Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις 11 το έβγαλα απο τον φορτιστή. 100% φόρτιση.

 

Απο τότε messenger μηνύματα και όχι Συνέχεια, 2-3 Τηλέφωνα ενα δεκάλεπτο και 10 λεπτά browsing.

 

Στην ανάλυση έχει 42% οθόνη, 15% messenger και 8% ίντερνετ.

5ώρες και 15 λεπτά μπαταρία.

 

 

Τώρα είναι στο 56%. Δικαιολογείται τέτοια πτώση?

 

 

602. Ένα χρόνο περίπου το έχω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που το βλέπουμε αυτό?

 

ρυθμισεις/γενικες/μπαταρια και εξοικονομ./χρηση μπαταριας/οθονη εκει λεει λεπτομεριες χρησης και γραφει κατι με ωρες και λεπτα αυτο εννοει

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα στα παιδιά.να κανω μια ερώτηση, ενω στο ποσοστό δειχνει 1% και μετα κλεινει μολις το βαζω να φορτίσει μου δειχνει 27% εχει τωρα πολυ καιρο που το κανει αυτο απλα δεν το ειχα αναφερει εδω.μήπως η μπαταρια αρχιζει και τα φτύνει?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χρειαστείς άλλη μπαταρία.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.Και εγω αυτο υποψιάζομαι, λεω να την αγοράσω απο την procordia για να εχω το κεφαλι μου.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνήσια μπορείς να βρεις και αλλού, το θέμα είναι να επιβεβαιωθεί το πρόβλημα και ως εκ τούτου και η λύση του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο Σκρουτζ δεν μου γεμίζει πάντως καμία το μάτι για γνήσια.

Κάνε και ένα calibration την μπαταρία. Είχα το ίδιο θέμα και έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει,καποιο απο τα μαγαζια στο σκρουτζ θα εχει την αυθεντικη... Το θεμα ειναι ποιο!!
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει,καποιο απο τα μαγαζια στο σκρουτζ θα εχει την αυθεντικη... Το θεμα ειναι ποιο!!

 

Συνηθως το πιο ακριβο; Αρα μια η αλλη σου βγαινει να παρεις απο procodia νομιζω ειχε πει καποιο παιδι εδω μεσα για 18ευρω;

Επειδη και εγω το σκεφτομαι αν θα παρω θα ηθελα να ηξερα τιμη απο procodia.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι 18€ απο προκορντια, τοτε τι το συζηταμε; :p Σιγα τη διαφορα. Καποιος που μενει επαρχια ας πουμε, το ενα το αλλο θα του βγει ακομη και απο το πιο φτηνο σκρουτζομαγαζο :)
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι να επιβεβαιώσει κάποιος αν όντως ειναι 18 αντε το πολύ 20 δεν νομίζω να αξίζει η αγορά της απο με το ρίσκο να είναι μαϊμού.

Αν αγόραζα πάντως απο ίντερνετ θα αγόραζα απο κανένα ebay το πακετάκι που εχει και τον φορτιστή για να φορτίζεις την μπαταριά σκέτη.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Κάντε ένα τηλέφωνο στην procordia και ρωτήστε τιμή μπαταρίας ;)

 

Ωράριο Λειτουργίας : Δευτέρα - Παρασκευή : 09.00 πμ - 17.00 μμ

(Σάββατο και Κυριακή είναι κλειστά)

 

Τηλεφωνικό Kέντρο : 210 7777076

 

 

Απαντάνε πολύ γρήγορα και στα email:

info@procordia.gr

 

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα τηλ στην procordia 17 ευρω εχει.σχεδον τα ιδια εξοδα αποστολης βγαινει και με το σκρουτζ απο οτι κοιταξα που την εχει.παντως και καινουργια μπαταρια να βαλεις εγω πιστεύω με τετοια αυτονομία που εχει 2 μπαταριες θελεις μαζι σου.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα τηλ στην procordia 17 ευρω εχει.σχεδον τα ιδια εξοδα αποστολης βγαινει και με το σκρουτζ απο οτι κοιταξα που την εχει.παντως και καινουργια μπαταρια να βαλεις εγω πιστεύω με τετοια αυτονομία που εχει 2 μπαταριες θελεις μαζι σου.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις δίκιο απόλυτα, αν το χρησιμοποιήσεις και λίγο παραπάνω....

Γενικά αν ζητάς 3 με 4 sot από το κινητό την ημέρα δύο μπαταρίες οπωσδήποτε

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 13 μηνες χρησης, οι 4 ωρες SOT ειναι απιαστο ονειρο. Εκτος και αν δεν εχεις ουτε τα βασικα ενεργά. Με 30-45 λεπτα κλησεων , και πολυ βασικη χρηση (ιντερνετ φεισμπουκ καθολου γκειμινγκ - παντα GSM + wifi ,καθολου 3g/4g), εχω 3:45 στο 5%.

Με κανα 2ωρο κλησεις και ιδια χρηση, πεφτει στις 3:10 ... 4 ωρες εχω να δω απο το καλοκαιρι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τη βοηθεια σας.. Βλεπω οτι η μπαταρια τελειωνει σχετικα γρηγορα.. Υπαρχει τροπος να δω την "υγεια" της και αν οντως υπαρχει θεμα ή ειναι ολα οκ? Να επισημανω οτι ειχα στειλει το κιν για service λογω bootloop μετα απο 1 χρονο χρησης
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά...εδώ και κάποιες μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη φόρτιση. Συνδέω το φορτιστή και μετά από 1 δευτερόλεπτο σταματάει η φόρτιση και στην κατάσταση γράφει "εκτός φόρτισης". Δεν γράφει δηλαδή ούτε ότι φορτίζει αλλά ούτε και "αποφόρτιση". Επίσης κάποιες φορές αντί να γράφει φόρτιση AC γράφει φόρτιση USB ενώ το βάζω κανονικά σρον φορτιστή. Δοκίμασα να αλλάξω πρίζα η φορτιστή το κάνει και πάλι. Μετά από αρκετά "βάλε-βγάλε" το βύσμα τελικά φορτίζει... Έχει συμβεί σε κανέναν; Είναι λέτε θέμα μπαταρίας η πλακέτας; Η Lg απ το τηλέφωνο μου είπαν ότι μάλλον θέμα μπαταρίας είναι...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έπαθα κουνούσα λίγο το καλώδιο προς τα επάνω, έκανε επαφή και φορτίζε. Ήταν από το βύσμα του κινητού. Δεν το έφτιαξα πότε. Έβρισκα το σημείο που έκανε επαφή και το άφηνα εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε USB καλωδιο. Το πιο πιθανο ειναι να λυσεις και το προβλημα σου :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μολις πηρα τηλ στην procordia 17 ευρω εχει.σχεδον τα ιδια εξοδα αποστολης βγαινει και με το σκρουτζ απο οτι κοιταξα που την εχει.παντως και καινουργια μπαταρια να βαλεις εγω πιστεύω με τετοια αυτονομία που εχει 2 μπαταριες θελεις μαζι σου.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ που τους έστειλα email σήμερα Μου απάντησαν 22€ χωρίς τα μεταφορικά. 5€ πάνω σε 1,5 μήνα ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...