Jump to content

[LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 814
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εν τελη, αν και πολυ αργοπορημενα, εβαλα και γω την 7αρα. Μεχρι στιγμης ολα πανε ρολοι, δουλευει καλυτερα,πιο smooth απο πριν και με πολυ καλυτερη μπαταρια(εβγαλα 2ωρο SOT και εφτασε 52%, ενω πριν θα ειχε παει στο 0%). Ενω στα χαρτια ειναι μη πιστοποιημενη, μεχρι στιγμης δεν εχω πετυχει καποια ασυμβατοτητα. Η καμερα εκ πρωτης οψεως φαινεται καλη, ανοιγει πιο γρηγορα απο την συντιμευση στη lock screen, στη συνεχεια ομως δεν ξερω αν θα παρατηρησω καποια υποβαθμηση στη ποιοτητα. Με τις κλησεις ολα πανε καλα. Ενα ψεγαδι που δεν μου αρεσε ειναι η ελλειψη του εικονιδιου χρονου απενεργοποιηση της οθονης στη μπαρα. Γενικα, το κινητο πηρε αλλον αερα, δειχνει καινουριο και ειναι πιο ευχαριστη η χρηση του. Ελπιζω να με βγαλει αλλον 1 - 1.5 χρονο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κι εγώ με την σειρά μου,την πέρασα την nougat.., εντάξει "σαν" να πήρα καινούργιο τηλέφωνο... Αυτό που παρατήρησα και με απασχολεί είναι ότι δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή.. Αυτό δεν ξέρω κατά πόσο είναι αρνητικό ή όχι.. Κατά τα άλλα όλα δουλεύουν μια χαρά μέχρι τώρα.. Και παρόλο το "σκάλισμα" η μπαταρία μπορώ να πω ότι είναι σαφώς καλύτερη..Είδωμεν :):)
Διαβασα αρκετα σχολια απο XDA που μολις πηγαν να κανουν το Update, το κινητο εφαγε bootloop. Φοβαμαι να το ρισκαρω.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα στο instagram πως δεν μου εμφανίζει την θερμοκρασία κελσίου στo story. Επίσης πολλά emoticons δεν μου τα εμφανίζει και μου τα βγάζει με ενα Χ. Γίνεται κάτι με αυτό? Στο s8 εμφανίζεται μια χαρά. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εν τελη, αν και πολυ αργοπορημενα, εβαλα και γω την 7αρα. Μεχρι στιγμης ολα πανε ρολοι, δουλευει καλυτερα,πιο smooth απο πριν και με πολυ καλυτερη μπαταρια(εβγαλα 2ωρο SOT και εφτασε 52%, ενω πριν θα ειχε παει στο 0%). Ενω στα χαρτια ειναι μη πιστοποιημενη, μεχρι στιγμης δεν εχω πετυχει καποια ασυμβατοτητα. Η καμερα εκ πρωτης οψεως φαινεται καλη, ανοιγει πιο γρηγορα απο την συντιμευση στη lock screen, στη συνεχεια ομως δεν ξερω αν θα παρατηρησω καποια υποβαθμηση στη ποιοτητα. Με τις κλησεις ολα πανε καλα. Ενα ψεγαδι που δεν μου αρεσε ειναι η ελλειψη του εικονιδιου χρονου απενεργοποιηση της οθονης στη μπαρα. Γενικα, το κινητο πηρε αλλον αερα, δειχνει καινουριο και ειναι πιο ευχαριστη η χρηση του. Ελπιζω να με βγαλει αλλον 1 - 1.5 χρονο.
Έχω διαβάσει τον οδηγό 3 φορές και χάθηκα, έχω αρκετή εμπειρία από σκάλισμα σε miui αλλά όσο και να το κάνεις είναι αλλιώς, ποιον οδηγό ακολούθησες από πού κατέβασες την nougat? Εγώ θα ήθελα να περάσω την official rom και μετά να κάνει μόνο του τις ενημερώσεις, γίνεται? Λογικά ναι αλλά πώς???? Εντωμεταξη έχει 2-3 οδηγούς να κάνεις, γιατί? Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by skepasti_21
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα τον οδηγα απ τη πιο γνωστη σελισα στο xda που σου παραθετει ολα τα downloads κ.λ.π.. Πιο πριν τα εξηγουν καλα τα παιδια(καμια 10 σελιδες πισω) Ειναι official rom αλλα beta μην περιμενεις updates και το οτιδηποτε εχει το πρωτο και το τελευταιο patch για την 7αρα του ιουλιου του 17. Η συσκευη στο market ειναι μη πιστοποιημενη. Απ οσο θυμαμαι θελει 2-3 πραγματα. Τη ρομ,το lg up και κατι drivers που τους παραθετει στους συνδεσμους.6 λεπτα υποθεση η εγκατασταση. Απλα τη ρομ οταν τη κατεβασεις πρεπει να την μετονομασεις σε H815 αλλιως δε τη βρισκει.Αυτα. Τα πραγματα ειναι οπως τα ανεφερα πριν με διαφορα οτι η καμερα ειναι χασει λιγο σε εστιαση και σε ποιοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες φλασαρα με refurbise με το LGUP την MM και όταν άνοιξε το κινητό δεν είχε ήχο από πουθενά

Ακολουθησα τον οδηγα απ τη πιο γνωστη σελισα στο xda που σου παραθετει ολα τα downloads κ.λ.π.. Πιο πριν τα εξηγουν καλα τα παιδια(καμια 10 σελιδες πισω) Ειναι official rom αλλα beta μην περιμενεις updates και το οτιδηποτε εχει το πρωτο και το τελευταιο patch για την 7αρα του ιουλιου του 17. Η συσκευη στο market ειναι μη πιστοποιημενη. Απ οσο θυμαμαι θελει 2-3 πραγματα. Τη ρομ,το lg up και κατι drivers που τους παραθετει στους συνδεσμους.6 λεπτα υποθεση η εγκατασταση. Απλα τη ρομ οταν τη κατεβασεις πρεπει να την μετονομασεις σε H815 αλλιως δε τη βρισκει.Αυτα. Τα πραγματα ειναι οπως τα ανεφερα πριν με διαφορα οτι η καμερα ειναι χασει λιγο σε εστιαση και σε ποιοτητα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες φλασαρα με refurbise με το LGUP την MM και όταν άνοιξε το κινητό δεν είχε ήχο από πουθενά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τελικα τι εκανες;

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Δεν μπορώ με τίποτα να ανοίξω το στοκ recovery σε στοκ συσκευή με ΜΜ. Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπαίνω ή αν όντως υπάρχει στοκ recovery;

V20p-EUR-XX

MRA58K

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να έχει stock recovery. Θέλει να το φλασάρεις. Δεν θα έμπλεκα ποτέ με φλασαρίσματα στην συγκεκριμένη συσκευή. Το φλασάρισμα θέλει root, το root θέλει unlock και πάει λέγοντας...
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να κάνω wipe cache και wipe dalvik. Τελικά κατάφερα να μπω αλλά αυτό που άνοιξε δεν είναι καν recovery. Υπάρχει μόνο η επιλογή για hard reset και τίποτα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα, θέλει φλασάρισμα, αφού προηγηθεί root και για να γίνει root θέλει unlock. Φυσικά μετά από τόσο καιρό δεν έχει εγγύηση και μπορείς να το κάνεις, αλλά πάντα παραμονεύουν άλλα παρατράγουδα με το G4 :p

Αυτό που μπήκες είναι απλά για το hard reset , όπως είπες και ο ίδιος :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • The title was changed to [LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...