Jump to content

Doogee Homtom HT7


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι δηλαδη δεν μπορω να την περασω στο δικο μου που ειμαι στην 2.0.1 και ρουτ;

 

Αν εισαι με Ρωσικο συστημα οχι,αφου το update ειναι επισημο απ την εταιρεια για μη ρουτ

Αν υπαρχει καποιο κολπο με flashtool δεν το ξερω

Εγω δεν ασχολουμαι προς το παρον μεχρι να βγαλουν ρουταρισμενη τη ρομ οι Ρωσοι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εισαι με Ρωσικο συστημα οχι,αφου το update ειναι επισημο απ την εταιρεια για μη ρουτ

Αν υπαρχει καποιο κολπο με flashtool δεν το ξερω

Εγω δεν ασχολουμαι προς το παρον μεχρι να βγαλουν ρουταρισμενη τη ρομ οι Ρωσοι

 

Αρα θα μεινης στην 2.0.1. Παντως ο μηχανικος ποιο πανω αναφερη τον τροπο να την περασω χωρις να χασω της εφαρμογες και τα αρχεια μου.Μην ξαναστεινω απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Αρα θα μεινης στην 2.0.1. Παντως ο μηχανικος ποιο πανω αναφερη τον τροπο να την περασω χωρις να χασω της εφαρμογες και τα αρχεια μου.Μην ξαναστεινω απο την αρχη

Προς το παρον ναι

Ασε που εχω 10αρια 64μπιτα και καπου στο xda ειχα διαβασει οτι εχει και ψιλομανουρα

Αν βγει η ρομ απο Ρωσους θα ποσταρω το λινκ

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον ναι

Ασε που εχω 10αρια 64μπιτα και καπου στο xda ειχα διαβασει οτι εχει και ψιλομανουρα

Αν βγει η ρομ απο Ρωσους θα ποσταρω το λινκ

 

Μπραβο. Με την 2.0.3 φτιαχνετε και αλλο το touch και η ανταποκριση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ενω έκανα αναβάθμιση σε 2.0.3 προς το τέλος της διαδικασίας έβγαλε "σφάλμα", και σταμάτησε.Τώρα στο άνοιγμα βγάζει το λογότυπο "HOMTOM" και δεν λέει να ξεκινήσει. Σε recovery mode βγάζει (στα Ελληνικά αν αυτό λέει κάτι) "Καμία εντολή" και δεν κάνει τίποτα.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ενω έκανα αναβάθμιση σε 2.0.3 προς το τέλος της διαδικασίας έβγαλε "σφάλμα", και σταμάτησε.Τώρα στο άνοιγμα βγάζει το λογότυπο "HOMTOM" και δεν λέει να ξεκινήσει. Σε recovery mode βγάζει (στα Ελληνικά αν αυτό λέει κάτι) "Καμία εντολή" και δεν κάνει τίποτα.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ.

 

Δυστυχως το μπρικαρες μαλλον. Κανε την διαδικασια του ποστ 280 η της αρχικης σελιδας του μηχανικου. Περνα ξανα recovery,μετα κατεβασε την 2.0.3 και περνα την χυμα σε εξωτερικη sd μπες recovery και κανε τα απαραιτητα wipes και install την rom απο την sd και εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Μια βοηθεια αμα μπορει καπιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω κανει root με το τροπο του πετροσ1969 αλλα δεν μπορω να περασω καμια ρομ κανω τις διαδικασιες που αβαφερει αλλα τιποτα. Τωρα το τηλ αρχισε να κολαει γραφει οτι δε εχει μνημη βα αποθηκευση φωτο ενωεχει 3.6 gb ελευθερα το google play εχει σταματηση και δεν κατεβαζει τιποτα .αυτα ευχατιστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να φανω καπως παιδια,αλλα εαν δεν το χρειαζεσται πργματικα το root για καποιο λογο μην το κανετε,το κντ δουλευει μια χαρα,ειδικα με το τελευταιο update πεταει.ΜΗΝ το πειραζεται.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ενω έκανα αναβάθμιση σε 2.0.3 προς το τέλος της διαδικασίας έβγαλε "σφάλμα", και σταμάτησε.Τώρα στο άνοιγμα βγάζει το λογότυπο "HOMTOM" και δεν λέει να ξεκινήσει. Σε recovery mode βγάζει (στα Ελληνικά αν αυτό λέει κάτι) "Καμία εντολή" και δεν κάνει τίποτα.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ.

κι εμενα το ιδιο.

καποιο link για τη γνησια rom?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που έχουν αλλάξει recovery και έγιναν root μπορούν μόνο μέσω flashtool να περάσουν τις νέες εκδόσεις της εταιρείας. Μπορούν όμως να φλασάρουν από recovery zip με την νέα έκδοση μολις το ετοιμάσουν οι ρώσοι.

 

2.0.3 λινκ ΗΟΜΤΟΜ

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό;

Οτι η οθονη ειναι 2 σημειων.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια μια βοηθεια για να μην ξανακανω παττατα. Κατεβαζω το zip 2.0.3 και το ξεζιπαρω οτι εχει μεσα σε ενα φακελο στην επιφανεια εργασιας,μετα ανοιγω flashtool και βρισκω μεσα στον φακελο το scatter.ξεκλικαρω cache και userdata και κανω το φλασαρισμα κανονικα;

Edit: Τελικα τα καταφερα.Πανευκολη διαδυκασια και οντως καλυτερευη το τηλεφωνο.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια μια βοηθεια για να μην ξανακανω παττατα. Κατεβαζω το zip 2.0.3 και το ξεζιπαρω οτι εχει μεσα σε ενα φακελο στην επιφανεια εργασιας,μετα ανοιγω flashtool και βρισκω μεσα στον φακελο το scatter.ξεκλικαρω cache και userdata και κανω το φλασαρισμα κανονικα;

Edit: Τελικα τα καταφερα.Πανευκολη διαδυκασια και οντως καλυτερευη το τηλεφωνο.

 

Aπο οτι ειδα εχασα το ρουτ και επειδη δεν θελω να το ξαναρουταρω υπαρχει κανενας τροπος να περασω τον φακελο hosts μεσα στο τηλεφωνο ρωταω γιατι οτι δοκιμασα δεν πετυχε η τελος παντων καποιος αλλος τροπος για της διαφημησεις? Δεν θελω να το ρουταρω για να εχω nova

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο τα ακριβα, το redmi note 2 εχει 10!

Εχουν καλυτερη λειτουργια οθονης με περισσοτερα σημεια;

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Εχουν καλυτερη λειτουργια οθονης με περισσοτερα σημεια;

Περισσοτερα σημεια ταυτοχρονης επαφης,κατα τα αλλα δεν ειναι τρελες οι διαφορες σε κανονικη χρηση.Βεβαια το κοστος του εκαστοτε κντ ειναι τουλαχιστον διπλασιο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

@tigerdaytona

τα 2 σημεια θεωρουνται λιγα, τα 5 μια χαρα ενω τα 10 μαλλον αχρειαστα.

πχ το cubot note s (τωρα $80) εχει 5 σημεια ενω το umi rome (τωρα $110) εχει 2 σημεια.

εξαρταται απο που θα του κατεβει του καθε κατασκευαστη να γλιτωσει χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από εδώ αγόρασα διάφανη θήκη &Tempered Glass σετάκι http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_278665.html

Υπήρχε και κουπόνι δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.

 

Αυτοί που έχουν αλλάξει recovery και έγιναν root μπορούν μόνο μέσω flashtool να περάσουν τις νέες εκδόσεις της εταιρείας. Μπορούν όμως να φλασάρουν από recovery zip με την νέα έκδοση μολις το ετοιμάσουν οι ρώσοι.

 

2.0.3 λινκ ΗΟΜΤΟΜ

danorfias , mixanikosgr

Είδα ότι στα Avatar σας έχετε το Coolpad F1 , Το Homtom ΗΤ7 πως το συγκρίνεται σχετικά με το Coolpad F1?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...