Jump to content

iPhone 6s Plus VS Note 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τι ειναι η κάμερα του iPhone 6s Plus το έχουμε γράψει. Η Apple στην προσπάθεια για μεγαλύτερα κέρδη τοποθέτησε αισθητήρα πολυ κατώτερο απ ότι αρμόζει για τέτοια συσκευή.

Έχει δώσει όμως άριστο OIS που το καταλαβαίνεις όταν τραβάς βίντεο περπατώντας. Και φυσικά όπως είπα στις φωτο όπου χρειάζεται προσπάθεια για να βγει κουνημένη.

 

Όμως άλλο αυτό και άλλο να λέμε ότι γενικώς ειναι υπερτιμημένη συσκεύη γιατι δεν ειναι μόνο κάμερα αλλα ένα σύνολο hardware-software-support κλπ.

Και η Samsung αν μπορούσε θα κράταγε το 900 άρι στο edge plus μεχρι να βγει το επόμενο. Δεν το κάνει όχι για μας, αλλα γιατι δεν μπορεί.

 

Αν ειναι υπερτιμημένο το iPhone 6s Plus τότε το Lumia 950 XL τι ειναι;

Το iPhone θα πωλείται το ίδιο σε 10 μήνες και αυτός που το αγόρασε πρώτη μέρα θα χάσει ένα φυσιολογικό πόσον.

Τα Lumia που πέφτουν στη μισή τιμή στο 10μηνο τι θα δώσουν σ αυτόν που το αγόρασε day one?

 

Δεύτερον η MS έδωσε ημιτελές και προβληματικό λειτουργικό σε συσκευες των 800 ευρώ. Μαλιστα διαβάσαμε χθες ότι ανέβαλε το update στα 10αρια που ήταν να δώσει αυτές τις μέρες στα περσινά μοντέλα.

 

Το iPhone για μένα έπασχε απο βασικές ελλείψεις του iOS. Πράγματα σημαντικά για κάποιον που θέλει να το χρησιμοποιήσει και στην δουλειά του.

Πλέον δεν υφίστανται αυτές οι ελλείψεις και παράλληλα με την μεγάλη οθόνη γίνεται ένα σταθερό εργαλείο που δεν χρειάζεται τίποτα out the box.

 

Ξεχωρίζει γιατι λειτουργεί σαν καλοκουρδισμένο ρολόι ανεξάρτητα πόσες εφαρμογές έχεις ανοίξει τις τελευταίες .....10-15 μέρες :) απο την τελευταία φορά που το έκλεισες. Προσωπικά είχα να το κλείσω απο την μέρα που πέρασα την 4η beta της 9.2 δηλαδή πάνω απο μήνα.

Το έκλεισα σήμερα λόγο εγκατάστασης της beta 9.2.1

Τις μόνες εφαρμογές που κλείνω ειναι οι χάρτες και κάποιες που χρησιμοποιώ μια φορά στις 10 μέρες και αν, όπως για σκανάρισμα εγγράφων κλπ.

 

Εκτός αυτού πάντα τα μεγάλα brand names πουλάνε ακριβότερα γιατι τους παίρνει να το κάνουν ειδικά όταν ειναι μόνοι τους χωρις ανταγωνισμό.

 

Δεν ειπα υπερτιμημενο...ειπα υπερεκτιμημενο.Εχει διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη με μπερδεψες...Εννοεις οτι η Apple ειναι μεγαλο brand name αλλα οχι η Samsung;

 

 

 

Δεν ειναι το θέμα τι νομίζω εγώ αλλα το τι επιλέγει με την φιλοσοφία της κάθε εταιρεία.

Η Samsung επεδίωξε την κορυφή μεσω των μεγάλων πωλήσεων συσκευών όλων των κατηγοριών απο τα 100 έως τα 900 ευρώ, γιατι κατείχε την παραγωγή hardware ενώ η Apple ακολούθησε τον δρόμο που ακολουθούν τα μεγάλα brand names πχ στα αυτοκίνητα όπου οι κορυφαίες σε κέρδη εταιρείες βγάζουν λίγα μοντέλα με υψηλό κόστος χρήσης.

 

Αυτή η επιλογή της Samsung συν ότι διαθέτουν παρόμοιο προϊόν άλλες 5-6 εταιρείες στο android, την κάνει να βρίσκεται απο κατω σε σχέση με την Apple στην συνείδηση του κοινού παρόλο που προσφέρει ακριβότερο hardware.

 

 

Δεν ειπα υπερτιμημενο...ειπα υπερεκτιμημενο.Εχει διαφορα.

 

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση έχουν αλληλένδετη έννοια.

 

Τι θα πει υπερεκτίμηση και απο ποιούς;

Ειναι μια εξαιρετική συσκευή που κάνει όλα όσα υπόσχεται χωρις καμία παρέμβαση απο την μεριά του χρήστη.

Έχει την καλύτερη υποστήριξη, ειναι μοναδική στο είδος της (εννοώ ότι στο android υπάρχουν άλλες δέκα συσκευες που μοιάζουν μεταξύ τους).

 

Το κακό για τον καταναλωτή ειναι ότι με εξασφαλισμένες τις τεράστιες πωλήσεις κρίνει αυτή πως θα κατανέμει το κόστος.

Πχ έκρινε σημαντικότερο να ξοδέψει χρήματα στο 3D Touch και όχι στην κάμερα.

Παρόλο που η κάμερα θα ενδιέφερε περισσότερους.

Βέβαια την επόμενη χρόνια θα δούμε όλους να έχουν 3D Touch αλλα ειναι άσχετο αυτό.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια την επόμενη χρόνια θα δούμε όλους να έχουν 3D Touch αλλα ειναι άσχετο αυτό.

 

Μόνο που αυτό το έργο το βλέπουμε κάθε χρόνο από το 2007. Αυτό τα λέει όλα. Τέλος συζήτησης. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το θέμα τι νομίζω εγώ αλλα το τι επιλέγει με την φιλοσοφία της κάθε εταιρεία.

Η Samsung επεδίωξε την κορυφή μεσω των μεγάλων πωλήσεων συσκευών όλων των κατηγοριών απο τα 100 έως τα 900 ευρώ, γιατι κατείχε την παραγωγή hardware ενώ η Apple ακολούθησε τον δρόμο που ακολουθούν τα μεγάλα brand names πχ στα αυτοκίνητα όπου οι κορυφαίες σε κέρδη εταιρείες βγάζουν λίγα μοντέλα με υψηλό κόστος χρήσης.

 

Αυτή η επιλογή της Samsung συν ότι διαθέτουν παρόμοιο προϊόν άλλες 5-6 εταιρείες στο android, την κάνει να βρίσκεται απο κατω σε σχέση με την Apple στην συνείδηση του κοινού παρόλο που προσφέρει ακριβότερο hardware.

 

 

 

 

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση έχουν αλληλένδετη έννοια.

 

Τι θα πει υπερεκτίμηση και απο ποιούς;

Ειναι μια εξαιρετική συσκευή που κάνει όλα όσα υπόσχεται χωρις καμία παρέμβαση απο την μεριά του χρήστη.

Έχει την καλύτερη υποστήριξη, ειναι μοναδική στο είδος της (εννοώ ότι στο android υπάρχουν άλλες δέκα συσκευες που μοιάζουν μεταξύ τους).

 

Το κακό για τον καταναλωτή ειναι ότι με εξασφαλισμένες τις τεράστιες πωλήσεις κρίνει αυτή πως θα κατανέμει το κόστος.

Πχ έκρινε σημαντικότερο να ξοδέψει χρήματα στο 3D Touch και όχι στην κάμερα.

Παρόλο που η κάμερα θα ενδιέφερε περισσότερους.

Βέβαια την επόμενη χρόνια θα δούμε όλους να έχουν 3D Touch αλλα ειναι άσχετο αυτό.

 

Ειναι μια εξαιρετική συσκευή που κάνει όλα όσα υπόσχεται χωρις καμία παρέμβαση απο την μεριά του χρήστη.

αυτη ειναι αποψη σου δικη σου...δε σημαινει οτι ειναι και σωστη.Εξαιρετικη συσκευη ειναι το Galaxy S6 Edge.

To iPhone προσωπικα και 200 ευρω να ειχε δεν θα το αγοραζα...διοτι δεν εχει να μου προσφερει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι μια εξαιρετική συσκευή που κάνει όλα όσα υπόσχεται χωρις καμία παρέμβαση απο την μεριά του χρήστη.

αυτη ειναι αποψη σου δικη σου...δε σημαινει οτι ειναι και σωστη.Εξαιρετικη συσκευη ειναι το Galaxy S6 Edge.

To iPhone προσωπικα και 200 ευρω να ειχε δεν θα το αγοραζα...διοτι δεν εχει να μου προσφερει τιποτα.

Θα συμφωνήσω μαζί σού.

Πλέον κι εγώ ούτε μία μέρα δεν μπορώ να εχω ένα τηλέφωνο με ios στα χέρια μου.

Πραγματικά δεν μου προσφέρει τίποτα σε αντίθεση με κάποια καλή συσκευή με λειτουργικό android.

Με android νιώθω ότι εχω smartphone,με ios νιώθω ότι εχω ένα απλό τηλέφωνο.

Ok,υπάρχουν εφαρμογές και καλές μάλιστα,στο app store,θέλω όμως και την ευκολία του ανοιχτού λογισμικού.

Πέρα από αυτό όμως,είναι πράγματά πού κάνω στο android με ευκολία και στο ios θέλω περισσότερες κινήσεις για να κάνω αυτό πού θέλω.

Ok μέχρι και το 4s,ήμουν στην apple,μετά όμως πού στην πορεία είδα συσκευές σοβαρές με android,έπλευσα προς άλλη κατεύθυνσή.

Και σίγουρα δεν μπορώ να πω ένα 6s plus ανώτερό από ένα note 5.

Οπως και να το δω,το note,είναι αλλού.

Το να δώσω χρήματά αυτή την στιγμή σε συσκευή με ios,για μένα θα ήταν μέγιστη κουταμάρα.

Φυσικά γνώμες και γούστα αυτά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αν δεν ειχε τον περιορισμο ανταλλαγης αρχειων και τον καρκινο το itunes ανετα πηγαινα σε iphone.

Εστω και για λιγο..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όπως έγραψα είχα το edge+ το οποίο μαζί με το Note5 είναι φέτος τα κορυφαία android και δεν αντιλέγω ότι σε hw (οθόνη, καμερα, διαστάσεις κτλ) είναι απλά κορυφή με σαφώς βελτιωμένο sw αλλά έχει εκείνα τα περίεργα κολλήματα που σου την σπάνε. Πχ εμένα κολλούσε συχνά στο ξεκλείδωμα και τις προάλλες μου έκανε στα καλά καθούμενα restart 3 φορές και το σούταρα. Το κάθε σύστημα έχει τα καλά του και το iOS μου προσφέρει piece of mind αφού όλα γίνονται όπως πρέπει και όταν πρέπει. Αρχεία δεν δουλεύω πολύ (αποθήκευση, επεξεργασία και ανταλλαγή με άλλες συσκευές on the spot) όποτε μου κάνει μια χαρά ένα iPhone. Όσοι δεν είχατε iPhone από εποχές 4s κτλ καλό είναι να δοκιμάσετε λιγάκι τα τελευταία γιατί δεν έχει σχέση το τότε με το τώρα. Η Samsung αντιγράφει κάθε χρόνο ότι βγάζει η Apple (χρώματα, sensor ID και του χρόνου 3D Touch) εδώ και καιρό αντί να κάνει focus εκεί που πρέπει στο λογισμικό δηλαδή (και τι δεν θα έδινα να είχα edge+ με λογισμικό από HTC πάνω για να καταλάβετε τι λέω).
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα και πρόσφατα το iphone 6 καλή συσκευή αλλά είχε μεγάλη διαφορά με το s6 ήταν χαμηλότερης δυναμικοτητας βέβαια η αλήθεια ήταν ότι το λειτουργικό της apple είναι άψογο,ίσως άμα έδινε περισσότερα στο hardware να με κέρδιζε.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σού.

Πλέον κι εγώ ούτε μία μέρα δεν μπορώ να εχω ένα τηλέφωνο με ios στα χέρια μου.

Πραγματικά δεν μου προσφέρει τίποτα σε αντίθεση με κάποια καλή συσκευή με λειτουργικό android.

Με android νιώθω ότι εχω smartphone,με ios νιώθω ότι εχω ένα απλό τηλέφωνο.

Ok,υπάρχουν εφαρμογές και καλές μάλιστα,στο app store,θέλω όμως και την ευκολία του ανοιχτού λογισμικού.

Πέρα από αυτό όμως,είναι πράγματά πού κάνω στο android με ευκολία και στο ios θέλω περισσότερες κινήσεις για να κάνω αυτό πού θέλω.

Ok μέχρι και το 4s,ήμουν στην apple,μετά όμως πού στην πορεία είδα συσκευές σοβαρές με android,έπλευσα προς άλλη κατεύθυνσή.

Και σίγουρα δεν μπορώ να πω ένα 6s plus ανώτερό από ένα note 5.

Οπως και να το δω,το note,είναι αλλού.

Το να δώσω χρήματά αυτή την στιγμή σε συσκευή με ios,για μένα θα ήταν μέγιστη κουταμάρα.

Φυσικά γνώμες και γούστα αυτά.

 

Κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια. Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αν δεν ειχε τον περιορισμο ανταλλαγης αρχειων και τον καρκινο το itunes ανετα πηγαινα σε iphone.

Εστω και για λιγο..

 

 

Πανο πλέον δεν υπάρχουν περιορισμοί όπως στο παρελθόν.

Φέτος άλλαξαν πολλά πράγματα στο iOS.

Δεν θα το αγόραζα διαφορετικά.

Κι άλλες χρονιές έπαιρνα iPhone αλλα γκρίνιαζα απο την πρώτη μέρα.

 

Ανταλλαγή αρχείων γίνεται με wifi μεταξύ συσκευών η με link να το κατεβάσεις.

 

Για φωτο και βίντεο που ειναι το πρόβλημα λόγο μεγέθους, μπορώ να στείλω σε android και Windows PC η Mac χωρις καν να υπάρχει δίκτυο wifi. Αν πχ είμαι στο βουνό όπου δεν έχω σήμα ούτε wifi, κάνω το iPhone hot spot και συνδέω το android tablet σ αυτό. Δημιουργείται έτσι δίκτυο μεταξύ τους και στέλνω απο το ένα στο άλλο ότι θέλω μεσω κατάλληλων εφαρμογών. Πιο γρήγορο απο το να βάζω SD OTG στο ένα, να φορτώνω τις φωτο και μετα να τις ξεφορτώσω στο άλλο.

Η εφαρμογές αυτές όπως το PhotoSync χρειάζονται να υπάρχουν σε οποιαδήποτε συσκευή android γιατι το να στείλεις ένα βίντεο 1 γίγα με ΒΤ ειναι περιπέτεια.

 

Το iTunes το χρησιμοποιώ μόνο για την μουσική μου επειδή την έχω σ αυτό ταξινομημένη.

 

Τα αρχεία μου τα έχω στο Dropbox στο Mac και στο Windows tablet μου. Στο iPhone μπορώ να επιλέξω ποια απ αυτά θέλω να συγχρονίζονται αυτόματα για offline χρήση.

 

Επίσης ξεχνάμε κάτι βασικό. Όσο κι αν δεν αρέσει σε μερικούς ειναι αλήθεια ότι ενα iPhone ακομα και 3 χρόνια μετα ειναι συσκευή αναγνωρίσιμη και λειτουργική χωρις lag κάτι που μόνο σε HTC θα το βρεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι,θέλει περισσότερες κινήσεις για την σύνδεσή μεταξύ τηλεφώνων για να στείλεις αρχεία.

Κάτι πού ας πούμε με το xender και μεταξύ android συσκευών,πας απλά στην μία συσκευή και πατάς create group και στην άλλη join group και είσαι ready.

Στο iphone πρέπει να κάνεις hotspot,να μπεις από την άλλη συσκευή,να το βρεις και να συνδεθείς και μετά να στείλεις ότι είναι να στείλεις.

Χώρια δε πού την μουσική δεν την μεταφέρει στην ενότητά πού βρίσκεται η μουσική πού έχεις κάνει synchronized από το pc.

Στο android τα πράγματά είναι αλλιώς,μεταφέρονται σε φάκελο downloads,αν δεν μπουν αυτόματα τα μουσικά αρχεία,κάνεις ένα research στους φακέλους και τα εμφανίζει στον music player.

Μπορεί να πει κάποιος ότι είναι λεπτομέρειές όλα αυτά,όμως ακόμα και μέσο λεπτομερειών γίνεται κι η διαφορά.

Κι οχι ότι θα βγάλουμε άκρη,δεν είμαι iphone hater πού τα βλέπω κι αλλάζω χρώμα από την πίεσή,απλά δεν βλέπω ακόμα μία αλλαγή πού να μπορεί να με καλύψει στο έπακρο,όπως το αντίθετό συμβαίνει με το android.

Και το χω ξαναπεί και θα το ξαναγράψω κι εδώ,αν η Microsoft έβγαζε ένα ωραίο surface τηλέφωνο με χαρακτηριστικά τούμπανο και μάλλον amoled οθόνη,θα πήγαινα εκεί ασυζητητί.

Φτάνει τα bezels να μην ήταν σαν του iphone,πού βάζεις και τον καφέ πάνω τους και κανείς και πλοήγηση στην οθόνη.

Οπότε στην ουσία,δεν είμαι κολλημένος απλά και μόνο με ένα λειτουργικό,απλά αυτό μόνο το λειτουργικό μου προσφέρει αυτά πού χρειάζομαι τώρα.

Με ένα surface,bye bye android.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Oσο δεν υπαρχει κανονικος file manager στο iOS δεν μπορω να κρατησω και μεινω με συσκευη της Apple για πολυ καιρο.

Για το itunes τα εχουμε πει. Καρκινος σε σημειο που να επιτρεπει μονο 5 aple συσκευες authorized σε καθε υπολογιστη.

Eπισης την ταχυτητα της μνημης μιας συσκευης δε θα τη φτασει ποτέ καμια συνδεση στο ιντερνετ (=cloud service), πόσο μαλλον οταν σε πολλα μερη στο Ελλαδισταν η ποιοτητα του δικτυου ειναι ναυαγιο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Oσο δεν υπαρχει κανονικος file manager στο iOS δεν μπορω να κρατησω και μεινω με συσκευη της Apple για πολυ καιρο.

 

Για το itunes τα εχουμε πει. Καρκινος σε σημειο που να επιτρεπει μονο 5 aple συσκευες authorized σε καθε υπολογιστη.

 

Eπισης την ταχυτητα της μνημης μιας συσκευης δε θα τη φτασει ποτέ καμια συνδεση στο ιντερνετ (=cloud service), πόσο μαλλον οταν σε πολλα μερη στο Ελλαδισταν η ποιοτητα του δικτυου ειναι ναυαγιο.

 

 

Με το PhotoSync δεν χρησιμοποιείς δίκτυο κινητής. Γίνεται μεσω του τοπικού wifi η δικτύου wifi που δημιουργείται μεταξύ των δυο συσκευών αν δεν υπάρχει router.

Το ίδιο κάνουν και εφαρμογές μεταφοράς εγγράφων.

 

Γούστα ειναι αυτά. Κι εγώ πλέον δεν ενθουσιάζομαι απο κανένα android. Έχω βαρεθεί τα ίδια widgets την διαφορετική εμφάνιση κάθε εφαρμογής κλπ.

 

Άσε που στο iOS υπάρχουν τρομερές εφαρμογές που δεν τις είχα δει ποτέ στο android όπως πχ ο Mail client Spark που κάνει ότι μπορείς να φανταστείς πχ με αριστερό σύρσιμο μου επιτρέπει κι ενα κλικ μου επιτρέπει να κάνω σημείωση όλο το Mail, έχω μ ενα κλικ διαθέσιμο οποίο φάκελο εισερχομένων θέλω και πολλά αλλα.

 

Γι αυτό λέω ότι βρήκα όλα όσα ήθελα και μένω σε iOS.

 

Καλό το surface που αναφέρθηκε πριν, αλλα αυτό το πληκτρολόγιο των Windows ειναι καρκίνος. Για να γράψω ενα ποστ μου τρώει τον διπλό χρόνο.

Άσε που όταν δουλεύω κάποιο αρχείο excel κάθε φορε που αγγίζω ενα κελί πετάγεται και μου κρύβει την οθόνη.

Μετα εφαρμογές όπως το flipboard, tapatalk κλπ σέρνονται σε εκνευριστικό σημείο.

Ολες οι κλασικές mobile εφαρμογές ειναι για κλάματα.

Προτιμώ να δουλεύω μεσω browser.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για το itunes τα εχουμε πει. Καρκινος σε σημειο που να επιτρεπει μονο 5 aple συσκευες authorized σε καθε υπολογιστη.

 

Οι συζητήσεις με επιχειρήματα που κάποτε, κάπου, είχε πει κάποιος, είναι χωρίς νόημα.

 

10 συσκευές με μέχρι 5 υπολογιστές να συμπεριλαμβάνονται.

 

https://support.apple.com/en-us/HT204074

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ανάμεσα στα δυο ψηφίζω δαγκωτό Note 5 στην κατηγορία των βατραχοπέδιλων :lol:

Αμα δεν μειωθούν τα οικόπεδα bezel και δεν βγάλει μια 5-5.2 ίντσες θα απέχω διαρκώς απο τα iPhone που ουδέποτε με συγκινούσαν σαν συσκευες ουτε το iOS θεωρω εχει κάποιο πλεονέκτημα έναντι του android στα smartphone.

Στα iPad ναι αλλα εκ διαμέτρου αντίθετη κατηγορία προϊόντων ειναι.

 

Οχι για να εχω αξιοπρεπει μπαταρια με το ζόρι στο μεγάλο να πάω,διοτι το μικρό για κλάματα διαχρονικά ειναι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καθένας αποφασίζει κρίνοντας με ποια συσκευή η λειτουργικό κανει καλύτερα την χρήση που συνηθίζει.

Γι αυτό δεν επιμένω, άλλωστε κι εγώ μετα το iPhone 4 δεν μπόρεσα να κρατήσω για μεγάλο διάστημα κάποιο iPhone.

 

Φέτος την "βρίσκω" πολυ να χρησιμοποιώ τα gestures το 3D Touch, να μπορώ να παρακολουθώ τα αγαπημένα μου widgets ακομα και όταν είμαι μέσα σε καποια εφαρμογή και πολλά αλλα.

 

Περιμένω περισσότερα την επόμενη χρονιά κυρίως σε hardware.

Μια καλύτερη κάμερα, την έξυπνη αδιαβροχοποίηση και ίσως οθόνη μεγαλύτερης ανάλυσης.

 

Απο software περιμένω επιτέλους την αναδίπλωση κειμενου στους browsers καθώς σιχαίνομαι το browsing σε landscape.

Ενα 3D gesture δεξιά για να μπορώ να έχω άμεση πρόσβαση στις αγαπημένες μου εφαρμογές, τον Siri να έχει πρόσβαση και σε εφαρμογές τρίτων, δίκη μου επιλογή σε ποιες εφαρμογές θέλω να γίνεται share.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το multitasking ειναι σε νηπιακό στάδιο και θελει δραστική βελτίωση.

Ειναι το νουμερο ενα παράγοντας που το iOS εχει μείνει πισω.

 

Σε δευτερο φάση να ορίζουμε για βασικές κατηγορίες εμείς ποιες εφαρμογες θελουμε.

Πχ για browser,mail client,multimedia.

 

Ελπίζω αυτα στο iOS 10 να μπούμε.

 

Επίσης το 3D Touch να μπει στα iPad και να βελτιωθεί περαιτερω και κάποια στιγμή να φύγει το home button.

 

Επίσης ενα closed all button να μπει στο task manager επιπλέον.

 

Όλα αυτα θα αυξήσουν την χρηστικότητα και φιλικότητα του iOS.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Kill all για τις εφαρμογές όντως θα το ήθελε αν και δεν κλείνω καμία εφαρμογή πλέον. Για την ιστορία και όποιον ενδιαφέρει μπορείς να κλείσεις 2 ή και 3 εφαρμογές αντίστοιχα με swipe up 2 ή 3 δάχτυλα
Link to comment
Share on other sites

Οι συζητήσεις με επιχειρήματα που κάποτε, κάπου, είχε πει κάποιος, είναι χωρίς νόημα.

 

10 συσκευές με μέχρι 5 υπολογιστές να συμπεριλαμβάνονται.

 

https://support.apple.com/en-us/HT204074

 

Φιλαρακο μου την περασμενη εβδομαδα μου εβγαλε μηνυμα το itunes οτι εχω ηδη 5 authorized συσκευες στο pc μου και επρεπε να κανω deauthorize. Επρεπε να κρατησω screenshot.

Ακομα και 10 να ηταν για ποιο λογο να υπαρχει αυτος ο περιορισμος; Εξυπηρετει καπου τον χρηστη; ΟΧΙ.

Αλλα βεβαια, το να κανουμε το δικηγορο της Apple μεχρι τελικης πτωσεως το ξερουμε καλα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακο μου την περασμενη εβδομαδα μου εβγαλε μηνυμα το itunes οτι εχω ηδη 5 authorized συσκευες στο pc μου και επρεπε να κανω deauthorize. Επρεπε να κρατησω screenshot.

 

Ακομα και 10 να ηταν για ποιο λογο να υπαρχει αυτος ο περιορισμος; Εξυπηρετει καπου τον χρηστη; ΟΧΙ.

 

Αλλα βεβαια, το να κανουμε το δικηγορο της Apple μεχρι τελικης πτωσεως το ξερουμε καλα!

 

Και ποιο είναι κύριε εισαγγελέα το πρόβλημα σου; Έχεις πάνω από 5 κινητές συσκευές με iOS, ή μόνο η Apple σου πετά "ενοχλητικά" μηνύματα στον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Και ποιο είναι κύριε εισαγγελέα το πρόβλημα σου; Έχεις πάνω από 5 κινητές συσκευές με iOS, ή μόνο η Apple σου πετά "ενοχλητικά" μηνύματα στον υπολογιστή;

 

Ο αλλος ο περιορισμος που μπορες να στειλεις με bluetooth μονο σε ios συσκευη ...λυθηκε η υφισταται ακομα.

Κλαινε και οι πετρες...

Link to comment
Share on other sites

Ο αλλος ο περιορισμος που μπορες να στειλεις με bluetooth μονο σε ios συσκευη ...λυθηκε η υφισταται ακομα.

Κλαινε και οι πετρες...

Και θα συνεχίσουν να κλαίνε,καθώς δεν λύθηκε,κι ούτε πρόκειται λογικά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην το γενικευετε δεν υπαρχει λογος.

Το vs ειναι μεταξυ των 2 του τιτλου.

Παντως ειμαι σιγουρος οτι θα σπασει πολλες πρωτιες η Notαρα φετος!Μακαρι να ερθει κι απο Ευρωπη μερια...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...