Jump to content

Blackview BV2000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το κινητο φοραει στην οθονη screen protector απο το εργοαστασιο?

 

Ναι, αλλά μην περιμένεις να είναι και καλοβαλμενη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το κινητο φοραει στην οθονη screen protector απο το εργοαστασιο?

Φοράει αλλά την πέταξα αμέσως. Και ψιλοχάλια βαλμενη, και κακή αίσθηση.Το tempered-glass μπορεί να αφήνει δαχτυλιές, αλλά δεν είναι κακό.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα BV2000 από Vickmall.

Το κινητό δυστυχώς έχει πάρα πολλά προβλήματα, όλα όσα αναφέρατε τα έχω μαζεμένα.

Κατ'αρχάς φαίνεται οτι το Vickmall ούτε καν το έλεγξε αφού η μανίσια συσκευασία του ήταν σφραγισμένη και απλά πρόσθεσαν ένα μεγαλύτερο κουτί για να βάλουν μέσα τα 2 δώρα τους,

ένα tempered glass και μια θήκη.

Το κινητό έχει μια μεγάλη χαρακιά που ευτυχώς πρέπει να είναι πάνω από την ζελατίνα η οποία είναι της πλάκας και κάτω από αυτήν πάνω στην οθόνη υπάρχει μια τρίχα ενός κινέζου εργάτη! :p

Οπότε πρέπει να βγεί οπωσδήποτε (πώς βγαίνει χωρίς να κάνω ζημιά?).

2) Το tempered glass είναι αυτό το πλαστικό πράμα? Πώς τοποθετείται/κολλάει/εφαρμόζει στην οθόνη?

3) Η οθόνη του σε κάποια σημεία είναι ευαίσθητη στο πάτημα και σε κάποια άλλα θέλει σχετική δύναμη με το δάχτυλο.

Δίνει την εντύπωση οτι είναι "κούφια" από κάτω σε ορισμένα σημεία!

4) Η κάμερα κάνει τα γνωστά προβλήματα, όχι μόνο στο βίντεο αλλά και στην φωτό τρέμει κατά την προσπάθεια λήψης.

5) Το πληκτρολόγιο είναι οτι να'ναι. Πατάς "Δ" και σου βγάζει "Υ".

6) Αν παρατηρήσει κανείς στην συλλογή όταν πάει να ανοίξει τις φωτός, το κινητό πιξελιάζει, δείχνει σαν να ζορίζεται η κάρτα γραφικών.

7) Μετά από αρκετή ώρα στο viber αρχίζει και κολλάει.

Κατά τ'άλλα συμπαθητικό κινητό, συμαζεμένο για 5άρι.

Όλα αυτά είναι εργοστασιακά προβλήματα, λύνονται με αναβάθμιση ή αλλαγή ρομ όταν βγεί ή έπεσα σε ελλαττωματικό κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού έχεις ότι να'ναι ζελατινα πάνω, βγάλτη και θα φτιάξουν τα προβλήματα της οθόνης.

Το tempered glass μπαίνει πιο ευκολα απο απλή ζελατίνα, τώρα τι να πούμε, θελει να δοκιμάσεις μόνος σου, κοιτα να έχεις καθαρίσει καλά την οθόνη και να έχεις ενα πανάκι στα χέρια για να παίρνεις τις τελευταίες σκόνες, σε καλά φωτιζόμενο χώρο πάντα.

Το κινητό είναι πολύ καλό, μόνο η κάμερα είναι χάλια.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (διορθώνει αρκετά προβληματάκια) .
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παρελαβα κ εγω. Τοσα προβληματα εγω δεν εντοπισα, αν και δεν το δουλεψα πολυ ακομη. Το βασικο ειναι η καμερα. Διορθωνεται καθολου με καποιον τροπο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παρελαβα κ εγω. Τοσα προβληματα εγω δεν εντοπισα, αν και δεν το δουλεψα πολυ ακομη. Το βασικο ειναι η καμερα. Διορθωνεται καθολου με καποιον τροπο?

 

οχι, η καμερα ειναι το αδυνατο σημειο του κινητου, την μερα κατι κανει, το βραδυ κλαις και απο βιντεο καλυτερα μην το επιχειρησεις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες βδομάδες χρήσης-από οτι μου είπε ο πατερας μου που του το δωσα-,το κινητάκι τα πάει περίφημα,και δεν εχει βγαλει κάποιο πρόβλημα.Επισης η μπαταρία αντεχει καλά.

Σημερα που το πιασα στα χέρια μου,μου αφησε την ιδια καλή αρχική εντυπωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλη εντυπωση εχω κ εγω, αν και δεν ειχα ξανα κινεζικο, οποτε δεν μπορω να συγκρινω. Ομως στην οθονη δεν θα επρεπε να γραφει 4G, το δικο μου γραφει 3G. Εσας τι γραφει;
Link to comment
Share on other sites

Καλη εντυπωση εχω κ εγω, αν και δεν ειχα ξανα κινεζικο, οποτε δεν μπορω να συγκρινω. Ομως στην οθονη δεν θα επρεπε να γραφει 4G, το δικο μου γραφει 3G. Εσας τι γραφει;

Για να γράψει 4G θα πρέπει να έχει 4G η περιοχή που μένεις και σίγουρα να το έχεις ενεργοποιησει από τον παροχο τηλεφωνίας σου

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Για να γράψει 4G θα πρέπει να έχει 4G η περιοχή που μένεις και σίγουρα να το έχεις ενεργοποιησει από τον παροχο τηλεφωνίας σου

 

Η περιοχη μου σιγουρα θα εχει. Πως το ενεργοποιω? Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Η περιοχη μου σιγουρα θα εχει. Πως το ενεργοποιω? Ευχαριστω για τη βοηθεια.

To ενεργοποιείς από τον πάροχό σου

Link to comment
Share on other sites

Η περιοχη μου σιγουρα θα εχει. Πως το ενεργοποιω? Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Τηλεφωνικά ή μέσω mail στο πάροχο σου

Η ενεργοποίηση γίνεται σχεδόν άμεσα :D

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

η απάντηση που σου έδωσαν είναι επιεικώς απαράδεκτη.

1) γκούγκλαρε "πώς ενεργοποιώ 4G σε ***" (όπου *** το όνομα του παρόχου σου) και με την προϋπόθεση ότι η κάρτα sim σου είναι όντως 4G ακολούθησε τα βήματα. .

2) πήγαινε σε ένα φυσικό κατάστημα με την ταυτότητα σου, ζήτησε να σου αλλάξουν την κάρτα sim σε "νέα 4G", και ρώτησε ποια διαδικασία ακολουθείς για να ενεργοποιήσεις το 4G (αν δεν ενεργοποιείται αυτόματα όπως πχ στη Vodafone) .

5 ευρώ κοστίζει η αντικατάσταση sim (ας έχεις και το κινητό μαζί σου για να δει ο πωλητής την υποδοχή της sim και την παλιά sim) . η διαδικασία δεν παίρνει πάνω από μισή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όσο απαράδεκτο και να ακούγεται, αν έχει Cosmote έτσι είναι. Είχε και μια φίλη μου μικρό πάγιο και δεν της έδινε 4G. Ίσως και να έχει κάποια λογική, μιας και αν έχεις ελάχιστα mb(συγκριτικά με άλλα προγράμματα) ή δεν σε νοιάζει το internet, ή κάνεις τόσο μικρή χρήση που το 4G δε σου κάνει διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις cosmote και εφόσον η σιμ κάρτα σου υποστηρίζει 4g στείλε μήνυμα "4G" στο1333 για ενεργοποίηση

Αν τώρα θες να το απενεργοποιήσεις στέλνεις "END 4G"(δεν είμαι σίγουρος αν θέλει το κενό πριν το 4G) στον ίδιο αριθμό

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην, ευχαριστω πολυ ολους. Λοιπον , η καρτα γραφει 3G, απο την cosmote μου ειπαν οτι δεν μπορω να εχω 4G , γιατι εχω κατω απο 35€ παγιο, παρολαυτα εστειλα 4G στο 1333, μου ηρθε μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε επιτυχως και τωρα γραφει επανω 4G. Τι να πω....
Link to comment
Share on other sites

off topic :

επιμένω για τον χαρακτηρισμό μου "επιεικώς απαράδεκτη απάντηση". έχω αλλάξει 2 δικές μου κάρτες sim (whatsup κ cosmokarta) και μια κάρτα συμβολαίου (17.5 ευρώ πάγιο) χωρίς αντιρρήσεις, 5 ευρώ σε κατάστημα έκαστη, από τον Οκτώβριο μέχρι τον Ιανουάριο.

μήπως ήθελαν να σε κάνουν να ανέβεις πρόγραμμα; πιθανό είναι.

ένα μπράβο στον mplevris που έγραψε το σωστό μήνυμα.

κι άλλο ένα σε σένα που ρώτησες εδώ και δεν τσίμπησες.

 

on topic :

εντυπώσεις για το 4G δίκτυο στην περιοχή σου με την συγκεκριμένη συσκευή;

:)

Link to comment
Share on other sites

Ακομη δεν εχω πολυ καλη εικονα , αλλα βλεπω διαφορα!!

Υ.Γ. Εχω μαθει πολλα σε αυτο το forum και γενικα με εχετε βοηθησει ολοι πολυ!

Επισης, να ξερετε εχω στειλει μηνυμα στην Blackview, στη σελιδα τους για το προβλημα που εχουμε με το video και περιμενω απαντηση. Εγραψα οτι ειναι γενικο το προβλημα μηπως και συγκινηθουν. Αν θελει ας στειλει και κανενας αλλος, μηπως κ βγαλουμε ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, διαβασα στη σελιδα της Blackview οτι βγηκε καινουργιο update για το μοντελο που εχουμε. Το εκανε κανεις;

Εγω ακομη απαντηση στο ερωτημα που τους εστειλα , δεν εχω παρει.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην, ευχαριστω πολυ ολους. Λοιπον , η καρτα γραφει 3G, απο την cosmote μου ειπαν οτι δεν μπορω να εχω 4G , γιατι εχω κατω απο 35€ παγιο, παρολαυτα εστειλα 4G στο 1333, μου ηρθε μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε επιτυχως και τωρα γραφει επανω 4G. Τι να πω....[/QUOT

 

Κάτι παρόμοιο είχαν πει και σε μένα....είχα πάει από τον γερμανό για να μου ενεργοποιήσουν το 4G και μου είπαν ότι επειδή έχω καρτοκινιτη δεν μπορώ να έχω 4G και μου μιλούσαν για συμβολαια.... Παρόλα αυτά έστειλα και εγώ μύνημα για την ενεργοποίηση και έχω κανονικότητα...

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα κι εγώ το κινητάκι, αλλά το "S", με το 3G και τα μη φωτιζόμενα πλήκτρα... Πιστεύω να μη βγει μάπα. Κατάφερα να το πάρω με $40 (λίγα κομμάτια μόνο)!! Έβαλα +4$ μια θήκη κι ένα Tempered Glass και +2$ tracking number, σύνολο $46,22!! :D

 

Ήθελα το Πράσινο, αλλά σε προσφορά είχε μόνο το Γκρι και το Άσπρο, οπότε το πήρα σε Άσπρο...

 

http://www.dealsmachine.com/best_292312.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...