Jump to content

Doogee Homtom HT7


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@madprofessorus

H rom ειναι ετοιμη ρουταρισμενη

Αν εισαι με συστημα Ισπανου

Μπαινεις απο recovery και φλασαρεις

Η διαδικασια που εκανα

wipe data factory reset

advanced wipe

τικαρισμα casche/data/davlik/system τελειωνει και μετα Install

 

 

@kostas123464

Δεν το ξερω

Νομιζω ομως οτι χανεις τις ρυθμισεις

Edited by petros1969
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@kostas123464 όταν κάνεις wipe είσαι στην ουσία με νέο τηλέφωνο, το σεταρεις από την αρχή
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω.Θα την περασω και εγω και θα δω τι λεη αν και με την προηγουμενη ημουνα πολυ ευχαριστημενος

 

Edit: Πηγα να περασω το update μεσω recovery και το recovery ητανε στα ρωσικα και το παρατησα. Καλα πως το καταφερα αυτο ο μπαγασας;

 

Edit2: τελικα καταφερα και το μπρικαρα.Ανοιξα το wifi και βρηκε το update απο την αυτοματη ενημερωση.εκανε ενημερωση και μετα restart και κολησε στο συσημα της homtom. εβγαλα-εβαλα μπαταρια τα ιδια παλι.μπηκα ρεκοβερι και βγανη το πρασινο android ξαπλα. αντε τωρα να το επαναφεεω.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω.Θα την περασω και εγω και θα δω τι λεη αν και με την προηγουμενη ημουνα πολυ ευχαριστημενος

 

Edit: Πηγα να περασω το update μεσω recovery και το recovery ητανε στα ρωσικα και το παρατησα. Καλα πως το καταφερα αυτο ο μπαγασας;

 

Edit2: τελικα καταφερα και το μπρικαρα.Ανοιξα το wifi και βρηκε το update απο την αυτοματη ενημερωση.εκανε ενημερωση και μετα restart και κολησε στο συσημα της homtom. εβγαλα-εβαλα μπαταρια τα ιδια παλι.μπηκα ρεκοβερι και βγανη το πρασινο android ξαπλα. αντε τωρα να το επαναφεεω.

Κάτσε, δεν είχες αγγλικό recovery?

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, δεν είχες αγγλικό recovery?

 

Ειχα αλλα μολης μπηκα σε ρεκοβερι βγηκε στα ρωσικα με καποιο μαγικο τροπο:worry:

τωρα ειναι μπρικαρισμενο και δεν ξερω πως θα το επαναφερω.

 

Edit: τελικα τα καταφερα με τον οδηγο του ποστ 280. Περασα ξανα recovery μεσω flashtool και μετα κατεβασα την τελευταια ρομ και την περασα στην sd εκανα ολα τα wipes και install την rom και ολα κομπλε. τελικα η καινουργια ρομ φαινεται αρκετα καλα και εχει τεραστια εικονιδια και καλο launcher. η μπαρα αναζητησης google πως φευγη χωρις να αλλαξω launcher?

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Εδω τα λινκ V 2.0.1

https://drive.google.com/file/d/0Bwt-yELgdcW_Qlc0ZVlLTmowWTQ/view?pref=2&pli=1

 

Κι εδω για τους ρουταρισμενους με recovery

https://yadi.sk/d/g0rT5XrRouRLc

Ξεκιναμε τεστ

 

HOMTOM HT7 new firmware V2.0.1 now is available for download. Now you can click here for download https://недопустимая ссылка/iCgI2z Or upgrade by FOTA.

This version solved 3 problems:

1. The battery curve which shown the wrong percentage of the battery left.

2. The phone automatically downloads the malware in Russian language system.

3. The insensitive of the touch screen.

PS: We've never put virus in our phones and we will never do it in the future, because we don't have any point to do negative things to ruin our reputation. This malware problem was caused by the Russian antivirus software when you download.

Thanks for your support Смайлик «smile»

 

 

Edit:

Μολις τη περασα

Τα εικονιδια τα βλεπουν μεχρι και τυφλοι

Οι επιλογες bt,wi-fi κλπ που ειναι κατω ειναι λιγο σπαστικο

 

Το 1ο πως το κανουμε?Δεν το εχω κανει root το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο πως το κανουμε?Δεν το εχω κανει root το κινητο.

 

Για το πρωτο δεν το ξερω,αν υπαρχει καποιος που το δοκιμασε ας ενημερωσει

Για το 2ο αν θες πανε σελ 33 και διαβασε τα ποστ

Εγω το εκανα με τον 2ο τροπο

Λιγο προσοχη θελει και εισαι οκ

@kostas123464

Απο Αγγλο πηγες σε Ρωσο;:)

Πως εγινε αυτο;

Τεσπα αφου ολα οκ

Ειπαμε εικονιδια για τυφλους

Λεω να ψαχτω λιγο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049 γιατι η μουσικη παιζει λιγο χαμηλα

Και να δω μηπως ανεβασω λιγο τον ηχο κλησης

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο δεν το ξερω,αν υπαρχει καποιος που το δοκιμασε ας ενημερωσει

Για το 2ο αν θες πανε σελ 33 και διαβασε τα ποστ

Εγω το εκανα με τον 2ο τροπο

Λιγο προσοχη θελει και εισαι οκ

@kostas123464

Απο Αγγλο πηγες σε Ρωσο;:)

Πως εγινε αυτο;

Τεσπα αφου ολα οκ

Ειπαμε εικονιδια για τυφλους

Λεω να ψαχτω λιγο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049 γιατι η μουσικη παιζει λιγο χαμηλα

Και να δω μηπως ανεβασω λιγο τον ηχο κλησης

 

Δεν ξερω πως μπηκε στα ρωσικα,ενω την πρωτη φορα ητανε στα αγγλικα και περασα κανονικα την ρομ σημερα πηγα να μπω και ηταν ρωσικα. μετα το μπρικαρα αλλα τελικα καταφερα και το ξεκολλησα.παντως μεχρι στιγμης δειχνη καλυτερα απο πριν.

Παντως οσοι θελουν να την περασουν να δοκιμασουν πρωτα μεσα απο το λειτουργικο του αν βρισκη update γιατι εμενα μολης ανοιξα wifi το βρηκε και με ρωτησε αν θελω να το περασω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως μπηκε στα ρωσικα,ενω την πρωτη φορα ητανε στα αγγλικα και περασα κανονικα την ρομ σημερα πηγα να μπω και ηταν ρωσικα. μετα το μπρικαρα αλλα τελικα καταφερα και το ξεκολλησα.παντως μεχρι στιγμης δειχνη καλυτερα απο πριν.

Παντως οσοι θελουν να την περασουν να δοκιμασουν πρωτα μεσα απο το λειτουργικο του αν βρισκη update γιατι εμενα μολης ανοιξα wifi το βρηκε και με ρωτησε αν θελω να το περασω.

 

Σωστος ο παικτης

Και με τα updates καλη περιπτωση

Απλα εγω τα ειχα απενεργοποιημενα

Ετσι δεν κανεις και τιποτα;)

Παντως με τη νεα ρομ και η μπαταρια συμπεριφερεται πολυ καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Το update σε v2 το βρίσκει με αναβάθμιση (περίπου 60ΜΒ) κανονικά σε αρουτάριστο κινητό με το μαμα recovery, περνιέται κανονικά και ξεκινάει πεντακάθαρο και γρηγορότερο σε σχέση με τις εκδόσεις v1.

Έχει ελαφρύ launcher, βγαλμένα όλα τα ύποπτα app,τα εικονίδια είναι κανονικά (δεν άλλαξε κάτι), έχει και κάτι πρόσθετες μεταφράσεις στα μενού ψιλοάκυρες

Περάστε την άφοβα όλοι. Εννοείται με το update δεν χάνεις τιποτα από αρχεία κλπ

 

Για τον ήχο βάλτε πρώτα το viper4android και αν δεν σας κάνει με τις άπειρες ρυθμίσεις τότε πειράξτε τον ήχο μέσω mtk engineer mode

Το λέω γιατί τα έχω δοκιμάσει και τα 2 σε άλλα τηλέφωνα

 

Για να φύγει η μπάρα απενεργοποιηστε το εφαρμογή google και το κείμενο σε ομιλία και επαννεκίνηση. Νομίζω έτσι βγήκε

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς άποψη γιατί δεν μπορώ να βρω την v.2 στις ενημερώσεις συστήματος; Κάθε φορά που το βάζω να ψάξει μου λέει ότι το σύστημα είναι ενημερωμένο.Κατέβασε κανείς την v.2 μεσω FOTA;Το κινητο δεν είναι ροοτ.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς άποψη γιατί δεν μπορώ να βρω την v.2 στις ενημερώσεις συστήματος; Κάθε φορά που το βάζω να ψάξει μου λέει ότι το σύστημα είναι ενημερωμένο.Κατέβασε κανείς την v.2 μεσω FOTA;Το κινητο δεν είναι ροοτ.

Για κανε μια επανεκινηση και δοκιμασε ξανα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το update σε v2 το βρίσκει με αναβάθμιση (περίπου 60ΜΒ) κανονικά σε αρουτάριστο κινητό με το μαμα recovery, περνιέται κανονικά και ξεκινάει πεντακάθαρο και γρηγορότερο σε σχέση με τις εκδόσεις v1.

Έχει ελαφρύ launcher, βγαλμένα όλα τα ύποπτα app,τα εικονίδια είναι κανονικά (δεν άλλαξε κάτι), έχει και κάτι πρόσθετες μεταφράσεις στα μενού ψιλοάκυρες

Περάστε την άφοβα όλοι. Εννοείται με το update δεν χάνεις τιποτα από αρχεία κλπ

 

Για τον ήχο βάλτε πρώτα το viper4android και αν δεν σας κάνει με τις άπειρες ρυθμίσεις τότε πειράξτε τον ήχο μέσω mtk engineer mode

Το λέω γιατί τα έχω δοκιμάσει και τα 2 σε άλλα τηλέφωνα

 

Για να φύγει η μπάρα απενεργοποιηστε το εφαρμογή google και το κείμενο σε ομιλία και επαννεκίνηση. Νομίζω έτσι βγήκε

 

 

Το θεμα ειναι μηπως καποιοι λογω ρουτ και custom recovery φανε καμια μοντα πανω στο update

Παντως τα εικονιδια ειναι οντως πιο μεγαλα σε σχεση με 1.1.4 λογω launcher

Link to comment
Share on other sites

Το update σε v2 το βρίσκει με αναβάθμιση (περίπου 60ΜΒ) κανονικά σε αρουτάριστο κινητό με το μαμα recovery, περνιέται κανονικά και ξεκινάει πεντακάθαρο και γρηγορότερο σε σχέση με τις εκδόσεις v1.

Έχει ελαφρύ launcher, βγαλμένα όλα τα ύποπτα app,τα εικονίδια είναι κανονικά (δεν άλλαξε κάτι), έχει και κάτι πρόσθετες μεταφράσεις στα μενού ψιλοάκυρες

Περάστε την άφοβα όλοι. Εννοείται με το update δεν χάνεις τιποτα από αρχεία κλπ

 

Για τον ήχο βάλτε πρώτα το viper4android και αν δεν σας κάνει με τις άπειρες ρυθμίσεις τότε πειράξτε τον ήχο μέσω mtk engineer mode

Το λέω γιατί τα έχω δοκιμάσει και τα 2 σε άλλα τηλέφωνα

 

Για να φύγει η μπάρα απενεργοποιηστε το εφαρμογή google και το κείμενο σε ομιλία και επαννεκίνηση. Νομίζω έτσι βγήκε

 

Ευχαριστω.Τελικα μονο εφαρμογη google απενεργοποιηση και μετα restart και εφυγε. Must για το κινητο το adaway και ισως αργοτερα xposed.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα μέσω recovery, μάλιστα την πρώτη φορά κάπου κόλλησε η εγκατάσταση και την ξαναεκανα, όντως η μπαταρία έχει βελτιωθεί, και δεν δείχνει να έχει... Μαμούνια μέσα. Η λήψη 3G πάντως δεν βελτιώθηκε, που είναι ένα από τα μείον του κινητού
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την άποψή σας: έχω twrp και root και θα ήθελα να ξαναγυρίσω σε στοκ. Με factory reset και πέρασμα της rom όπως τη δίνει επίσημα η homtom μέσω recovery θα έχω θέμα λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι μηπως καποιοι λογω ρουτ και custom recovery φανε καμια μοντα πανω στο update

Παντως τα εικονιδια ειναι οντως πιο μεγαλα σε σχεση με 1.1.4 λογω launcher

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Update μόνο αν έχουμε το στοκ recovery.

Τα εικονίδια της έκδοσης 1.1.4 των ρώσων όπως λες, ήταν μάλλον μικρότερα, γιατί σε σχέση με στοκ δεν πρέπει να έχουν κα ιδιαίτερη διαφορά.

αν θες πιο μικρά εικονίδα πρέπει να μειώσεις την τιμή 320 στο build.prop, ro.sf.lcd_density=320 σε 290 κλπ & reboot

πάρε μπακαπ από recovery πριν το αλλάξεις. μπορεί να χρειαστεί wipe cache/dalvik και ξαναπέρσμα του playstore γιατί μερικές φορές μπλοκάρει.

 

Θα ήθελα την άποψή σας: έχω twrp και root και θα ήθελα να ξαναγυρίσω σε στοκ. Με factory reset και πέρασμα της rom όπως τη δίνει επίσημα η homtom μέσω recovery θα έχω θέμα λέτε;

 

Δεν περνιέται έτσι η επίσημη v2 ρομ, μόνο μέσω flash tool θα την περάσεις, ώστε να έχεις μετά τα επίσημα update (θα χάσεις και twrp και root) και θα είσαι 100% στοκ.

 

Η έκδoση v2 για twrp που έφτιαξαν οι ρώσοι περνιέται από recovery, αλλά δεν θα έχεις μετά τα επίσημα update.

 

Ευχαριστω.Τελικα μονο εφαρμογη google απενεργοποιηση και μετα restart και εφυγε. Must για το κινητο το adaway και ισως αργοτερα xposed.

Νασαι καλά. Να ξέρεις ότι το αρχείο hosts που σου φτιάχνει το adaway, μπορείς να το βάλεις και στον υπολογιστή και να μην έχεις διαφημίσεις χωρίς χρήση adblock (ξεγελάς και τα site που κάνουν έλεγχο αν έχεις adblock).

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Update μόνο αν έχουμε το στοκ recovery.

Τα εικονίδια της έκδοσης 1.1.4 των ρώσων όπως λες, ήταν μάλλον μικρότερα, γιατί σε σχέση με στοκ δεν πρέπει να έχουν κα ιδιαίτερη διαφορά.

αν θες πιο μικρά εικονίδα πρέπει να μειώσεις την τιμή 320 στο build.prop, ro.sf.lcd_density=320 σε 290 κλπ & reboot

πάρε μπακαπ από recovery πριν το αλλάξεις. μπορεί να χρειαστεί wipe cache/dalvik και ξαναπέρσμα του playstore γιατί μερικές φορές μπλοκάρει.

 

 

 

Δεν περνιέται έτσι η επίσημη v2 ρομ, μόνο μέσω flash tool θα την περάσεις, ώστε να έχεις μετά τα επίσημα update (θα χάσεις και twrp και root) και θα είσαι 100% στοκ.

 

Η έκδoση v2 για twrp που έφτιαξαν οι ρώσοι περνιέται από recovery, αλλά δεν θα έχεις μετά τα επίσημα update.

 

 

Νασαι καλά. Να ξέρεις ότι το αρχείο hosts που σου φτιάχνει το adaway, μπορείς να το βάλεις και στον υπολογιστή και να μην έχεις διαφημίσεις χωρίς χρήση adblock (ξεγελάς και τα site που κάνουν έλεγχο αν έχεις adblock).

 

Ευχαριστω Αρχοντα.Στα windows που πρεπει να αποθηκευτη ακριβως ο φακελος HOSTS. Δεν το ηξερα αυτο το κολπο να σαι καλα που βοηθας.

Link to comment
Share on other sites

η homtom ισχυριζεται-διαφημιζει στην επισημη ιστοσελιδα της οτι η καμερα του ht7 ειναι samsung.

δεν εχω τη συσκευη στα χερια μου. μπορει καποιος να το ελεγξει-επιβεβαιωσει?

(βεβαιως δεν εννοω με tear-down ξηλωμα αλλα με software)

 

επισης ας ελεγξει καποιος αν οντως υποστηριζει τη συχνοτητα wcdma 2100mhz

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

η homtom ισχυριζεται-διαφημιζει στην επισημη ιστοσελιδα της οτι η καμερα του ht7 ειναι samsung.

δεν εχω τη συσκευη στα χερια μου. μπορει καποιος να το ελεγξει-επιβεβαιωσει?

(βεβαιως δεν εννοω με tear-down ξηλωμα αλλα με software)

 

επισης ας ελεγξει καποιος αν οντως υποστηριζει τη συχνοτητα wcdma 2100mhz

Με το engineering Mode μόνο μέχρι 2000 υποστηρίζει, ίσως γι αυτό έχει κατώτερη ταχύτητα 3g από άλλες συσκευές

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω.Τελικα μονο εφαρμογη google απενεργοποιηση και μετα restart και εφυγε. Must για το κινητο το adaway και ισως αργοτερα xposed.

Το ad block εννοείς; adaway δεν βρίσκω στο playstore

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Με το engineering Mode μόνο μέχρι 2000 υποστηρίζει, ίσως γι αυτό έχει κατώτερη ταχύτητα 3g από άλλες συσκευές

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ad block εννοείς; adaway δεν βρίσκω στο playstore

 

blackmart στο playstore δεν υπαρχη.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδια μαλλον εχει κατεστραμενο recovery για αυτο δε μου δουλεψε ποτε η μεθοδο των ισπανων για την twrp.παντα εβγαινε το ρομποτακι ξαπλα κ εγραφε σφαλμα.σημερα μου ηρθε επισημο update 69mb.το κατεβασα κ εγραψε θα σβησει η συσκευη θα μπει σε recovery κ θα γινει η αναβαθμιση.οντως εσβησε κ μετα παλι το ρομποτακι ξαπλα κ σφαλμα.εβγαλα μπαταρια ευτυχως δεν bricαρε κ ανοιξε παλι στην 1.8.ευτυχως το εχω μονο στο σπιτι για browsing κ ετσι λεω να το αφησω ησυχο.κριμα γιατι ελεγε βελτιωνει το touch το οποιο μαθημενος απο το gs3 ειναι απαραδεκτο κ διορθωνε κ τα παλαβα της μπαταριας.αρχιζω να πιστευω ποσα ακομα να κανει για να σταματησω να λεω αυτο το vfm;μαλλον το πηρα 50 γιατι αξιζει 40.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδια μαλλον εχει κατεστραμενο recovery για αυτο δε μου δουλεψε ποτε η μεθοδο των ισπανων για την twrp.παντα εβγαινε το ρομποτακι ξαπλα κ εγραφε σφαλμα.σημερα μου ηρθε επισημο update 69mb.το κατεβασα κ εγραψε θα σβησει η συσκευη θα μπει σε recovery κ θα γινει η αναβαθμιση.οντως εσβησε κ μετα παλι το ρομποτακι ξαπλα κ σφαλμα.εβγαλα μπαταρια ευτυχως δεν bricαρε κ ανοιξε παλι στην 1.8.ευτυχως το εχω μονο στο σπιτι για browsing κ ετσι λεω να το αφησω ησυχο.κριμα γιατι ελεγε βελτιωνει το touch το οποιο μαθημενος απο το gs3 ειναι απαραδεκτο κ διορθωνε κ τα παλαβα της μπαταριας.αρχιζω να πιστευω ποσα ακομα να κανει για να σταματησω να λεω αυτο το vfm;μαλλον το πηρα 50 γιατι αξιζει 40.

 

παντως αν δοκιμασης τον τροπο του ποστ 280 θα περαστη recovery και μετα κατεβαζης στην καρτα sd το τελευταιο update και το περνας μεσα απο εκει. του ριχνης και ενα ρουταρισμα και ειδαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...