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο σε ένα από σκρούτζ μου είπαν γνήσια κανονικά 12 ευρω όχι 22 μην μας πιάνει χαζούς η procordia....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπου διάβασα μετά ρώτησα μου είπαν ότι καλύτερη φόρτιση είναι η αργή με usb 2 εκτος και αν έχεις καποιον μικρό σε ah φορτιστή...Μπορεί να σου κράτησει η μπαταρία έτσι 5 χρόνια...Λέτε να ισχύει αυτό...

 

Σε ένα από σκρουτζ μπορεί να σου λένε ότι θέλουν. Έχει 500 σκρουτζομάγαζα που έχοιυν "γνήσια" μπαταρία. Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Ξέρεις ότι από procordia θα πάρεις γνήσια.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα από σκρουτζ μπορεί να σου λένε ότι θέλουν. Έχει 500 σκρουτζομάγαζα που έχοιυν "γνήσια" μπαταρία. Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Ξέρεις ότι από procordia θα πάρεις γνήσια.

 

Δεν είσαι σίγουρος αν και την βλέπεις εντάξει πάω πάσο πάρτην από procordia εγώ τους πιστεύω...θα πάρω με 12 ευρώ και θα δούμε...Αν μάθεις γράψε μου πόσο εγγύηση δίνει η procordia στην μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι σίγουρος αν και την βλέπεις εντάξει πάω πάσο πάρτην από procordia εγώ τους πιστεύω...θα πάρω με 12 ευρώ και θα δούμε...Αν μάθεις γράψε μου πόσο εγγύηση δίνει η procordia στην μπαταρία..
6 μήνες αδελφέ πήρα προχθές

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι σίγουρος αν και την βλέπεις εντάξει πάω πάσο πάρτην από procordia εγώ τους πιστεύω...θα πάρω με 12 ευρώ και θα δούμε...Αν μάθεις γράψε μου πόσο εγγύηση δίνει η procordia στην μπαταρία..

 

Αδερφέ μου δεν πρόκειται να πάρω μπαταρία, απλά είχα απορήσει με το γεγονός ότι του V10 είναι φτηνότερη :)

Πλέον έχω το Xiaomi Mi Max 2 , απλά ακόμη κρατάω το G4 σαν δεύτερο και γενικά σαν κάμερα (που είναι ανώτερο φυσικά).

Link to comment
Share on other sites

Χτες ήρθε η μπαταρία με 12 ευρω ΄και όχι 24...με 6 μήνες εγγύηση αντιπροσωπείας...από skroutz...με ίδια εγγύηση με LG
Link to comment
Share on other sites

Ποσταρε μας φωτο αυτης και σε λιγες ημερες στατιστικα και εντυπωσεις. Και φυσικα λινκ καταστηματος να ξερουμε σε ποια αναφερεσαι συγκεκριμενα. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον vamire..

Μπορεί να είναι μούφα όπως άλλες που έχουν αγοραστεί εκτός της Procordia. Και όχι, δεν είμαι φαν ούτε της LG, ούτε της Procordia, ούτε της χαζοσυσκευής.

Και στο ebay λένε πως είναι γνήσιες και τελικά βγαίνουν πιο χάλια και από την εργοστασιακή που είναι χαλασμένη!

 

Μακάρι η δική σου να βγει καλή!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον vamire..

Μπορεί να είναι μούφα όπως άλλες που έχουν αγοραστεί εκτός της Procordia. Και όχι, δεν είμαι φαν ούτε της LG, ούτε της Procordia, ούτε της χαζοσυσκευής.

Και στο ebay λένε πως είναι γνήσιες και τελικά βγαίνουν πιο χάλια και από την εργοστασιακή που είναι χαλασμένη!

 

Μακάρι η δική σου να βγει καλή!

 

Και γω πηρα ντεμεκ "αυθεντικη" μπαταρια με εγγυση και ιστοριες στις λεπτομερειες αλλα εννοειται πως περιμενα μαπα, οπως και ηταν αλλωστε γι αυτο δεν ασχοληθηκα παραπανω. Εφοσον υπαρχουν τοσοι παπατζες που πουλανε μουφα μπαταριες, δεν φοβουνται που ερχονται σε κινδυνο με το νομο;

 

Τελος, να παραθεσω την εμπειρια μου σχετικα με τα συμπτωματα μιας μουφα μπαταριας.

 

-Λειπει το αυτοκολλητο υγρασιας

-Κουμπωνει πιο δυσκολα, Η "κολυμπαει" μεσα στο κινητο

-Δινει συνεχως την ιδια θερμοκρασια πχ.23.2 C σε μενα

-Πολλες φορες, αμα βγαλεις φωτογραφια με flash, σβηνει η οθονη και νεκρωνει το κινητο και επανερχεται με το κλασσικο τροπο(βγαζεις μπαταρια)

-εχει χειροτερη αυτονομια

(κατι ισχυει και με τις γραμματοσειρες αλλα δεν το εχω ψαξει η αληθεια ειναι)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι σίγουρος αν και την βλέπεις εντάξει πάω πάσο πάρτην από procordia εγώ τους πιστεύω...θα πάρω με 12 ευρώ και θα δούμε...Αν μάθεις γράψε μου πόσο εγγύηση δίνει η procordia στην μπαταρία..

 

Κυριοι και γω 2 μπαταριες απο σκρουτζομαγαζα. Η πρωτη τα πηγε καλα αντεξε 7 μηνες και μετα τελος με φαινομενα μνημης και κλεισιμο του κινητου. Η δευτερη στον ενα μηνα τα επαιξε και τωρα περιμενω ανταποκριση απο το καταστημα..

 

Ευχαριστώ πολυ αλλα καποιος πρεπει να τους βαλει χερι. Αγοραζουν μαιμουδιες απο ebay με 3 ευρω και στο πουλανε 12. Αει σιχτιρ σορρυ.

 

Δεν ειναι τα 12 ευρω ειναι ο χρονος που χανεις και το οτι γελανε απο πισω σου και λενε ρε κοιτα να δεις θυματα.

Και μην μου πεις κανεις ετυχε. Οχι 2 φορες ΔΕΝ ετυχε.

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι και γω 2 μπαταριες απο σκρουτζομαγαζα. Η πρωτη τα πηγε καλα αντεξε 7 μηνες και μετα τελος με φαινομενα μνημης και κλεισιμο του κινητου. Η δευτερη στον ενα μηνα τα επαιξε και τωρα περιμενω ανταποκριση απο το καταστημα..

 

Ευχαριστώ πολυ αλλα καποιος πρεπει να τους βαλει χερι. Αγοραζουν μαιμουδιες απο ebay με 3 ευρω και στο πουλανε 12. Αει σιχτιρ σορρυ.

 

Δεν ειναι τα 12 ευρω ειναι ο χρονος που χανεις και το οτι γελανε απο πισω σου και λενε ρε κοιτα να δεις θυματα.

Και μην μου πεις κανεις ετυχε. Οχι 2 φορες ΔΕΝ ετυχε.

 

είναι γνωστό ανά τον κόσμο ότι πληρώνεις παίρνεις εγώ που πήρα από προκορντια βγάζω sot 03:++ ώρες και ακόμα δεν έχω κάνει ούτε 20 πλήρες φορτίσεις όχι ότι θα δω θαύματα αργότερα μια μέρα θα με βγάζει πάλι αλλά τουλάχιστον θα είναι νορμάλ!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι και γω 2 μπαταριες απο σκρουτζομαγαζα. Η πρωτη τα πηγε καλα αντεξε 7 μηνες και μετα τελος με φαινομενα μνημης και κλεισιμο του κινητου. Η δευτερη στον ενα μηνα τα επαιξε και τωρα περιμενω ανταποκριση απο το καταστημα..

 

Ευχαριστώ πολυ αλλα καποιος πρεπει να τους βαλει χερι. Αγοραζουν μαιμουδιες απο ebay με 3 ευρω και στο πουλανε 12. Αει σιχτιρ σορρυ.

 

Δεν ειναι τα 12 ευρω ειναι ο χρονος που χανεις και το οτι γελανε απο πισω σου και λενε ρε κοιτα να δεις θυματα.

Και μην μου πεις κανεις ετυχε. Οχι 2 φορες ΔΕΝ ετυχε.

Συμφωνώ απόλυτα φίλε έτσι ακριβώς είναι λυπάμαι πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Χτες ήρθε η μπαταρία με 12 ευρω ΄και όχι 24...με 6 μήνες εγγύηση αντιπροσωπείας...από skroutz...με ίδια εγγύηση με LG
Στην αρχή θα σου είναι κανονικά όλα λογικά αλλά όπως σου είπανε τα παιδιά αν θες αυθεντική και όχι μαϊμού, παίρνεις από procordia γιατί μακροπρόθεσμα,οι μαϊμούδες θα σου κοστίσουν παραπάνω .

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Μπαταρία είναι λίγο νωρίς να δούμε αποτελέσματα αλλά όπως είπα πήρα τηλέφωνο το μαγαζί και ρώτησα αν είναι γνήσια LG..και μου είπαν γνήσια με 6 μήνες εγγύηση αντιπροσωπείας...άρα θα την πάω procordia αν κάνω χρήση εγγύησης ....Τώρα αν δεν.. μετά τους 6 μήνες αυτό μπορεί να συμβεί και με procordia...αγορά αφού ίδια εγγύηση δίνουν...

 

....Με την Nougat έκδοση η μπαταρία γενικά φορτίζει πιο γρήγορα κρατάει πιο πολύ

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...