Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Την "Έξυπνη εξοικονόμηση ενέργειας" που βρίσκεται στο Ρυθμίσεις - Μπαταρία την έχετε ενεργή;

 

Ικανοποιημένη η σύζυγος...;;;; ;)

 

Εγώ την έχω ενεργή.(μειώνει τις επιδόσεις...αλλά προσωπικά δεν παίζω παιχνίδια.)

 

Επίσης ΟΛΑ είναι στο χειροκίνητο και οι αυτοματισμοί κομμένοι.(φωτεινότητες,ήχοι κτλ είναι απενεργοποιημένοι!!?)

 

Κι έμενα 1Α είναι...(6ώρες).

Έχω και με 2Α αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει.

 

Ας στείλει όποιος μπορεί μία φώτο του φορτιστή (γνήσιου εννοείται) να δούμε..γιατί αυτοί οι κινέζοι είναι ικανοί για όλα...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα..εχω περασει και εγω την v4 απο τοπικες ενημερωσεις και την καρτα sd...ηταν αρκετα μεγαλο αρχειο....προσπαθω να περασω την v5 αλλα και εγω το ιδιο παθαινω..με το που ανοιγει μου δειχνει παλι v4....το αρχειο που δεν προχωραει στην αναβαθμισει ειναι το update v.5.0.zip 61.68 mb....οπως διαβασα απο το ρωσικο σαιτ βρηκα και κατεβασα το 03 update v.5.0.zip 62.34 mb.......να δοκιμασω και με αυτο? ειναι το ιδιο ? εχει μια διαφορα στα mb....γνωριζει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα..εχω περασει και εγω την v4 απο τοπικες ενημερωσεις και την καρτα sd...ηταν αρκετα μεγαλο αρχειο....προσπαθω να περασω την v5 αλλα και εγω το ιδιο παθαινω..με το που ανοιγει μου δειχνει παλι v4....το αρχειο που δεν προχωραει στην αναβαθμισει ειναι το update v.5.0.zip 61.68 mb....οπως διαβασα απο το ρωσικο σαιτ βρηκα και κατεβασα το 03 update v.5.0.zip 62.34 mb.......να δοκιμασω και με αυτο? ειναι το ιδιο ? εχει μια διαφορα στα mb....γνωριζει καποιος?
στο ρωσικό όπως τους οδηγούς τους saviano στο ποστ 987 του ίδιου Ποιό κάτω Προστέθηκαν τα updates MM6.0_v4,v5,v6 το αρχείο αν θυμάμαι είναι 176mb

Θα το κάνεις με τις τοπικές εξημερώσει και θα είσαι κομπλε:) το έκανα σε έναν φίλο το απόγευμα και όλα ενταξη !

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

στους φίλους του φόρουμ.

Μία ερώτηση η μπαταρία σας κρατάει περισσότερο στο δικό μου την βλέπω:( τα ίδια

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Καλά τι κάθεσαι ...ν06 την έχω τρις ημέρες χωρίς προβλήματα αντίθετα το κινητό πάει σφαίρα.Στραβη δεν θα γίνει.... ξεκίνησε το .Αν δεν πάει κάτι καλά φτου,φτου σε πάει στην ν04 υπ υπόψην ,την ν05και ν06θα βάλεις όπως ν04 δεν χρειάζεται άλλο

 

Α, κομπλέ, τότε!

 

Ναι ρε...το ξέρω! :happy:

Το ρωτάω γιατί ο mr_47 ανέφερε οτι η συσκευή του φορτίζει στο 3ωρο! Μήπως έχει φορτιστή 2Α; Ο δικός μου πάντως είναι 1Α (αγορασμένη απο Κίνα η συσκευή) και φορτίζει πλήρως την συσκευή σε 6 ώρες.

 

Ερώτηση 3 : Την "Έξυπνη εξοικονόμηση ενέργειας" που βρίσκεται στο Ρυθμίσεις - Μπαταρία την έχετε ενεργή;

 

1A είναι και ο δικός μου. Ούτε με την 5.1 έκανα 6ωρο! :blink: Μου φαίνεται πάρα πολύ....

 

Ναι, ενεργή την έχω κι εγώ (φαίνεται κάπως τώρα που το έγραψα.... :lol: ).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το "πρέπει" του root δεν το κατάλαβα;;

Φίλε μου μερικά πόστ πιο πίσω υπάρχει αναλυτικός οδηγός...;)

 

 

Καλημέρα,χαίρομαι που ΟΛΑ πήγαν καλά και...ετοιμάζεσαι για "εκτόξευση" ;) ;) !!!Να σου δώσω άλλη μία συμβουλή αν μου το επιτρέπεις...

Αν τύχει και η ένδειξη μπαταρίας αρχίσει και "τρέχει" σχετικά γρήγορα...μην ανησυχείς...ΑΠΛΑ στο ποσοστό που θα "σταθεροποιηθεί" βγάλε την μπαταρία για κανένα λεπτό-δίλεπτο και ξαναβάλτην. ;)

 

Και πάλι καλημέρα.

 

saviano με την μπαταρία έχω αυτό το θέμα που μου λες την έβγαλα την μπαταρία θα στρώσει μόνιμα ή θα χρειαστεί να βγάζω την μπαταρία κάθε τόσο

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ τα 2 updates μου. Με πέρασμά τους στην sd και install, ως local updates.

 

Για τη θερμοκρασία είναι ακόμα νωρίς να γράψω. Μόνο όταν κατέβαζα όλες μου τις εφαρμογές ταυτόχρονα (είχα κάνει επαναφορά εγροστασιακών....) είχε ανεβάσει, ψιλοαρκετά μπορώ να πω.

 

Η ένδειξη της μπαταρίας δείχνει να είναι λίγο ό,τι να 'ναι. Θέλω να πιστεύω ότι είναι νωρίς και για αυτό.

 

Αυτό το ανεπαίσθητο ανεβοκατέβασμα της φωτεινότητας έχει αρχίσει και με νευριάζει. Όχι επειδή μου δημιουργεί πρόβλημα στη χρήση του κινητού (είναι πολύ ελάχιστο και πρέπει να εστιάσει κάποιος, για να το καταλάβει), αλλά επειδή δε μπορώ να καταλάβω τι το προκαλεί....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια....

Περασα με επιτυχια τα updates 5.0 & 6.0 μεσω των "τοπικων ενημερωσεων".

Η μπαταρια δειχνει να εστρωσε (αποδιδει κανονικα το ποσοστο υπολοιπου....) αλλα περαν αυτου, δεν εντοπιζω αλλη σοβαρη διαφορα στο τηλεφωνο.

Εχετε να μου πειτε κατι επ αυτου?

Παρατηρείτε διαφορες γενικοτερα?

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

...Αυτό το ανεπαίσθητο ανεβοκατέβασμα της φωτεινότητας έχει αρχίσει και με νευριάζει. Όχι επειδή μου δημιουργεί πρόβλημα στη χρήση του κινητού...

 

Άν βάλεις μία custom rom ίσως να μην το κάνει...(και σε μένα το κάνει αυτό που λες αλλά ΟΥΤΕ που με απασχολεί!!!).

Έχεις όρεξη για πειράματα;

 

Και κάτι για ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ:

Να ΜΗΝ ξεχνάμε οτι μιλάμε για κινητό λιανικής τιμής κάτω των 100€!!!!

Όλο και κάποια μικροθεματάκια θα έχει...

Σε 1 χρόνο το πολύ θα είναι ξεχασμένο (οι κινέζοι βγάζουν 10-20 καινούργια μοντέλα τη μέρα!!!) που και να σου το χαρίζουν δεν θα το παίρνεις!!

 

Συμβουλή: Απολαύστε το ΩΣ ΕΧΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αναμενόμενο ήταν με ξεσηκωσατε και εμένα για v6 απλά θέλω λίγο κάποιον να με διαφωτίσει με τόσα που έχω διαβάσει μπερδεύτηκα.Ποιον οδηγό να ακολουθήσω, έχω ήδη την v4 (έτσι το αγορασα), ποιος είναι ο πιο ασφαλής και εύκολος τρόπος για να κάνω update σε v6; Δεν φημιζομαι για να το ταλέντο μου στα updates μιας και στο παρελθόν είχα χαλάσει ήδη ένα κινητό, γίνεται κάποιος να με βοηθήσει για να μην καταστρέψω το καημένο το cubot, ένα μήνα το έχω μην πάει για ανακύκλωση από το τώρα . Μπορώ να βάλω τα αρχεία της v5, 6 στην sd card και να τα περάσω μέσω των τοπικών ενημερώσεων.Τελος σε περίπτωση χτυπά ξύλο που δεν μπουν θα μπορέσω να επιστρέψω στην v4? Edited by Thanos_Tj
Link to comment
Share on other sites

Δες στο post #987 υπάρχει αναλυτικός οδηγός απο τον saviano.

Εάν είσαι στην 4, ρίχνεις την 5 και 6 στην SD και κάνεις αναβάθμιση απο το κινητό (Ρυθμίσεις - Σχετικά με το Τηλέφωνο - Ενημερώσεις Συστήματος - Τοπικές ενημερώσεις...και επιλέγεις το αρχείο απο την SD). Δεν θα πάει κάτι στραβά. Εάν το αρχείο αποφασίσει να δουλέψει, η δουλειά θα γίνει. Δεν υπάρχει κάποιος μέχρι στιγμής που να ξεκίνησε την εγκατάσταση και να μην την τελείωσε.

Δεν θα πάει κάτι στραβά λοιπόν.

 

Εάν όμως είσαι τελείως γκαντέμης :p και χαλάσει η δουλειά (θα κατέχεις την πρωτιά!), τότε με το SP Flash Tool ξαναβάζεις την V.3.

Βασικά...ότι και να πάθει η συσκευή απο άποψη software, με το SP Flash Tool την γυρνάς εκεί που ήταν μέσα με 3-4 λεπτά ;-)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε κάτι που λέει ότι η συσκευή μπορεί να πάρει να λειτουργει αν εγκατάστασησετε ένα ανεπίσημο η μη συμβατό αρχ
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε κάτι που λέει ότι η συσκευή μπορεί να πάρει να λειτουργει αν εγκατάστασησετε ένα ανεπίσημο η μη συμβατό αρχ

Στην αρχή λές...με το που το επιλέγεις...

Σε καλό δρόμο είσαι...συνέχισε. :D

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε κάτι που λέει ότι η συσκευή μπορεί να πάρει να λειτουργει αν εγκατάστασησετε ένα ανεπίσημο η μη συμβατό αρχ

 

συμβατότατα είναι αυτά που έχει ανεβάσει ο saviano...

Link to comment
Share on other sites

Ο μασίτσκας :p έβγαλε την v.5 για Flash tool.

https://mega.nz/#!fhEl1KbK!SCzN1CdSzt_u9pweWLAMrPOXTwX0sRiFlV9sw7ua-Ow

 

Οπότε...σε οποιαδήποτε στραβομάρα, δεν χρειάζεται πλέον να ξεκινάμε απο την v.3 ;-)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και η v6. Αντε να δούμε τι βελτίωσεις θα δουμε. Μόλις παρατηρήσω κάτι I'll let you know.Ελπιζω να μου βελτιωθεί η μπαταρία γιατί πριν μου κραταγε με το ζόρι 1 μέρα με μέτρια χρήση.Χρειαζεται να κάνουμε επαναφορά δεν ξέρω?
Link to comment
Share on other sites

Άν βάλεις μία custom rom ίσως να μην το κάνει...(και σε μένα το κάνει αυτό που λες αλλά ΟΥΤΕ που με απασχολεί!!!).

Έχεις όρεξη για πειράματα;

 

Και κάτι για ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ:

Να ΜΗΝ ξεχνάμε οτι μιλάμε για κινητό λιανικής τιμής κάτω των 100€!!!!

Όλο και κάποια μικροθεματάκια θα έχει...

Σε 1 χρόνο το πολύ θα είναι ξεχασμένο (οι κινέζοι βγάζουν 10-20 καινούργια μοντέλα τη μέρα!!!) που και να σου το χαρίζουν δεν θα το παίρνεις!!

 

Συμβουλή: Απολαύστε το ΩΣ ΕΧΕΙ!!!

 

Α, νόμιζα ότι μόνο το δικό μου είχε αυτό το feature! :lol: Μια χαρά, τότε.

 

Χμ.. Έχεις κάποια rom να προτείνεις;

 

Ο μασίτσκας :p έβγαλε την v.5 για Flash tool.

https://mega.nz/#!fhEl1KbK!SCzN1CdSzt_u9pweWLAMrPOXTwX0sRiFlV9sw7ua-Ow

 

Εντάξει... Δάκρυσα... :lol: :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ο μασίτσκας :p έβγαλε την v.5 για Flash tool.

https://mega.nz/#!fhEl1KbK!SCzN1CdSzt_u9pweWLAMrPOXTwX0sRiFlV9sw7ua-Ow

 

Οπότε...σε οποιαδήποτε στραβομάρα, δεν χρειάζεται πλέον να ξεκινάμε απο την v.3 ;-)

 

Έχω βάλει την v.4 εδώ κι αρκετές μέρες κι έχω παρατηρήσει γρηγορότερη κατανάλωση μπαταρίας. Αν πάω στην v.5 πρέπει οπωσδήποτε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την v.4 εδώ κι αρκετές μέρες κι έχω παρατηρήσει γρηγορότερη κατανάλωση μπαταρίας. Αν πάω στην v.5 πρέπει οπωσδήποτε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Εάν έχεις την 4 δεν χρειάζεται να βάλεις την 5 με flash. Θα την βάλεις με απλή αναβάθμιση. Δές post #987.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Από Τετάρτη 8 το πρωί που το έβγαλα από τον φορτιστή έως Πέμπτη 12 το βράδυ που έσβησε από μπαταρία, έγραψε περίπου 9μιση ώρες οθόνη. Νομίζω πως είναι καλά. Δεν παρατήρησα ούτε απότομες πτώσεις στη μπαταρία ούτε να είναι σταθερό επί ώρες σε ένα ποσοστό.
Link to comment
Share on other sites

Από Τετάρτη 8 το πρωί που το έβγαλα από τον φορτιστή έως Πέμπτη 12 το βράδυ που έσβησε από μπαταρία, έγραψε περίπου 9μιση ώρες οθόνη. Νομίζω πως είναι καλά. Δεν παρατήρησα ούτε απότομες πτώσεις στη μπαταρία ούτε να είναι σταθερό επί ώρες σε ένα ποσοστό.

 

Εκεί κάπου παίζει η μέση αναμονή. 2 ημέρες :-)

 

Υ.Γ 9,5 ώρες οθόνη!!!! Όταν οι "ναυαρχίδες" παλεύουν να βγάλουν 5!!!!:X

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά θέλω την βοήθεια σας, μόλις παρέλαβα το κινητό και έχει την εκδοσή Android 6 M800_CUBOT_V4.0_20160722, και θέλω να ρωτήσω άμα βάλω την V6 στη SD και πάω Ενημερώσεις συστήματος, θα τη κάνει ή θα έχω κάποιο πρόβλημα?? (χωρίς να περάσω τη V5 γιατί δεν μπορώ να την βρω και βασικά δεν ξερό και δεν θέλω να το σκαλίσω πολλή το κινητό.)
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά θέλω την βοήθεια σας, μόλις παρέλαβα το κινητό και έχει την εκδοσή Android 6 M800_CUBOT_V4.0_20160722, και θέλω να ρωτήσω άμα βάλω την V6 στη SD και πάω Ενημερώσεις συστήματος, θα τη κάνει ή θα έχω κάποιο πρόβλημα?? (χωρίς να περάσω τη V5 γιατί δεν μπορώ να την βρω και βασικά δεν ξερό και δεν θέλω να το σκαλίσω πολλή το κινητό.)

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Όμως για να βάλεις την 6 πρέπει πρώτα να βάλεις την 5.

Δές post #987. Εκεί θα βρεις τα πάντα. :)

 

Άν πάλι δεν θέλεις να το σκαλίσεις όπως λές, άστο με την 4. Μιά χαρά δουλεύει. Δεν πρόκειται να δεις ουσιαστικές αλλαγές στην 6.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ 9,5 ώρες οθόνη!!!! Όταν οι "ναυαρχίδες" παλεύουν να βγάλουν 5!!!!:X

 

+1 Αυτό. Και ζητούν και 700€+... Για να κάνουν μπαμ ή να στραβώνουν....

 

P.S.: Έχω βγάλει και 12 ώρες sot.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...