Jump to content

Doogee Homtom HT7


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παιδια μαλλον εχει κατεστραμενο recovery για αυτο δε μου δουλεψε ποτε η μεθοδο των ισπανων για την twrp.παντα εβγαινε το ρομποτακι ξαπλα κ εγραφε σφαλμα.σημερα μου ηρθε επισημο update 69mb.το κατεβασα κ εγραψε θα σβησει η συσκευη θα μπει σε recovery κ θα γινει η αναβαθμιση.οντως εσβησε κ μετα παλι το ρομποτακι ξαπλα κ σφαλμα.εβγαλα μπαταρια ευτυχως δεν bricαρε κ ανοιξε παλι στην 1.8.ευτυχως το εχω μονο στο σπιτι για browsing κ ετσι λεω να το αφησω ησυχο.κριμα γιατι ελεγε βελτιωνει το touch το οποιο μαθημενος απο το gs3 ειναι απαραδεκτο κ διορθωνε κ τα παλαβα της μπαταριας.αρχιζω να πιστευω ποσα ακομα να κανει για να σταματησω να λεω αυτο το vfm;μαλλον το πηρα 50 γιατι αξιζει 40.

Ρε φιλε το μονο σιγουρο οτι συνεχιζεις να τρολαρεις....τοσοι στη ειπανε και εσυ το χαβα σου.....ελεος...και μαλλον μονος σου του εχεις βγαλει τα ματια απο οτι δειχνει το πραμα.Αντε πετα το στα σκουπιδια και μην μας κουραζεις αλλο,ο μονος με συνεχομενα προβληματα εισαι..........:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα windows που πρεπει να αποθηκευτη ακριβως ο φακελος HOSTS

Windows\System32\drivers\etc

Ας έχεις και το ublockorigin ή άλλο πρόσθετο του firefox και το ενεργοποιείς-απενεργοποιείς όποτε θες

Το ad block εννοείς; adaway δεν βρίσκω στο playstore

(Η google έβγαλε από playstore τα προγράμματα αυτά, επειδή κόβανε τις διαφημίσεις-κέρδη)

Να το κατεβάσεις από το επίσημο https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.adaway

εκεί που λέει packages λέει download apk

παντως αν δοκιμασης τον τροπο του ποστ 280 θα περαστη recovery

Το ποστ μου είδα ότι μπήκε στην 1η σελίδα για να μην το ψάχνετε. Ευχαριστώ τον mod

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!! τι μπορούμε να κάνουμε ρε παιδιά με τισ διαφημίσεις? ξερή κανείς ας βοηθηση παρακαλώ αλλιώς θα το σπάσω. ευχαριστώ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε κανένας xposed?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!! τι μπορούμε να κάνουμε ρε παιδιά με τισ διαφημίσεις? ξερή κανείς ας βοηθηση παρακαλώ αλλιώς θα το σπάσω. ευχαριστώ!!!!

Φιλε μου ακριβως απο επανω σου.....:)

Και σε ολες τις συσκευες βγαινουν διαφημισεις,οποτε μην ανχωνεσαι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω την αναβάθμιση και μάλλον το μπρικαρα.Το ανοίγω και μένει στην αρχική οθόνη,κάποια λύση. Edited by kaban22
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω την αναβάθμιση και μάλλον το μπρικαρα.Το ανοίγω και μένει στην αρχική οθόνη,κάποια λύση.

Στο recovery μπορείς να μπεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Windows\System32\drivers\etc

Ας έχεις και το ublockorigin ή άλλο πρόσθετο του firefox και το ενεργοποιείς-απενεργοποιείς όποτε θες

 

(Η google έβγαλε από playstore τα προγράμματα αυτά, επειδή κόβανε τις διαφημίσεις-κέρδη)

Να το κατεβάσεις από το επίσημο https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.adaway

εκεί που λέει packages λέει download apk

 

Το ποστ μου είδα ότι μπήκε στην 1η σελίδα για να μην το ψάχνετε. Ευχαριστώ τον mod

Οκ ευχαριστώ

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Στο recovery μπορείς να μπεις;

 

 

 

 

Στο recovery μπαίνει και μου εμφανίζει το ανθρωπάκι με κόκκινο τρίγωνο και γράφει καμία εντολή

Link to comment
Share on other sites

Στο recovery μπορείς να μπεις;

 

 

 

 

Στο recovery μπαίνει και μου εμφανίζει το ανθρωπάκι με κόκκινο τρίγωνο και γράφει καμία εντολή

 

Θα περασης ρεκοβερι με τον τροπο του ποστ 280 του μηχανικου το οποιο τωρα ειναι στην πρωτη σελιδα. μετα κατεβασε οποια ρομ θελης και βαλτη χυμα στην εξωτερικη καρτα sd.μπες ρεκοβερι με πρωτα το πληκτρο + φωνης και το on-off. μεσα απο εκει κανε τα απαραιτητα wipes και μετα instal την rom απο την καρτα sd και εισαι ετοιμος. στα λεω ολα με σιγουρια γιατι την επαθα και εγω και αυτο που συμβαινη ειναι οτι με καποιο μαγικο τροπο εχει καταστραφη ο φακελος TWPR που ειναι το ρεκοβερι.

Link to comment
Share on other sites

Θα περασης ρεκοβερι με τον τροπο του ποστ 280 του μηχανικου το οποιο τωρα ειναι στην πρωτη σελιδα. μετα κατεβασε οποια ρομ θελης και βαλτη χυμα στην εξωτερικη καρτα sd.μπες ρεκοβερι με πρωτα το πληκτρο + φωνης και το on-off. μεσα απο εκει κανε τα απαραιτητα wipes και μετα instal την rom απο την καρτα sd και εισαι ετοιμος. στα λεω ολα με σιγουρια γιατι την επαθα και εγω και αυτο που συμβαινη ειναι οτι με καποιο μαγικο τροπο εχει καταστραφη ο φακελος TWPR που ειναι το ρεκοβερι.

 

Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν περνιούνται με τίποτα οι drivers έχω 10ρια. Με αποτέλεσμα να μη το βλέπει το flashtool.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν περνιούνται με τίποτα οι drivers έχω 10ρια. Με αποτέλεσμα να μη το βλέπει το flashtool.

 

Δεν ξερω κανεναν αλλο τροπο να σε βοηθησω εκτος και αν βρεις αλλον υπολογιστη με αλλα windows και κανης την δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει τη διαδικασία για unsigned drivers, δες εδώ:

http://laurentiumihet.ro/technology/windows-10-mtk-vcom-usb-drivers-for-32-64-bit-drivers-installation-tutorial/

Σωστα τα λες.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια sorry για το offtopic.αγορασα το κινητο για τον πατερα μου απο το tinydeal να γινει shipping απο γερμανια και μου εδωσαν ενα tracking number με 12 ψηφια μονο αριθμους...τι στο καλο?χθες εγραψε shipped αλλα δεν φενεται πουθενα ακομα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας τελικά out of the box δεν λειτουργεί κανονικά θέλει όλα τα παραπάνω που έχουν γραφτεί για να δουλέψει?ρωτάω γιατί οι συσκευές που φέρνω προοριζοντε για άτομα (μαμά ξαδέρφη) που όλα αυτά είναι πυρηνική φυσική
Link to comment
Share on other sites

παιδια sorry για το offtopic.αγορασα το κινητο για τον πατερα μου απο το tinydeal να γινει shipping απο γερμανια και μου εδωσαν ενα tracking number με 12 ψηφια μονο αριθμους...τι στο καλο?χθες εγραψε shipped αλλα δεν φενεται πουθενα ακομα!

 

Λογικο! Μην βιαζεσε....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαι ρουταρισμενος και με την 114 .

Μεσω ρεκοβερυ πριν λιγο περασα την 201, με τα μεγαλα... εικονιδια, ολα καλα!

Λετε να εχει καλυτερη διαχειριση - διαρκεια μπαταριας? Με την 114 δεν τα πηγαινε καλα κατα την αποψη μου σε αυτο το θεμα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Θα περασης ρεκοβερι με τον τροπο του ποστ 280 του μηχανικου το οποιο τωρα ειναι στην πρωτη σελιδα. μετα κατεβασε οποια ρομ θελης και βαλτη χυμα στην εξωτερικη καρτα sd.μπες ρεκοβερι με πρωτα το πληκτρο + φωνης και το on-off. μεσα απο εκει κανε τα απαραιτητα wipes και μετα instal την rom απο την καρτα sd και εισαι ετοιμος. στα λεω ολα με σιγουρια γιατι την επαθα και εγω και αυτο που συμβαινη ειναι οτι με καποιο μαγικο τροπο εχει καταστραφη ο φακελος TWPR που ειναι το ρεκοβερι.

 

 

Λογικά κατι πρέπει να κάνω λάθος γιατί φορτώνω στο scatter το recovery και βγάζει μήνυμα SP FLASH TOOL ERROR 8147.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κατι πρέπει να κάνω λάθος γιατί φορτώνω στο scatter το recovery και βγάζει μήνυμα SP FLASH TOOL ERROR 8147.

 

8147 ή 8417;

 

Ποια ρομ είχες πριν, την 1.0.8; ποια ρομ προσπάθησες να βάλεις, την 2.0.1;

Πάρε και τα 2 scatter file απο τις ρομ, και δοκίμασέ τα και τα 2

EDIT

για την 1.0.8. πάρτο από εδώ, γιατί το ρώσικο λινκ δεν δουλευει

https://www.sendspace.com/file/iztu14

 

Αλλά δε νομίζω να σου λυθεί έτσι το πρόβλημα γιατί σου έμεινε στη μέση η αναβάθμιση για κάποιο λογο.

Καλύτερα να φλασάρεις όλη τη ρομ 1.0.8 ή την 2.0.1

 

καλησπέρα σας τελικά out of the box δεν λειτουργεί κανονικά θέλει όλα τα παραπάνω που έχουν γραφτεί για να δουλέψει?ρωτάω γιατί οι συσκευές που φέρνω προοριζοντε για άτομα (μαμά ξαδέρφη) που όλα αυτά είναι πυρηνική φυσική

 

Όταν θα έρθει και περάσεις λογαριασμό google κλπ, θα συνθεθείς στο wifi σου και θα πας να κάνεις την αναβάθμιση στην έκδοση 2.0.1 και ξεμπερδεύεις σε 10 λεπτά.

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

8147 ή 8417;

 

Ποια ρομ είχες πριν, την 1.0.8; ποια ρομ προσπάθησες να βάλεις, την 2.0.1;

Πάρε και τα 2 scatter file απο τις ρομ, και δοκίμασέ τα και τα 2

 

Αλλά δε νομίζω να σου λυθεί έτσι το πρόβλημα γιατί σου έμεινε στη μέση η αναβάθμιση για κάποιο λογο.

Καλύτερα να φλασάρεις όλη τη ρομ 1.0.8 ή την 2.0.1

 

 

 

Σορυ 8417 error προσπαθώ να περάσω το TWRP2.8.7.0.recovery για να περάσω ROM.Δεν θυμάμαι ποια rom είχα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας τελικά out of the box δεν λειτουργεί κανονικά θέλει όλα τα παραπάνω που έχουν γραφτεί για να δουλέψει?ρωτάω γιατί οι συσκευές που φέρνω προοριζοντε για άτομα (μαμά ξαδέρφη) που όλα αυτά είναι πυρηνική φυσική

Μια χαρα φιλε μου,μολις το ανοιξεις θα παρει και αυτοματα update,ετοιμος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε και με πιο παλιά έκδοση

http://androidmtk.com/smart-phone-flash-tool

δες και το λινκ για την 108 πιο πανω

 

Βάλτα όλα σε φάκελο με αγγλικά γράμματα στο C:

 

@kostast1

δεν κράτησες μάλλον κάποιο από τα coolpad F1; γιατί σε χάσαμε εκεί

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!ρε παιδια τι χαλη ειναι αυτο κατεβαζει και κανει εγκατασταση μονο τοθ πργογραμματα και η μπαταρια ουτε μιση μερα . καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!ρε παιδια τι χαλη ειναι αυτο κατεβαζει και κανει εγκατασταση μονο τοθ πργογραμματα και η μπαταρια ουτε μιση μερα . καμια λυση?

 

Διαβασες καθολου πισω σελιδες η απ ευθειας στο ψητο?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...