Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την περασα. Ολα καλα προς το παρον, δεν ειδα κατι να αλλαζει. Η μπαταρια (το ποσοστο) κανει κατι μικρες "βουτιες", αλλα αν κανεις μια επανεκκινηση στρωνει και επανερχεται στα νορμαλ του. Θεμα Rom πιθανα, ανεπαισθητο, το ειχα αναφερει και πιο πισω. ;)

 

Επίσης, χρειάζεται και μια μέρα, για να "κάτσει" το update. Ίσως παρατηρήσεις λίγο αυξημένη θερμοκρασία. Από τη δεύτερη μέρα θα είναι εντάξει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για το tip!

Επειδη εκτελει ακομα χρεη δευτερης συσκευης, περναει ενδελεχη δοκιμη πριν αλλαξει ρολο. Οποτε σε ο,τι της κανω την αφηνω καναδυο 24ωρα υπο παρακολουθηση.

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα και εγω απο την aplon εδωσα μαζι με το courier 103€ πηγα να κανω το update και βλεπω πως δεν το εκανε και το εχω τωρα σε.μορφη ζιπ. Αν το τρεξω θα γινει κατι η τσαμπα ο κοπος
Link to comment
Share on other sites

Την περασα. Ολα καλα προς το παρον, δεν ειδα κατι να αλλαζει. Η μπαταρια (το ποσοστο) κανει κατι μικρες "βουτιες", αλλα αν κανεις μια επανεκκινηση στρωνει και επανερχεται στα νορμαλ του. Θεμα Rom πιθανα, ανεπαισθητο, το ειχα αναφερει και πιο πισω. ;)

 

πέρασες άλλη ρομ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι εργοστασιακη εχω. Το update το εκανα μεσω της αναβαθμισης συστηματος. Το φορτισα χτες κατα τις 7. Το εχω γαργαλησει λιγο χτες κ σημερα, κατι ενημερωσεις λιγα email κτλ. Χαλαρα πραγματα. Στο 65% εχει φτασει και κραταει σταθερα. Θερμοτητα οντως εκπεμπει ψηλα, αλλα σε σχεση με το μπρικι μου (iphone 4), ειναι ελαχιστη.

Ειμαι περιεργος αν η εταιρια θα βγαλει και αναβαθμιση για επομενο android. Προς το παρον, δειχνει να υποστηριζει το μοντελο με αυτα τα updates.

Ειδωμεν! :)

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Οχι εργοστασιακη εχω. Το update το εκανα μεσω της αναβαθμισης συστηματος. Το φορτισα χτες κατα τις 7. Το εχω γαργαλησει λιγο χτες κ σημερα, κατι ενημερωσεις λιγα email κτλ. Χαλαρα πραγματα. Στο 65% εχει φτασει και κραταει σταθερα. Θερμοτητα οντως εκπεμπει ψηλα, αλλα σε σχεση με το μπρικι μου (iphone 4), ειναι ελαχιστη.

Ειμαι περιεργος αν η εταιρια θα βγαλει και αναβαθμιση για επομενο android. Προς το παρον, δειχνει να υποστηριζει το μοντελο με αυτα τα updates.

Ειδωμεν! :)

 

εμένα μόνο ένα update μου εμφανίζει ίσως το έκανε το gearbest θα περάσω την τελευταία official από needrom αμα είναι καλύτερη θα σας το πώ...

αν και αφού δεν έχετε θέμα δεν χρειάζεται.

θα σας πω νέα αργότερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι για τη μπαταρία...

 

Όταν φτάσει 100% η ένδειξη (μετά από τις 3+κάτι ώρες), δεν έχει ολοκληρωθεί η φόρτιση. Είχα λίγο χρόνο αυτές τις μέρες και παρατήρησα ότι, όταν φτάσει στο 100% πρώτη φορά, "παίζει" μεταξύ 99% και 100%. Θέλει περίπου ένα 20λεπτο ακόμα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψηθεί να το πάρω για αντικατάσταση του Lumia 630. Η αγορά (αν γίνει) θα γίνει από Electronet στα 99 ευρώ.

 

Έχει κάποιο σοβαρό κουσούρι; Η ποιότητα των φωτογραφιών είναι το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει. Το 2.5D που λέει για την οθόνη τι ακριβώς είναι; Κάποιου είδους γυαλί; Χρειάζεται screen protector;

Link to comment
Share on other sites

ειναι οκ, προχωρα σε αγορα (δεν εχει 4G).

στις ακρες το γυαλι ειναι κυρτο-καπυλωτο

για ομορφια και καλυτερο κρατημα.

προτεινω tempered glass σε ολα τα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι οκ, προχωρα σε αγορα (δεν εχει 4G).

στις ακρες το γυαλι ειναι κυρτο-καπυλωτο

για ομορφια και καλυτερο κρατημα.

προτεινω tempered glass σε ολα τα κινητα.

 

για το 4G το γνωρίζω και δεν με απασχολεί, το 99% της χρήσης ειμαι σε wifi.

για το γυαλί του έχουμε κάποιες περισσότερες πληροφορίες; το gorilla glass ας πούμε του lumia μου είναι μετά από ενάμιση χρόνο όπως την πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει προεγκατεστημενη ζελατινα απο το εργοστασιο. Περα απο αυτο δεν εχει κατι αλλο σε προστασια οθονης. Gorilla δεν εχει,70€ συσκευη, μην ζηταμε και πολλα. :)

Για προσεκτικη χρηση η ζελατινα αντεχει μια χαρα, αλλα για πιο "δραστηριους" χρηστες ενα tempered glass το θελει. Εγω το βαζω σε δερματινο pouch, οποτε δεν με πολυαπασχολει.

 

Στο Huawei της "υπερδραστηριας" κοπελιας μου η εργοστασιακη ζελατινα ειναι ακομα πανω χωρις θεματα (3 χρονια το εχει) απλα της εχω flip case γιατι ολο το ζορι το τρωει στην τσαντα της με κλειδια, κερατα κτλ.

 

Αν καποιος δοκιμασει καποιο tempered που ταιριαζει καλα, ας παραθεσει φωτο. Ειναι κομματακι περιεργη η οθονη, ακομα και η ζελατινα που εχουν ειναι εγκατεστημενη με "τροπο" να αποφευγει τις καμπυλες ακρες.

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

εγώ σκέφτομαι να παρατήσω το xiaomi redmi 3 και να κρατήσω cubot τι να λέμε για τα 70euro είναι διαμάντι.

5,5" είναι εγώ είχα συνηθίσει σε 5" γιαυτό και αγόρασα xiaomi αλλά και το cubot είναι ότι πρέπει για surfing και για chat πολύ καλό τσάμπα πράμα πιο βολικό(όχι για τσέπη).

θα δω μήπως θέλει στρώσιμο η μπαταρία...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι οκ, προχωρα σε αγορα (δεν εχει 4G).

στις ακρες το γυαλι ειναι κυρτο-καπυλωτο

για ομορφια και καλυτερο κρατημα.

προτεινω tempered glass σε ολα τα κινητα.

 

Αν έχεις βρει Ελλάδα tempered glass, θα σου είμαι υπόχρεος.... :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βρει Ελλάδα tempered glass, θα σου είμαι υπόχρεος.... :)

Ας ειναι και απο εξωτερικο αρκει να ειναι δοκιμασμενο οτι καθεται καλα στη συσκευη. :)

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Ας ειναι και απο εξωτερικο αρκει να ειναι δοκιμασμενο οτι καθεται καλα στη συσκευη. :)

 

Δεν κάνω αγορές από εξωτερικό. Ακόμα τουλάχιστον..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κανα δυο σελιδες πιο πισω εχω φωτο με φορεμενο tempered glass απο Meizu M2 Note που μπορειτε να αγορασετε και απο Ελλαδα.Καθεται σχετικα καλα,οχι 100%,λογω της 2.5D οθονη.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ας βρεθει μια οπουδηποτε, 100% συμβατη, να τη γνωριζουμε και τα υπολοιπα τα βρισκουμε. :)

 

Σωστός. Πιο πολύ με νοιάζει, βέβαια, η θήκη από ebay..

 

Κανα δυο σελιδες πιο πισω εχω φωτο με φορεμενο tempered glass απο Meizu M2 Note που μπορειτε να αγορασετε και απο Ελλαδα.Καθεται σχετικα καλα,οχι 100%,λογω της 2.5D οθονη.

 

Το είχα ξεχάσει. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Πιο πολύ με νοιάζει, βέβαια, η θήκη από ebay..

 

 

 

Το είχα ξεχάσει. :)

 

Αν θέλετε έχω βρει από Amazon θήκες ειδικά για το δικό μας μοντέλο, μπορούμε να κάνουμε μια ομαδική παραγγελία. Μόνο tempered glass δε έχω βρει ακόμη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θηκούλα εχω αυτη για iphone 6 plus (ενδεικτικο link): http://m.ebay.com/itm/2016-Popular-Leather-Holster-Belt-Clip-Case-Pouch-For-Apple-iPhone-6-PLUS-5-5-/390930890691?nav=SEARCH

Το χωραει πολυ καλα, με τη θηκη σιλικονης, και μου αρεσει και σαν εμφανιση. Μετα υπαρχει η κλασσικη τυπου flip που ανεφεραν τα παιδια πιο πισω, αλλα δεν μου πολυαρεσει.

 

Τη μεμβρανη την ειδα συνονοματε, αλλα δεν μου αρεσε στις ακρες. Αναμενω για κατι καλυτερο. Δε βιαζομαι. :)

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε έχω βρει από Amazon θήκες ειδικά για το δικό μας μοντέλο, μπορούμε να κάνουμε μια ομαδική παραγγελία. Μόνο tempered glass δε έχω βρει ακόμη.

 

Νομίζω τις είχες βάλει πιο πριν στο thread;

 

Προσωπικά, ψήνομαι. Τα χρήματα τα έχω. Prepaid κάρτα δεν έχω. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τις είχες βάλει πιο πριν στο thread;

 

Προσωπικά, ψήνομαι. Τα χρήματα τα έχω. Prepaid κάρτα δεν έχω. :lol:

 

Έχω μιλήσει με τον Γερμανό που της πουλάει, μπορώ να τις αγοράσω εγώ για όλους μας, το πόσο είναι γελοίο 4.99€ Αν θυμάμαι καλά βγαίνουν χωρίς τα μεταφορικά. Εγώ έχω κάρτα που αγοράζω από Amazon πάντως.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχω μιλήσει με τον Γερμανό που της πουλάει, μπορώ να τις αγοράσω εγώ για όλους μας, το πόσο είναι γελοίο 4.99€ Αν θυμάμαι καλά βγαίνουν χωρίς τα μεταφορικά. Εγώ έχω κάρτα που αγοράζω από Amazon πάντως.

 

Αυτήν λέω.

 

http://m.ebay.com/itm/262318904215?_mwBanner=1

 

Αν "λειτουργεί" με τον ίδιο τρόπο, δηλαδή να μπαίνει μέσα το κινητό και να εφαρμόζει, χωρίς αυτοκόλλητο, θέλω μία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν λέω.

 

http://m.ebay.com/itm/262318904215?_mwBanner=1

 

Αν "λειτουργεί" με τον ίδιο τρόπο, δηλαδή να μπαίνει μέσα το κινητό και να εφαρμόζει, χωρίς αυτοκόλλητο, θέλω μία.

 

Λογικά είναι ίδια με αυτήν που έστειλες εσύ.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01CI9MH74/ref=ox_sc_act_image_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A212QT229AEOO6

Και ναι εφαρμόζει τέλεια στο κινητό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι ίδια με αυτήν που έστειλες εσύ.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01CI9MH74/ref=ox_sc_act_image_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A212QT229AEOO6

Και ναι εφαρμόζει τέλεια στο κινητό.

 

Πολύ καλή! Αλλά, είσαι μακριά. :P

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...