Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Χθές παρέλαβα κι εγώ το κινητό, και το πρώτο πρόβλημα που παρουσίασε ήταν ότι δεν έχει καθόλου σήμα! Δοκίμασα τη SIM και σε άλλο κινητό και δούλευε, έκανα και ενημέρωση συστήματος μήπως ήταν πρόβλημα ήταν στο firmware αλλά τίποτα. Wifi και ραδιόφωνο λειτουργούν, την κάρτα την αναγνωρίζει ως WIND GR αλλά από σήμα τίποτα. Εχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό? Το κινητό το αγόρασα από το e-hardware.gr στη Θεσσαλονίκη.[/quote

Αν ή κάρτα σου δεν ήταν micro και την έκοψε εκεί στην Wind θα έχεις πρόβλημα.Με 4.70euro σου την αλλάζουν .Το ίδιο έπαθα κι εγώ ..... βάλε και από άλλη εταιρία κάρτα ;;;τι να σου πω ρε φίλε καλά ξεμπερδέματα ή πρώτα πήγαινε ρυθμίσεις,περισσότερα δίκτυα κιν.τηλεφ,προτυμωμενα τύπος δικτύου εκεί ..... έχει τρεις ρυθμίσεις. Βάλε 2g only ή στο auto..

Την άλλαξα και έβαλα micro Sim. Δεν έβρισκε σήμα. Δοκίμασα σε 2G/αυτόματο και τίποτα. Επίσης στις ρυθμίσεις δικτύου δεν βγάζει PLMN, και στις εταιρείες δικτύου δεν βρίσκει τίποτα με αυτόματη επιλογή, και με μη αυτόματη τις μισές φορές βγάζει δίκτυα της Vodafone(wtf??) και τις άλλες τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την άλλαξα και έβαλα micro Sim. Δεν έβρισκε σήμα. Δοκίμασα σε 2G/αυτόματο και τίποτα. Επίσης στις ρυθμίσεις δικτύου δεν βγάζει PLMN, και στις εταιρείες δικτύου δεν βρίσκει τίποτα με αυτόματη επιλογή, και με μη αυτόματη τις μισές φορές βγάζει δίκτυα της Vodafone(wtf??) και τις άλλες τίποτα.

 

Ελαττωματικό κομμάτι. Το επιστρέφεις αμέσως.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Την άλλαξα και έβαλα micro Sim. Δεν έβρισκε σήμα. Δοκίμασα σε 2G/αυτόματο και τίποτα. Επίσης στις ρυθμίσεις δικτύου δεν βγάζει PLMN, και στις εταιρείες δικτύου δεν βρίσκει τίποτα με αυτόματη επιλογή, και με μη αυτόματη τις μισές φορές βγάζει δίκτυα της Vodafone(wtf??) και τις άλλες τίποτα.

Πακέτο και πίσω από εκεί που πήρες....και ή γνώμη αντικατάσταση με άλλης μάρκας !Το συγκεκριμένο είναι μία συσκευή με προβλήματα .Δεν διαβάζεις ... έχει καταντήσει το φόρουμ για προβλήματα της cubot

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα μπάς και ήταν θεμα με τις ρυθμίσεις της sim, γιατί παλαιότερα κινητά της cubot που είχα αγοράσει δεν παρουσίαζαν κανένα πρόβλημα. Τέλος πάντων. Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις παιδιά!
Link to comment
Share on other sites

Καμιά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες; Έτσι για το τυπικό....

 

from my RN3 pro

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καμιά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες; Έτσι για το τυπικό....

 

from my RN3 pro

Εκανα. Καθόλου σήμα. Το περίεργο είναι ότι πήγα στο κέντρο σήμερα και το σήμα επανήλθε. Επέστρεψα εξαφανίστηκε πάλι. κατάσταση σήματος: -107dbm 4asu, και να πείς ότι ζώ και σε κανένα βουνό, 10 λεπτά από το κέντρο είμαι. Από αύριο μάλλον έχει φύγει για Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Πακέτο και πίσω από εκεί που πήρες....και ή γνώμη αντικατάσταση με άλλης μάρκας !Το συγκεκριμένο είναι μία συσκευή με προβλήματα .Δεν διαβάζεις ... έχει καταντήσει το φόρουμ για προβλήματα της cubot

Καλύτερα να μην γενικεύεις το ζήτημα, τρία cubot πήρα μέχρι τώρα και δεν παρουσίασαν το παραμικρό, το ένα δε, δουλεύει 4 χρόνια σαν σκυλί και είναι και μοντέλλο της πλάκας ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην γενικεύεις το ζήτημα, τρία cubot πήρα μέχρι τώρα και δεν παρουσίασαν το παραμικρό, το ένα δε, δουλεύει 4 χρόνια σαν σκυλί και είναι και μοντέλλο της πλάκας ...

ΣΤο συγκεκριμένο μοντέλο τα προβλήματα του είναι πολλά εχει καταντήσει το ποστ του φόρουμ, πιθανών επίλυση προβλημάτων για το κινητό αυτό

Link to comment
Share on other sites

ΣΤο συγκεκριμένο μοντέλο τα προβλήματα του είναι πολλά εχει καταντήσει το ποστ του φόρουμ, πιθανών επίλυση προβλημάτων για το κινητό αυτό

Τα προβήματα είναι μηδαμινά εν σχέσει με το είδος και την τιμή του όπως γράφουν όλοι. Το δικό μου εκτός από μία φορά που έσβυσε δεν παρουσίασε ξανά το παραμικρό.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Χθές παρέλαβα κι εγώ το κινητό, και το πρώτο πρόβλημα που παρουσίασε ήταν ότι δεν έχει καθόλου σήμα! Δοκίμασα τη SIM και σε άλλο κινητό και δούλευε, έκανα και ενημέρωση συστήματος μήπως ήταν πρόβλημα ήταν στο firmware αλλά τίποτα. Wifi και ραδιόφωνο λειτουργούν, την κάρτα την αναγνωρίζει ως WIND GR αλλά από σήμα τίποτα. Εχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό? Το κινητό το αγόρασα από το e-hardware.gr στη Θεσσαλονίκη.

 

Το ίδιο έγινε και σε μένα.

Το επέστρεψα στο κατάστημα και μου το άλλαξαν αμέσως με ένα ίδιο το οποίο είναι μια χαρά.

Ευτυχώς που το αγόρασα απο υποκατάστημα vodafone (το οποίο το έχει φίλος μου) και όχι απο διαδυκτιακό όπου ισως να είχα προβλήματα με καθυστερήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα προβήματα είναι μηδαμινά εν σχέσει με το είδος και την τιμή του όπως γράφουν όλοι. Το δικό μου εκτός από μία φορά που έσβυσε δεν παρουσίασε ξανά το παραμικρό.

Πρόβλημα με την ένδειξη μπαταρίας έχεις ;τα περισσότερα σε αυτό το μοντέλο είναι μόνιμο,τωρα εάν το δικό σας είναι ο.κ δεν σημαίνει των άλλων κατόχων ότι είναι οκ .Μία συσκευή τον αν είναι καλή φαίνεται στο γενικό σύνολο,και όχι το ότι επειδή ή δική σου είναι ο.κ Δυστυχώς στην χώρα μας αυτό το εγώ μου και το δικό μου θα μας φάει

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λες είναι, επειδή παρουσίασαν πρόβλημα μερικά ή το δικό μας, γενικεύουμε το ζήτημα και δεν υπολογίζουμε το πόσα δεν έχουν απολύτως κανένα πρόβλημα. Το δικό μου όπως σου είπα, μετά το μικρό το οποίο εμφάνισε και έσβυσε μόνο του την 5η ημέρα, από τότε δουλεύει χωρίς πρόβλημα επί 4 μήνες και με κανονική ένδειξη στην μπαταρία.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά μπορώ να πω ότι είμαι 100% ικανοποιημένος. ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα!

Και εμένα την πρώτη εβδομάδα χρήσης έκλεισε 2-3 φορές χωρίς λόγο. Έβαλα μια εφαρμογή καθαρισμού που βρήκα στο Store, έκανα έναν καθαρισμό, έναν έλεγχο για ιούς (ντεμέκ) και έκτοτε δουλεύει απροβλημάτιστα. Και η ένδειξη μπαταρία είναι σωστότατη.

Αυτά...

 

from my RN3 pro

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά μπορώ να πω ότι είμαι 100% ικανοποιημένος. ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα!

Και εμένα την πρώτη εβδομάδα χρήσης έκλεισε 2-3 φορές χωρίς λόγο. Έβαλα μια εφαρμογή καθαρισμού που βρήκα στο Store, έκανα έναν καθαρισμό, έναν έλεγχο για ιούς (ντεμέκ) και έκτοτε δουλεύει απροβλημάτιστα. Και η ένδειξη μπαταρία είναι σωστότατη.

Αυτά...

 

from my RN3 pro

Ή μπαταρία σωστοτατη από την αρχή της αγοράς ή μετά από μερικές φορτίσεις σε ρωτώ γιατί αύριο μάλλον το περιμένω από το σέρβις Τώρα για το app από το store ποιό είναι; άλλωστε το ίδιο κινητό έχει ένα

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή σωστή ένδειξη.

Clean master phone boost. Κατα τύχη την βρήκα στις δημοφιλείς εφαρμογές και την εγκατέστησα... δεν ξέρω εάν έκανε αυτή δουλειά... ίσως και όχι... παντως από τότε που την έτρεξα σταμάτησαν τα κλεισίματα... φτου φτου φτου...

 

from my RN3 pro

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή σωστή ένδειξη.

Clean master phone boost. Κατα τύχη την βρήκα στις δημοφιλείς εφαρμογές και την εγκατέστησα... δεν ξέρω εάν έκανε αυτή δουλειά... ίσως και όχι... παντως από τότε που την έτρεξα σταμάτησαν τα κλεισίματα... φτου φτου φτου...

 

from my RN3 pro

ο.κ φίλε !!

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Καλά.... Αρκετά ασχολήθηκα με τη &@#€&*!! Χτες το βράδυ, ενώ ήμουν στο youtube για 1-2 ώρες, έσβησε πάλι η οθόνη. Συνέχισε κανονικά το τελευταίο βίντεο να παίζει και τα πλήκτρα του ήχου λειτουργούσαν. Το on/off πλήκτρο δεν έκανε κάτι. Πάλι αφαίρεση της μπαταρίας και "άναμα" της συσκευής. Εμφανίζεται το boot animation και αφού τελειώνει, σβήνει επιτόπου η οθόνη. Ξανά τα πλήκτρα ήχου λειτουργούσαν, αφού ακουγόταν ο ήχος αυξομείωσης της έντασης. Δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ ξανά με τη συσκευή και με την εταιρεία. Αν ποτέ έχω όρεξη, θα πάει service.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πρόταση (την οποία δεν ξέρω εάν την έχεις κάνει ήδη...) :

Βάλε απο το site της cubot την rom ξανά...και άστο ΑΔΕΙΟ για 3-4-5 μέρες. Να δείς τί θα γίνει.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πρόταση (την οποία δεν ξέρω εάν την έχεις κάνει ήδη...) :

Βάλε απο το site της cubot την rom ξανά...και άστο ΑΔΕΙΟ για 3-4-5 μέρες. Να δείς τί θα γίνει.

 

Thanks για την πρόταση, αλλά ούτε καν.

 

Πλέον, θέλω το smartphone μου να λειτουργεί. Αυτά (πέρασμα roms, sideloads κλπ.) τα έκανα με Symbian και BBOS. Βαρέθηκα.

 

Όσο για το άδειο. Ούτε καν. Αν είναι να το έχω άδειο, παίρνω και ένα κινητό με κουμπιά.

 

Καλύτερα να το πατήσω με αυτοκίνητο, παρά να ασχοληθώ περισσότερο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την πρόταση, αλλά ούτε καν.

 

Πλέον, θέλω το smartphone μου να λειτουργεί. Αυτά (πέρασμα roms, sideloads κλπ.) τα έκανα με Symbian και BBOS. Βαρέθηκα.

 

Όσο για το άδειο. Ούτε καν. Αν είναι να το έχω άδειο, παίρνω και ένα κινητό με κουμπιά.

 

Καλύτερα να το πατήσω με αυτοκίνητο, παρά να ασχοληθώ περισσότερο.

Βρε...ηρέμησε!!! :lol:

Εγώ ΜΑΖΙ ΣΟΥ! Κάψτο το γμμένο άμα σε έσπασε τα νεύρα!!! Στο χαντάκι!!! :rolleyes:

 

Αλλά... το λέω γιατί μπορεί να φταίει είτε το πέρασμα της rom είτε κάποια εφαρμογή. Σύν οτι εγώ (φοβάμαι να το πώ...:p ) του έχω βγάλει την Παναγία και δεν έχει κάνει κιχ!!!! Πλην απο 2-3 φορές που έκλεισε μόνο του στις αρχές...τώρα έχει σχεδόν έναν μήνα που δουλέυει αέρα! Φτού-φτου-φτού να μην το ματιάσω!

Γι'αυτό λέω...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αλλά... το λέω γιατί μπορεί να φταίει είτε το πέρασμα της rom είτε κάποια εφαρμογή. Σύν οτι εγώ (φοβάμαι να το πώ...:p ) του έχω βγάλει την Παναγία και δεν έχει κάνει κιχ!!!! Πλην απο 2-3 φορές που έκλεισε μόνο του στις αρχές...τώρα έχει σχεδόν έναν μήνα που δουλέυει αέρα! Φτού-φτου-φτού να μην το ματιάσω!

Γι'αυτό λέω...

Το ίδιο ακριβώς και το δικό μου, μόνο μία φορά έσβυσε και από τότε "λυώνει" στην κυριολεξία, εάν είχε χέρια θα μου έριχνε μπουνιά !!:lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Βρε...ηρέμησε!!! :lol:

Εγώ ΜΑΖΙ ΣΟΥ! Κάψτο το γμμένο άμα σε έσπασε τα νεύρα!!! Στο χαντάκι!!! :rolleyes:

 

Αλλά... το λέω γιατί μπορεί να φταίει είτε το πέρασμα της rom είτε κάποια εφαρμογή. Σύν οτι εγώ (φοβάμαι να το πώ...:p ) του έχω βγάλει την Παναγία και δεν έχει κάνει κιχ!!!! Πλην απο 2-3 φορές που έκλεισε μόνο του στις αρχές...τώρα έχει σχεδόν έναν μήνα που δουλέυει αέρα! Φτού-φτου-φτού να μην το ματιάσω!

Γι'αυτό λέω...

 

Μα κι εγώ δεν το αφήνω από τα χέρια μου. Τι να πω...

 

Στα δικά σας ζεσταίνεται πολύ στην κορυφή του; Εμένα ζεματάει. Ειδικά με βίντεο στο youtube.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ζεσταίνεται. Όχι υπερβολικά όμως.

Στο YouTube όμως βράζεις αυγό στην επάνω μεριά... :-)

 

from my RN3 pro

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ζεσταίνεται. Όχι υπερβολικά όμως.

Στο YouTube όμως βράζεις αυγό στην επάνω μεριά... :-)

 

from my RN3 pro

 

Αυτό ακριβώς το βράσιμο εννοώ. Και με ανοιχτά δεδομένα σε 3g, το ίδιο βράσιμο έχω. Με 5 mail λογαριασμούς (χωρίς αυτόματο συγχρονισμό), fb lite, viber, whatssapp. Πιστεύω ότι αυτό το βράσιμο φταίει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...