Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω. Titanium Backup της εφαρμογής, αλλά κάνει τα ίδια.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

το image, γυρνά στην προηγούμενη έκδοση

 

Δεν έχω image.

Πάντα κρατούσα backup των εφαρμογών μου με το Titanium Backup.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έχω. Titanium Backup της εφαρμογής, αλλά κάνει τα ίδια.
Τι να το κάνεις το backup εφαρμογής που δουλεύει αποκλειστικά στο cloud;;

 

Όταν μπαίνεις μέσα από Facebook, δουλεύουν όλα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις το backup εφαρμογής που δουλεύει αποκλειστικά στο cloud;;

 

Όταν μπαίνεις μέσα από Facebook, δουλεύουν όλα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να έχω εφαρμογή του FB.

Το βλέπω μέσα από browser.

Την έβαλα αυτή τη φορά, να δω εάν δουλεύει στο κινητό, δεδομένου του προβλήματος.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τη μαμά εφαρμογή fb μετά από παρότρυνση εδώ του forum. Λόγο προκατάληψης δεν την είχα δουλέψει σχεδόν ποτέ. Πάντα τρίτες.

 

Είναι πιο σπιρτόζικη από ότι έχω βάλει μέχρι τώρα και υποδειγματική λειτουργία.

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δημοσιεύσεις που κάνω σε κάποια ομάδα στο Facebook, είναι ορατές μόνο από τα μέλη της ομάδας ή τiς βλέπουν όλοι οι φίλοι;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δημοσιεύσεις που κάνω σε κάποια ομάδα στο Facebook, είναι ορατές μόνο από τα μέλη της ομάδας ή τiς βλέπουν όλοι οι φίλοι;
Εξαρτάται από το policy του group. Αν είναι κλειστό μόνο εσύ. Αν είναι ανοιχτό, τις βλέπουν και οι φίλοι σου.

Ειδικά αυτό το τελευταίο, είναι ο λόγος που σταμάτησα να ποστάρω σε πολλά γκρουπ. Όντας ελεύθερος επαγγελματίας κι έχοντας πολλούς πελάτες μου στο Facebook δεν ήθελα να βλέπει ο καθένας τι γράφω και που.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το policy του group. Αν είναι κλειστό μόνο εσύ. Αν είναι ανοιχτό, τις βλέπουν και οι φίλοι σου.

Ειδικά αυτό το τελευταίο, είναι ο λόγος που σταμάτησα να ποστάρω σε πολλά γκρουπ. Όντας ελεύθερος επαγγελματίας κι έχοντας πολλούς πελάτες μου στο Facebook δεν ήθελα να βλέπει ο καθένας τι γράφω και που.

Το γκρουπ είναι κλειστό, είναι που στέλνεις αίτημα και περιμένεις αποδοχή. Ρώτησα γιατί δέχτηκα likes σε σχόλια μου στην ομάδα από φίλο. Άρα μάλλον θα είναι και αυτός μέλος, σωστά;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το γκρουπ είναι κλειστό, είναι που στέλνεις αίτημα και περιμένεις αποδοχή. Ρώτησα γιατί δέχτηκα likes σε σχόλια μου στην ομάδα από φίλο. Άρα μάλλον θα είναι και αυτός μέλος, σωστά;

Αν πας στην ομάδα, και επιλέξεις να δεις τα μέλη (από το κινητό σίγουρα, από τον υπολογιστή έχω να μπω πολύ καιρό) σου βγάζει πάνω πάνω τα μέλη της ομάδας που είναι και φίλοι σου.

Αν δεις εκεί τον φίλο σου, προφανώς είναι μέλος της ομάδας.

 

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Το γκρουπ είναι κλειστό, είναι που στέλνεις αίτημα και περιμένεις αποδοχή. Ρώτησα γιατί δέχτηκα likes σε σχόλια μου στην ομάδα από φίλο. Άρα μάλλον θα είναι και αυτός μέλος, σωστά;
Ναι, σωστά, είναι και ο φίλος σου μέλος του γκρουπ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο rss του myphone για να το βαλουμε σε widget να μας δειχνει τα θεματα μας στην οθονη του κινητου?

 

πχ

Screenshot_2018-02-18-11-51-57-233.jpeg.163727e19e9d9c82bf75dd3d5d791715.jpeg

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

για τα θεματα που παρακολοθουμε δυστυχως οχι, απ οσο ξερω,

για καθε κατηγορια χωριστα ναι

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως λίγοι χρησιμοποιούν την εφαρμογή, αλλά καλού κακού θα ρωτήσω.

 

Έχει κανένας θέμα με τις ειδοποιήσεις του Facebook; Σε κάθε ειδοποίηση που παίρνω, παίζει δύο φορές τον ήχο. Μια ειδοποίηση, διπλός ήχος, είναι αρκετά σπαστικό. Δοκίμασα τα πάντα σε ρυθμίσεις, εφαρμογής αλλά και του κοινωνικού δικτίου, δεν βρήκα άκρη...

 

Το περίεργο είναι πως στην ίδια συσκευή, με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις, αλλά με διαφορετικό λογαριασμό, δεν έχω το ίδιο πρόβλημα. Το δοκίμασα κλωνοποιώντας το Facebook με το Island (εννοείται δοκίμασα και στα δύο instances για να είμαι σίγουρος) και πάντα ο δικός μου λογαριασμός είχε το πρόβλημα, οι άλλοι που έβαζα όχι. Οπότε μιλάμε για κάτι άλλο, όχι για το γνωστό παρόμοιο θέμα που είχαν κάποιες εφαρμογές πιο παλιά στο Oreo.

 

Έστειλα στο support αλλά αμφιβάλλω πως θα πάρω απάντηση. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Λίγοι την χρησιμοποιούν; Μάλλον όλοι.

 

Δεν έχω αυτό το θέμα εγώ. Υποθέτω δοκίμασες να κάνεις clear data / uninstall ή reinstall παλιότερη stable έκδοση ε; Μου φαίνεται απίθανο να φταίει ο λογαριασμός.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως και γω αντιμετώπιζω το ιδιο θεμα.

 

τωρα που το διαβασα το προσεξα

 

αν βρεθει λύση ενημερωστε

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αυτό το θέμα εγώ. Υποθέτω δοκίμασες να κάνεις clear data / uninstall ή reinstall παλιότερη stable έκδοση ε; Μου φαίνεται απίθανο να φταίει ο λογαριασμός.

 

Τα πάντα δοκίμασα. Για το τελευταίο, και όμως, βάζοντας άλλο λογαριασμό δεν συμβαίνει! Επίσης, βάζοντας το λογαριασμό μου σε συσκευή με παλαιότερο Android (πριν από υλοποίηση notification channels) πάλι δεν το έχω. Είναι εντελώς κουλό, το πρόβλημα είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που είχαν πολλές εφαρμογές όταν ήρθε το Oreo. Outlook, Twitter κ.ο.κ. έδιναν διπλές και τριπλές ειδοποιήσεις ή έπαιζαν πολλές φορές τον ήχο. Εδώ όμως βλέπω πως μάλλον το θέμα είναι στον λογαριασμό... Λογικά κόλλημα κάπου ανάμεσα στα κανάλια και στο push, ή κάποια ρύθμιση που μου έχει ξεφύγει; Κουλό πάντως.

 

Τελικά έκανα το εξής: Εγκατέστησα το NotifiCon και του όρισα να παίζει το default facebook pop σε κάθε ειδοποίηση του facebook. Και απλά απενεργοποίησα τον ήχο από όλες τις ειδοποιήσεις της εφαρμογής (του facebook). Έτσι η ειδοποίηση έρχεται κανονικά, αλλά βουβή, και ο ήχος παίζει από το NotifiCon. Δεν καταλαβαίνω καμία διαφορά ή καθυστέρηση, οπότε είναι ένα καλό workaround μεχρι να βρεθεί λύση.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

διπλες εχω κι εγω μερικες φορες στο twitter, και μαλιστα για καποιες ειναι λογικο γιατι τρεχουν να γραψουν το τουιτ και

να το στειλουν να προλαβουν και κανουν edit μετα για να το στειλουν σωστα, οποτε παρε δυο ειδοποιησεις αμεσως, αμεσως,

εγω το ελυσα (αυτο κι αλλο ενα με το drivesync που δεν εχει καθολου ηχο στις ειδοποιησεις του και μου σπαει τα νευρα),

με το macrodroid που εχω ετσι κι αλλιως και μου παρακολουθει τις ειδοποιησεις,

α, ελυσα κι αλλο ενα, στο nokia 6 που μου πεταγε καθε μερα ειδοποιηση για ενημερωση συστηματος,

την τσιμπαει το macrodroid και την πεταει με την μια, δεν βλεπω καν :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πως μπορώ στην εφαρμογή του Facebook να κάνω επικόλληση-εισαγωγή κάποιο αρχείο word, pdf κτλ ;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ στην εφαρμογή του Facebook να κάνω επικόλληση-εισαγωγή κάποιο αρχείο word, pdf κτλ ;

 

Τι ακριβώς εννοείς;;;

Να κάνεις επικόλληση τι ακριβώς;;;

Κείμενο μέσα από κάποιο Word πχ;;

Το ίδιο το αρχείο;;;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Η με Google play ή με κάρτα. Είναι πολύ εύκολο να το δεις, απλά πάτα επάνω και θα σου βγάλει τους διαθέσιμους τρόπους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...