Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανένας τα button ανάβουν ή όχι, τώρα έφαγα φλασιά.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανένας τα button ανάβουν ή όχι, τώρα έφαγα φλασιά.......

 

Τα capacitives home, back, settings, κάτω από την οθόνη; Όχι, δεν ανάβουν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τα capacitives home, back, settings, κάτω από την οθόνη; Όχι, δεν ανάβουν.

 

Κρίμα, και τώρα το παρατήρησα που είδα το Lenovo K3 NoteNote.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, και τώρα το παρατήρησα που είδα το Lenovo K3 NoteNote.

 

Αν το σκεφτείς και στις άλλες συσκευές ανάβουν μόνο όταν τα αγγίζεις. Μόνο τα on-screen είναι συνεχώς "αναμμένα ".

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν το σκεφτείς και στις άλλες συσκευές ανάβουν μόνο όταν τα αγγίζεις. Μόνο τα on-screen είναι συνεχώς "αναμμένα ".

 

Αυτά δεν ανάβουν καθόλου, κρίμα. Τώρα θα μου πεις με αυτά τα λεφτά τι να ζητήσω παραπάνω.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ το update χθες. Μέχρι στιγμής σαν να "ρολάρει" λίγο καλύτερα η συσκευή. Επίσης, το Smart Wake έφυγε από το υπομενού Display και είναι πλέον στην κύρια λίστα των Settings. Ακόμα, εμφανίστηκε και το Play Movies.

 

Επίσης, λιγότερη άνοδος θερμοκρασίας, κατά την παρατεταμένη (1+ ώρα) παρακολούθηση HD βίντεο, μέσω της εφαρμογής του Youtube. Πριν το update, ζεσταινόταν αρκετά, ψηλά στο μέσο της συσκευής, αλλά και προς τα πλήκτρα ελέγχου του ήχου. Τώρα, θερμαίνεται και λιγότερο, αλλά και μόνο ψηλά, στο μέσο της συσκευής.

 

Παρατηρώ, ίσως, λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση ενέργειας, σε σχέση με πριν το update, αλλά αυτό θέλει έλεγχο/παρατήρηση μερικές μέρες.

 

Αυτά δεν ανάβουν καθόλου, κρίμα. Τώρα θα μου πεις με αυτά τα λεφτά τι να ζητήσω παραπάνω.......

 

Ακριβώς. :)

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ότι μία εφαρμογή θα ήταν "ικανή" να μου μειώνει το sot, κατά 3,5 περίπου ώρες, ακόμα και χωρίς να τη χρησιμοποιώ καθόλου, δεν το περίμενα.......

 

Κατεβασμένη από 1Mobile, βέβαια...

 

Απεγκατάσταση και επιστροφή και πάλι στις 10h sot. :D

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ότι μία εφαρμογή θα ήταν "ικανή" να μου μειώνει το sot, κατά 3,5 περίπου ώρες, ακόμα και χωρίς να τη χρησιμοποιώ καθόλου, δεν το περίμενα.......

 

Κατεβασμένη από 1Mobile, βέβαια...

 

Απεγκατάσταση και επιστροφή και πάλι στις 10h sot. :D

 

ποια εφαρμογη εννοεις φιλε μου?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να τσιμπησω το κινητακι από Ελλάδα στα 100-105€ τι λέτε αξίζει; Παραπάνω χρήματα δεν δίνω. Είχα το zte v967s αλλά χάλασε και έτσι κλείνω προς αυτό. Από κάμερα πως πάει; Ακούω είναι μέτρια ,σε σχέση με το zte ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και γω περισσότερα αύριο για 70euro είναι θαύμα.

να δούμε πως θα πάει με μπαταρία θα κάνω μέτρηση με gsam και θα ανεβάσω screenshot.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να τσιμπησω το κινητακι από Ελλάδα στα 100-105€ τι λέτε αξίζει; Παραπάνω χρήματα δεν δίνω. Είχα το zte v967s αλλά χάλασε και έτσι κλείνω προς αυτό. Από κάμερα πως πάει; Ακούω είναι μέτρια ,σε σχέση με το zte ξέρει κανείς;

 

Την έκφραση... Με κλειστά μάτια........ την γνωρίζεις; Να μην πω τίποτα παραπάνω....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να τσιμπησω το κινητακι από Ελλάδα στα 100-105€ τι λέτε αξίζει; Παραπάνω χρήματα δεν δίνω. Είχα το zte v967s αλλά χάλασε και έτσι κλείνω προς αυτό. Από κάμερα πως πάει; Ακούω είναι μέτρια ,σε σχέση με το zte ξέρει κανείς;

 

Εδώ 130€ έδωσα (λόγω έλλειψης αποθέματος σε άλλα καταστήματα) και δεν το μετανιώνω. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα το έπαιρνα το κινητό αλλά κάτι παρουσιαστηκε και παρήγγειλα το sony c4(230€). Ελπιζω να μην το μετανιωσω..
Link to comment
Share on other sites

Ολα δουλευαν καλα, αλλα αφου περασα το update, οταν ειναι ενεργοποιημενο auto 3g/2g δεν εχει ηχο στις περισοτερες κλησεις..μονο με 2G δουλευουν οι κλησεις τωρα!!! :angry:
Link to comment
Share on other sites

πόσες αναβαθμίσεις έχει πάρει το τηλ μέχρι στιγμής?

νομίζω αν κάνεις εργοστασιακές ρυθμίσεις μένεις στο τελευταίο update

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ολα δουλευαν καλα, αλλα αφου περασα το update, οταν ειναι ενεργοποιημενο auto 3g/2g δεν εχει ηχο στις περισοτερες κλησεις..μονο με 2G δουλευουν οι κλησεις τωρα!!! :angry:

 

Με το τελευταίο update και σαν κύριο που το χρησιμοποιώ, δεν έχω τέτοιο θέμα.

 

Δοκίμασε τις εργοστασιακές ρυθμίσεις...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα δουλευει κανονικα. Μολις το δοκιμασα.

Μηπως ειναι θεμα ρυθμισεων του 3G και με την εργοστασιακη επαναφορα επανελθει. ;)

Edited by mafinnen
I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία φεύγει πολύ εύκολα δεν νομίζω να είναι 4000mah.εκτός αν φταίει η ρομ.στο needrom βλέπω πολλά updates νομίζω. Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία φεύγει πολύ εύκολα δεν νομίζω να είναι 4000mah.εκτός αν φταίει η ρομ.στο needrom βλέπω πολλά updates νομίζω.

 

Εμένα πάντως τρεις ημέρες χαλαρά, με χρήση πιο πολύ ίντερνετ και λίγα τηλέφωνα. Μια χαρά είναι, τουλάχιστον για εμένα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τρεις ημέρες χαλαρά, με χρήση πιο πολύ ίντερνετ και λίγα τηλέφωνα. Μια χαρά είναι, τουλάχιστον για εμένα.

 

πόσα updates έχεις κάνει?την φωτεινότητα την έχεις φουλ?

θα περάσω το τελευταίο update από needrom αν δω ότι κρατάει η μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία φεύγει πολύ εύκολα δεν νομίζω να είναι 4000mah.εκτός αν φταίει η ρομ.στο needrom βλέπω πολλά updates νομίζω.

 

Μήπως κάποια εφαρμογή σου προκαλεί την αυξημένη κατανάλωση;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και μενα 3ημερο πολυ χαλαρα.

 

Στις ενημερωσεις συστηματος παντως μολις προσεξα οτι εχει νεο update (CUBOT_5265C_NOTE_S_20160322,36.52MB).

Το κανω και ο Θεος βοηθος! :p

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Την περασα. Ολα καλα προς το παρον, δεν ειδα κατι να αλλαζει. Η μπαταρια (το ποσοστο) κανει κατι μικρες "βουτιες", αλλα αν κανεις μια επανεκκινηση στρωνει και επανερχεται στα νορμαλ του. Θεμα Rom πιθανα, ανεπαισθητο, το ειχα αναφερει και πιο πισω. ;) Edited by mafinnen
I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...